Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
6. jún 2010

@anjelicek26 hmmm, zaujimava politika ale oplati sa aspon podla toho co pises no ale trvaly pobyt zatial asi nehrozi... a ako sa ti vidia porody a starostlivost v Germany? pytam sa zo zvedavosti ale tu krajinu nemusim 😒 ....

anjelicek26
6. jún 2010

kvietocek - nemozem na Nemecko povedat kriveho slova, starostlivost perfektna, moja doky robila po kazdy raz krv, stery, vaginalnu kontrolu, ultrazvuk - spolu 11x... malinkeho som po kazdy raz videla na 4D, kopa fotociek, nikdy som nic nepriplacala... fakt fajn pristup... vlastny labak v ordinacii, vysledky mi volala domov, ak nieco nebolo ok, ja jej na mobil, ked sa nieco nezdalo mne.

Celkovo starostlivost perfektna, tak ale z platu na to idu riadne odvody, netreba sa divit... Ale porod a tehu je tam velke halo, staraju sa az az, bola by som rada rodila tam...no ale to by bolo bez draheho...a to som nechcela v ziadnom pripade...mne stacilo, ze som 8 mesiacov tehu bola v Nemecku zo Saskou sama ako prst 😢

kvietocek7
6. jún 2010

@anjelicek26 tak super ze mas dobru skusenost 🙂

anjelicek26
6. jún 2010

kvietocek - no ono je to vzdy o lekarovi, na akeho narazis, ale vseobecne nemozem nic povedat, ani na mojho obvodaka, ani na Sasenkinu detsku doktorku...predpisuje skor viacej liekov a robi si viac starosti, ako by musela, ale ja som rada, ja si tie jej dobre mienene rady v hlave najprv preselektujem a zariadim sa podla seba 😀 Inak by Saska kvoli soplu a ze si poskrabala pred tym ucho uz mala 2x antibiotika 😠 No ale nechce nikdy nic zanedbat... to je fajn... vzdy lepsie robit viac, ako nerobit nic...

Inak sranda, na poslednej kontrole pred mesiacom nam odporucila dat Sasku na balet, ze je motoricky o rok pred rovesnikmi, tak budeme hladat tanecnu skolu 😀 A je obojrucna, malinka, sport robi lavou, pise/kresli pravou... ze takych deti neni vela 😎

kvietocek7
6. jún 2010

@anjelicek26 waaau takze nasa dalsia balerinka 🙂 🙂 aj som si vsimla na fotkach ze ma nejaky kostymcek
aj my teraz chodime s dcerkou na balet a velmi sa vytesujeme -jej sa paci ako tam tancuju a mne ze je sama v kolektive bezomna, lebo zatial este nechodi do skolky
a Saska sa ucila aj anglicky?

elixia
6. jún 2010

Ahojte, no anjelicek26,ako tak citam tvoje skusenosti z Nemecka,tu sa asi budes dost cudovat,ked nedajboze budete potrebovat lekara 😀

anjelicek26
6. jún 2010

No ona by chcela ist na balet okamzite, ale este sme neboli pozriet tanecne skoly v okoli, ale chystame sa rozhupat, ked zacne chodit aj do skoly, aby sme videli, kolko toho bude zvladat...ani neviem, kolko hodin ma skolu, ako 4 rocna?? Ved uvidime, vraj aj jej skola nieco take ponuka. Tak este chvilinku bude musiet vydrzat. Dievcatko od susedov chodi na scenicky tanec, bude mat 5 rokov, vraj je to tiez fajn... aj to pojdeme omrknut....

Saska hovori cisto len nemecky, po anglicky ani tuk, no ale tak snad do septembra zvladne nejake zaklady, zacina chytat prve slovicka... bude mat vraj nejaku integracnu ucitelku priamo v triede, ta by jej mala pomahat prve tri mesiace v skole...tak snad bude, ona je v malinkej skole prihlasena, len 10 deti na triedu, ale maju skvely rating. Nechapem, ze ju tam zobrali, maju vraj velky natresk...ale tesim sa z toho

anjelicek26
6. jún 2010

elixia - no uz som toho dost pocula, no ale tak Saska bola za zivot skutocne chora dva razy, antibiotika nepotrebovala nikdy, ona ak prechladne, tak za tri dni je zdrava aj bez liekov, proste nebojim sa, ze by sme museli casto k lekarovi... Snad to bude aj u drobca tak.

A take normalne vysetrenia budeme robit v Nemecku, ked tam budeme, tipujem kazde 3-4 mesiace budeme chodit... Tak odbornikov obehnem tam, zdravotku tam mame tiez dalej, tak neni o com...

elixia
6. jún 2010

Tak to mas fajn, lebo tunajsie zdravotnictvo...radsej no comment 😀 My sme aj so surodencami tiez boli take deti,ze malo chore a ked aj horucky tak za dva dni sme behali,tak snad aj nase male to zdedi po mne...zase sesternice, tie ked len prechladli, konec sveta...horucky,vracanie niekolko dni aj tyzdnov. Tak uvidime,co nase 🙂

anjelicek26
6. jún 2010

elixia - my sme celkovo zdravi, tak snad to vydrzi, mala moze lietat polo naha po vonku a aj tak neprechladne, ja si stale vravim, ze aspon nieco ma z toho, ze bola tak dlho kojena, pijavicka moja mala...

anjelicek26
6. jún 2010

No idem ja zhasnut laptop, lebo drahy uz ide spinkat, musi rano do prace a ja tu vysvecujem v posteli. Majte sa 😎

klapinka
7. jún 2010

ahojte baby kecandy, som vas docitala 🙂

dnes ideme na pokec s midwife a ku veceru by sme mali mat prve stretko s nou ohladom rodicovstva. Som zvedava co sa dozvieme 😀 . Inak mna chytila taka alergia, ze vcera rano som myslela ze sa obliekam a idem do walk centra nech mi volaco daju, ale nakoniec pomohli kvapky, eukalyptusovy olej, mokra vreckovka a plac. Ja som uz nevedela kam sa podiet.

Poobede sme prelozili splanu, zlozili komodu ne veci pre malu, zlozili mosses basked, uz len vsetko pekne poprat a mozeme cakat. 😵

Baby co som vam pisala v piatok ze mm boli "zapijat" kolegovu dceru, narodila sa 3,5tt pred terminom, a poslali ju domov s odtecenou vodou, ze to moze trvat este 4 tyzden kym bude skutocne rodit, potom este raz a na treti raz ju vzali ze no podte po troch dnoch. 😖 do hodiny bola mala na svete.
@anjelicek26 ty nehovoris so Saskou n slovensky?

nikto neviete co je s etuskou?

anjelicek26
7. jún 2010

@klapinka - nehovorim, ona do 2,5 roka nevedela hovorit ani jedno, ani druhe a to som s nou cisto po slovensky rozpravala, bola recovo uplne pozadu a ked som zacala chodit do prace a ona ku opatrovatelke, tak to uplne odignorovala, prestala na slovencinu reagovat - a mna to bavit pravdu povediac. Ja s drahym a celym okolim aj po nemecky, tak dobre vedela, ze jej rozumiem a tym slovencina zhasla. Je mi to aj luto, ale na druhej strane snazila som sa strasnu dobu a bolo to na dve veci, proste u nej to nefungovalo....bola z toho len dopletena...

cutce
7. jún 2010

ahoj holky, muzu se pridat?

chtela jsem se zeptat, jak je to s litanim v dobe tehotenstvi?

elixia
7. jún 2010

Ahojte,

@klapinka, no pekne, najlepsie sa sama odrod doma a nas tu neotravuj nie? Mam dost teda...
Na co mas alergiu? Ci taku vseobecnu na vsetko?

@anjelik26 ale ked si s nou po slovensky rozpravala,tak rozumie,ci ani to nie?

@cutce ja prave riesim lietanie 🙂 Ryanair (a myslim ze aj ine nizkonakladovky) - tam mozes do 28.tyzdna letiet v pohode, od zaciatku 28. do 32. tyzdna potrebujes uz potvrdenie fit to travel a neskor uz letiet nemozes. U inych spolocnosti neviem, ale isto to budu mat v nejakych Terms&Conditions na stranke dopravcu. Toto je copy zo stranky Ranairu:

PREGNANCY

For uncomplicated single pregnancies, Ryanair restricts travel beyond the end of the 36th week, and for twins, triplets etc., beyond the end of the 32nd week. Once your pregnancy has entered its 28th week, we ask that you carry with you a letter (in English) from your midwife/doctor confirming that the pregnancy is uncomplicated, the expected date of delivery and that you are in good health and fit to fly.

cutce
7. jún 2010

elixia: dekuji 😉 , no vidis, jsem se mohla podivat sama, to me nenapadlo 😅

adoracion
7. jún 2010

@cutce mozes lietat do 26 tyzdna potom potrebujes papier od lekara ze mozes lietat a od 36 tyzdna nemozes lietat vobec aspon by si nemala aspon co ja viem
no s mojou malou je to tiez tazke doma sa stretava s troma jazykmi ma 20 mesiacov a zatial nerozprava skoro vobec tak neviem co z toho nakoniec vznikne ja s nou rozpravam vacsinou po slovensky sem tam po anglicky a muz po anglicky vacsinou a trosku po svojom na ma to tazke ale zvladneme to hadam 🙂
@anjelicek26 tvoja malicka je nadherna vyzera preste ako baletka 🙂

elixia
7. jún 2010

@cutce nemas za co 😀

Baby nebojte, vraj sa cudzie jazyky najlepsie nalepia na take male deti,takze ked sa rozkecaju,budu hovorit hned dvoma ci viacerymi...alebo sa im to aspon lahsie bude ucit. Ja nase planujem ucit po anglicky hned od zaciatku 😀

klapinka
7. jún 2010

@elixia ani sama nevie ale podla vsetkeh na vsetky pele a seno travy, a kedze sa nam v UK zmenilo pocasie a neprsi stale ale mame aj 2-3 dni bez dazda 😀 tak sa alergia prejavila v plnej krase. Inak som uzivala zirtek ale v tehotenstve by sa nemal uzivat. Spytam sa dneka- kto da tip ze mi povie PARACETAMOL 😀 😀?? Uvidime, vcera poprsalo aj so soboty na nedelu bola aj u nas burka, az som vypinala pc s elektriky. 😕

@cutce tak ako pise elixia, a nemala by si ist cez ten rongen-detektor kovov ci ako sa tomu nadava 😉 , ale ked som bola naposledy doma, tak ma nedali cez ten snimac ale musela som prejst okolo a len ma prehmatkali. Musis im povedat ze si tehotna, lebo ked si to nevsimnu tak prejdes v pohode. Neviem ci to ma nejake nasledky alebo preco to tak.

anjelicek26
7. jún 2010

@cutce - s KLM mozes do 36. tyzdna s atestom a air france nema ziadne obmedzenia, mozes letiet aj v den porodu... ja som letela 35+4 a to dva razy... nic moc teda, strasne mi pri tom tvrdlo brusko... som myslela, ze v Parizi na letisku snad aj porodim...ale nakoniec sme to zvladli...

anjelicek26
7. jún 2010

@elixia - Saska nerozumie ani tuk 😖 Na Slovensku sme neboli vecnost, tak nemala sancu... ani ju do toho netlacim, ked bude väcsia, mozno... teraz je dolezite naucit ju po anglicky a zariadit, aby nepozabudala po case nemcinu...aj tak doma len po nemecky rozpravame... to je tazko...

cutce
7. jún 2010

holky moc dekuju za rady 🙂 , ja se chystam ve 26 tt, takze by to melo byt v poho 🙂

anjelicek26
7. jún 2010

@adoracion - dakujem za pochvalu Sasenky, ona je zlatinko moje malinke 😅 Ona bude mat aj postavicku baletky, za chvilu 4 roky a necelych 94 cm...drobatenko...

U nas to bolo fakt zle s rozpravanim, logopedicka krutila hlavou... nerozpravala viac ako 5 slov, ked mala 2,5 roka... nic...nechytala sa...a bolo to na nej vidno, ze ju hneva, ze nevie rozpravat, hryzla mi na ihrisku deti a podobne veci 😕 U opatrovatelky a cisto na nemcine sa rozrozpravala plynule behom 1-2 mesiacov...uzasny pokrok...ja som ani uz nemala chut ju pliect, bola som taka rada, ze konecne zacala rozpravat...

peppapig
7. jún 2010

anjelicek, me bude hrozne lito, kdyz M nebude mluvit cesky ☹ U nas to bylo tak, ze ja jsem na ni od miminka moc cesky nemluvila (ja co jsem v UK, mam proste block, ze na verejnosti i s ceskyma kamosema jsem nikdy moc cesky nemluvila, zvlast, kdyz jsme byli v company lidi s jinych zemi. No a to mi tak nejak zustalo dodnes, ikdyz uz je to mnohem lepsi). Pak se to trosku zlomilo, mluvim na M od cca 18ti mesicu hodne cesky (ale i anglicky, nedrzim se teorie jeden rodic jeden jazyk), mame i par knizek (hodilo by se vic) a ceske DVD. Rozumi mi skoro vsechno (ikdyz s ni mluvi moji rodice), ale stale cesky nemluvi 😒 , tu a tam nejake slovo, veta jen ojedinele. Ale mam nadeji, ze se rozmluvi. Anglicky mluvi perfektne, lepe nez mnohe deti (vzdy me na to nekdo upozorni 🙂 ). Planujete zustav v UK natrvalo?

elixia, myslim, ze neni treba deti ucit anglicky, automaticky se nauci diky zemi, kde ziji. Uvidis, ze te pak bude tvoje vlastni 3lete opravovat, u nas je to na dennim poradku:' Mami, it's not boat, this is ship, silly you' 😅

Budete deticky ucit gramatiku cestiny/slovenstiny? Kdy zacnete? A jak na to?

Holky chci se zeptat, kdo mate deti okolo 3 let. Chtela bych M zapsat na hodiny hrani na hudebni nastroj. Zatim o tom jen premyslim, musim neco pohledat. Planujete nekdo? Ja nemam sajnu v kolika letech je to nejlepsi, pac ja nikdy na nic nehrala, tak sup sem s radama.

anjelicek26
7. jún 2010

@peppapig - no my sme tu len na dva roky, potom bud spät do Nemecka, alebo ina krajina, bud Brazilia, Cina alebo Rusko... ale to su este plany na dlhe lakte..uvidime... ale zmluvu tu ma drahy do septembra 2012... potom ide spät pod nemecky VW...

Podla mna je kazde dieta ine, poznam take, co v 2 rokoch hovoria plynule 3 jazykmi, miesaju to, ale ide im to, zasa neni to nejaka vseobecna teoria, ze ked miesas reci, alebo obaja rodicia hovoria/nehovoria jednou recou, ze sa dieta nenauci...ale Saska to proste nezvladala...trapila sa tym...videla si na nej, ze jej vadi, ze nerozumie... ona fakt nevedela povedat nic.

lena13
7. jún 2010

pepp no kde jsi byla 😀
ja bych chtela zase claudi prihlasit do karete ,ale to tak ve 4letech.ja myslim,ze by mohla mia taky ve 4 letech zacit na neco hrat,nemyslim si,ze jt brzy.

nase claudia mluvi cesky i anglicky,ja js na ni odmalicka mluvila jen cesky ,ale divala se na pohadky anglicke etc.

klapinka to vypada fakt jak pise eli tady mas paracetamol jdi domu a neotravuj nemas jeste termin 😅

anjelicek to je,ale docela zajimave,ze slovensky nemluvi jestli si na ni nekdy mluvila.vis co,treba se ji slovenstina nelibi ve vyslovnosti,lepsi se ji to rika v nemcine 😉 .ja se priznam,ze kdyby nase claudi nemluvila cesky tak me to bude strasne mrzet,ale pokud dite nechce tak s tim nic neudelas...nase claudi napocita do 7 ale jen v anglictine v cestine mi rekne mami nechci.jt jednodussi pro ni si myslim.

anjelicek26
7. jún 2010

@lena13 - podla mna jej aj vadilo, ze ja som jedina, s ktorou tak rozprava, nikde inde tu rec nevyuzila, a aj videla, ze ja po nemecky rozpravam, tak co sa snazit... Mrzi ma to kvoli nasim, ale oni obaja rozpravaju aj anglicky, aj nemecky, segry tiez, takze sa s nou v pohode dohovoria...

Dobehla to potom rychlo, po 2 mesiacoch uz nebadat rozdiel od rovesnikov... teraz sa jej ustocka nezavru... mna to aj mrzi, ale ako vravis, pokial dieta nechce/nevie a trapi sa tym, tak to neni prioritou. Hlavne, ze rozprava pekne cisto po nemecky, gramaticky tiez spravne, lekarka vravi, ze je moc moc sikovna, aj vyvojom, aj motoricky... takze to dobehla...

peppapig
7. jún 2010

leni, tu jsem 😉 , meli jsme busy vikendik (treba vyuzit slunicka), ani neverim kolik jste toho popsaly, tak docitam si cely net 😀 , jsme stale v pyzamu a Mia si dala na ruce ponozky, na zada deku, na hlavu korunu, vsechny plysaci jsou okolo me v obyvaku a M tu lita jak torpedo, ze je CAT SUPERHERO, blazinec. Venku to vypada na lijak, tak je mi to fuk.
Jinak leni, diky za mejlik, vecer odepisu 🙂 Karate je moc dobry napad. Taky jsme premysleli nad tenisem. Ja jsem si myslela, ze M bude po mamince mit vytvarne nadani, ale zatim nic moc 😅 Balet ji zatim bavi a ma rada hudbu (zpevacka jeste ovsem neni haha), tak uvidime, na jakou cestu se vyda. Mas pravdu, ze nekdy je to pro ne jednodussi rict anglicky, jsu to preci jen jednodussi slova...my pocitame do 14 anglicky a cesky do 6, nekdy do 7 😉 . Kdy ma vubec Claudinka narozeniny, planujete party? Hele leni a umi rict R s hackem, to nase zatracene R, Micince to nejde a R rika taky anglicke, ikdyz v ceske slovu 😒 , mam pocit, ze s timhle uz nepohnem.

anjelicek, tvoje mala ma 3 roky, bude zacinat skolu asi tady co? Mluvite doma i anglicky nebo najdete nemeckou skolu? Mate super plany, cestovatele 🙂 Jak se jinak zije v Nemecku...moji kamaradky manzel (mexican) dostal nabidku pracovat v Nemecku 2 roky, ale ona nechce jet, hrozne se te krajiny boji, hlavne neumi nemecky a taky ma obavy tykajici se jejich puvodu (tedy Mexico).

anjelicek26
7. jún 2010

@peppapig - Saska ide od septembra do skoly, teraz 26.6. bude mat 4 roky... uz je aj prijata v roskosnej mini skole - 10 deti na triedu, 73 deti v celej skole, 10. mame teraz prve rodicko, tak som zvedava... hlavne ako zozeniem uniformu v jej mini velkosti 😖

Nemci su nahodou fajn, co sa tyka cudzincov, co ja viem... ale je pravda, ze dost baziruju na tom, aby sa clovek naucil rec... no ale u mna nespoznaju, ze nie som nemka podla reci, takze pohoda 😎

Ja som tam zila vyse 4 roky, mam tam zlate kamosky, chodila som tam normalne do prace s dobrym platom, skvelym sefom, dobrym zazemim... nemozem sa vobec stazovat, mne tam bolo fajn... ja sa tam citim doma... uz mozno aj viac ako na slovensku...

lena13
7. jún 2010

anjelicek tak to se nedivim,ze nechtela mluvit slovesnky kdyz si jen s ni mluvila a kdyz vasi mluvi tolika jazyky tak mela recht sasenka ,ze se nenechala trapit 😀 vzdyt na to kolik ma roku se rychle adaptuje v cizich zemich je moc sikovnaaa.
a co vubec dela tvuj manzel?ja tu znacku vw nevim co tj 😅 ja bych pravdu rekla,tak se tady citim taky vic doma nez v cesku

pepp tak to musi byt sranda jak tak mia lita s ponozkami na rukach 😀 😀 a rve u toho ,ze je cat superhero 😀 nase claudinka ma 5.9.narozky,party bude,ale nic velkeho my tady skoro nikoho nezname,ale bude mit asi 3 kamaradky...nase claudi kdyz ma rict r s hackem tak dela,ze neslysi a nebo to radsi v anglictine to slovo...kdyz je to slozite na vyslovnost tak ona se snazi,ale jak ji to nejde tak to rekne v anglictine.tj mia sikovna,ze tak uz umi pocitat v cestine,nase claudi se nejak nesnazi v cestine pocitat.
ty pepp my i s misou js uvazovaly o golfu,co myslis?ja bych rada,aby chodila do nejake tanecni skoly,jestli zdedila sklony po me,coz vypada,ze jo jak tancuje etc.,ale glof js ji taky koupily a ji se to moc libi tak treba budeme mit golfistku 😀 coz by moje mila kraska svagrova polska neprezila nebo rikala,ze nedovoli,aby moje dcera vydelavala vic nez jeji syn.........no,js nevedela co na to rict,nebo prece js to nase deti i kdyby delali popelare tak budeme na ne pysni....a ne se predbihat,ja js jen rekla,ze at se claudi rozhodne delat cokoliv tak ja js na jeji strane hlavne,ze je zdrava 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre