Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
8. jún 2010

@kvietocek7, tak to ti ta knizka prisla celkom rychlo. 🙂
@klapinka, tak to si mala naozaj dobreho spolocnika na tej angline. Nabuduce si sadni daaaaleko od neho. 😀 A do skoly chodis kazdy den? A mas pravdu, vyzera to tak, ze najblizsie som na rade ja. Jooooj, bojim sa. 😒 A moj manzel hadam este viac. Mame obaja trosku traumu z posledneho adrenalinoveho porodu. Ale snazim sa mysliet pozitivne.

@orionka1, ja mam baby carier, nosila som Esther, kym sa este dalo. Ale ona je drobcek, bude mat 2 roky v Auguste a len teraz ma nieco malo cez 10kg. Ale ak si kupis ten na chrbat, vystuzeny, co vyzera ako horolezecky ruksak, tak to by si ju este mohla pohodlne nosit. Ja mam Manducu, sa sa tiez sat na chrbat, ale pri takejto vahe, by som uz na tvojom mieste kupila ten ,,horolezecky".

kvietocek7
8. jún 2010

@kivec kupovala som cez amazon a ony nielen spolahlivy ale aj rychly,A next day delivery bolo free 🙂

newyorkgirl
8. jún 2010

baby co stresujete, ze nemate nachystane pre babo, tak nestresujte, my sme sa dva tyzdne pred mojim terminom stahovali a to sme malovali tapetovali, podlahy robili a vsetko... 😎

co sa tyka brucha, ja som po prvej mala brucho tiez aj vyse roka, teraz neviem preco je tak rychlo prec 😀 ale aspon to dva nadej vam ostatnym, ze nie vzdy to brucho je tak dlho 😅 ja som po Nike drzala jeden mesiac delenu stravu a schudla som 6kg a to mi stacilo potom... toto tehu som ocividne nepribrala tak vela a ani tak nenapuchla, ocividne to behanie okolo jedneho dietata uz spravilo svoje, lebo prve tehu som si spala a oddychovala kedy sa mi chcelo, teraz sa to uz nedalo 🙂

orionka1
8. jún 2010

kivec ja som si kupila od baby bjorn tam pisali ze do 12kg , nooo teraz si ma nepotesila ale je aj tak second hand z ebay a ak my bude mala tazka tak ho dam na aukciu aj ja na ebay 😖

newyorkgirl ja nemozem na ziadnu dietu ani delenu stravu , malu kojim a trosku menej zjem a uz nemam mliecko ☹ tak musim pockat kym dokojim a potom si dam nejaku lahsiu dietku na zhodenie tych kilacikov a bruska 😀

etuska
8. jún 2010

ahojte kočky,
uz sme doma.Prisli sme dnes poobede.Šimonko(4080g,58cm) sa narodil 7.6.2010 o 6:37 .Pôrod bol náročny,no zvladli sme ho neskor pridam fotky a viac infosiek.Dakujem za vsetky blahozelania

mihouk
8. jún 2010

@kvietocek7, no Maxim trochu pomasirovany a uz spinka, tak skusam tvoju metodu a uvidm ci to pomoze, ale nedavam tomu velke nadeje, lebo sa mu zase zvysila teplotka, tak dufam ze to nebude nic.

@kivec, to mas vazne drobceka, nas Maxis bude mat v auguste 1rok a uz teraz ma cez 11kg, ideme sa vo stvrtok vazit, tak upresnim a musim ho odmerat, lebo uz nejak viac dociahne 😉

elixia
8. jún 2010

@etuska drzte sa, hlavne vela zdravia obom 🙂

anjelicek26 tu dnes vobec nebola, tak neviem ci po vcerajsej navsteve porodnice aj neporodila 🙂 Mali sme dnes stretko,no cely den sa neozvala, takze tipujem, ze maly Maxim je uz na svete 🙂

Ja som sa tiez dlho rozhodovala ci a aky nosic...pocitala som toho veeela a rozhodla som sa pre ergonomicky, ziadnu klokanku. A este planujem aj satkovat, uz som si objednala satku...no a nosic chcem Beco, je sice drahy,ale nechcem malemu nijako uskodit, takze nasetrime 🙂

Pozerala som nejake videa na youtube o tom masirovani noziciek, tie babatka tam vyzerali spokojne..rozkosne boli 🙂 Skoda,ze mu nemozem masirovat uz v bruchu,aby spal vtedy ked aj ja 😀

orionka1
8. jún 2010

Etuska gratulujem ti k Simonkovi 🙂

kivec
8. jún 2010

@orionka1, ten nosic urcite unesie 12kg. Ja som myslela skor na teba, ako nosica, ze je to dost, hlavne ak chces ist na dlhsiu prechadzku. Ale mozno mas lepsiu kondicku ako ja. 😉 Poznam mamicky, co bez problemov nosia aj tazsie deticky, takze je to velmi individualne. Tak este nehadz flintu do zita a vyskusaj, mozno to pre teba nebude problem.
Ale mozno ta este trosku sklamem, lebo baby bjorn nie je velmi vhodny pre dietatko,teda pre chrbatik, lebo mu volne visia nozicky. ☹
Manduca je podobny nosic, ale tam su nozicky pekne nasiroko a podsadeny zadocek. A da sa dat aj na chrbat, co sa baby bjorn neda. A na chrbte sa predsa len da uniest ovela viac. 😉
@etuska vitaj doma, velmi netrpezlivo som uz cakala na tvoje spravy. Velmi sa tesim na fotky a zazitky z porodu. Zelam ti aby si sa cim skor zotavila a aby si si mohla Simonka uzit naplno. 🙂

kivec
8. jún 2010

@mihouk, Estherka ma byt po kom krpec, ja sama mam len 158cm. 😅 To je asi jedine, co po mne zdedila, inak je cely otec. No co uz, je to loteria. Ale ja som s tym nejake vazne problemy v zivote nemala a vydala som sa za vysokeho muza 🙂 . Tak verim, ze ze ju to nebude nejako trapit.

mihouk
9. jún 2010

@kivec, no to teda je loteria, ja mam tiez 158cm a vysokeho muza(198cm) a Maxim maly obrik po tatovi. Preto som ani velmi neriesila nosice a podobne veci, kupila som si satku (draha az az), pouzila 2x a boli sme ponoseni 🙂 Sranda, ked sme sa pokusali o babo, tak som mu hovorila, ze chcem male dievcatko... 😀

monika.c
9. jún 2010

etuska,velka gratulacia k Simonkoni 😉 to ti teda verim,ze porod bol narocny pri tak velkom chlapovi 😒 ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo ,teraz uz len vela mliecka,aby mal ten chlapisko co papat 😉
baby,ja sa dnes chystam na ambasadu do londyna,tak mi drzte palce,nech to vsetko vybavim a nemusim sa tam trepat este raz 😕

kivec
9. jún 2010

@mihouk, jeeej aj ty si taka malicka ako ja? No vidis, tak mne s splnil tvoj sen - male dievcatko. Ale poviem ti, bola som rada, ze bola malinka, lebo bola presne pre mna. Myslim ako babatko. Bola ako taka malinka babika. Moj manzel sa ju aj bal chytit do ruk. Volali sme ju ,,Hrasok", este sme mali aj take mini zelene dupacky. 😀 Som zvedava, ci sa do nich zmesti aj tato princezna. Lebo brusko mam teraz ovela vacsie, takze tato moze byt kludne po tatovi.

gaby0205
9. jún 2010

gratulujeme k SImonkovi, etuska. vsetko len to naj naj. 😉
mzuzka kde steeee, zuzi-saza, hat, new, moni, Rimmel ???? ? ako sa mi mate?

saza007
9. jún 2010

ahoj gaby, no veru netusim, kde tie zenske zmizli 😅
Ako sa mas? Livi poslucha 😀 ?

orionka1
9. jún 2010

ahojky tu dnes nikoho ,nejak potichu . Ja som mala dnes dost dlhy den Lilka spala len 10 min kakala 7x a kojila som asi cely den a teraz som hrozne unavena a teraz po kupkani a kojeni som zaspala s malou 😀 v posteli. A aky ste mali den Vy?

monika.c
9. jún 2010

tak ja som dnes absolvovala vylet do londyna na ambasadu a poviem vam,hroza ☹ pred ambasadou sa caka von,nemate ani kde dieta prebalit,nakojit,pretoze sme boli na vlaku,tak som potom vo vlaku prebalovala aj kojila,lebo som sa zase ponahlala pre Lukyho do skoly,no som rada,ze to uz mam za sebou,aspon z polovice,lebo zaciatkom jula tam musim ist opat vybavit jednorazovy doklad o vycestovani,lebo mi ho dnes nechceli dat,ze vraj len 2 tyzdne pred vycestovanim 😒

elixia
9. jún 2010

@monika.c a dnes si bola kvoli rodnemu listu? Treba sa tam dopredu objednat?

monika.c
9. jún 2010

@elixia nie netreba,len tam cakas a oni volaju dnu po jednom,podla poradia ako ludia pridu 😖

monika.c
9. jún 2010

a ano,kvoli rodnemu listu 🙂

kvietocek7
9. jún 2010

@mihouk tak ako sa spinkalo vymasirovanemu Maxikovi? poviem ti,ze ja tomu tiez nepridavam ale mozno sa lamu lady nas maly borec spinkal aj tuto poslednu noc 6h v kuse.Ledva sa utrepal,ale zaspinkal okolo 22.00 a vstal o 4.00am a to som ho okolo polnoci prenasala do postielky. Kedze ma cotbed tak som ho ulozila v smere ako zvykol spinkat v krizi maedzi nami na velkej posteli -mozno aj to mu lepsie vyhovuje. Dnes zaspinkal bezproblemov. Inac sa mu uz prerezal aj druhy spodny zubok 😵
gabi -ved mzuzka si uziva slovensky domov,tusim spomonala,ze sa tu dlhsie neukaze. Vy sa mate ako?
@monika.c tak si to zvladla bravurne -ti poviem,ze je to fakt riadna fuska. Neviem co to za megaca co dovidel iba po dvere z vnutra,ze matky s detmi nemaju absolutne ziadny priestor. Ja si myslim,ze by to trebalo poriadne ozvucit -dat do medii ci ako nech sa spamataju -ved je to od veci, aby matka s babatkom sedela vonku na schodoch a nehovorim ked este vonku prsi 😝

@elixia objednavalo sa kedysi,ale im to akosi zlyhavalo. Teraz je to na styl ked prides a stihnu ta vybavit tak mas stastie 😀

elixia
9. jún 2010

dakujem 🙂 To je velmi dobre zariadene,ze tam clovek musi ist dvakrat...este ked byvas blizko,fajn, ale mam kolegu v Skotsku....ten sa potesi 🙂

mihouk
9. jún 2010

Nasa ambasada je hanba. Ja som si tam pripadala ako keby som otravovala a nie tak ze su tam oni pre nas. V podstate, tam s tebou jednaju ako s nejakym utecencom, stat vonku, kto to kedy videl a hlavne ako hovoria ze to je SK poda, tak preco tam nie si vitani????
@kvietocek7, no Maxim spal ok, dokonca ak si spominam, tak som ho len raz kojila, ale spinkal s nami, lebo vcera mu zase vybehla teplotka, tak som ho chcela sledovat, tentoraz su to urcite zuby, lebo jeden tam sedi a uz uz sa prerezat, takze aj dnesok sme stravili v teplotke, no nastastie iba okolo 38, nie 40 ako minuly tyzden. Zajtra ho uz musim dat odvazit a zmerat, mam pocit ze schudol a vyrastol. Inak nas sa nezmesti do cotbed krizom a on aj tak rotuje ako jojo, aspon co si pamatam tie kopance. Ale sledujeme vas, ci to pomaha... 🙂

elixia
9. jún 2010

Slovenska poda zrejme znamena aj slovensky pristup... 😀 To je totiz vacsinou prva vec, ktora ma doma okamzite presvedci,ze som naozaj doma 🙂 Tak to asi aj tam maju tak zariadene,aby sa clovek citil ako doma 🙂

mihouk
9. jún 2010

My sme tam isli v zime a nechali nas vonku stat aj s malym a ked sme odchadzali, tak len nam otvorili dvere, si myslel ten pri dverach ze maleho obleciem vonku ci co.... ale kukal, ked som isla na bok a povedala mu nech pocka. Pri takychto situaciach sa len upokojim a poviem si, ako je dobre ze nie su plateni z mojich dani a pomaha to...

kivec
10. jún 2010

Ahojte zienky,
Elixia, s tym Slovenskym pristupom na ambasade si to vystihla, veru hned ti to pripomenie, od kial pochadzas. Je to skoda. ☹
Mihouk a v zime to muselo byt hrozne. a este aj to, ze vobec nemas istotu, ci ta stihnu vybavit v ten den. Ja som mala obrovske stastie, ked som tam isla naposledy, prave tam nikto iny necakal a to bolo uz len par minut do obednajsej prestavky a este ma rychlo zobrali. Ale neviem si predstavit tam vycakavat pred budovou v dazdi alebo v zime. Otrasneee!

mihouk
10. jún 2010

@kivec nie pred budovou, ale mimo arealu. Pocas prestavky je Slovensko zatvorene uplne. My sme to sthli len tak tak, lebo ak nechcem platit vyssie cestovne na vlak, tak musim ist po 9tej a to tam dorazime tesne pred 11tou. Vsetko je to na hlavu postavene a potom ze narodna hrdost 😝

susie80
10. jún 2010

@kivec tak sem si nam usla....uz som rozmyslala, ze kde si sa z junoviek vytratila..

dididi30
10. jún 2010

ahojte
len chcem etuske zagratulovat 🙂 teda to je chlap ako hora 😎 ti verim,ze si mala co robit 🙄 hlavne ze ste v poriadku a vela zdravicka a mliecka 😵

elixia
10. jún 2010

Ahojte, tak mam za sebou kontrolu u midwife, vsetko vyzera byt ok..teda na ich pomery 😀

No to je fakt hanba s tou ambasadou, to si tam nikto neuvedomuje,ze tam chodia zeny s malymi babatkami??? To ked byvas 4-5 hodin cesty od Londyna, ,as co robit aby si to stihla...no mam dost teda.

Kivec stale 2v1? Kedy mas termin?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre