Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

klapinka
1. júl 2010

juj baby ak vas tak citam, si spomeniem ako pomaham mamkam pri lietadle s detickami, a oni maju taku uzasnu vdaku v ociach 🙂 ale uz presne viem preco to. Chybaju vzdy aspon 2 ruky.. Ja ked som letela tak vzdy sa pri mamke zastvil niekto, ci uz podrzat babatko kym ona zlozila kociar, alebo nejaky chalan jej taham batozinu do lietadla. Mate skusenosti ze vas odignorovali?
@adoracion s tou ambasadou mas pavdu, ved by to bolo hadam aj jednoduchsie ci uz pre uradnikov aj pre samotnych rodicov.
@kivec ako?
@hathor1231 ze nechat odkusnut cecok 😀

peppapig
1. júl 2010

@hathor1231 neboj zvladnes to i pri letu i po. Vis co ja jsem delavala, kdyz M byla jeste sedici nemluvne a musela sedet na me. Do letadla jdes mezi prvnima a hnedka si zaber dve sedadla (pri ulicce a malou na prostredni). Lidi to trosku odradi si prisednou vedle maminy s deckem a vetsinou ty lety nejsou full a mozna se ti postesti a zustanete tak sedet. A doporucuju zadne batohy a kufry povolene velikosti nahoru, nechapu nektere maminy, co se tahaji s tolika vecma a jeste kocar a pak ostatnim v letadle div ze neodrazi hlavu jak se chuderky derou za mistem 😅 . Tekunity pro deti jsou v pohode, nam nikdy nic nevylili, dokonce i jidlo pro M (jogurty, sendwich, presnidavky, ovoce). Naj dlouho letite?

Babule u nas bylo v pondeli krasne teplo, vyrazili jsme na plaz a poprve jsem si v UK moricku zaplavala, bylo to zuzo, uz se tesim, az bude teplo a hura do more 🙂

mona12071
1. júl 2010

ahojteee
tak my sme sa rozhodli ze v septembry pojdeme domov autom tak som zvedava ako to maly zvladne a ja tiez 😀

cutce
1. júl 2010

@mona12071 ahojky, uz jsi byla doma autem predtim? ja uz jsem byla 2x, tak kdyz bys neco potrebovala, tak se ozvi 😉

kivec
1. júl 2010

@klapinka - ja este stale pokope. Ale aspon mi uz odisla hlienova zatka. Aspon nieco.

Ja mam taku skusenost z posledneho letu zo Slovenska: To som uz bola evidentne tehotna - nikto nemohol prehliadnut brusko.A mala som so sebou Estherku, batozinu a kocik. Nikoho ani len nenapadlo mi pomoct. Dokonca ti, co vykladali batozinu mi kociar zobrali az k pasu, takze polospiace dieta som trepala na rukach cez pasovu kontrolu a za sebou vlacila aj batozinu az k pasom. A zato, ze som bola pomala, skoncila som na konci tej dlhociznej rady. Boli sme tam dve mamicky a obe nas nechali cakat na konci tej sory. 😠 Bolo to neskoro v noci. Strasne som bola nahnevana hlavne na personal letiska, ze to mali tak v pazi. Uplna ignoracia. 😠

mona12071
1. júl 2010

@cutce nie neboli sme tak preto sa toho troska obavam tolko sediet v aute ras som isla autobusom a naspat som si musela objednat letenku 😀

klapinka
1. júl 2010

@kivec tak sa drzte potom silno budem na vas mysliet. Ja idem kupit pozdrav do mesta kamoske sa v noci narodil Tobias tak idem blahozelat 🙂

Dnes som doprala poslednu varku detskeho oblecka, aj plienky su uz oprate, len ten speci pracok... 😒 na tie plienky, no nic moc, ani to nevonia, dokonca to este stale pachne za takou umelinou, ako za novotou ci ako by som to nazvala. Neviem baby pouzivate na to normalka prasok ci kupijete ten speci eko??

Mne co sa stalo vcera v tescu, som cakala na samoobsluznu pokladnu a predomnou bol taky chalan a dojde za mnou strazna sluzba ci ma prebehol a ci nepotrebujem pomoct 😕 tak som sa len usmiala a zdvorilo podakovala ze som v pohodicke 😀

cutce
1. júl 2010

mona: odkud a kam presne jedete? Ja tu jizdu miluju, je celkom dlouha, ale ja mam rada rizeni. Musim si ale na pristi rok koupit lepri auto, jelikoz tohle je jen 1500 velky motor. Mi vetsinou prespavali v Nemecku, ale to jen proto, ze jsme vyrazeli po praci v 16:00 a nez jsme se dostali na druhy breh, tak uz bylo 21:00.

kivec: jj, lidi jsou svine sobecky, ja litani nesnasim, proto az bude maly tak budeme domu jezdit autikem 🙂

kivec
1. júl 2010

@klapinka - dakujem, ze na nas myslis. 🙂 To v tom obchode je teda sila, dobre to padne ,vsak ? Ja som bola zase prekvapena v banke. Len co som sa postavila do radu, uz bola pri mne veduca pobocky a brala k prazdnemu pultu a hned ma vybavila. 🙂 Toto by sa nam asi na SK nemohlo stat. Ci?

kivec
1. júl 2010

@cutce - aj ja asi radsej cestujem autom. A s 2 detmi, uz sa nam uz ani lietat neoplati. Autom je to lacnejsie a mas aj dobrodruzstvo. Len ja zase nie som bohvieaky sofer, takze celu cestu musi tahat manzel. ale vzdy to perfekte zvladne. 🙂

anjelicek26
1. júl 2010

@kivec - ako sa citis? Malinka ta teda natahuje 😒 Ale dnes by bol krasny datum na to sa narodit 😎

cutce
1. júl 2010

@kivec a odkud kam jezdite a jak vam to dlouho trva? Prespavate nekde a nebo jedete rovnou? Jaky mate auto? a je dobry?

Chtela bych ten muj pristi rok kvuli tomu vymenit za neco co to ty cesty utahne 😅

kivec
1. júl 2010

@klapinka - ja som pouzivala na plienky ten Tesco eco prasok aj avivaz a velmi prijemne a jemne vonal. Skus tie plienocky este raz vyprat, mozno to po prvom prani este nestihlo prerazit ten umely pach. Aj tak cim viac sa tie plenky peru, tym maju lepsiu absorbcnu schopnost. 😉 Aspon tak to pisu predajcovia.

cutce
1. júl 2010

vy pouzivate normalni hadrove plenky?

kivec
1. júl 2010

@anjelicek26 - veru, datum by bol super. Ale uz sa nejdem presviedcat kazdy den, ze uz to pride. Je to zbytocne. Radsej sa pripravujem na sobotu, ta to isti. 🙂 A ako sa mas ty? Ako to zvladas s dvomi detickami?

anjelicek26
1. júl 2010

@kivec - celkom v pohode, mam tu sesternicu uz druhy tyzden a dnes dojde vecer aj sestra, tak sa tu skor nasmejeme, ako zeby bol nejaky stres... Maly uzasne spi, strasne moc, cez den a aj v noci... takze o nom vlastne ani nevieme 😅 Sasenka jasne, bojuje s tym, ze uz nie je pupok sveta, ale lepsi sa to... mala cez vikend narodky, tak bola oslava, zasa vsetci len na nu kukali, tak bola stastnaa prestastnaaa... No ale maleho lubi, strasne moc, to je najdolezitejsie. Ze je to JEJ babo 😝

Mne sa mal malinky narodit 25.6. a narodil sa 8.6. Sa trosku predbehol... Ale uz pribera riadne, vcera bol uz o kilo tazsi, ako pri narodeni - no ale po dnesnom vyprazdneni uz je to menej, ale v mesiaci to bude... Drobatko...

Veru neoplati sa ich presviedcat, oni sami vedia, kedy najlepsie vyjst von... Sasku som tiez prenasala, je to divny pocit, kazdy uz len caka, caka, caka... Ale zasa bola nadhernucka, gulatucka, dokonala, ziadne pokrcene zapatlane novorodenca, proste hned ruzovucka a krasna... Aj tvoja taka bude ;)

adoracion
1. júl 2010

no a zabudla som som podotknut ze doteraz som na bratislavskom letisku ako sa ide k lietadlam ktore odlietaju nenasla ziadny vytah, a takisto na vlakovej stanici neviem ale nase Slovensko ma velmi daleko od bezbarieroveho pristupu ked to porovnam s Anglickom strastne mi to vadiiiiiiiii

mona12071
1. júl 2010

@cutce pojedeme z Londyna do Senice nedaleko ceskych hranic a potom az do Komarna nakolko mojho rodicia tam ziju

cutce
1. júl 2010

@mona12071 ja musim rict, ze nejdele to trva prez Cechy, protoze do cech je to dalnice a ubiha to skvele, ale od hranic jsou top ty nase silnicky a trva to strasne moc dlouho

mona12071
1. júl 2010

@cutce no lenze ja zijem 12 km od hranic

cutce
1. júl 2010

mona: no ale to pojedete prez Cechy ne?

cutce
1. júl 2010

nebo to vemete po dalnici do Bratilsavy a nahoru?

mona12071
1. júl 2010

@cutce vobec neviem aku naplanuje trasu uvidime no 😉

mona12071
1. júl 2010

@mona12071 a ty si vlastne odkial?myslim uk

mona12071
1. júl 2010

ja som blba pisem si sama sebe 😀

cutce
1. júl 2010

@mona12071 😀 😀 😀 ja jsem kousek od mesta Sevenoaks, jizne od Londyna 🙂

mona12071
1. júl 2010

@cutce hm to ani neviem kde je 😀

ja som uz minule pisala ze by sme mohli vsetky niekedy dat stretko a stretnut sa osobne 😉

cutce
1. júl 2010

@mona12071 to by zalezelo kde? Vlakem mi to do Londyna trva kolem 45 minut - London Bridge

mona12071
1. júl 2010

@cutce no mne metrom z jedneho konca tam tiez asi 45 min a to zijem v Londyne 😀
myslim ze London Bridge je najlepsi nakolko je to velky spoj no uvidime ako sa vyjadria ostatne mame tak krasne tak by sa mohlo nieco podniknut 😀

cutce
1. júl 2010

@mona12071 , abych pravdu rekla, ja mam cely leto naplanovany 😅

za 14 dni mi prijedou nasi na tyden, dalsi vikend jdu na svatbu, pak 7.9. na hen night, 14.9. uz mam spicha tady s holkama a 21.9. jdu na dalsi svatbu.

A jelikoz pracuju, tak muzu jen o vikendu, vy se jiste muzete sejit kdykoliv 😢 , ale pristi rok to bude jina 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre