Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
29. jún 2010

baby dnes nam drzte palce ideme k gp s tym pupcekom, nech mu cosi s tym spravia uz...

kivec
29. jún 2010

@newyorkgirl - no ako ste dopadli s tym pupcekom u GP?
Ja nemam zatial ziadne spravy, stale sa nic nedeje a ani neverim, ze by sa nieco udialo do soboty. 😒

newyorkgirl
29. jún 2010

este sme neboli o 4tej mame az ist a potom ideme znamych kuknut este, vsak vecer pisnem, aj ocko nam jedno stale slzi tak mozno kvapky vyfasujeme nejake...

saza007
29. jún 2010

@newyorkgirl NYG good luck s pupcekom, urcite napis, ako ste dopadli!

newyorkgirl
29. jún 2010

taaak baby sme naspat a SLANA VODA lieci zrejme 😀 povedal mi ze mu to mam este 2 tyzdne pretierat slanou vodou a potom uvidime... bohovsky... prisla som na to, ze to ma fakt iba kusok niecoho a pupcek za tym pekne zahojeny, len na takom kusku mu to visi, takze neviem ci to ma este odpadnut alebo co, ale slana voda to asi nespravi 😅 ako som to pretrela z bledoruzoveho to mal zrazu fialove a riadne zdurene tak sa aj bojim ze sa mu to odtrhne o plienku ci teplaciky 😖 na ocko nam tiez nic nedal hajzel ze len cistu vodu... a uz mu slzi dlho, ked uz materske do neho nezabera tak mal cosi dat podla mna, ach jo seriem tychto GP ludovo uz povedane s prepacenim 😎 😎 😎

monika.c
29. jún 2010

@newyorkgirl to mi je luto s tym ockom,skus len dalej mm davat,ved co ine ti ostava a pupcek neboj,ten uz pomaly odpadne aj ten kusocek,my sme to tiez tak mali a odpadavalo to vzdy kusocek po kusku 😉 inak tito gp aj mna stvu,minuly tyzden na 6 weeks kontrole jej vravim,ze ma hrozne bolia hemoroidy a ona mi,ze len masticku davat a ze vraj sa to da do poriadku zhruba po 6 mesiacoch po porode 😝 no dakujem jej pekne,ked mam takuto bolest este 4 mesiace vydrzat,ved uz sa bojim aj na stolicu ist,ked si predstavim tu bolest ☹ este zajtra skusim ist,ale ak mi opat povie,ze mi to prejde same,tak uz sa nezdrzim a nieco jej poviem 😲
dievcata,chcem sa opytat,ockovali vam deticky presne v 8 tyzdnoch ci aj neskor?my mame 8 weeks na buduci tyzden a este nam nic neprislo a planujeme ist na sk od 15.7.tak dufam,ze to dovtedy stihneme 😲
a laurinka ma stale sopliky,myslite ze to nevadi pri ockovani?tu sa uz bojim aj nieco povedat,lebo furt ma iba odbiju 😝

anjelicek26
29. jún 2010

@newyorkgirl - vy mate este stale ten pupcek? Fuha, my sme ho mali na piaty den odpadnuty, najneskor na desiaty den zahojeny 😲 Skusala si bepantenovu masticku? Ta robi zazraky...

K ockovaniu - nam vravela, ze sa mame prihlasit sami, ked budeme mat 6 tyzdnov na prve ockovanie u nasho lekara aj s malym... To sa robi az v 8 tyzdnoch??

hathor1231
29. jún 2010

baby,uz mame v londyne rl 😀 😀 heureekaaaa 😀

o tyzden letime domov 😕 cujte,ako je to s tekutinami pre mimciatka? ved su do prirucnej musim nieco pre malu zobrat,nieco pod zubok a na pite... dajte vediet. este som nerobila online checking... dost sa s malou bojim letiet 😖 ja mam straaasne bolesti ked sa meni tlak a dufam,ze mala to nebude mat,to by sme tam boli za dvojku 😒

newyorkgirl
29. jún 2010

@monika.c dakujeme no uvidime co bude... isto povedz o tej nadche som citala na nete ze nebudu ockovat take babo... ja normalne kvoli Nike rozmyslam zostat doma na SK v poslednej dobe a tak mam dilemu co s maleho ockovanim tuna teraz...
@anjelicek26 no pupcek mame divny ako som mu to dnes utierala ono sa mu ten kusok nejako cely nalial krvou a teraz sa bojim ze to bud praskne alebo odpadne neviem no co s tym bude, budem sa snazit moc mu do toho uz nerypat, kazdopadne to zmenilo tvar aj farbu 😖
@hathor1231 aj vy idete domkov? no supeeer... my sme s tekutinami tuna mali vzdy problemy v birme tak ja nepisem nic, mne vzdy vsetko vyhodili aj pitie pre malu, neviem preco... ja vzdy nesiem prazdny poharik ten detsky, kupim za ciarou vodu a nalejem jej...

etuska
29. jún 2010

@kivec -nic neboj-raz sa kazde babo vypyta von-ja som bola tiez na nervy z toho prenasania a nakoniec mi porod vyvolavali 9dni po termine 😝
@monika.c -neskusala si jest lanove semienka?-normalka1 kavova lyzicka denne-len zapit vodou-ale musis vela pit,lebo potom to ma opacny efekt 😖
@newyorkgirl
jaaaj-tak nech sa vam pupcek cim skor zahoji 😔

mihouk
29. jún 2010

@monika.c ockovanie je v phode, nas ockovali o mesiac pozadu, lebo sme tiez boli na sk a nebol s ty najmensi problem. Dokonca mi to potvrdila aj doktorka doma na sk, tak ziaden strach.

mona12071
30. jún 2010

ahojte babulky ako?
my sme moc toho nenaspali v noci ☹
chcela som sa spytat ci nemate niektora RL prelozeny od Zuzky ja som ho mala ale omylom vymazala 😠

kivec
30. jún 2010

Ahojte zienky,

@newyorkgirl - tak to je naozaj sila s tymi GP tu. 😠 Riadne tu to zdravotnictvo ide dolu vodou.

@hathor1231 - s tymi tekutinami je to tricky, asi je naozaj najlepsie si nieco kupit az ,,za ciarou" ako pise NYG. Pred tym stacilo, ked si sa pred colnikom napila z detskej flasky, aby veril, ze tam je len voda. Ale stale to sprisnuju. Inak prajem vam pokojny let a krasny pobyt na SK. 😉

@etuska - Ja viem, ze raz to babtko vyjde von, mna len stale mrzi to, ze moja mamina tu so mnou caka a vobec si novu vnucku neuzije a ani mi nebude moct pomoct, ked to budem najviac potrebovat. I ked aj teraz jej pomoc velmi ocenujem, bolo by to ovela tazsie bez nej. Strasne dobre mi padne ze vari a ja sa mozem venovat Estherke a oddychovat kedy chcem. A tiez ten pocit istoty, ze keby to NAHODOU prislo aj samo od seba, kedykolvek aj v noci,o Estherku bude dobre postarane, kym budem rodit.

hathor1231
30. jún 2010

@kivec
@newyorkgirl to ste ma potesili 😝 a mlieko a presnidavku akoze za ciarou kupim? a vodu takemu mimciatku nemozem dat hociaku 😝
mna z birmu pustili s 200ml garnier mlikom v prirucnej 😀 nenasli a ja som si to akosi neuvedomila a v taske som nasla v "tajnom" vrecku aj noznicky 😀 sak poznate tie tajne vacky o ktorych neviete a zahadne sa stracaju veci z tasky 😀 neviem,sak skusim... ale asi ich zabijem ak mi budu tvrdit,ze ma vydrzat 😠

newyorkgirl
30. jún 2010

@mona12071 napis maila na ten preklad do IP ja to vybavujem ale cez SK a je mi to prd platne chcu to uradne prelozene na tej ba matrike tak neviem...

baby je v tom rozdiel ked to ide cez ambasadu ze si to mozte sami prelozit a ked na SK cez matriku tak to musi byt uradne? cosi na tej ambasade peciatkuju ze je to dobry preklad ci ako? lebo moja mama volala na tu speci matriku a chcu tu URADNE PRELOZENE... na webke ambasady pisu ze mozte sami, na webke min.vnutra o tejto matrike,ze uradne, tak co uz...

slavnostne oznamujem, ze nam ODPADOL TEN PUPIK ta posledna cast, cez noc sa to vysusilo ako to bolo naliate krvou a dnes rano to odpadlo, tak hola hola zazracna slana voda, alebo skor to, ze som mu to brutalne machlila asi a sa to samo uvolnilo 😀

newyorkgirl
30. jún 2010

hlavne ze som na neho patlala flasku liehu mesiac a to prd pomohlo zejo...

veronika2108
30. jún 2010

Ahoj Hathor,

pre babatko si mozes zobrat jedlo a aj pitie tolko, kolko toho babo potrebuje. Ja som letela pre dvoma tyzdnami a vsetko prebehlo ok. Len voda alebo cajik musi byt v detskych flasiach. Jedine, co odo mna chceli ked som letela z Uk a naspat, ze som musela ochutnat vodu z detskej flasky. Caj som chutnat nemusela. Takze len sa kludne nabal 😉

mona12071
30. jún 2010

@newyorkgirl no suuuper a pupcek je v poriadku posllala som ti mail do ip 😉

gaby0205
30. jún 2010

Caute babule, aj mi sme teraz leteli a mala som prisebe 4vflasky vody s formulou a nerobili mi problemy. len to moj mm musel ochutnat a inac v pohode. Letela som easy jetom a musim ich pochvalyt su omnoho lepsi ako ryanair!

New mne moju dokumentaciu na sk v BA akceptovali a to som mala preklad sama len opeciatkovany sk ambasadov tu v Londyne.takze si nemyslim ze by si mala nejake problemy.

hathor1231
30. jún 2010

@veronika2108 isto bude musiet nabalit 😉 vodu aj mlieko aj presnidavky,ona toho zmasti hoodne a to posledne je aby bola nervozna od hladu 😝
@gaby0205 ja som skusala esasy jet,ale ten nelieta trasu ako ja potrebujem a ked mam v birme pod nosom letisko,tak sa mi dalej trepat nechce... dala som si prveho na palube az sa tam netlacim s malou v tom dave debilov 😝 co som pocula,vraj nemaju zlutovanie ani pred dietatom 🙄

z vody si upijem ale sojove mlieko do ust nedam 😀 ved mala je stale kojenec,nemozu cakat,ze si da za ciarou kofolu 😝

co ine ako cudel a papanie,kojenie je dobre pri vzlete a pristavani? ja neznasam ten tlak,vzdy sa mi az slzy pustia ked ideme napr v aute a klesame alebo stupame,tak mi asi utrhne hlavu 😝

ja sa vooobec netesim 😕 strasne vela vybavovaciek,stresu...zajtra ideme na ambasadu pre rl a dat si ju zapisat do pasu...

monika.c
30. jún 2010

@hathor1231 aj ja sa zajtra chystam do londyna na ambasadu,tak sa tam mozno stretneme 😉

adoracion
30. jún 2010

Na ambasade ti podpisu ze je to spravny preklad takze je to nieco take ako uradny preklad kedze je to overene konzulom v uk, inak by sa tu ani asi uradny preklad velmi urobit nedal, ved nato je v uk slovenska ambasada. Vlastne je to to iste ako notar na Sk, ktory ti urobi overeny preklad.
@hathor1231 Moja je stale velmi zla pri vzlietani a pristavani najnovsie pomaha hlavne jest a jest, cokoladove cukriky vyhravaju u deti v lietadle, kojenie si velmi neviem predstavit kedze mala je priputana na tebe, tak tam by sa uplne stratila bezpecnost, takze flasa ta ju uputa, a nezabudni na ciapocku kvoli klimatizacii ak budes s vami aj otec tak to zvladnete urcite ja som vacsinou nanu sama no chudak ludia co chcu spat proste smola este ze nelietame prvou triedou to by bola hamba jaky bordel tam robi moje dieta kolko sa naplace nevydrzi sediet 2 hodiny. tak prijemnu cestu
My letime 10.7 z Liverpoolu dufam ze nam vyjde pocasie!

hathor1231
30. jún 2010

sakra,sa mi to vymazlaoooo 😝

napisme neskor lebo uz mala doviala,prestali zaujimat hracky a idem mi stukat wireless 😅 strasne sa jej paci,ked to blika,tak sa natahujeme aby to nestukala ale vzdy vyhra ona 😀 uz mi aj pc raz vypla 😕 asi znamenie 😀 idem ju obriadit a ked bude spinkat,tak sa ozvem 😉

hathor1231
30. jún 2010

@adoracion ja sa tohoto tiez bojim. ked som s malou niekde vonku a necham ju v kociku,tak ziape,hadze sebou- neobsedi,chce lozit a hrat sa... este ju vie zaujat ak sa okolo nej nieco deje,tak snad bude niekto behat naokolo 😀 tiez staviam len na to,ze jej dam nieco do ruky na papu a budem ju zabavat ako sa bude dat 😒 nejdeme s ocom,nedostal holiday lebo oni si musia bookovat aj viac ako rok dopredu a jemu sa neuslo lebo prisiel neskor...
a kojit si ju teda netruuufam,ved ma zubaky hore aj dole a dobrovolne by som jej takej rozrusenej a v roztrasenom lietadle cicik nedala,este mi ho odkusne 😀 😕

kde sa vam s mimcom sedi najlepsie? ja myslim,ze vpredu ale nie uplne vpredu a pri okne by bolo dobre,nie? mala musim mat okolo seba ruch a vidiet ludi a mozno aj z okna by nieco videla...

@monika.c ake dame poznavacie znamenie? dufam,ze to stihneme lebo mara pride z poobednej a musime vyrazit uz o 6najneskor a to sa u nas este poctivo haja 😀 snad ho vykopem z postele 😀
inak,vies aky je ten spravny poplatok za vybavenie zapisu do pasu? neznasam,ked tam nenapisu kolko presne 😝
a inak,mne spominala ked mi volala,ze su v pondelok 5ho zavrety,ale na stranke este nic nemaju,tak ak sa niekto chystate,tak skuste zavolat a tiez piatok je dost bolbo lebo je len doobeda...

hathor1231
30. jún 2010

idem robit tiramisu 😉 a poupratovat ten bordel co tu mala zase narobila 😀 ked hladam ovladac,telefon atd,tak vzdy kuknem aj pod stol a po celej obyvacke po dlazke lebo to vzdy zoberie zo stola a potom chodim koleniacky a hladam 😅

veronika2108
30. jún 2010

@hathor1231 mozno od Teba nebudu chciet, aby si ochutnala mlieko, im je skor podozriva cista voda. A my ked sme leteli prvy krat tak som malu pri vzlietavani a prilietavani kojila, aj ked bola priputana o mna. Ono sa to da, len je to trosku neprakticke s tym pasom. Neboj zvladnete to, bude to pre nu nieco nove a bude mat co sledovat 😉

veronika2108
30. jún 2010

@hathor1231 ja som platila na Slovensku za zapis do pasu 3 eura, co bolo vlastne za kolok. Tak urcite tu si budu pytat okolo £5, ktovie, mozno k tomu pridaju nejaku prirazku 🙄 😅

monika.c
30. jún 2010

@hathor1231 no v pondelok maju zatvorene,ja som sa na to pytala,v piatok by som tam hadam ani nedosla,lebo musim dat lukyho do skoly takze najskor mozem ist o 9. rano a to do londyna na ambasadu sa dostanem pred pol 12 a riskovat,ze to nestihnem teda nechcem,tak tam idem zajtra 😒 neboj urcite sa spozname ak tam prideme v rovnakom case 😉 a poplatok neviem,ja som sa jej opytala,ze kolko budem platit,ked som volala 😅 a neboj,let zvladnes,s jednym sa to da,ale mna caka let koncom augusta zo sk s obidvomi,tak to bude zabava 😝

hathor1231
30. jún 2010

@monika.c jj, kamoska ide tyzden po nas s malym certom 3r a 4m dcerkou 😅
tak to sa asi nestretneme lebo my to chceme stihnut aby sme tam boli medzi prvymi a do 2musime byt doma 😝 to pridete akurat tak,ze budete hodku a pol cakat 😕 co budete robit? 😀 cakat pred embassy 😝

@veronika2108 isto si daju prirazku,ved to by nebolo ono 😝 sak aj do mlieka mozes vselico namiesat,nie 😀 a ked som "prepasovala" noznice a pletove mlieko,tak flasu hadam pustia 😀 ale nedam sa,ved my mame mlieko napisane ako predpis od lekara a potrebuje ho (radsej si zoberiem ustrizok). to by bolo aby som si dceru nechala hladnu 😀

ach jo,uz je zase 10 😕 ale to ujde ked ju ulozim... navarene,idem este umyt riad, pojdem povesiat pradlo a hajat 😉 ale isto nezaspim skor ako o polnoci 😝 akysi mam divny rezim,nezlucitelny s dietatom 😀 esteze niki ma svoj pevny a berie aj na mna ohlad ,dufam,ze jej ho nenabura ani posun casu...
bruuuu 😵

adoracion
1. júl 2010

@hathor1231 no tak sama to budes mat tazsie, hlavne ked beries aj kociarik, to ako pred lietadlom si ho poskladaj, jednou rukou drz dieta aby nahodou nestihlo ist pod lietadlo, druhou rukou batozinu ak mas nahodou a pro vystupovani to iste len v opacnom poradi, nepomoze ti nikto ani nahodou sak cosi mozno budes mat vacsie stastie, no mne sa lepsie sedi v ulicke pretoze mozem malu dat aspon na chvilu do tej ulicky aj ked to je tiez nanic lebo tie letusky tam behaju hore dole ale od okna sa nepohnes nikde a navyse moja vkuse kradne veci a casopisy spolusediacim 🙂 najhorsie ze nemozes ani spat, ani si citat nic a teply drink tak to len s velkou opatrnostou lebo samozrejme ona chce tiez 🙂

My ideme tiez na ambasadu utorok ako to tam ja neznasam, nechapem preco sa niektore veci nedaju vybavit cez internet, postou alebo spravit aj tu vyssie na severe nejaku ambasadu mensiu pre Slovakov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre