Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

adoracion
4. jún 2010

@hathor1231 no ja som nikdy na job centre nebola kedze ja som neprestala pracovat a pracujem partime ale pokial tvoj partner alebo muz pracuje tak aj ked ty nepracujes nedaju vamnic lebo ak mate dokopy 150 tak to vraj na zivobitie staci bez ohladu nato ze ty vobec nepracujes ... aspon ja tak viem
malu este kojim aspon v noci mliecko urcite potrebuje ale chcela by som s tym pomaly prestat len netusim ako je to zavislacka ! 🙂
inak boli sme v Alton Toweri je tam nadherne odporucam!

kvietocek7
4. jún 2010

@adoracion ahoj a kde je to Alton Toweri? daleko od Londona?
inac my tiez zvykneme pri more -Littlehamptom ci ako sa to vola je tam fakt krasna piesocna plaz 🙂

elixia
4. jún 2010

@klapinka a kde si kupila postielku? Ja som minuly tyzden nasla v jednom bazare, tak sme hned brali...biela Cossato za 25£ tak nekup to 😀 :-

@kvietocek7 Alton Tower je pri Stoke on Trent, od Londyna myslim dobry kus cesty...je to taky obrovsky zabavny park, kolotoce a kadejake atrakcie 😀

Takze babatku mam na SK vybavit europsky zdravot.preukaz? A to mi vydaju len na zaklade rodneho listu alebo ako??

lena13
4. jún 2010

ja vcera chytla ledvinovy zachvat,jeste js nejak ,nevim jak js ujela 60mil z prace domu a pak do nemocnice tam se to rozjelo uplne js myslela,ze zdechnu ☹ nurse mi rikala,ze mam cekat nebo cekaci doba je 2 hrs,ale zrovna sel okolo dr a ten jak me videl tak me hned bral ... daly mi kapacky hned tak pak uz to bylo dobry,jeste injekci a atb ,pustili me domu tak js do po doma a v po musim znova k gp s moci a na krev a snad v ut pujdu do prace.nurse by me tam asi nechala zdechnout,kdyz js se tam pomalu plazila po zemi......rekla ze mi da paracetamol......ale ten dr byl uzasny starsi ind 🙂

klapinka
4. jún 2010

@lena13 ach to zdravotnictvo anglicke....a ten paracetamol ked pocujem tak sa mi jezia chlpy 😠

postielku som nasla na ebay ale maju asi aj shop podla vsetkeho co som pozerala na hracky a kociare.

http://cgi.ebay.co.uk/PROMOTION-Alex-Solid-Pine...

tu je to. Co pviete myslim ze celkom v pohode a neskor s toho urobime postel.
Dnes je u nas tak krasne, bola som v lidli a kupila som si melon juj aky je len fajnovy, polku som uz scapala. 🙂 teraz len tie zvuky co mi idu z brucha 😀 .

klapinka
4. jún 2010

@elixia tak to ste kupili super, ja co som pozerala ci uz na ebay alebo friday-ad tak isli ceny cca za 45£ a ked k tomu matrac co vychadzalo tiez asi tolko a este cestu ist pre to tak je to skoro jedna a ta ista cena. No uvidime este pockame cez vikedn lebo vraj je zadara avizo ked das na ebay mozno niekto prihodi 😵

hathor1231
4. jún 2010

@adoracion sak len na nakup minieme tyzdenne 90libier 😅 ze na zivoitie staci 😕 a za zvysok- 200mesacne sa ani neda najst byvanie 😀 jj, mm pracuje...
mala sa ti este v noci budi? ako to zvaldas ked ides potom do prace? 😕 my tiez este cicikujeme,ale noc prespi a cez den je to len parkrat... ani mne sa velmi nechce prestat 😀 kazdy den sa pocita 😀 ale uz nemam tolko mlieka ako predtym,ak ju aj prikladam cez den casto,tak mi spi 12h vecer a cez den 4h,takze to vtedy zameskame a sme kde sme boli... ale neva...

my sme boli s malou u zubara,este budeme musiet ist priamo k detskemu dentistovi aby jej poriadne skontroloval zubky ked jej chyba calcium. 9. ideme na testy aby presne vedeli,kolko potrebuje a predpisu nam...

@klapinka ja mam tiez on nich,ale bielu. kupila som si odtial jednu bielu a bol tam taky dereveny macko. prislo mi to teda uuplne ako shit!!! print bol uuuplne hrozny! nedostriekane,bolo vidno drevo pod naterom, ocapkane, poriadne to nedrzalo pokope 😠 a to som zato vyvalila 130libier!!! tak som im tam pisala a poslala foto,tak ze to mam len stlacit dokopy 😅 tak som im vycistila zaludky,ze to nebudem za moje peniaze este prestriekavat a snazit sa to dat dokopy aby to drzalo 🙄 ani mi to nechceli zobrat! tak som im nehcala aj kraaasny feedback... su tam strasni klamari... kukni si feedbacky,nikdy nenapisu,ak sa nieco stane,ze sa ospravedlnuju ale len zapieraju a vse hadzu na buyera 😝
nakoniec som kupila v meste v normalnom shope za 140 aj s matracou a delivery tiez zadara a je super 😉

hathor1231
4. jún 2010

oprava- mala som od nich 😉

hathor1231
4. jún 2010

ja som kupila tuto:

http://cgi.ebay.co.uk/Baban-Teddy-Cotbed-Whitew...

a teraz mam nieco podobne ako si ty dala ,len ina znacka a biela...

elixia
4. jún 2010

@lena13 juuj moja,tak to ti nezavidim,mna to postihlo minuly rok a som nemohla ani sediet,ani lezat..akoze paracetamol..ved co ine oni vedia,ze. Najlepsie tam prist uz aj s diagnozou a povedat ake lieky chcem, inak paracetamol,prip.ibuprofen..

@klapinka ja som tiez uz velmi dlho pozerala ebay, ale tu okolo nas nic nebolo a ked mam platit benzin niekam do tramtarie, tak to nema zmysel pouzitu kupovat..takze som nevahala ani sekundu ked som tuto nasla. Ta tvoja vyzera byt fajn, aj cena ok...ja by som asi ani za novu nedala viac, neviem, ci tie drahsie su nejake kvalitnejsie,alebo len za znacku platis..

Melon zboznujem, mozem ho jest na tony...a v lete taky studeny z chladnicky.. 😀

hathor1231
4. jún 2010

a inak,som si od nich kupila tu kolisku raz a potom mi len tak vratili peniaze 😅 a ziadny dovod neuviedli,este sa ohanali,ze to som ja nezaplatila. na Paypale mi povedali,ze to vratil seller 😠
tak som to skusila este raz a prisiel mi total shit 😠 radsej od nich nekupuj 😉 skoc si do nermalnej predajne,obkukaj to a vacsinou taketo drahe veci aj zadara dovezu 😉 a aj matrac od nich je uuuplny shit 😠 ak budes teda od nich kupovat,tak kup ten najdrahsi. ja som zobrala pruzinovy a bolo citit,ze je to shit,len foam a medzi tym pruziny,na potahu hned rupol zips,prosto hruuuza za tie prachy 😝
alebo v ikei tiez predavaju za asi 40ci ako, ale to je len cot nie cot bed...

u nas kraaasne 😵

klapinka
4. jún 2010

@hathor1231 dobre ze pises. mne staci ak mi niekto povie ze nebol spokojny tak cuknem ako pred velkym psom.

Nemam tolko prachov na to aby som kupila vec a potom to za pol roka vyhodila lebo to bude haraburda. Preto sme vyberali taku co by bola potom cot bed. Cez vikedn nam usla jedla drazba. postielka z johana lewisa, blizko nas, ale MM sa pomylil a na mieso maximalnej hodnoty dal 50 a nie 60£ zacala na 49£- 50£ bola nasa a predala za za 51£ iba jedne zaujemca bol na nu. No my sme boli v Skotsku bez netu 😒 Snad sa nam pritafi ste najak idem hladat dalej 🙂

😀 melon polka uz padla, druha sa chladi v chladnicke 😀

lena13
4. jún 2010

je holky to mate pekne postylky 😵
my js koupily celou sadu skrin,cot bed a prebalovaci pult bylo to teda drazsi,ale zase to mala bude mit na dele ,nebo jt takove neutralni barva,ze to muze mit treba do 10let a z postylky postel muze mit do 5let....

hath a to kdyz si to koupis pres ten ebay a nelibi se ti to,tak to muzes jen tak vratit?ja s tim nemam zkusenosti tak nevim 😅 a to ti vrati i penize nebo ti nabidnou jiny produkt?

elixia taky js nemohla poradne sedet 😅

klapinka uz mate nejake jmeno vybrane,jestli si to uz tady psala tak se omlouvam,ze se ptam znova

lena13
4. jún 2010

je holky to mate pekne postylky 😵
my js koupily celou sadu skrin,cot bed a prebalovaci pult bylo to teda drazsi,ale zase to mala bude mit na dele ,nebo jt takove neutralni barva,ze to muze mit treba do 10let a z postylky postel muze mit do 5let....

hath a to kdyz si to koupis pres ten ebay a nelibi se ti to,tak to muzes jen tak vratit?ja s tim nemam zkusenosti tak nevim 😅 a to ti vrati i penize nebo ti nabidnou jiny produkt?

elixia taky js nemohla poradne sedet 😅

klapinka uz mate nejake jmeno vybrane,jestli si to uz tady psala tak se omlouvam,ze se ptam znova

klapinka
4. jún 2010

@lena13 nemame este meno 😀 nakoniec budeme zly rodicia a necham jej pridelit statom 😀 😀 ale nie, verim ze sa do porodu shodneme na nejakom

Leni uz ti je lepsie? a inak ty mas dnes na slovensku meniny ak si Lenka!!! vsekto naj

hathor1231
4. jún 2010

@klapinka kukni si feedbaky a rozhodni sa,co som ja kukala,tak vacsinou napisu na kolisky poor condirion 😝
mam este nejake foto 😉 nejake som dala, kuk... vsetky spoje boli taketo,farba nedostriekana. a ze si to mam sama scvaknut 😝 ze je to tym,ze je cot bed,ale sak to ma byt natrete,nie ze je biele a pod tym drevo 😝

@lena13 zalezi ake dal policy,ale ak je to fakt taky shit,neda sa pouzivaat,tak ti paypal vrati peniaze. ale argument-nepaci sa mi nie je velmi silny,to moje bol poor condition...

lena13
4. jún 2010

klapinka moc dekuji 😵
dneska uz asi od 10h normalne curam 😀 ,zadne bolesti nic,ale jeste si beru pain killer kdyz boli 😅 My js meli jmeno jenom pro holcicku to js hned rekla,ze to bude klaudie ,ale daly js claudia at nemusime porad spelovat...my se nemohli dohodnout nakonec to mel byt nicolas,ale michal si porad nebyl jisty........... 😀

hath no ja jako myslela,kdyz to bude hodne poskozene nebo poskrabane a treba tam bude napsane,ze jt poskrabane,ale kdyz to dostanes tak zjistis ,ze jt vic nez si cekala tak to porad muzes vratit?
ty fotky js sila 😝

lena13
4. jún 2010

kdyz me boli ledviny js tam zapomnela napsat

klapinka
4. jún 2010

keby mi taku donesu tak sa asi rozplacem, tyzden straveny za netom a zvazovania ci taku alebo onaku, este bay to bolo za rozumnu cenu. Verim ze nam nejaka cvnkne do nosa 😵
😀 😀 asi pred mesiacom mozno dvomi tuto poblizku ako byvame dali pred barak postielku rozlozenu 😀 mala 5 casti(4 bocaku a rosty spodne), a niekto si to bral postupne nie naraz, a ked tam ostala posledna cast tak som sa smiala ci vezmeme tu poslednu a toho kto ma tie 4 doma asi by mu aj tlak stupol 😀 😀

lena13
4. jún 2010

klapinka a nechces zkusit motherace?tam meli taky pekne postylky a nemeli je drahe

klapinka
4. jún 2010

😀 mam jednu z mothercare vyhliadnutu na ebay, mozno budeme mat stastie 🙂 a ked nebudeme kupime aj v obchode, nenechame si babtko na zemi spinusat

Idem sa ja postavit k hrncom, akosi mi ten melon nestaci a 😅 za chvilu dojde MM domov tak nachystat veceru. budeme mat spenatove halusky. Pre inspisarciu posielam linku
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=958

lena13
4. jún 2010

klapinka tak pak dej vedet jake byly,taky kdyztak udelam 🙂 ,jeste js je nikdy nejedla a halusky kupujes nebo je delas?

elixia
4. jún 2010

@lena13 este ma napadlo,papas brusnice? aj dzusik si kup brusnicovy,mne to pomohlo na oblicky...v Asde som kupila susene a za prvy den som hned dva balicky zjedla..ale pomohlo.

@klapinka, vidis, ako dobre ze si napisala sem, tazko je posudit bez skusenosti,mne by sa zdala v pohode. Ale tiez som taka,ze ked niekto nema dobru skusenost, tak okamzite stop,uz ma nic nepresvedci...
Mate nejake skusenosti s postielkami z Ikea? Ja osm povodne uvazovala,ze ked novu,tak by som asi tam zasla, maju snad najlacnejsie...ale neviem posudit kvalitu 🙂

Leni, halusky sa myslim ani nedaju kupit hotove, mozes si len kupit hotove zemiakove cesto alebo si ho urobit doma...Ja sa teraz tak tesim,ze uz aj v polskych obchodoch zacali predavat slovensku muku..pred 4 rokmi sa nedalo kupit nic (mozno v London), vsetko sme vlacili z domu,teraz u znenosime nic🙂)

elixia
4. jún 2010

@klapinka, vyzeraju dobre,len ked ja mam k tomu zelenemu akysi odpor...ale manzelovi by sa pozdavali urcite,tak daj vediet ako dopadli. Ozaj,aky spenat na ne pouzivas? Este nikdy som tu spenat nekupovala,tak ani neviem aky vlastne dostat..

newyorkgirl
4. jún 2010

baby vy pisete tusim akosi hojne 😀 to mame dnes hic... Risko poriadne nebuval v noci ani teraz cez den, mam stale pocit, ze mu je teplo... lebo aj casto papka zasa... teraz konecne zabuvkal tak este riesim skolu, lebo buduci tyzden mam poslednu prezentaciu a projekt odovzdat a potom v AUGUSTE skuska prelozena 😠 cele leto mi dodrbkali, sa pojdem stazovat asi, clovek cez skolsky rok nema ist na dovolenku a takto mi leto doondia ze ani v lete nemozem ist na SK az po skuske...

lena13
4. jún 2010

elixia nejim brusinky,ale sousedka je nurse tak uz mi rikala,ze si mam koupit dzus pry je dobry na to...ale moc ti dekuji za radu 😉
no ja koupila v polskem slovenske halusky ty se jen zalily vodou a udelalo se testo.ja mam halusky moc rada a vlastne vsichni 3 mame je radi,ale neumim je udelat ...

k te postylce z ikea moje sestrenka ji mela 14dni pak kupovala novou,ale nevim co se stalo,ale byla hodne zla... 😅

new a co studujes?

monika.c
4. jún 2010

baby,vy toho teda popisete 😀 my sme vcera absolvovali vylet do milton keynes,rodny list sme zlegalizovali,uz len ambasadu v londyne vybavit 😝 no ta cesta vcera bola teda hroza 😝 ked som pozerala trasu,ukazalo mi to 1 a 1/2 hod. a zrazu z toho boli 3 hod. tam a 3 hod. zase spat,uz som myslela,ze sa z toho traficu nikdy nedostaneme a ze budem volat mm aby prisiel pre nas 😝 ale zvladli sme 😉
baby,poradte,malej sa okolo obidvoch ociek vyhadzali vyrazky,neviem ci to ma potnicky alebo co,ale dnes ked som isla k gp,ten ma zase odbil,ze to je bezne u newborn,ze sa im iba buduje imunita a bla bla bla 😒 lenze ona si to este aj rozskrabala a teda nevyzera to dobre 😒 teraz jej to len repikom a cistou vodou umyvam,lebo ziadne masticky nemam ☹ neviete mi nieco poradit?

lena13
4. jún 2010

monika ja bych rada,ale fakt nevim ...

z_vesela
4. jún 2010

ale vy toho pisete a vonku tak pekne..dnes som si uzivala work from home a sedela som na zaharade 😀

dobre ze ste popisali o tych postielkach..aj ja som uvazovala ze kupime cez ebay..ale od toho seller teda urcite nie..ja mam plan kupit postielku az ked sa babo narodi aj tak bude najprv v crib co som kupila pouzitu..je trochu doskrabana ale funguje a dala som tam namieru urobit madrac..aj tak babo bude asi skor s spat s nami v posteli 😉.

uz som asi poriadna opacha lebo v praci sa ma skoro na kazdom meetingu pytaju ked idem na 'leave'..teda okrem tych mojich americkych bossov..ti to beru ako samozrejmost ze budem robit az ked mi nezacnu kontrakcie...dnes mi moja kolegyna hovorila ako ona pri dvojickach dostala 12 tyzdnov materskej a musela utekat do roboty...tak ten anglicky system nie az taky zly..
ja mam motivaciu na bode nula, hlavne ze musim ist zasa do leeds za dva tyzdne..tak neviem, snad v tom vlaku neporodim!
krasny vikendik - co planujete?
ozaj adoracion - co sa ti pacilo v tom alton towers - nie je to len ako kolotoce a tak? alebo sa tam da robit aj nieco ine?

klapinka
4. jún 2010

no baby idem sa chvalit 😅 halusky sa podarili na vyybornu. Spenat som kupila v lidli, klasika listky salat a ten som umyla zaliala hocucou vodou, chvilku povarila, zliala vodu a rozmixovala ci rozblendovala ci ako sa tomu nadava - ponornym mixerom. Na halusky pouzivam hladku muku a dam 2 vajka. Paradne su. Len mm este nieje doma, lebo kolegovi sa narodilo babatko Bethany Emilia tak isli na pivko rovno z prace.

Leni presne ako baby pisu brusnice, brusnicovy dzus si kup, maju ho hoci kde aj v tescu. @elixia presne ako pises este ze tu su uz polske obchody, ja sa snazim sa co najviac prisposobit tomu co kupim v beznom obchode, ale polohruba, hruba muka a krupica to musi byt 🙂

etuska
4. jún 2010

@lena13
tak este dobre ze si ta vsimol.Tak to ta obdivujem ako si sa este do nemocky odviezla-muselo to byt strasne ☹ -uz ti je lepsie? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre