Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

betka1
24. júl 2007

Vcera vecer som pozerala dokument o stave porodnic a nedostatocnom pocte midwifes. Vyznelo to dost strasidelne. Bolo to tusim niekde na BBC.
Ja osobne som zatial rada, ze odijdem rodit na Slovensko. Ale mozno ma UK este presvedci o opaku.

jaja0110
24. júl 2007

Ahoj betka, tiez som videla par dokumentov o NHS porodniciach. Zeny tam doslova rodili na recepcii... ty si tiez v UK, kde konkretne?

jejke
25. júl 2007

Mackomuk, gratulujem k babatku a vobec sa nesmejem a myslim ze ani nikto NORMALNY Ti nebude zlomyselne pripominat ake si mala nazora na porody v UK.
Napokon ja som prezila traumu tiez a nikomu by som nic zle nepriala.
Teda ani tomu kto ma iny nazor. 😉
Takisto "SVINE" je silny nevdak za to ze Ti pomahali a iste si nebola spokojna a nikto tu si to ani nevie predstavit PRECO ICH TAK OZNACUJES, ale napokon Ti pomohli, akokolvek to uz mozno v Tvojich ociach zbabrali,
su to tiez len ludia a mylit sa je ludske...
Tak VELA ZDRAVICKA TEBE AJ MALEMU,a prosim Ta nesmejeme sa.
Tak neurazaj, OK? 😲

betka1
25. júl 2007

jaja0110, byvam v Readingu

jaja0110
25. júl 2007

Betka ja byvam vo Wokingu, asi pol hodinka odtialto. 🙂 MOzme dat niekedy stretko ked uz sa budeme kotulat... 😀 A ty planujes rodit v UK? Zijes tu s partnerom?

madula
26. júl 2007

ahojte ja zijem v severnom irsku , zijem tu treti rok a som v 40tt.
takze zachvilocku ma tiez caka porod 😉
dufam ze to tu zvladnem

madula
26. júl 2007

zatial na starostlivost a mile midwife sa nemozem stazovat 🙂
potom popisem ako to bolo v nemocnici, zajtra mam termin ak neporodim dovtedy, tak idem na kontrolu, uvidim co mi povedia

betka1
26. júl 2007

madula, drzim palce.
jaja0110, ja sa chystam rodit na Slovensku, ale zatial este ostanem tu aj s manzelom. To stretnutie by sme mohli niekedy dohodut.

jaja0110
26. júl 2007

betka a v ktorom tyzdni planujes letiet na slovensko? Myslim kedy pred terminom je to este bezpecne?
Predpokladam ze uz si sa stretla s midwife (ja som este ani nebola u lekara, lebo len registracia trva 3 tyzdne), ake mas zatial skusenosti doteraz so starostlivostou? Na sone si uz bola...?

leni3
26. júl 2007

Ahojte buduce mamicky,dnes som objavila tuto stranku a postupne som si precitala vacsinu prispevkov.Nedalo mi a tiez by som sa chcela podelit s mojimi zazitkom.Momentalne som v 10T a toto je moje druhe tehotenstvo,to prve skoncilo mimovolnym potratom.Spolu s priatelom sme sa o prve babetko snazili velmi poctivo a boli sme strasne stastny ked to nakoniec vyslo,absolvovala som prvu navstevu u svojho GP a taktiez u midwife,kde mi vytlacili lajstre papierov o tehotenstve a midwife mi vypocitala datum predpokl.porodu.Vsetko mi bolo zo zaciatku velmi podozrive,pretoze som ocakavala,odber mocu ci krvy alebo nejake vysetrenia ale nic sa neudialo.Vsetko sa skomplikovalo ked som sa asi v siedmom tyzdni zobudila v noci na strasnu bolest v brusku a takto som prebdela do druheho rana,kedy som to uz nemohla vydrzat a utekala som na pohotovost.Prva reakcia sestry ktora ma registrovala,bola ze co tam vobec robim, ze pokial nekrvacam tam nemam co hladat a ze som mala ist za svojim GP(ktory bol v tom momente na dovolenke).Ked uz ta bolest bola neznesitelna a ja som uz neudrzala ani slzy,zlutovala sa nado mnou a kazala mi cakat.Po dvoch hodinach konecne dosla dalsia sestra a zaviedla ma do vysetrovacky,kde som dalsiu hodinu cakala na doktora,ktory ked dosiel mi len postlacal brucho,ponukol mi painkillers a povedal ze mam prist na druhy den na sono.V ten den som sa citila hrozne a s dufanim ,ze dietatko bude v poriadku som tabletku od bolesti ani nevzala a trpela som do druheho dna,kedy sme s priatelom zistili ze na sone,vobec dietatko nieje vidiet,vtedy mi povedali ze maju podozrenie na mimomaternicove tehotenstvo a posielali ma od lekara ku lekarovi a kazdy tvrdil nieco ,ine,dokonca jeden z nich nam este dal nadej ze to nieje mimomaternicove a ze bude zit,zhodou nahod sme o dva dni mali letiet domov a doktori mi vobec neradili letiet domov.Stravili sme cely den medzi nemocnicou a porod.strediskom,presli vysetreniami az nakoniec spat v nemocnici sme vecer dostali odpoved od uplne inej lekarky,ze dietatko sa mimovolne vyplavi(i ked s bolestami,kedy mam zajst k lekarovi ked budem doma) a popriala nam stastny let.Obaja sme boli vycerpany a s bolavym srdieckom, nakoniec sme doleteli domov,kde ma ako prve zobrali do nemocnice,automaticky urobili sono kde zistili,ze to mimomater.teh.nebolo a o par hodin ma aj vycistili.Teraz tehotenstvo prebieha o.k.,ale este stale neviem ci rodit tu ci doma na Slovensku a v hlave sa mi prmieta co som tu zazila.

jaja0110
26. júl 2007

Ahoj leni, vitam ta na tejto stranke a gratulujem k druhemu tehotenstvu. Ver ze tentokrat to dopadne dobre. 😉 Je mi luto cim si si presla, urcite to nebolo jednoduche. Tiez riesim podobnu dilemu, kedze som vo 8TT a keby sa mi nieco podobne prihodilo, vobec neviem co a kam by som isla. Cele je to to postavene na hlavu, ale ked clovek nikedy nema na vyber.

Ako teraz prezivas toto druhe tehotenstvo? Verim ze si to aspon troska uzivas... 😅
V ktorom meste si v UK?

leni3
26. júl 2007

Ahoj jaja,moje druhe tehotenstvo je uz trosku lepsie asi pred piatimi dnami uz skoncila nevolnost,ktora ma hodne trapila.Uz sme po vysetreni u GP,tentokrat to bola zena a kedze som sa stazovala na vytoky,tak mi spravila vyter a poslala na testy,bola velmi mila a dokonca mi slubila,ze ma na sono objedna skorej(normalne je to v 12T),kedze som mala prvy potrat a teraz mam vytoky.Prvu navstevu u midwife mame buducu stredu.A ozaj zijeme na juhu v Bournemouth a odkial si ty asi mi to vypadlo.

jaja0110
26. júl 2007

Ja byvam vo Wokingu. Tiez mam od zaciatku vytoky, take cire alebo do zlta, denne nosim slipove vlozky. Ale ze vraj je to normalne, kym ten vytok nieje zelenkavy alebo nezapacha.... mam kamosky co uz maju babetka a skoro vsetky boli cele tehotenstvo na slipovych vlozkach... 🙂 Ale viem ze istota je istota, tak je dobre ze ti spravili ten vyter. Ale neznepokojuj sa, bude to OK. 🙂
Musim pozriet na mape kde je ten Bournemouth.
A uz ti vypocitala termin?

betka1
26. júl 2007

leni3, drzim velmi palce, aby to tento krat vyslo. Ja som pocas prveho trimestra niekolko krat krvacala a pripravovala sa na najhorsie. Ale vsetko je uz za mnou a riziko potratu je uz teraz velmi male. Je to hrozne ake caste su mimovolne potraty. Tiez tu na mna v UK neurobili moc dobry dojem, ked som sa stazovala na krvacanie. Ale chapala som aj to, ze v prvom trimestri sa s tym naozaj neda moc narobit. Ked babatko nie je v poriadku, tak si to priroda zariadi po svojom.
Ale prijala by som aj trochu viac rad od doktorky ako suche skonstatovanie do telefonu, ze "Ak mate potratit, tak potratite. Objednajte sa na sono a dovidenia." Je to sice kruta pravda, ale aj tak.
Pred par tyzdnami som bola na Slovensku a kedze chcem rodit tam, tam som sa isla nahlasit ku gynekologovi. Postazovala som sa na vytok, tak mi robil vyter. Cudoval sa, ze v UK im stacilo povedat, ze na vytere som bola pred 2 a pol rokom. Vysledok vyteru bol pozitivny, tak som tu volala midwife a ona, ze si mam v lekarni vypytat nieco na "rush". Zistila som si aj to, ze sa musi liecit aj manzel. To mi ona vobec nepovedala. Pytala som sa, ci nemam ist k doktorovi a ona, ze netreba.
Krv mi brali minuly tyzden v 17.tyzdni. Robili mi aj ultrazvuk a v 10.tyzdni mi doktor kontroloval moc. To su asi tak vsetky vysetrenia, ktore som tu zatial absolvovala. Plus rozhovor s Midwife, ktora vsetky fakty na mna vyvalila akoby si mysela, ze si to nahlaravam a odfajkla si, ze som upovedomena.
jaja0110, na Slovensko sa chystam letiet niekedy v 6. alebo 7.mesiaci. Let je to kratky, tak by to malo byt bezpecne. Od 7.mesiaca budem potrebovat potvrdenie od doktora, ze mozem letiet.

jaja0110
26. júl 2007

A neviete baby nahodou, ze ak by som sla rodit na Slovensko a neplatim si doma ziadnu poistovnu, to by som si musela hradit cely porod? Co je asi 30 tisic. ☹ Neviete ak mam iba tu karticku poistenca EU, ci by mi tato platila doma tak, aby som za vsetko nemusela platit?
Vy si hradite odvody v UK, alebo aj doma?

leni3
26. júl 2007

Jaja,Bournemouth je asi hodinu od Southamptnu a tiez hodinu z Londyna.Ten moj vytok je tiez zltkasty a tiez som na slipovych vlozkach,len niekedy je taky hnedy,ako ked konci menstruacia,sestra mi poradila spavat na posteli s vyvysenymi nohami,lebo plod si vraj este hlada miesto kde sa usadi,lekarka tiez povedala,ze taky vytok je niekedy normalny.Nohy na nasej manzelskej posteli mam podlozene katalogmi a casopismy a moj priatel uz ani pri mne nespava,ten je na druhej strane,mne to takto vyhovuje a ani hlava sa mi uz tak nekruti,moja sestra takto spavala cele tehotenstvo.

leni3
26. júl 2007

Dik betka,za podelenie sa s tvojimi skusenostami a jaja,ja si platim iba tu a na Slovensku som si poistku uz davno zrusila,toto uz aj mna napadlo ale asi by si sa musela opytat doma svojho gynekologa,ja ked som bola zakazdym doma na vysetreni tak som si hradila vsetko (gynekologicke vysetrenie 700 Sk,krvne 1300Sk)

jaja0110
26. júl 2007

Dolezite je ze ti to tak vyhovuje a ak to ma pomoct tak preco nie... tiez by som sa zavesila na plafon ak by to pomohlo babetku 🙂
Neviem este ako vydrzim do 12T na to prve sono. 😖
V 6T som bola na sone este na slovensku a doktro mi povedal ze cakam dvojicky, videla som dva plodove vaky, ale doktor povedal ze niekedy sa jeden moze prestat vyvijat a potom to pokracuje ako jednoplodova tehotnost. Povedal ze to treba sledovat. Ale tu v UK, je to nemozne.
Ked som sa bola registrovat u GP, povedala som ze som tehotna a ze potrebujem ist k doktorovi co najskor, tak ma odbila ze najskor za 3 tyzdne...
Tak vobec neviem ci su tam stale dve babetka... 😖
Ale koncom augusta chcem ist na slovensko aspon na 5-6 tyzdnov nech viem na com som...

leni3
26. júl 2007

Tak to gratulujem jaja,hned dvojita radost.To ja neviem asi by som isla rodit domov ako ty a pekne by som uz tam aj ostala,tu by som si s dvoma miminkami sama s partnerom neporadila.Neboj musis len mysliet pozitivne,stresmi a nervami si len sami privolame problemy.My tiez ideme domov (ja pochadzam z Ruzomberka a priatel z Trnavy)uz skoro za dva tyzdne na nasu svadbu.Ked uz budem tam ,tak si aj ja dam porobit vysetrenia a trochu sa poinformujem.Ja sa uz neviem dockat prveho sona,mozno ho este stihnem tu v U.K.Tak ja drzim palce,ze tu najdes viac ustretovejsich lekarov a ze vsetko dobre dopadne.

michell
26. júl 2007

leni jaja, drzim vam palceky aby ste mali krasne tehulkovanie.Pisali ste tu ze ako to je ked nie ste na SK poistene a chceli by ste tam rodit.Ja si myslim ze ked sa rozhodnes ist rodit na SK tak po prichode na SK by si isla do zdravotnej poistovne a prihlasila by si sa ako samoplatca.To znamena ze by si si mesacne poistenie co je asi okolo 450 sk za mesiac zaplatila sama.Cize by si normalne dostala aj karticku poistenca a bola by si riadne poistena na SK.Tym padom by si nemusela za porod platit take velke peniazky.No a ak by si sa po porode rozhodla ze sa vratis naspat do UK tak by si sa z poistovne odhlasila.Neviem na 100 percent ci sa to tak da, ale asi ano.Ja som sa vratila z UK hned som sa bola takto prihlasit hned mi dali aj karticku a normalne chodim na osetrenia.Tak neviem mozno aj to je riesenie.Tak len sa jajka spravne rozhodni ale pri dvojcatkach by som asi sla na SK predsa doma je doma no rozhodnutie ostava na tebe.Drzte sa babulky 😉

leni3
27. júl 2007

Ja neviem michell,ale dozvedela som sa,ze podla europskej unie si mozes platit len jednu poistku,platenie v UK a aj na Slovensku by bolo protizakonne,ale kazdopadne sa musime informovat v zdravotnej na Slovensku alebo priamo u gynekologa.Michell chcem sa ta opytat ako si na tom s materskou,kedze si sa rozhodla ist naspat na Slovensko,nabehla si hned na tu doma,ci budes poberat tu z UK?Vies mna i to trapi,ze ked tu pojdem na matersku asi tak v 7.mesiaci(v mojej praci by som to dlhsie uz nevydrzala),kedze v UK mas narok na sest mesacnu matersku,s babetkom by mi ostavali uz len styry mesiace a potom zas spat do prace,co si zatial este ani sama neviem predstavit.

betka1
27. júl 2007

Ahojte, tiez som pocula o ten jednomesacnej slovenskej poistke, ale ako spominala leni3, neviem, ci si ju mozem zaplatit, ak som poistena aj v UK. O tyzden koncim v praci a neviem, ci si este nejaku najdem. Mozno by som sa mohla uz trvalo nahlasit len na Slovensku. Matersku asi zacnem poberat hned ako sa to bude dat, co je skoda.
Baby, musime si to nejak zistit ako je to s tym mesacnym poistenim.
Viete mi niektora povedat ake doklady potrebujem z UK, ked sa chcem nahlasit "natrvalo" do slovenskej zdravotnej poistovne?
jaja0110, skus nastojit, ze chces sono. Mne sono robili v 8. a 11. tyzdni, ale to preto, lebo som krvacala. Ak nemas problemy, tak sono asi nebude.
Vytok v tehotenstve moze byt naozaj normalny. Ale pocas tehotenstva sme na infekcie nachylnejsie. Ak to nezapacha, tak by to malo byt OK. Aj ked najlepsie je to potvrdit vyterom. To, co mam ja babatku neskodi, ale moze to zoslabit steny a hojenie po zasivani po porode moze byt komplikovanejsie.

leni3
27. júl 2007

Dievcata asi sa musime obrnit velkou trpezlivostou ak chceme byt osetrovane tu v UK,ale zas si myslim,ze zalezi aj na akych lekarov natrafis.To o tych dokladoch skusim zistit a s tym sonom suhlasim aj ja,oni ta zoberu skorej,len ak mas naozaj vytok,alebo nejake komplikacie.Ale zas som zazila sono(z prveho tehotenstva),ze tam boli dve lekarky a jedna asistentka a sami sa nevedeli dohodnut ,ze co tam vlastne vidia,co bolo velmi smutne a my sme naozaj nevedeli na com sme.

ludik
27. júl 2007

Ahojte tehulky 🙂
Leni materska je v UK uz 9 mesiacov[aj to je nic moc co?] 😅
Jaja my si platime piostenie len tu v UK,pretoze vraj to nieje mozne v 2 statoch EU.A ak mas tu EU karticku vraj ta osetria v pohode na slovensku,ale len v urgentnych pripadoch ☹ takze porod neviem 😉 drzim palce k tym dvojickam,mne tu robili 1 scan tiez az okolo 14tt.

leni3
27. júl 2007

Tak akurat som zistila,presnejsie zo spolocnej voj.zdravotnej poistovne,ze ak ak chceme rodit na Slovensku,musime si docasne zrusit poistenie v UK a prihlasit sa na SR a platit si tam,co je okolo 780 Sk/mesacne,potvrdilo sa ako som i ja povedala,ze dve poistky si v EU nemozme platit.Ako to je s dokladmi som sa uz nedozvedela,lebo az tak ochotni neboli. ☹ Som vobec rada,ze som sa ake take info dozvedela.Dufam ze vam to pomoze 😉

leni3
27. júl 2007

Inac dik ludik,viem tych 9 mesiacov nieje moc,ale stale lepsie ako 6 mes.Este k tej EU karticke,ked som isla na normalne vysetrenie n Slovensku,vsetko som si hradila sama,ale ked som doletela domov minuly rok pocas prveho tehotenstva a mala som bolesti(mimovolny potrat),tak som za operaciu (vycistenie)ci pobyt v nemocnici neplatila vobec nic,ale samozrejme som musela predlozit tu karticku a OP.Ludik prosim ta v ktorom tyzdni si tu v UK dostala matersku kartu,my o dva tyzdne ideme autom domov a chcela by som ju mat pri sebe az by sa nieco stalo,kedze je to dost dlha cesta,k midwife som objednana poprvykrat az na buducu stredu.

michell
27. júl 2007

ahojte dievcence 🙂 Aj ja som to myslela tak ze by ste sa v UK odhlasili na isty cas a prihlasili by ste sa na SK.No ked by ste sa rozhodli ostat na trvalo aj s babom doma tak jasne ze by ste sa odhlasili v UK a viac uz by ste sa tam neprihlasili.Ale neviem ako planujete, ci iba porodit na SK, alebo tam ostat.My sme sa rozhodli ze uz ostaneme na SK takze ja som sa v UK odhlasila a hned po navrate na SK som sa nahlasila.K tomu aby ste sa nahlasili do poistovne na SK potrebujete vypoved od zamestnavatela z UK cize myslim to je P40.Ja som to vtedy nemala tak mozete to urobit aj tak ze sa v poistovni vypise cestne prehlasenie ze ste ukoncili zamestanie v UK.
Co sa tyka materskej tak po mojom prichode som sa nahlasila aj na urad prace kedze teraz ma uz asi nikto nezamestna kedze som tehu no a je to tak ze do porodu nebudem dostavat ziadne peniaze kedze mi to nevychadza kvoli tomu ze som pracovala v UK, ale po porode dostanem normalne matersku co je nic moc ale aspon nieco 😒 No a ako kazda prvorodicka prispevok 11000 Sk

ludik
27. júl 2007

Dostala som ju myslim,ked som mala 1 stretko s midwife,ano presne a ona mi ju vypisovala 😉

ludik
27. júl 2007

ale neviem uz presne v korom to bolo tyzdni v karte mam 15.1.07 takze okolo 7-8 tyzdna? 😅
Tak to tu kartu vypisete na 1 stretnuti 😉
Myslim,ze v tych uradoch este vyzaduju aj pracovnu zmluvu a ten papier je P45,aspon kamoska co teraz odchadzala tak dostala P45 😉

michell
27. júl 2007

ludik mas pravdu je to P45 pomylila som sa ospravedlnujem sa 😉 a ano este aj pracovnu zmluvu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre