Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

avicena
10. feb 2009

Secret ,s tými nákazami v anglických štátnych nemocniciach máš úplnú pravdu. Luciauk, 30% pacientov hospitalizovaných v anglickej štátnej nemocnici / nie privátnej /tam dostane nemocničnú nákazu / toto je údaj WHO- svetovej zdravotníckej organizácie/. Čiže nákazu baktériami, ktoré sú usadené na stenách nemocničných izieb, posteliach, rukách personálu, v kúpelniach, záchodoch.... Tieto baktérie sú superodolné voči antibiotikám, máš problém nájsť antibiotikum , ktoré by ich zabilo. A preto spôsobujú , veľmi vážne ochorenia. Anglické zdravotníctvo má z tejto situácie ťažkú hlavu. A vieš koľko percent pacientov sa nakazí na Slovensku? Okolo 5 %- tiež údaj WHO. Takže neviem, čo je lepšie, krásne izby a 30% nákaz alebo vzhľadom možno nie celkom ideálne, no kvalitne upratané a dezinfikované priestory a 5% nákaz? Okrem toho, väčšina pôrodníc už má vynovené priestory aj na Slovensku.

munu
10. feb 2009

ahoj majka 🙂 myslim, ze to nehrozi, zeby som ta ja predbehla 😅 mne totizto fakt nic nieje.. citim sa super a tak skoro do tej porodnice zrejme nepojdem 😉 zajtra idem na poradnu, tak uvidime, ako sme zase podrastli, aj sa spytam midwife, ci vie takto ohmatanim bruska a teda hlavicky dietatka urciti pribliznu vahu, kolko by mohlo mat.. lebo sestra tu rodila uz dvakrat v anglicku a povedala mi,ze midwife to dokaze urcit tym, ze ohmata hlavicku babatka ci ako.. tak som zvedava, co mi na to povie.. dneska som si uz pobalila tasku do porodnice.. ale este tam bude takto stat pripravena asi cely mesiac, ako to tak ja citim 🙂

domi neviem ti poradit,kde je lepsie, lebo ja som tiez prvorodicka a idem rodit tu v anglicku, tak dufam, ze ti potom napisem ake to tu je a ze to budu same chvaly 🙂 a tiez niesom z toho okolia ako pises, takze ani v tomto ti nebudem zrejme napomocna..ale tesim sa s tebou, vitaj medzi tehulkami 😀 a prajem ti stastne a pokojne tehulkovanie s vytuzenym zdravym babom na jeho konci 😉

munu
10. feb 2009

Avicena, teeeeda nestras ma.. lebo ja idem rodit v anglicku.. ☹

wild.horses
10. feb 2009

avicena... myslis MRSA? Nepotesim, ale tu moze chytit hocikto a hocikde. V USA je toho asi najviac... Pokial viem, nhs zacalo uz testovat sestricky na mrsa. Kedy zacnu aj midwifes a doktorov, to je otazka 😀

nuz, mna to caka za 6 tyzdnov a 6 dni, ak to vyjde ak, ako nam urcili... Tak si vsetci drzme palce, nech to kazdej dobre dopadne.
Asi napokon predsalen pojdem na tu midwife led unit na ater birth, kedze nemocnice nenavidim a nemocnica v meste, v ktorom byvame ma taku zmiesanu reputaciu. Aj ked si uvedomujem, ze ako prvorodika zrejme dost riskujem 😒
uvidime, treba to brat pozitivne 😵

majka88
10. feb 2009

ahoj munu ale nas tu strasia ze...ale ved nie vsetky baby maju take skusenosti aku sa tu pise v tom zlom svetle...treba mysliet pozitivne...no som zvedava co ti povedia...nam vcera midwife povedala len za mame brusko velke podla merania tak ako mame mat, srdiecko pocuvala tak bolo vsetko ok....a chytala aj malinku...ale nikdy my nepovedala kolko je asi jej vaha....dostala som len taky papier kde je teda moja vyska vaha v ktorom sme tyzdni a podla toho merania to tam zapise a asi vidime vahu...teraz je tam okolo 3,4 kg ale vahu my do toho papiera napisali az zo 17tt nie moju skutocnu s ktorou som zacinala takze to bude o nieco menej...no ved uvidime co a ako...uz sa moc tesime...akurat som sa s bruskom rozpravala ci by uz nechcela aj odtial vyjst...ze ked ano aby ma kopla...no kopla...ale kedy to bude to len ona vie 😉 🙂 a je dobre ze mas pobalenu tasku ani sa nenazdas a mozno tam ani mesiac nebude stat....uvidis....

domi mamicky ktore rodili doma aj tu v uk ti urcite poradia co je lepsie...bo som tiez prvorodicka...ale tiez sme zvazovali kde rodit...ale vyhralo anglicko.....a inak gratulujem k zisteniu.... 😉 🙂 ze cakate mimco....

wild hoses...z akeho mesta si?

wild.horses
10. feb 2009

byvame v jednej dedinke pri Kingston upon Hull.

my sme ani nepomyslali rodit niekde inde nez tu. Bez priatela by som byt nemohla... uz sme si na seba zvykli 😀

munu
10. feb 2009

majka, mne nijaky papier midwife nedava nikdy, takze ja nemam ani tusenia, prave preto sa jej chystam zajtra na to spytat a potom ti dam vediet, ak som dopadla.. ci mi vobec nieco povie nove.. aj my zatial rastieme ako mame.. mam stale o 1 cm vacsie brusko ako by som mala mat, ale obaja sme vysoki, takze bude aj babo zrejme take vacsie a mozno mam len viacej plodovej vody.. aaale ved uvidime..

wild horses aj ja idem rodit na birth unit, ale hned vedla je aj nemocnica, takze v pripade potreby pride rychlo lekar alebo uz koho budu potrebovat.. takze som celkom pokojna..a tiez som prvorodicka.. no porodu sa zacinam bat stale viac.. uz by som to rada mala ozaj za sebou..

munu
10. feb 2009

ja som aj chcela ist na slovensko rodit, aj nie a nakoniec sme zostali v anglicku, tak uz sa babo narodi tu.. mame skype, aj nasi doma ho maju, tak im zatial maleho budem ukazovat cez kameru a potom v lete pojdeme domov na dovolenku tak ho uvidia nazivo huncuta maleho 😀

3558
10. feb 2009

ale ste sa pekne rozpisali. prave som vas docitala. 🙂

majka88
10. feb 2009

wild horses no to verim ...aj ja som tu s priatelom a asi by sme bez seba dlho nevydrzali...takze nase rozhodnutie bolo spolocne ostat tu...

munu ja som ten papier dostala asi v 35tt a poslali my ho z nemocnice kde pojdem rodit...ale skus sa spytat midwife zajtra....som zvedava co ti povie.....hej aj nam zmerala brusko ze 37,5cm a to zajtra zaciname 38tt....uz by som to chcela mat zasebou lebo som strasne aj opuchla..nohy mam katastrofa...teraz mi je dako zvlastne...mala ako by sa tlacila....obcasne stahy....a ta bolest ako pri menstruacii... uvidime ako dlho este vydrzime.....

no ahoj zuzka ako sa mame? 🙂

munu
10. feb 2009

majka fiiiha, zeby si uz coskoro isla?
mne ked merala brusko v 30w5d tak nebolo 31, ale 32cm a odvtedy to tahame stale o ten jeden centimetrik naviac 🙂 zajtra som velmi zvedava, co mi zase povie nove..ale ked ta moja midwife je take teliatko, ze ona mi nic nepovie,ja sa jej musim na totalne vsetko vypytovat... ja necitim este ziadne stahy, ziadne bolesti ako pri menstruacii, zkratka absolutne nic.. ja sa citim ako v 5.mesiaci niekedy 🙂 az na tu panvovu kost, ale tu citim len v noci, ked sa otacam z boka na bok, cez den uz vobec a chrbat ma boli tiez len niekedy a to len ak dlho sedim na stolicke za pocitacom.. ale to je logicke, ze ked tu stravim hodinu bez prestavky, tak ma boli chrbtica.. 😝
ja sa jej spytam zajtra na tu velkost babatka, teda na vahu a potom ti dam vediet co mi povedala ok? sama som zvedava, ale sestra mi hovorila, ze to kazda midwife dokaze podla toho povedat vahu babatka.. ze ona ked bola tehotna, tak sa pytala midwife na vahu babatka a ona jej trafila skoro presnu vahu, ako babo malo ked sa narodilo.. zevraj sa sekla len o par desiatok gramov, ale to ani ultrazvuk nieje presny.. tiez ti zmeria vahu tak, ze je to +/- 500g.. tak zajtra sa ozvem, ahoj zatial 🙂

wild horses, my sme s muzikom boli oddeleni na 1 mesiac a bolo to strasne, to bolo ked som prisla ja prvykrat do anglicka a muz zostal na slovensku a prisiel o mesiac za mnou, lebo taka bola dohoda, ze ak sa najde nejaka praca, tak pride za mnou a ak sa nenajde, tak sa ja vratim na slovensko.. odvtedy sme si povedali, ze uz nikdy viac sa ani na tyzden neodlucime.. a sme stale spolu vsade.. vlastne doteraz sme aj spolu pracovali v jednej robote, na jednej smene a jednom oddeleni 😀 ani na nervy sme si vobec neliezli, ako by si niekto myslel, prave naopak, bolo to fakt super.. takze nech sa vam dari a teda aj tebe v tehulkovani este 🙂

ahoj zuzi 🙂 aj teba zdravim, dufam, ze sa mas dobre a vsetko je v najlepsom poriadku 😉

a vam este tehulkam a mamickam prajem dobru nocku a zajtra skvely den 🙂 ahojte, ja uz spim 😔

majka88
11. feb 2009

ahoj munu tak som zvedava co ti ta super midwife povie....tak mi daj hned vediet...no ako vidis ja este stale pisem takze som vcerajsie bolesti prekonala, mala si somna robi srandicky...tak mozno dnes....mozno zajtra...uvidime... 😉 som zvedava co ti povie na tu velkost babatka....ja uz sa to mojej asi nestihnem spytat bo mam ist k nej az 23 co je dva dni pred terminom a mozno dovtedy uz aj uvidim ake mame babatko... 😵

munu
11. feb 2009

ahoj majka, o 4tej mam appoitment, tak potom napisem ok? zatial ti prajem krasny dnik a davaj na vas pozor 🙂

majka88
11. feb 2009

ok munu......moja tak sa tesim co sa dozvies nove...davajte si pozor na seba z babatkom 😵

munu
11. feb 2009

ahojte 🙂 tak hlasim prichod z poradne 😉
maly sa ma dobre v brusku, brusko meralo 37cm, tlak som mala 110/70, srdiecko bije pekne pravidelne, pytala som sa teda aj ci mi moze povedat pribliznu vahu babatka, lebo ze som pocula, zevraj ked ohmata hlavicku, tak podla toho vie usudit vahu, tak ohmatavala a nakoniec mi povedala, ze vaha je akuratna na 36.tyzden, priblizne 3.5kg.. ale neverim jej to, lebo mi pripadala, akoby si to len vymyslela.. tak neviem..
o 2 tyzdne idem na dalsiu poradnu, tak sa spytam mojej midwife zase na vahu a uvidime co mi povie, lebo dneska tam nebola moja midwife, ale druha nejaka a tu som nevidela este..
ak mi povie o 2 tyzdne aj moja midwife pribliznu vahu okolo 3.5kg tak snad sa ani tato nemylila v tom..
ale inac, je vsetko vporiadku, aj vzorka mocu bola ok.. takze to je vsetko z dnesnej poradne 🙂
ked sme cakali v cakarni pred poradnou, tak nas zobrala trosku neskor, ako sme boli objednani, tak maly bol asi nedockavy, tak tancoval lambadu s mojim bruchom 😀 sme sa z neho smiali s muzikom, ze ako mi skace cele brucho 😀 😀

a vy co mate nove? ako sa vam dari?

wild.horses
11. feb 2009

...ja by som moc nedoverovala urceniu vahy z ohmatu hlavicky a ani podla vazenia a potom odpocitania vahy pred porodom a pred otehotnenim... Asi najviac pomoze scan a aj to nie je uplne presne....

hlavne, ze babatko je v dobrej polohe, s peknym pulzom a hybe sa.
s.

munu
11. feb 2009

hej, to aj ja hovorim..

len som bola zvedava, ci je schopna urcit vahu babatka alebo teda, ze co mi na to povie 😉
aj mi hovorila, ze lezi dole hlavickou, na lavej strane ma chrbatik, hore pri mojom srdiecku ma ritku a na pravej strane ma nozky a rucky 🙂 tak som spokojna, ze aspon viem, ze rastie a dari sa mu 🙂

majka88
11. feb 2009

ahoj munu tak som rada ze si v poriadku aj s babatkom...no aj nase polohy babatiek su podobne 😵 😵 nepytala si sa na ten papier? somna si uz moja mala zase robi srandicky ako vcerra.....keby to uz radsej myslela vazne a isli sme naozaj rodit 🙂
pekny vecer zelam.....

adriana123
11. feb 2009

ahojte.trocha som precitala,chcem popriat februarovym babatkam vsetko len to najlepsie,

munu
11. feb 2009

ahoj majka, nie nepytala som sa na ten papier.. no nevadi.. ani tam nebola vlastne moja midwife, len nejaka ina, co ju zastupovala dneska..a ak sa jej nespytam, ci mi nezmeria brusko, tak by na to zrejme zabudla 😖 ja nemam rada, ked su take nespolahlive, ze zabudaju kopu veci.. potom mam pocit, ze cela poradna je odflaknuta 😠
tebe je super, lebo ty uz mas termin vlastne za dva tyzdne, ale ja az o mesiac.. ja mam termin 11.3. podla ultrazvuku.. a 5.3. podla menzesu.. tak si mam vybrat asi 🙂 no uz to len nejako zbehne 🙂

tak dobru nocku vam prajem vsetkym 😉

majka88
12. feb 2009

no hej munu ja uz to mam zapar ale tak clovek nevie ci to bude skor alebo na termin alebo ci to nase zlaticko nebudeme prenasat co by som nerada 😵
no moja midwife sa v poslednej dobe trosku zlepsila a dokonca teraz bola velmi mila....chcela som vediet ci u nas v city hospital sa da rodit do vody...tak mi vsetko obtelefonovala...no tolko mala zrazu energie...cim to bolo 😉 😉

ozik baby je tu nejaka čo rodila do vody?

munu
12. feb 2009

ahoj majka 🙂 tak vidim, ze si este stale 2v1 😉 dufam, ze ti to vyjde a pojdes co najskor, ved ty mas uz 38tyzden, tak ty uz kludne mozes ist hocikedy a bude riadne donosene babo 🙂 ja som dneska zacala este len 37.tyzden podla ultrazvuku, inac podla menzesu by som mala uz zacinat tiez 38.tyzden.. ale to neva, tyzden hore-dole, to uz vydrzim 🙂
ja by som tiez nechcela velmi prenasat.. radsej aspon na termin nech bude, len nie prenasat, no ale nevyberieme si ako pises ty 🙂
tak prajem pekny dnik vsetkym 😅

majka88
12. feb 2009

len tie naše zlatička vedia kedy nas to čaka...a my sa len prispôsobujeme.... 😉

munu
12. feb 2009

majka a kedy ides na dalsiu poradnu? teda ak ju stihnes 😉

majka88
12. feb 2009

no na dalsiu poradnu idem az 23 februara ale 25 mame termin...mozno este stihnem a mozno uz nie 😉

wild.horses
12. feb 2009

s tym water birth by ma to tiez dost zaujimalo.

Ak maly bude v dobrej polohe aj uplne na konci tehotenstva, zrejme to skusime do vody. Zistovala som si vela okolo toho a pozdava sa mi to. Ja epiduralku nechcem, takze voda a gas bude pre mna dost dobra kombi. Ked sa nebude voda pacit, kedykolvek sa da z nej vyliest a pokracovat na suchu. Viem, ze pre prvorodicku to mozno nie je najsamlepsie, ale aspon by som chcela vyskusat....

Lepsie je vsak rodit v bazene v nemocnici nez na midwives led units ako budem ja, lebo mate istotu, ze cokolvek sa stane- natrhnutie, nejaka ina komplikacia, hned zavolaju doktora a nebude vas treba prenasat (prevazat v mojom pripade)

wild.horses
12. feb 2009

ozaj, aj u vas nasnezilo? U nas je asi 10 cm snehu a stale snezi. Uz som si vyskusala aj ABSko na mojom novom auticku. Funguje 😀

Na ante natal classes chodievate niekto? Co si o nich myslite?

majka88
12. feb 2009

wild horses...no my ideme vyskusat porod do vody a tesime sa...a presne ako pises ked to nebude ok da sa vyliezt a pokracovat na suchu....no my ideme tak rodit do nemocnice...takze cokolvek by sa stalo tak doktori su tam....
a tu v birme nenasnezilo dnes ... i ked to pocasie dlho rozmyslalo ci snezit ci prsat.... 😒

munu
12. feb 2009

ahojte 🙂

wild horses ani u nas nesnezilo dneska, ale zato uz napadalo celkom slusne snehu toho roku, takze uz viac ani nemusi.. ja idem akurat zajtra na ten kurz prvykrat, lebo minule sa nekonal pre snehovu kalamitu zevraj 😅 😀 😀 tak ti napisem ako bolo a ci sa tam oplati ist potom ked sa vratim ok?

majka, ja idem rodit na birth unit, ale nechcem ist do vody, aj ked je taka moznost.. da sa aj na zinienke na zemi v podrepe, ale to tiez nepojdem, lebo to by som si zrejme rychlo unavila nohy.. tak asi riadne na postel pojdem ja.. hned vedla nasho birth unit je nemocnica, takze na skok pre doktorov, ak by sa nedajboze nieco skomplikovalo..

ja uz by som to taaaaaaaaaak chcela mat za sebou vsetko 😒

majka88
13. feb 2009

ahojte....ako sa mate?

No munu asi by sme to uz vsetky chceli mat za sebou.... 😒 no my vyskusame tu vodu...moc sa na to tesim...ja som tiez take vanove vodove dieta...bola by som tam stale 😵 😅 tak uvidime ci budem uvolnena pri tom aby mohla malicka ist sup von..... tešim sa na nu....moc moc moc...uz aby to bolo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre