Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
27. jún 2010

@newyorkgirl
presne aj my s MM sme si povedali,ze to je urcite Slovenka 😀 😀 😀

etuska
27. jún 2010

@hathor1231
Šimiho kojim-cize najprv pred kojenim sa to poda v striekacke kde ej to zmiesane s mat. mlieckom a potom kojim dalej?

etuska
27. jún 2010

@saza007
my davame aj na brusko pred dalsim papkanim a Šimi nejak extra neprotestuje,ani negrcka vtedy.najhorsie ej to po kojeni 😒 vtedy mam pocit ze islo vonku vsetko co spapkal 😔

newyorkgirl
27. jún 2010

@peppapig aj my sme dnes bazenikovali a risko spal v kociku, spal asi 10minut 😎 to je jeho klasika, teraz spi uz vyse dvoch hodin na gauci a som zvedava co bude vecer, zas bude hore ked budem chciet watch desperate housewives 😀 a ten bicykel fakt opatrne, ty nemas vodicak? ja si to bez auta neviem predstavit teda 😖 mame sice slovenske auto, ale jazdim stale...

@gaby0205 ja som po Nike drzala delenu stravu, nie uplne najprisnejsie a za mesiac vyse 6kg som mala dole, bol to super pocit... a to som moc ani necvicila... normalnu 90 dnovu dietu pozri a nemusis drzat uplne prisne... ja som len ten mesiac, lebo mne viac nebolo treba chudnut... a kila sa mi nevratili... len zasa som nejedla napr. po 8mej vecer a take veci, teraz jem hocikedy,vsetko mozne, hociake mnozstva, aj nutelu si vezmem, ked mam slinu, ale to je tym kojenim 😀 😀 😀

newyorkgirl
27. jún 2010

@etuska jooj tak sa drzkajte, my nic take nastastie... ja som dnes varila polievku z cerstveho hrasku a som zvedava, ci si to maly nejako vsimne, teda dufam, ze nebude nejaka velka kolika alebo co... uz som totiz jedla aj surovu kapustu v salate, mi to doslo az druhy den a nic 😀 tak uvidime... uz ma ta strava moc nebavi, ked sa snazim vyhybat cesnak, cibula a nafukoviny 😅

hathor1231
27. jún 2010

@etuska jj, som si odstriekala asi 10ml,zamiesala v tom gaviscon,dala do striekacky a malej,potom som kojila. dava sa to predtym aby to valstne zhustilo to mliecko a neslo tak lahko von. nemas aj ty nadprodukciu?

etuska
27. jún 2010

@hathor1231
no nadprodukcia sa upravila-uz mam mlieka menej-ale predne mlieko odsavam aby sa maly nenahltal vzduchu

newyorkgirl
27. jún 2010

baby my uz asi 3hodky spime to bude teda, normalne sa bojim ci v noci nebude hore hoci doteraz buval pekne v noci ale cez den takto netahal teda 😖

saza007
27. jún 2010

@etuska chudatko male, vyvys mu matrac, ak ho v noci pali zaha. Ja som davala pod matrac poskladane uteraky. Neboj, aj nas J tak grckal, az som mala pocit, ze po krmeni islo vsetko vonku 😒 Nie je to prijemne, ja som sa bala, ci bude priberat. Priberal sice pomaly ale celkom rovnomerne, takze to bolo v pohode. Super, ze mu nevadi byt na brusku, len v tom pokracuj! Ja som to tiez robievala pred krmenim. Ak ho pali ta zaha, tak vam GP na to urcite nieco da.

hathor1231
28. jún 2010

@etuska skus napisat annag,vraj byva reflux pricinou zleho kojenia a nie hned problem s bruskom. mimciatkam sa to este postupne vyvija a okolo toho 6-7m je po refluxe lebo je zvierac uz vyvinuty a nepusti to von... ale za gp skoc,treba to mat pod kontrolou a musia to mat napisane v records aby vedeli 😉
tak si odstrekuj (aby na neho nevybehol ten prud ked sa mliecko spusti), polohuj ho, podloz matrac. ja som malej podkladla hlavicku aj pri prebalovani,vtedy si vedela grcnut lebo musis zdvihnut nozky,takze aj s tym opatrne. skoc na MK o miminkach,je tam tema reflux a jeho prejavy. tam najdes aj tie uplny extrem co mamicky robia 😀 drzim palce,prejde to 😉

hathor1231
28. jún 2010

@etuska a este som zabudla,mne kazali aby som ju po krmeni nedavala odgrgnut- teda,aby som jej nebuchala po chrbatiku alebo hladkala brusko atd. prosto ziadna pomoc len ju daj akoby si ju davala odgrgnut na tvoju hrud ale nehladkaj a nebuchaj po chrbatiku,vraj to len zhorsi a ide to von neprirodzene. budes ho mat zrejme dost na rukach 😒 alebo ho daj do bounceru 😉 niekto dava spavat mimciata do autosedacky ,ale to sa neodporuca koli syndromu nahleho umrtia lebo take male mimciatko si tlaci na hrud a moze sa zadusit ak nie je v aute a nie je natriasane ako pri jazde... 😉

etuska
28. jún 2010

dakujem kočky za rady-skusame vsetko mozne-tak som zvedava co na to GP.
Idem zavesit pradlo kym maly spi

hathor1231
28. jún 2010

ach jo,ten nas rl este stale nemaju 😠 uz je to v poste 20dni a nic 😝 nervy moje 😒

gaby0205
28. jún 2010

Babule a vy ked o tom refluxe, moze to miminko dostat aj vo 4mesiaci a podobne?

hathor1231
28. jún 2010

@gaby0205 vraj vtedy vrcholi. mala ti vracka?

mona12071
28. jún 2010

ahojte ako ste sa mali cez vikend>my sme vcera boli pri mori bolo uzasne az na to ze som sa spalila malicky tam prespal 6 hodin nie v kuse asi hodku bol hore tak sa mu tam super spinkalo morsky vzduch je najlepsi

no aj mne dneska niako odgrckava dost 😒

newyorkgirl
28. jún 2010

baby inak som zabudla napisat, my uz mame druhy appointment na hip scan na 20.jula, az sa divim ako pozorne to sleduju kvoli mojim problemom, wow 😀 😀 😀

gaby0205
28. jún 2010

hat no iba troslu zacala ale inac nie velmi, nemyslim ze to je reflux ale len tak aby som bola v obraze. 😉 ako sa mi inac mavas? a ako je ti po operacii? uz je vsetko ok? a uzivate si s hubbym 😉

saza007
28. jún 2010

caf gabyyyy! ako bolo doma?

klapinka
28. jún 2010

@kivec ako je to s tebou?? dnes uz 28.
@mona12071 supis, pri mori je vzdy supis 🙂 my sme lenosili doma na gauci a potom sa vybrali na zmrsku a uzivali si teplucka.
@newyorkgirl asi niesom v obraze ☹ mas problemy s bedrami?

ja si baby zacinam pripadat strasne veliko, nemotorne, puchnu mi prsty...ale musime to uz nejako dobojovat 😅

kivec
28. jún 2010

Ahojte,
@klapinka - stale som neporodila. 😖 Dnes mi midwife urobila membrane sweep, tak cakam, ci to zaberie, ak nie, tak v sobotu idem na vyvolanie porodu do nemocnice. Presne viem ako sa citis, ale uz sa to aj tebe riadne krati. 😉

klapinka
28. jún 2010

@kivec drz sa, skus si dat vanu, alebo malinovy caj "vraj" to pomaha 🙂

😕 co to znamema membrane sweep?? 😕 ako to prebieha?

gaby0205
28. jún 2010

Ahoj zuzi, dobre bolo doma. Dali sme Livinku krstit a bolo to pekne 🙂 inac sa mame dobre, Livi mi zacala kaslat tak nam dali ibuprofen pre babetka, no snad to pomoze. Inac je mala happy wriggler.
A ty? ako sa mate,a Jamesik ? 😉

saza007
28. jún 2010

tak to je super. Aj my sme Jamesa krstili koncom maja, ale tu. Ten uz stvornozkuje jedna radost, normalne za nim nestiham. Dufam, ze Livi ten kasel coskoro prejde. Ibuprofen proti kaslu 😅 ? To je divne! Ale neboj, dostane sa z toho, James uz tiez par krat kaslal a preslo.

newyorkgirl
28. jún 2010

@klapinka narodila som sa s lavym bedrom vyklbenym a napravali ma az v brne, vraj mozem byt rada, ze chodim a neskoncila som na voziku, tak preto moje deticky sleduju...

@kivec good luck, mne sweep zabral druhy den vecer po nom mi voda odtiekla 😉

hathor1231
28. jún 2010
https://www.youtube.com/watch?v=oe2gFq5XFd8


😀 😀 😀 😀
dala som ju na par minut do hupacky von kym nachystam kupkanie a mara ma vola,ze nech sa idem na nu pozriet 😀 😀 😀

saza007
28. jún 2010

@hathor1231 aka zlataaaaaaaaa! musela byt poriadne unavena 😅 😀 zlaticko male 😵

hathor1231
28. jún 2010

@saza007 marek vedla nej lezal na lehatku driemal,asi ju to zlomilo taka atmoska 😀 a som sa cudovala,ze nebola nervozna,ked som ju zobudila. tvarila sa prekvapene,ze co sa jej to stalo 😀

kivec
28. jún 2010

@newyorkgirl - ani nevies ako rada som si precitala, ze ti ten sweep pomohol. 🙂 Normalne mi svitlo svetielko nadeje. 🙂

kivec
28. jún 2010

@klapinka - daj si membrane sweep do googlu a najdes tam o tom vela informacii. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre