Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
10. jún 2010

Dakujem babulky 😎

@lena13 - diky moc 😀
@z vesela - no Sasenka sa narodila za 4 hodiny, len 4 kontrakcie na tlacenie...Maxik za 2,5 hodiny a tri kontrakcie... keby niekedy mame tretie babo, tak asi porodim doma 😝

kvietocek7
10. jún 2010

@anjelicek26 NA JAAA TAK TI SI NAM ODLETEL DO NEMOCKY 🙂 a my ze ake tichoo 😕 super ale BIG CONGRATULATIONS !!! VITAJ MAXIK 🙂 🙂 🙂 🙂 v klube nasich babatiek 🙂 a zelame ti vsetko len naj a nech sa vam dari 🙂

no ale poviem,ze po tych vsetkych prenasackach a vyvolavackach sa Maxik veru nezdrahal a sup predbehol aj ostatnych suputnikov 🙂

Inac babenky skvele,ze tu aj o vzdelavani pada rec lebo tiez chcem a potrebujem doplnit tie ich kurzove kvalifikacie. Potom zalozime temu Studie in Engalnd 😀 😀 len sa potrebujem v tom zorientovat ci tie ich kurzy su ekvivalentom tomu co sa studuje na univerzite. Tak baby radte 😅

kivec
10. jún 2010

@elixia, ja viem, ze baby ziadali o cestovny doklad aj bez sk rodneho listu. A potom, ked boli na SK, vybavovali ten rodny list. Problem je ale ten, ze na sk rodny list mozes cakat aj 3 mesiace, to znamena, ze 3 mesiace musis ostat na SK. Lebo bez SK rodneho listu nevybavis dietatku riadny cestovny pas. My sme cestovali az ked SK rodny list uz bol vybaveny, zariadila to moja mamina. A vycestovali sme na jednorazovy cestovny doklad a potom doma sme uz len vybavili dietatku riadny pas.

kivec
10. jún 2010

A skoro som zabudla, @anjelicek26, blahozelaaaam! Tak to bola teda riadna rychlovka! A je super, ze vsetko je idealne, uzivaj si to!!! 😉

kivec
10. jún 2010

@z_vesela, no asi je to tu s tymi sestrami horsie ako na SK. Oddelenia su tu mimoriadne pretazene, a sestier zamestnavaju malo, aby usetrili. Okrem toho maju ovela viac administrativy a aj viac zodpovednosti ako sestry na SK (aspon ked porovnam z cias, ked som ja este robila na sk sestru). Ale robit sestru kdekolvek na svete je v dnesnej dobe pakaren. Ja by som to uz nechcela. 😖

kivec
10. jún 2010

@newyorkgirl - tak to ta obdivujem, ze si robis degree popri dvoch malych detoch, klobuk dole. Ja by som si mohla robit len nejaky kratky part time kurz, lebo aj keby som nemusela za kurz platit, nemozem si dovolit nepracovat, z jedneho prijmu by sme nevyzili. ☹ A manzel pracuje full time, takze by som este musela platit aj za childcare, kym by som bola v skole. Ten nursing ma vyhodu v tom, ze studium je zadarmo a este studentom aj platia asi okolo 600£ mesacne na zivobytie. To je platene z NHS.

natalia777
11. jún 2010

newyorkgirl tak ja som len mame poslala chiarin overeny anglick.. rodny list + moj obciansky + sobasny list 🙂 a ona uz len isla na matriku a podala ziadost o vydanie slov. rodneho listu 😉 rodny list som vobec neriesila cez slov. ambasadu a som rada po tych skusenostiach 🙂 hej a este ona si ten angl. rodny list dala prelozit ale to najmenej 😉

klapinka
11. jún 2010

baby dokumenty sa musia vybavovat osobne? neda sa to poslat na ambasadu bez toho aby som sa trepala do Londyna??

Maximko vitaj velka gratulaaaa!!

natalia777
11. jún 2010

klapinka ktory dokument myslis???

klapinka
11. jún 2010

@natalia777 rodny list a doklad o tom aby sme mohli s babatko vycestovat

natalia777
11. jún 2010

klapinka rodny list neviem lebo mne ho vybavovala mama na svk a aj mi ho zaslali na trvaly pobyt na svk a ten doklad moze v klude vybavit aj tvoj manzel 🙂 nemusis sa tam trepat 🙂

newyorkgirl
11. jún 2010

@kivec part time kurzy sa myslim platia, iba full time dostavas podporu... aj childcare ti preplatia... no ja mam tu vyhodu ze muz nerobi pondelok az streda, takze to mam skolu ale zas mi robi stvrtok az nedela co tiez nie je bohvieco...

anjelik MOC GRATULUJEME... nas bude mat uz mesiac buduci tyzden a tot sa narodil, tak si to uzivaj veru, ste sa troska poponahlali, ale hlavne ze je vsetko OK a to bola veru rychlovka, ja to nechapem taketo porody, v dobrom zavidim 😀
@natalia777 dik za info tak to dam nasim na starosti teda...
@klapinka ja som sa tu pytala par stran dozadu, musis ist osobne na ambasadu, inak sa neda, ale ja poslem manzela, trepat sa tam s detmi nehodlam teda 😅

klapinka
11. jún 2010

@natalia777 to este len bude sranda vsetko povybavovat. J aosm bola celkom na tom ze potreben dokumenty posleme na ambasadu, a oni nm poslu co budeme potrebovat. Ale ked pisete ze je to potrebne osobne.

Objednala som som si z weledy pre babatko sadu a pre seba tehu olej na strie, lebo sa mi na prsu na jednom urobili 2 aj ked to netieram vsetkym moznym aj nemoznym. Doniesli mi dnes ale iba pre babatko, kym som to stihla otvorit, postar bol uz prec, a na krabici this order is packed in 2 boxes. Tak snad este dojde aj druhy, lebo neviem kde to budem nahanat 😒 Nedal mi ani nic podpisat.

Tiez mi este nedorazili plienky co som kupila na baby show v Birminghame od Tots Gear. Neviem c ich mam urgovat ale od 23.5 by uz mohli mi to poslat nie? Sa mi ale dari 😎

natalia777
11. jún 2010

newyorkgirl ked som tam bola ja na ambasade tak tam prisiel jeden par ktory vybavoval doklad o vycestovani nejakej kamaratke s dietatkom...... takze ten doklad sa asi dat takto vybavit ze tam nemusis ist, ale co sa tyka rodneho listu to fakt neviem to tam zrejme musite obidvaja.......

monika.c
11. jún 2010

baby,rodny list musite ist vybavit bud vy alebo manzel,obidvaja nie,lebo vas tam aj tak nepustia oboch 🙂 je jedno,ci to vybavujes cez ambasadu alebo na sk,doklady potrebujes rovnake,lebo rodne listy babatiek,co sa narodili v zahranici vybavuje len bratislava 🙂 a jednorazovy doklad o vycestovani ti vydaju tu na ambasade,potrebujes ang.rodny list s appostilou,obciansky alebo pas rodica,co to vybavuje a dve fotky dietatka s otvorenymi ocami,a vydaju i ho zhruba dva tyzdne pred vycestovanim,aspon taketo informacie som dostala priamo na ambasade 😉
my sme sa vcera boli vazit a za 2 tyzdne sme pribrali 4OO g takze uz mame 4,5 kg 🙂

newyorkgirl
11. jún 2010

baby ma napadlo k tym plienkam latkovym, u nas je 1 obchod, kde maju tie vnutra zrejme, sa v tom nevyznam, je to take frote ako uterak to vyzeralo, mali 12 za 12.95 co je asi celkom dobra cena na nove, nie?

elixia
11. jún 2010

new to vyzera na klasicke bavlnene plienky,aj podla velkosti 61x61cm... Cena je dobra, ale s takymi som sa este nestretla,mozno bude mat niekto skusenost. Pod tym maju aj obr. muselinovych, tiez dobra cena, tu som videla v Asde 3 za 3.50..

newyorkgirl
12. jún 2010

ahojte, vidim, ze sa vikenduje ako vzdy... u nas bez tatina, jedina zmena su tie 2 deti miesto jedneho, ale zatial zvladam 😀 😀 😀 tak krasny slnieckovy dnik, ja sa idem do riadov pustit 😅

gaby0205
12. jún 2010

anjelicek, gratulujeme k drobcekovi. 🙂
Zuzi-saza mame sa dobre. Mala Livi poslucha a spinka lepsie. Stale sa usmieva no krasna je 😵 a vy? ako sa mate s Jamesikom?
Kvietocek no ja som uplne zabudla ze mzuzka ide na sk. Aj mi ideme v utorok domov aj s manelom, uz sa nevieme dockat. Bude to prvy let pre Livinku a prva navsteva.
babulky pekny vikend prajeme vsetkym. x

pandula
12. jún 2010

@etuska gratulujem, ty kokso. pekne krivky my podobne 57cm a 4020kg. to je tym ze nam tak dlho meskali.

je krasny, ja sem vobec nechodim lebo mam plno robotky vo svojej teme. momentalne som na slovensku. tak este raz gratulujem a vela mliecka zelam. 🙂

etuska
12. jún 2010

@pandula
dakujem 🙂

pandula
12. jún 2010

@etuska neni zac. 😉 napis viacej o porode potom som zvedava ... a vyvolavacka zabrala nakoniec?

orionka1
12. jún 2010

ahojte kocky prajem pekny vikend . My sme vcera boli na ambasade zapisat malu do pasov , ked sme prisli tak tam nebolo vela ludi ale ked sme vysli z ambasady uz vybaveni bolo tam zo 30 ludi a to bolo 10 h rano 😕 ci ich vsetkych stihli vybavit , no neviem neviem my sme boli dnu skoro pol hodku... 😝

orionka1
12. jún 2010

Babenky niktora z Vas nebyva v Northamptoshire?

anjelicek26
12. jún 2010

Babulky dakujeme za gratulacie, ja sa na to nase zabiatko neviem vynadivat, je uzasny 😵 Strasne malinky, ale taky dokonaly... Krasne papa, spinka, vobec neplacka, len trochu mrnka, aby sme vedeli, ked ma hlad... Uz je menej zlty, ako bol vcera, tak aj to sa uz snad lepsi, strasny spachtos je kvoli tomu... vcera spinkal od jedenastej do pol tretej, potom az do 07:20 rano... uz dlho som sa tak nevyspala 😎

Tiez spekulujeme, ake papiere malemu vybavime, ci je lahsie slovenske, ci nemecke, ale vyzera, ze je to rovnaka byrokracia na oboch stranach, v oboch pripadoch osobne do Londyna, ci s malym, to neviem, ale asi ano... takze vyzera, ze si spravime tour de london, drahy potom este o kus dalej do Francuzka po nasu macku, ktora tam je v macacom hoteli, kym ju pustia zaciatkom jula do UK... chudatko nase...

Este fotocka z dneska

kivec
13. jún 2010

@anjelicek26 - Vas Maximko je naozaj krasne babatko. 😉

orionka1 - tak to ste mali stastie, ze ste prisli na tu ambasadu skor. O kolkej ste tam uz boli? A ked mate dietatko zapisane v pase, tak nepotrebuje vlastny pas?

orionka1
13. jún 2010

kivec , ta pani na ambasade povedala , ze staci zapisat do 5 r do pasu a vo stvrtok cestujem s malou na Sk tak sa presvedcim ci staci 😀 A na ambasadu sme prisli 9.10 am cakali sme sa 20 min kym sme sa dostali dnu a vysli sme von bolo cez 10.00am a lubi plno 😝 nam to fakt vyslo , lenze 5 min od ambasady sa nam rovno na krizovatke auto pokazilo tak sme dosli domov az vecer 8.30 pm a to sme sa tesiliu za do 1pm budeme doma 😝

orionka1
13. jún 2010

anjelicek26 malicky je nadhernyyyyyyyyyyy 😉 😉 😉

kivec
13. jún 2010

@orionka1 - waw, vy ste si trufli ist do Londyna autom? 😕 A kde ste tam parkovali? A kolko ste platili za vstup do mesta? Ak by to bolo mozne, aj mm by tam radsej isiel autom. Inak to muselo hrozne, ked sa vam tam auto pokazilo. Riadne stresy.
Potom daj vediet, ci vam stacil len ten zapis do pasu. 😉 A prajem vam stastnu cestu na SK. Uzite si tam horuce leto. 🙂 A na ako dlho idete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre