Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
6. jún 2010

@mona12071 neviem ci su to koliky, zacalo mu to odkedy beriem ATB na hrdlo, tak uvidime... mam espumisan L z SK tak mu ho ked tak nasadim... perinka nezabera u nas, len cici co uz.... som zvedava aky bude dneska, v noci spinka super, nakoji a odkvacne dnes sme vstavali o pol desiatej rano, ale sakra aby bol cele poobede do 22h hore tak to dost...

etuska ty sa drzkaj, ja na teba tak moc myslim dneska, nech to mas co najrychlejsie za sebou a mas uz krasny uzlicek v naruci, je to super pocit, uz ti to dlho nepotrva a je po tehu, drzime palceky 😵

kvietocek7
6. jún 2010

@kivec dik za tip,uz som ju mrkla hodim ju do kosika 🙂
@newyorkgirl -ak Vas fakt navstivia koliky + nespanie tak ak si nechcete uzivat narek a plac a co vsetko no to v kazdom pripade isti COLIEF ako hoviri aj monika. Ja kedby som v tom case nasho trapenia poznala colief usetrila by som sa od unavy a maleho od bolesti bruska s placom,chudatenko -ale uz je to za nami.Pomohol nam colief. Ale spachtosi zato nie sme,prave naopak 😨
@mihouk tak ja neviem ale myslim,ze ti nasi chlapci su asi rovnako naprogramovany 😀 ved aj Adamkovi sa najlepsie spi do kriza 😀 😀 aj som rozmyslala cim to asi moze byt? 😕 mozno by som mala jeho postielku nasmerovat hlavickou smerom k oknu Atiez spavam ako lazar na kraji postele, no hruza ked sa mam rano postavit 😝
Inac nas ked pri dcerke postihla taka viroza tak to sme len a len plil MM a ked sa dalo tak dojcensku vodu.Horucky nam zahnal detsky nurofen, calpol alebo samotny paracetamol bol veeelmi slaby 😖
ETUSKA este si tu? teda stale doma?? drzim palce nech drobcek tolko netrapi ale s radostou pride na svet, ze ho tu uz netrpezlivo cakame v klube nasich deticiek 🙂

kivec
6. jún 2010

@kvietocek7, niet za co. 😉

kvietocek7
6. jún 2010

@newyorkgirl za tymi tvojimi ATB si urcite dopraj nejake probiotika

kvietocek7
6. jún 2010
etuska
6. jún 2010

dakujem kočky 🙂
ozvem sa verim coskoro 😵

gaby0205
6. jún 2010

New no tak chudatenko risko, dufam ze sa vsetko coskoro clear out a risko bude v poriadku.

Baby a kde je nasa mzuzka? dlho sme ju tu nemali.
Etuska drzim palce. 😉

peknu nedelu prajeme vsetkym maminkam abuducim maminkam 😀

elixia
6. jún 2010

Kym docitam jednu stranu, vy ste uz popisali dalsiu... 🙂
@etuska nech vsetko dobre dopadne, cakame na dobre spravy 🙂

kivec
6. jún 2010

@kvietocek7 - tu knizku nepoznam, uz som nepozerala po inych, ked som dostala tu jednu. Ale myslim si, ze nejake velke rozdiely v tych knihach nebudu.

orionka1
6. jún 2010

ahojte kocky , ja by som rada pokecala s vami obcas, tiez byvam v Uk presne v Daventry a 5mesacnu dcerku Lilku 🙂 ak ma medzi seba vezmete 😉

newyorkgirl
6. jún 2010

@kvietocek7 ja sa v probiotikach nejako nevyznam, ale vsimam ze ich ludia davaju aj detom a tak... ved hadam sa telo da aj samo do poriadku ci nie? 😖 dneska si to maly otocil zatial spi ako zarezany, chystame sa do tesca vybehnut este, len neviem co ten jeho sladky spanok ci vydrzi 😀 😀 😀

newyorkgirl
6. jún 2010

@orionka1 vitaj 😉

monika.c
6. jún 2010

baby,ako ste prekladali ten rodny list do slovenciny?presne podla angl.originalu?ak to mate niektora prelozene,prosim poslite mi vzor,nech vidim,ako to ma vyzerat.v stredu sa chystam do londyna na ambasadu a nerada by som tam isla 2 x,tak chcvem mat tie papiere vsetky v poriadku. dakujem
a vitam vsetky nove tehulky aj maminky 😉
Laurinka prave spinka v kociku na zahrade,tak mam chvilu volno 🙂 stale mame vyrazky na tvaricke,ale pomaly sa to lepsi,tak dufam,ze coskoro jej zmiznu a ona bude mat opat cistu tvaricku 🙂
new,aj my mame niekedy dni,ked mala len place a kruti sa,tiez som myslela,ze ju boli brusko,ale prdiky aj stolicu mame,tak neviem ,ved uvidime co bude dalej 😉 tvoj Risko to moze mat aj z atb,co beries,ja by som aspon actimel pila,lebo teda neviem,ci tu nejake probiotika zozenies ;-

orionka1
6. jún 2010

newyorkgirl dakujem

lena13
6. jún 2010

ahoj orionka 😵

uetuska at to mas rychle za sebou a at moc netrpis,tesim se na fotky

nase claudinka taky nespala do 2,5 roku v kuse,budila se od 9 mesicu 1 za noc na mliko.vypila ho a spinkala dal,nekdy js ji nakrmila a sla do prace,ale js byla zvykla takze me to nejak nevadilo.ted uz pekne spi celou noc,bo js ji museli zabavit mliko jak byla nemocna....ale dala si rict,tak to nebylo tak drasticke pro ni,ona mliko miluje.

monika ja js ho prelozila uplne presne jak je ten anglicky,udelala js ramecky a vsechno a oni mi rekli ,ze to takhle nemuselo vubec byt........ja nevim teda jak to je ted,ale kdyztak si tam zavolej jak to chteji.........no i kdyz me rikali,ze to musi byt plne prelozeno a pak mi rekla neco jineho.......

mihouk
6. jún 2010

@orionka1 vitaj, Lily je krasna!!! 😀

orionka1
6. jún 2010

mihouk , ano je ale potvorka 😀 ale nevymenila by som ju za nic na svete 😀

mihouk
6. jún 2010

@orionka1, len si to uzivaj, lebo nas Maxim ma teraz obdobie ked sa mu nepaci, tak proste iba krici a jeduje sa a vymysla o 106 😀 😀 😀 niekedy neviem ci ho napominat, alebo sa smiat.

orionka1
6. jún 2010

mihouk aj Lilly je taka teraz a najhorsie je ze zle spava teraz v noci a cez den skoro vobec a potom je mrncici a dnes je aj velmi smutna tak ju volam smutna princezna, keby som vedela co jej hlavkou ide . 😖 so sa ju snazila rozosmiat som sa hrala s nou ale ona nic len mrnkala , ale posledne 4 dni vela kaka 4 az 7x , tak ju asi brusko morduje , u dokiho som bola a co my povedal , ze jej mam davat vela tekutin , mala je kojena tak dostava didku

mihouk
6. jún 2010

@orionka1, to je najlepsie co mozes urobit, vela jej davat pit. My sme teplotkovali minuly tyzden, ja mu davam uz aj vodu, tak pil, ale nechcel vela papat, tak sme to riesili kojenim aj cez den a to bolo jedine co ho ukludnilo. Dufam ze coskoro budete v dobrej nalade 🙂

newyorkgirl
6. jún 2010

@monika.c aj my mame vyrazky na tvaricke, ale uz sa to lepsi, len vodickou utieram, ty davas cosi na to? RL treba aj prelozit pre ambasadu? ja ze az na SK pre urady... 😕

kvietocek7
6. jún 2010

@newyorkgirl jasne,treba prelozit -jedna z podmienok.Ak chces posli cez ip mail,preposlem ti to
@monika.c -posli cez IP mail preposlem ti to 😉

monika.c
6. jún 2010

new,no praveze treba ten RL aj prelozit do slovenciny a este milion inych papieov,pozri si to na stranke ambasady,tam je to pekne napisane 😉 ja tiez nedavam nic,len umyvam prevarenou vodou a repikom tvaricku a tie co sme mali stare uz zmizli a teraz sa nam vyhodili nove,uz som z toho na nervy,Luky to vobec nemal a ona chuda moje,je dodobana ako v puberte ☹

newyorkgirl
6. jún 2010

@monika.c presne ako vravis aj nas vyzera ako maly pubertak, ja nemam ani ten repik... 😒

@kvietocek7 posielam mail, moc dakujem...

mihouk
6. jún 2010

@monika.c, @newyorkgirl, nemaju to nahodou potnicky ci ako sa to vola. Maxim to mal par tyzdnov po narodeni, ked bolo velmi teplo,vizeral ako maly smirgel, cela tvar posiata. Nerobili sme s tym nic, iba umyvali cistou vodou a samo to preslo. Ak je to to, tak si asi este uzijete, ved leto len zacina 😒

anjelicek26
6. jún 2010

Babulky, na co mi bude slovensky rodny list? Teda maly bude na pol nemec, staci, ked poslem nemeckej zdravotke anglicky rodny list a oni vybavia ten zvysok...ja budem dostavat plnu matersku z nemecka este... pas dostaneme na nemeckej ambasade...a slovenske papiere planujem vybavovat ked niekedy pojdeme na Slovensko, ak teda vobec... ci nam to treba, to je strasna byrokracia...detsky pas sme Saske v Nemecku vybavili za 15 minut...Slovensky trvalo tri mesiace...no comment 😠

kvietocek7
6. jún 2010

@anjelicek26 no ak by si si chcela prilepsit prispevkom 800 eur tak mozno prave preto. No ale to musi mat babusko trvaly pobyt na SK

anjelicek26
6. jún 2010

kvietocek - no ale ked ho prihlasim na TP na slovensku, tak prijdem o 1300€ materskej na rok a 184 € prispevku na dieta v Nemecku, to asi nebude dobra matika 😝 Maleho nahlasime v Nemecku, urcite... Slovensky rodny list vybavime neskor, kvoli pasu a obcianstvu, ale to ma casu... ked tam budeme na dovci dlhsie alebo tak...

kvietocek7
6. jún 2010

@anjelicek26 a to akoze trvaly pobyt idete dat malemu v Germany? ja materske pomery v nemecku nepoznam hoci by sa mi zisli, kedze segra tiez v oktobri sa bude tesit z prirastku
vies mi poradit blizsie? ako nieco dostat zo socialnych prispevkov?

anjelicek26
6. jún 2010

kvietocek - no my mame v Nemecku dom a ja som do materskej pracovala, mam narok na plnu materesku na tych 12 mesiacov, je to 67% netto platu... drahy plati stale dane v Nemecku, lebo robi pre Nemecku firmu, aj ked je v UK,takze my ten narok na to mame aj ked sme momentalne tu ... Aj ked to, ze sme tu, nikomu tam vesat na nos nebudem... vsak sa aj budeme vracat tam, nebudeme menit trvaly pobyt na dva roky.

Inak je v Nemecku minimalna materska 300€ + 184 mesacne prispevok na dieta, takze 484 dostanes aj ked si predtym nepracovala, len tam mala trvaly pobyt... Zvysok je uz zavisle od platu. Tusim strom je 1700€ mesacne materska... a muz si moze zobrat tiez dva mesiace, potom davaju matersku nie 12, ale 14 mesiacov...

6 tyzdnov pred a 8 tyzdnov po porode ti matersku plati zdravotka, potom podas ziadost o Elterngeld, co je v rovnakej vyske, ale plati to uz stat... prispevok na dieta dostavas kym ma dieta aj 25 rokov, pokial studuje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre