Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
19. jún 2010

Ahojte zienky,
prisla som zas po par dnoch nakuknut, co noveho. Ja este stale 2v1 ale uz sa to blizi. V utorok mam termin, tak som zvedava, ci sa nieco udeje. Uz sa zacinam trosku aj bat. 😅
@slovakia13 - tvoja Mia vyzera ako babika na svadobnej torte v tych satockach. 🙂 Rozkosna je.

My tu mame take premenlive pocasie, ale nie je to najhorsie. Manzel zobral moju maminu aj Estherku na nakup, tak mam troska chvilku pre seba, uzivam si samotu a ticho a stikutanie babatka v brusku. 🙂

Vsetkym vam prajem pekny vikend.

lena13
19. jún 2010

slovakia mala je krasnoucka 😵

kivec jak se citis?

nase claudia tak dneska zlobi,ja js taky na nervy nebo mam delat zkousky mam se naucit 400otazek a na testu budu mit 40 a rekli mi to ve ct tak se ucim kazdy den.tak si myslim,ze js hodne podrazdena a claudia to citi ...dneska js ji koupila scooter peppa pig na nem jezdila,je stastna.zrovna spi tak mam chvili cas se ucit.pak vas zkusim aspon trosku docist...

kivec
19. jún 2010

@lena13 - dakujem za opytanie, citim sa dobre, mam tu moju maminu na pomoc, tak je to teraz parada, skoro nic nemusim robit. 🙂 Tak si uzivam posledne dni pokoja.
A ty si tu dalsia studujuca mamicka. a co studujes? No teda, vsetci studuju ako o dusu, budem musiet aj ja nieco poriesit, zatial sa aspon rozhodnut, co by som chcela robit. 😒

@newyorkgirl - a tebe ako ide studium pri dvoch detickach? Da sa to vobec? a teraz kym si na materskej, tak mas nejaky odklad? Prepac, ze ta zasypavam otazkami, urcite si dost busy aj bez toho, ale ak si nahodou najdes cas, rada si precitam tvoju odpoved. 😉

lena13
19. jún 2010

kivec ja nestuduju,ale musim mit kartu na stavbe z bezpecnosti a protoze js vedouci tak musim delat manazerske,oni nejsou nejak strasne tezke,jsou slozite teda,ale nic pry strasneho...........no pro me teda docela jo nebo js tam veci tam z elektriky,nebo jcb tj velke auto co se ridi na stavbach........nikdy js ho neridila jak mam ku.va vedet jak to auto funguje 😒 zaskocilo me ,ze musim delat manazerske zk nepocitala js s tim......
tj fajn,ze mas tam maminku,me se moc libi to jmeno co jste vybrali jeste js ho neslysela 😵

kivec
19. jún 2010

@lena13 - aha, tak sa ucis na take skusky. To znie dost seriozne - ze manazerske, ale urcite ti to bude dobre zniet v CV. 😉 Drzim palce, aby si ich perfektne zvladla. A dakujeme za pochvalu mena. 😵

mihouk
19. jún 2010

@slovakia13 neveriiiiiim, ta je ale velka!!!! Ako ten cas leti. Kraaaaasna babika, musis byt na nu poriadne hrda. 🙂 🙂 🙂 Uzite si doma.

newyorkgirl
20. jún 2010

@slovakia13 veru je nadherna, mozes byt pysna mamina, boze a tot sa narodila este len ako to letiii 😎

@kivec ja som studovala zatial iba pri jednom, hoci som cely rocnik bola tehu teda tak aj maly by mal dostat certifikat za tento rok 😀 uvidime od jesene ako to pojde pri dvoch, ja to mam o to horsie, ze studuje aj manzel, plus chodi do roboty, tak to bude na maslu asi od oktobra potom,ale sme dohodnuti ze pripadne on si da rok pauzu... akoze dalo sa to, nie je to tu taka narocne ako doma, ale zas zalezi od kurzu, na Hnd. toho maju 2x tolko ako my, 4000slov reporty a tak, my sme mavali tak 2000 max. 3000 projekt bud skupinovy alebo celorocny z jedneho predmetu, to sa dalo...

kivec
20. jún 2010

@newyorkgirl, tak to by ste teda mali naozaj toho vela, 2 deticky a dvaja studujuci rodicia. Ale zase to nakoniec stoji za to, so vzdelanim je zivot lahsi. Tak vam drzim palce, aby ste sa dobre rozhodli a vsetko to zvladli. 😉

dadulka2000
21. jún 2010

caute babulky,..
tak som dnes bola u nas na socialnom sa opytat na ten rodicovsky prispevok a povedali mi ze od 1.5.2010 je nove nariadene, kedy sa rod. prispevok vyplaca len matkam co ziju na SR. tak teraz som z toho jelen.
😉
@bissau vdaka, a tebp priznali??? co to potom maju ti nasi uradnici za metody??

mihouk
21. jún 2010

@dadulka2000 odvolaj sa a nech ti to daju posomne, nevidim dovod aby ti to nepriznali, ked mas trvaly pobyt na SK a nedojde k zdvojenemu vyplacaniu kedze tu take nieco nie je. Ryp do toho. Vela stastia 🙂

bissau
21. jún 2010

Dadulka mne to priznali lebo ja som o ten prispevok poziadala v aprili. Marnost tak som to len tak lizla.... o tomto novom nariadeni som ani nevedela. a presne si myslim to co mihouk. Tuto davku nedostavas nikde inde v EU tak s skus ich este pootravovat....

adoracion
21. jún 2010

presne sak ich nic dotoho kde ty zijes pokial nepracujes momentalne, jednoducho povedz ze si sa prestahovala na sk a hotovo!

monika.c
21. jún 2010

@dadulka2000 nedaj sa,mas na to narok,zavolala by som na ustredie do ba a potom im tam u vas urobila prievan 😉myslim,ze niekto tu pisal priamo na minisetrstvo a odpovedali,ze narok na rp mame aj ked zijeme v uk 😉

mzuzka
21. jún 2010

ahojte, konecne som vas kukla, nemam vela casu od kedy som nazad, chalani si na sr dost privykli na mna, tam som nemusela nic robit, len som si ich uzivala a teraz sa neviem riadne ani k hrncu dostat a plus hladame dom.............

dadulka, napis mi do IP tvoj email, ja ti preposlem email z ministerstva, kde mi napisali,, ze nato mame narok. ukazovala som to u nas na socialke, ked som riesila kocikove a tiez to bola pre nu novinka, lebo na skoleni im vraj povedali ze na to nie je narok. tak to preverovala a nakoniec to je tak, ze ked zijes inde, tak si si mohla poziadat bud tam, alebo doma. lenze od 1.5. je to tak, ze pokial zijes inde, musis si poziadat len tam kde zijes a ked je v tom state davka kratsie, tak pokracujes vo svojom.

vidim tu kopec novych mien a nestiham 🙂

ostatne cavteeee

este vam sem supnem mojich vcerajsich gratulantov 🙂

hathor1231
22. jún 2010

AHOJTE BABY,

akurat som volala na ambsadu koli RL a vraj bude hotovy az tyzden po tom ako ideme na slovensko 😠 a povedala mi,ze na jednorazovy sa nemozem vratit,ze je to len na jedno vycestovanie a ked som jej povedalal,ze vela ludi co poznam mi spominalo,ze chodi nan aj naspat! tak mi povedlaa,ze je to nevedomost bud ludi alebo pracovnikov na letisku ale jednorazovy je len na cestu tam.... sme v ... lebo ja idem s malou sama a vraj ak si necham malu zapisat na slovensku do pasu,tak tam musi byt aj otec 🙄 fakt neviem,co robit.... mara nedostal holiday,takze nemoze ani na tych par dni prist s RL a vybavit zapis do mojho pasu...
stolo sa niekomu,ze vas chytili 😅 asi fakt musim risknut....

uankab
22. jún 2010

caute, my sme horuckovali cez vikend, Magdalenka ma strasne sopliky a zajtra rano letime... nic nemame zbalene, tak som tu len na skok.. ozvem sa o mesiac, pekne leto 😉

mihouk
22. jún 2010

@hathor1231 na zapisanie do pasu, maru nepotrebujes, iba malej rodny list, tvoj pas a myslim ze obcansky, to je vsetko a robia to na pockanie a amozrejme kolok, vestko najdes na ich stranke. Ja som tam draheho nemala, ved je to tvoj pas nie jeho. Ach tie uradnicky... 😝

kivec
22. jún 2010

@hathor1231 - a ty budes este na SK, ked ten RL pride? Ak ano, tak nech ti ho mm posle nejakym kurierom, aby si ho mala cim skor a mozes malickej vybavit vlastny pas. Tam otca nepotrebujes. ( teda ak ste zosobaseni. Neviem, ako to je ak nie ste. Stalo by za to zistit to.) A pas sa da za priplatok vybavit myslim aj do 24 hodin. Vsetko by to bolo sice trosku drahsie, ale bolo by.

klapinka
22. jún 2010

@kivec ako sa mas?? dnes je vas velky den 🙂

mzuzka
22. jún 2010

@hathor1231 hath, zavolaj do BA na osobitnu matriku a poziadaj ich, aby ti ho zaslali na tvoju adresu domov. popros mamu, alebo niekoho, nech im zaslu ofrankovanu obalku a oni ti to poslu domov. ja som im volala, ked som si vybavovala RL a mala som ho o mesiac skvor a poslali mi ho domov na adresu. jedna tam je neprijemna, ale s tou druhou sa da, vola sa pani Ciprinova,

mzuzka
22. jún 2010

zapisanie do pasu mas potom na pockanie a stoji to len 3eura a nemusis cakat na pas pre malu.

kivec
22. jún 2010

@klapinka - zatial nemam ani len naznak, zeby som mala dnes rodit. 😒 Bola som aj u midwife, vsetko v poriadku, len babatku je v brusku asi prilis dobre.Tak ak do pondelka nic, tak pride ku mne domov, urobit mi membrane sweep a ak nepomoze, tak este raz v stredu a ak ani potom nic, tak do nemocnice na vyvolavacku. Ale najradsej by som bola, keby som do pondelka porodila.

hathor1231
22. jún 2010

baby, ja som neni vydata,takze maru potrebujem a kamos co idu tyzden po nas tam boli dnes leob im povedali,ze to trva 2t 😕 som sa jej pytala a ze tak tyzden trva vybavit jednorazovy a maru potrebujem leob nie sme zosobaseny... a tiez si ju chcem dat len zapisat,ved je to rychlejsie...
@mzuzka nemas na tu BA matriku cislo? ona mi to tiez spominala,ze si mam skusit zavolat aby mi to poslali domov ak to este neposali do UK. mozno sa na slovensku skor dohodnem a zapisu mi ju aj bez maru...

mzuzka
22. jún 2010

hath aj ostatne ak budete potrebovat tel na osobitnu matriku, resp budovu kde sidlia a treba si ptat osobitnu matriku. priamo klapku uz nemam nikde zapisanu :( +421 2 485 911 11
@hathor1231 spytaj sa jej, ci nestaci na zapis aj marekove prehlasenie ze suhlasi so zapisom do tvojho pasu na ambasade alebo pred notarom u vas, aby ste sa nemuseli trepat do londyna.

hathor1231
22. jún 2010

@mzuzka
to som nasla na nete. myslis,ze by som si mohla priamo pytat tu tetu?

Osobitná matrika MV SR
Mlynské Nivy 61, Bratislava
tel: + 421 2 53412035, 53411838;
úradné hodiny: PO 7:30-17:00, ST 7:00-16:30

hathor1231
22. jún 2010

@mzuzka o tom splnomocneni alebo potvrdeni som uz aj ja rozmyslala... skusim zajtra zavolat... dik 😉

mzuzka
22. jún 2010

nie hathor, to je zle cislo, volaj to co som ti napisala pred tym. ked som volala prvy krat , prepojili ma a ked som sa dohodla s tou pani ciprinovou (dufam ze dobre pamatam meno) ze mi to vybavia o mesiac skvor, tak ona mi dala klapku na priame volanie. ale sedi ich tam viac, lebo ked som uz bola na sr, a volala som uz priamo tu klapku, myslela som si ze hovorim uz s tou istou tak som spustila vy ste mi kazali pripomenut sa bla bla a to bola ina a ta na mna spustila, ze keby sa to dalo o mesiac skvor, tak to robia kazdemu a ze to trva pre vsetkych rovnako a bla bla. tak som sa spytala, ci hovorim s pani ciprinovou a ona ze nie, tak som si ju vypytala a ta bola uplne mila. o 6dni som mala RL doma v schranke.
@hathor1231

mzuzka
22. jún 2010

@hathor1231 +421 2 485 911 11

dadulka2000
22. jún 2010

@mzuzka
dakujem
tak som im aj ja napisala, som zvedava ci sa ozvu spat,... lebo je v tom riadny gulas na tych uradoch.
🙂

hathor1231
22. jún 2010

@hathor1231 skusala som volat, uz maju po pracovnej dobe 😅 ze od 7.30 do 3.30... takze to skusim predcalen zajtra... dufam,ze to vybavime,ist na letisko a nevediet,ci ma pustia,tak to nie je sranda 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre