Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
17. jún 2010

@kvietocek7 ano ano, pisu Each powder contains: Tinctue of Maticaa 0.002 ml in a lactose base.Mozno ked si das do goggle tak sa dozvies viac. Ale som happy ze zatial pomaha.

mihouk
17. jún 2010

Chcem sa opytat, sme u riesili opalovacie kremy, ale pouzivate repelenty??? Chystame sa domov na SK a tam komare su, tak neviem aky kupit, ma niekto skusenosti????

elixia
17. jún 2010

Baby, rodicovsky vam priznali ten zvyseny alebo iba ten nizsi?

kvietocek7
17. jún 2010

@elixia vyska prispevku zalezi od toho ci si poberala matersku alebo ci si si platila zdravotnu tusim 270 dni pred tehu

bissau
17. jún 2010

Ahojky @new ano sme z okolia TN teda nasi rodicia 🙂 ale mame u nich stale trvaly pobyt, lebo my sme odisli byvat najskor do BA potom odtial do Canady a potom sme sa prestahovali do Londyna 🙂 Co sa tyka prispevkov pri narodeni tak chceli odomna papier zo zamietacim stanoviskom ze som nedostala 500 GBP grant tu a potom potvrdenie od lekara ze sa Lucka dozila 28 dni a dalsie potvrdenie ze som absolvovala lekarske prehliadky pocas tehotenstva. Tu ali trosku problem lebo to nebolo potvrdene gynekologom ale GP a ta ista peciatka bola aj na tlacive pre malu tak chvilku trvalo pokial pochopili ako to v Britanii chodi 🙂 i ked ja som bola v starostlivosti gynekologov a nie midwife zabudla som si to dat potvrdit na konci tehotenstva tak som poziadala GP o peciatku kedze tu je kombinovana starostlivost. No na slovensku mali z toho dost 🙂 velky chaos

Lucka je zlaticko na buduci tyzden bude mat 6 mesiacov 😕 a uz teraz vazi rovnych 9 kg. Marnost a to ju iba kojim, vodu nechce a vraj mame pomaly zacat s prikrmami sa normalne bojim ako bude z toho priberat. NO pokial bude po starsom bracekovi tak na tuhu stravu si pockame az do 9 mesiacov 🙂 Popritom je riadne aktivna 🙂 manzel sa smeje ze coskoro bude mat viac kil ako ja 🙂

@dadulka pokial viem tak RP sa na slovensku poskytuje aj matkam co ziju mimo Sk lebo tato davka v Uk nie je a kedze ja som tu nepracovala a tak nemam v Uk narok ani na deravy gros tak som poziadala na Slovensku a priznali mi ho bez problemov. Keby som si doplacala do socialnej poistovne tak by si priznali aj ten vyssi ale to som sa neskoro dozvedela a tak nan nemam narok.
@unakab Magdalenka je nadherna

@kvietocek nasi chalani spavali s nami do 18 mesiacov 😕 😅 mne to bolo pohodlne pri kojeni a kedze ja som takej slabsej postavy (164 cm a 46kg 🙂 tak sme sa celkom potlacili ale Lucka je uplne ina ta potrebuje svoj klud a musi spat v miestnosti sama. Nikdy by som neverila ze ja mozem mat take dieta co dam o 8 hod. do postielky a zobudi sa len okolo 3. rano na kojenie a potom sa budi az s chalanmi o 7.30 ked vstavaju do skoly. No zlaticko 😵

elixia
18. jún 2010

@kvietocek7 to viem,len ze ako to posudzuju ked pracujeme a poberame matersku tu..tym padom tu mame aj poistenie a nemozme si to platit zaroven aj doma...

kvietocek7
18. jún 2010

@mihouk tak vcera nam povedali,ze mame 9.9kg a tusim 77cm takze mi to pride co mesiac to 1kg 🙂 s tou hlavickou pri sedeni ma napadlo, nestalo sa nam to pri Adamkovi ale Evicka nam nieco podobne stvarala. Dost ma to vystrasilo, ale postupne to prestalo.

@elixia to neries, ak dostanes matersku tu ci tam tak to hovori za vsetko. Pretoze ked si budes chciet ziadat o prispevok vsetko co ich bude zaujimat je aby si " predlozila papier od zamestnavatela "od kedy do kedy si poberala matersku.Nasledne po skonceni MD zacina poberanie RP. O tom to vsetko je 🙂

@bissau lucky you 🙂 vasa Lucinka je to co nasa Evicka teraz mame pravy opak 😝 ale co uz prezijeme 😅
s tym spankom,ze by spal s nami to tazko do tak vysokeho veku, no neviem, ale urcite po roku budem chciet aby si jednoznacne zvykal iba na svoju postielku. Nasa bude iba ked teploty a nieco vazne. Totiz my keby sme mali aj letisko Adamko by nas vysackoval tak ci tak. A stalo sa nam ze uz liezol aj manzelovi cez hlavu tak o to vacsiu obavu mam.Pohodlne to sice je ale neviem ci v takomto pipade aj bezpecne ked sa vyberie na vyzvedy pocas nasho spanku 😖

klapinka
18. jún 2010

baby mne zacalo kvalitne lepit ze co nas to len caka ☹ . Jedna znama, ceska mala termin o 2 tyzdne. poslali ju domov s odtecenou plodovou vodou, ze vsetko je oki. Doma sa vsetko paradne rozbehlo, jej manzel rychlo volal sanitku, midwife a est ze maju jednu znamu midwife.... a on chudak nevedal ze co ma robit ci cakat pri dverach , ci pomahat manzelke, ci dat pozor na spiace dieta vo vedlajsej izbe. Vsetok dolezity personal dorazil na finale, dcerku si odrodili spolocne.
Je mi s toho do placu ☹

@kvietocek7 , nahodim nejake fotose, musim pofotit
@elixia na rodicovsky prispevok as narok ajk si platila nemocenske poistenie, 270 dni (tusim)pred nastupon na matersku dovolenku. cca 3 mesiace pred otehotnenim. Najvysia ciasta je okolo 40€ potom by ti davali pol roka po 600€+ matersku 167€+21€pridavky

kvietocek7
18. jún 2010

@klapinka no tak to ti poviem,ze ukazkovy priklad ako sa nenechat len tak odbit. Jednoznacne ak aj odtecie voda a nechces rodit doma ako prvorodicka tak bez pardonu prifarbit situaciu ako sa len da.Dobiedzat a nedat sa je pravidlo no 1-inac poslu domov a uz ani emergency nepomoze,uz len skontroluju pripadne odrodia placentu.
Ale neboj a nestresuj sa lebo mas este stale cas 🙂

anjelicek26
18. jún 2010

Babulky ktora matrika v BA vybavuje rodne listy? Mohla by tam ist aj mamina s nasim anglickym rodnym listom a vybavit to? Ze to bude aj tak trvat tie tri mesiace je mi jasne, ale mohla by to tam napr. odniest??

bissau
18. jún 2010

@klapinka myslim ze najskor sa berie materska ak na nu mas narok a potom po jej vycerpani sa pebera RP do 3 rokov veku dietata. RP je teraz dvojaky podla toho ci si pred porodom 270 dni prispievala do socialnej poistovne mozes dostat ten zvyseny pridavok v opacnom pripade ti priznaju nizsii. Ja som narok na matersku nemala ale aj tak som musela mat potvrdenie so socialnej poistovne ze som si neprispievala a ze na matersku nemam narok aby mi ten rodicovsky prispevok vobec dali. Musim to este pozriet aby som nahodou nezavadzala.

co sa porodu tyka jednoznacne situaciu prifarbit....ja by som sa odbit nedala. Tie horory co tu clovek pocuva...Ja som jej hned do telefonu povedala ze moj porod na posledy trval total 3 hodiny ze doma nebudem 🙂 riskovat ze porodim sama. Zostalo len ticho v telefone a potom na sucho povedala ze tada pridte 🙂 Ale mali riadne plno nastastie sa zrovna uvolnila jedna sala.

@kvietocek tak to nasi chalani boli v posteli zlaticka 🙂 ziadne cestovatelske maniere. Pokial by to nemalo byt safe jednoznacne by som volila vlastnu postielku. Kamosky ma teraz strasie ze dievcatka byvaju uzasne babatka a totom sa z nich stavaju male potvorky ked su starsie 🙂 snad to nebude pripad nasej Lucky. Je to taky moj pokladik. Chalani ju tiez zboznuju stale sa na nich smeje a ti su z toho hotovi 🙂

kvietocek7
18. jún 2010

@anjelicek26 jasne,ze moze ist aj osobne (to je najlepsie)je to 10tyzdnov od datumu podania, a je to osobitna matrika.Su tusim niekde v blizkosti ministerstva vnutra. Najlepsie si pozri co vsetko potrebujes okrem anglickeho rodneho listu (treba ho napr prelozit a overit) teda aj ine dokumenty.Kuk na web ambasady a potom ked si zavolas na osobitnu matriku do BA tak ti povie kde presne su.
tu je kontakt na tu pani +42124859283

mihouk
18. jún 2010

@anjelicek26 , na osobnej matrike, nemaju radi ked im tam chodis osobne, lebo normalny postup je, ze to podas na svojej matrike a oni to tam poslu. Mne to podali osobne a dost ich to nastvalo, tak mi to zadrzali na najdlhsiu zakonnu lehotu. Ako sa povie neser tigra holou rukou 😝 Ked som im tam volala v akom to je stadiu, tak uz im moje meno bolo zname a vobec sa somnou nebavili. No ale keby ste poznali niekoho na vasej martike, tak by sa teoreticky za vas mohol prihovorit ak to ponahla.

newyorkgirl
18. jún 2010

ahojte baby, nestiham lebo sme vcera mali brutal den... malicky mal mesiac a brutalne rozhadzany rezim, za cely den od rana 8mej do vecera 22hej spal asi 3x po 10min. a raz tak 20min. a to vsetko za celyyyy den, plakal a bol nervozny... dneska buva aj noc bola OK, tak si to asi vynahradza, no vcera s tatkom na poobednej a este Nikou, ktora sem tam tiez ma protivne stavy to bolo o hubu teda 😀 tak idem kuchynu pratat a praaaaadlo, lebo ho tu mam kopec 😅

z_vesela
18. jún 2010

ahojte kocky..po dlhej dobe sa hlasim aj ja..

@klapinka - lepi aj mne..len sa modlim ze ked pride na mna, nebude nas v porodnici vela - lebo inak starostlivost taka ako ty hovoris...tu sa nad tym asi nevzrusuju ked porodis doma, lebo vsak tu maju home births...no ja uz fakt neviem..kebyze nebyvame tak daleko od spitalu idem rodid doma aj ja..aspon tak mas zarucenu midwife..takto mozno prodis na chodbe v spitale..ked sme boli na nct classes tak tam nam povedali ze ak k tomu dojde - manzel ma akurat tak 'catch, pass,wrap'and leave the cord alone...tak uz je pripraveny... 😀 ...

tak ale ked tu Vas citam tak niektore hovorite ze porod tu bol lepsi ako doma..etuska, ty si bola posledna - ako to bolo u teba, pisala si ze porod bol tazky - a starostlivost?

vidim ze ste vsetky prisprevky prebrali tak to musim precitat aby som vedela ze co mam robit..

ja mam stale pocit ze je to v nedohladne (uz len 6 tyzdnov!)..ale to asi koli tomu ze zarezavam stale v robote..a roboty je ako na kostole ako na potvoru..

elixia..ty si uz cela vybavna a to mas o 10 tyzdnov predo mnou naskok...ozaj kocky poculi ste o tom 'motion monitor' - oplati sa to kupit?

pekny vikend!!

monika.c
18. jún 2010

@newyorkgirl tak to ste mali vcera den ako my ☹ mala spala jedine v kociku a to ked sme boli zaviest Lukyho do skoly a ked som bola na nakup,zhruba asi 2 hod. a 2 hod. poobede,ked sme zase isli pre Lukyho do skoly a potom bola od 7.00 do polnoci hore a revala a revala,ked ju manzel uspal,tak spala asi 20 min. a potom opat rev,no uz som bola na infarkt a dnes presne ako vy,mala spi,iba na mliecko sa budi a teraz bola asi hodinku hore,tak som zvedava aky vecer zas budeme mat 😒
@z_vesela myslis monitor dychu?my mame angel care a viem,ze aj niektore baby ho tu spominali a je ozaj dobry 😉 zo zaciatku,kym som ho nastavila ma sice zoparkrat postavil v noci do noh,ale to je moja sikovnost na taketo pristroje,odkedy som ho nastavila presne podla navodu,nemali sme ziadny plany poplach,ak neberiem do uvahy,ked ho zabudnem vypnut,ked vyberiem malu z kolisky na kojenie 😅 vtedy sa spusti a pipa ako besny,mozo aj susedov naokolo pobudi 😀 no nic,idem ja pomaly opat pre Lukyho,dnes boli na vylete zo skoly,tak dufam,ze sa mi vrati cely,bez ujmy na zdravi 😝

elixia
18. jún 2010

z-vesela, no ja som doma,nepracujem teraz,takze na to mam cas..a navyse musime teraz setrit dost,takze stale hladam kde je co lacnejsie a vyhodnejsie... 😀 Keby som chodila do prace, tak som s vybavickou este ani nezacala 😀 Neboj, vsetko bude ako ma...

Jaj, ten monitor..no ja ho planujem (teda svokra,sa informovala,co nam moze kupit 🙂) zatial som necitala,ze by nan niekto vyslovene nadaval...

newyorkgirl
18. jún 2010

my monitor nemame, ani pri Nikolke sme ho nemali, tak som asi divna, ze nejdem s dobou 😀

baby nemate skusenost alebo nepoznate niekoho, kto ma Chicco for me sportak s tou otocnou sedackou? nemozem nikoho splasit... chystame sa na konci leta na SK a nas velky sa mi veru brat nechce, tak som rozmyslala nad tymto skladnym, na ebayi su nove za dobru cenu celkom.. a mali by sme na leto buduce potom 😅

anjelicek26
18. jún 2010

my mame snuzu monitor a sme maximalne spokojny...ma ho nech spi kdekolvek, a on este spi kdekolvek a nie len v postielke...ma to pripnute aj v kocari...

klapinka
18. jún 2010

diky sa rady, len sa nenechat odbit. 😒 snad nam to dobre dopadne,
@elixia mne ani neda kupit nijake veci za podstatne viac penazi, ked sa to da kupit za lacnejsie. 😉 vcera som kupila 3 plienky za £12, so zvedava ake budu. 🙂
monitor neplanujeme

kvietocek7
18. jún 2010

@newyorkgirl no poviem ti ze,ja som presnorila ceeeeely minuly tyzden pri hladani nejakej buggy lebo som chcela nielen nejaku praktiktikus ale aj tie ceny sa poriadne odlisuju. Nakoniec som sa rozhodla tiez pre chicco ale multiway,Zatial mozem povedat, ze je celkom fajn a som spokojna.Kukla som si aj tento co pises,ale nakolko nam na letisku odrazili koliesko tak v kazdom pripade by som si kupila len a len double wheels.Vtedy sme aspon s jednym dokryvali.Ale inac ten chicco for me vyzera fajn kedze sa da otacat,ibaze pri skladani na letisku moze utrpiet kedze je z dvoch casti.A chces kupovat prave tento alebo mas vyhliadnuty aj iny?

@klapinka pekne veci sa daju kupit aj napr v asde pokial do nich nechces vela investovat.Aj matalan je dobry, poznas?

@anjelicek26 poslala som ti mail

radkayeboah
18. jún 2010

Ahojte vsechny..Je dobre vedet ze je nas tu vic...Ja cekam svoje prvni miminko a moc se i s manzelem na nej tesime. Termin mam 25. zari a zatim {doufam ze to tak i zustane} je vse v naprostem poradku. Bydlim i s manzelem kousek od Londyna v Northamptone. Je tu pekna nemocnice. Jak se to tu dela. Vzdy se zapomenu zeptat midwife {no i kdyz jsem ji tolikrat nevidela} jak je to s tim kdyz se chci zajit podivat do nemocnice co tam maji a nemaji??a taky kdy je nejlepsi zacit s antenatal classes??Nekdy mi prijde ze nic nevim. Kdykoliv se chci s midwife rozvykladat tak ze jeste mam cas. Ze priste a priste mam zase jinou a ta mi rekne to same....Tak jak na bezicim pase si tu pripadam. Jestli budete mit holky cas tak pisnete..RAda bych se dozvedela vic. Take care...

klapinka
18. jún 2010

@kvietocek7 asdu mame troska od ruky, ale mozno zajtra zbehneme a matalan, tam som bola par krat, ale nikdy som si tam nic ani na seba nekupila, tak sme tam prestali chodit.
Co sa tyka veci, uz nejdem nic kupovat, mame plnu komodu, co sme podedili, z domu som doniesla a kamoska ma 4 mesacne babo dievcatko tak mi podavala vela veci, ze oni uz detickami skoncili a nema to preco drzat.
Uz potrebujem iba pre seba veci do nemocnici, teda aspon myslim a ked nahodou ved obchody su otvorene tak manzelino zbehne kupit, veri ze nic nebude tak surne surne potrebovat.

@radkayeboah vitaj 🙂

elixia
18. jún 2010

V Asde som aj ja vela nakupila, este aj polovicne ceny som parkrat trafila 🙂 Matalan je tiez fajn,detske veci som tam sice este nekupovala,ale na seba dost... 😀 Lacne obchody mam zmapovane 😀

@radkayeboah vitaj 🙂 Ja som dostala papier s ponukou ante natal classess,tam pisu ze medzi 32 a 36, tyzdnom...neviem ako u vas,ale tu treba bookovat aj 3 mesiace dopredu,ked si chces vybrat termin,lebo sa to dost rychlo rozchyta..ja som bookovala asi minuly tyzden a uz boli niektore zaciatkom augusta full..takze odporucam pozistovat cim skor. Na porodnicu sa mozno tiez da v ramci tych classess pozriet.Inak,ja mam termin 26.9. 🙂

newyorkgirl
18. jún 2010

baby ja furt kukam, ze cosi tie tehulkovania nenastavite do pasov a ono to dolu ukazuje, to cosi zmenili...

kvietok ako myslis to for me ze z dvoch casti? vsak je to len z jednej, ked nemas vajco alebo vanicku... uvidime, mamu som poslala, nech to ide obhliadnut na SK fyzicky bo my tu nemame taky obchod poriadny s kocikmi... ja nemam rada prave hrkotalky co maju zdvojene kolieska, cim menej kolies tym lepsie pre mna... ja mam teraz perego uno a s prehadzovacou ruckou si to neviem vynachvalit, aj na zimu tento a aj buduci rok to urcite posluzi pre maleho.... ale na cestovanie mi pride taky "bulky"

kvietocek7
18. jún 2010

@newyorkgirl no ak som spravne pochopila ci je to tento ktory myslis tak som mrkla video

https://www.youtube.com/watch?v=1CqnjE8WqRA


a ma presne system ako mam ja moj silver cross. Inac mne sa tiez lubi ked sa da prehodit rukovet a nie cele vypinat na dve casti ako je to ukazane na tom videu.

mona12071
19. jún 2010

jeee vidim ze tu mame zase nove tvare vitam vas

jee holky ja vas troska zanedbavam ale slubujem ze to napravim 😀
moje dite to uz zacina pekne na mna skusat uz sa niekde pohnem a zacne natahovat 😅
no noci su zasa horsie ale dufam ze sa to upravi

a este jedna vec kupila som vcera novy kociar quinny buzz lebo s tym co som mala bola som nespokojna 🙄

a co tu mate nove tu v London je krasne slniecko moj ma v pondelok volno lebo ma narodeniny tak mame predlzeny vikend dneska asi pogrilujeme na zahradke a taaaaaak 🙂
prajem krasny vikend
a uz by sa hodilo to niake stretko s nasimi malickymi 😀

adoracion
19. jún 2010

@elixia aj ja som mala termin 26/9 presne heheh ale bolo to pred dvoma rokmi nakoniec sa narodila 20/09 🙂

newyorkgirl
19. jún 2010

@kvietocek7 ta baba to tam sklada bez sedacej casti iba na ukazku ale normalne je to spolu takze je to pomerne skladne aj tie rucky co sa daju zlozit... jeden sledujem teraz na ebayi v birminghame je, len kto mi ho priveze odtial 😀 😀

my sme robili quiche slane na obed dnes 2 tak je navarene, Risenko buvka, tak ma pochvalu, mamina pojde robit cosi okolo domacnosti a hrat sa s Nikolkou, ta soplikuje... ludia moji ona co ide na interierove ihrisko so mojim muzom do 3 dni je vzdycky chora, uz maju definitivny zakaz tam chodit, nechapem to... 😒

tak krasny vikend vsetkym my mame sice zamracene ale nevaaa

slovakia13
19. jún 2010

ahoj zdravim z SK krstili sme 13.6

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre