Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
2. júl 2010

@cutce my sme isli prvykrat so sportovym bmw,pre dvoch pohodicka,spotreba ale strasnaaaa 😝 ale pri detoch isto nehrozi,ked sa narodila mala sme zmenili na opel omega,velmi pohodlne veeeelke auto (ani combi nepotrebujes mat) ale tiez dost papalo a domov sme nanom nesli, teraz mame a4 combi a priestorovo sa mi to zda aj tak dost malo,spotreba uplna krasa,pohodlne tiez, ale isto by som sa tam nezabalila s viacej ako 2detmi 😀 predca nemozu mat nic pod nohami na zadnych az sa nieco nestane... my sme planovali chrisler voyager,ale ten asi az pri druhom- je to pekne auto a priestorovo uplna krasa 😵 papa tiez dost....

hathor1231
2. júl 2010

@wild.horses co ti zamietli? niesom v obraze. ten prispevok zo sr?

hathor1231
2. júl 2010

@vicky som z toho jelen 😅 preco ma maly trvale v BA? ja som vsade pisala anglicku adresu aj pre malu aj pre mna 😕 az potom na papiere pre urad som dala trvale doma a prechodne uk a nebol problem

mne to tiez nechcel podpisat- som to tam nechala na recepcii a pridem tam o 2dni ako kazali a ze potrebujem interpretora,kukam,ze naco 😅 a ze im gp nechal na tych papieroch odkaz,ze je to v polstine a potrebjuem interpretora aby mu to pred nim precital 😅 tak vravim,ze je to napisane v slovencine a anglictine a ta recepcna kuka,ze kdeeee,tak ukazujem,ze prvy riadok anglictina pod tym prelozene do slovenciny 😅 a ona vyhukana za ahaaaa 😅 tak som sa jej podakovala,ze mi nedali vediet a ze si to ani neprecitali a zobrala som to prec,dala som potvrdit hv a potom ale chceli este jeden,tak som ho zobrala ked sme isli s malou ku gp a dala podpisat gpne co nam veelmi vzdy pomohla... ja som tam pisala anglicku adresu a no problemmo, potvrdenia od gp som mala osobitne a potvrdenia pre urady osobitne,takze gp nevidel trvaly (moj) ze je na slovensku ale urad ano...

monika.c
2. júl 2010

baby a o akych potvrdeniach sa tu bavite?o potvrdeni na rod.prispevok na sk alebo o prispevok pri narodeni tu v uk?lebo akosi nie som v obraze 😝

jarka82
2. júl 2010

Ahojte 🙂 V tejto teme som este nebola. Zijem v severnom Irsku a dvojicky som rodila uz tu 🙂 Snad sa ku vam mozem pridat 🙂

dzou
2. júl 2010

Ahojte ... tak aj ja som tu dnes poprve 😉
uz davnejsie som rozmyslala ze sem napisem ale tak som snazilka a podla nazvu temy som vahala ci ano ci nie... no vcera som ''stretla'' hathor v inej teme a ta ma povzbudila ze kludne mozem 😀
tak nieco o mne... v UK sme s mm cca 4 roky.... obaja sme slovaci... povodne sme sem prisli ako mnohi z nas ... zarobit peniazky a kupit byt na svk... no sme sa rozhodli inak a kupili dom tu a uz sa z neho tesime cez 2 roky 😵 a na svk sa nejak nechystame vratit takze ak sa zadari urcite budem rodit tu...byvame v malej village North Anston... je to south yorkshire najblizsie mesto je Worksop .. ale take vacsie co je viac zname je Sheffield ak je niekto z okolia ozvite sa 😉
no a ohladom snazenia-tehu.... snazime sa od juna min.roku takze uz je to cez rok. 😒 prave sme v 13.kole tak dufam a pevne verim ze stastne 😵
no ak nie tak koncom augusta idem na svk chcem len skocit na preventivku ku gynde... inac neviete nejaku pribliznu sumu kolko by som platila ze preventivku ako samoplatca?no a ak sa dovtedy nezadari tak pojdeme potom k GP ze sa nam nedari... chran nas panboh 😅 😀 snad k tomu nedojde lebo nemam nervy na rozculovanie sa s angl GP
to je asi tak vsio ak vas este nieco zaujima kludne sa pytajte...
a teda prajem tu vsetkym snazilkam vela stastia,tehulkam vela zdravicka a maminkam spokojne babetka 😵

cutce
2. júl 2010

diky holky za vase prispevky ohledne auta 😉 , no budeme muset pokoukat 🙂

hathor1231
2. júl 2010

@jarka82 😀 cauky 😀

@dzou cauky aj tebe 😀 tak ja som bola na preventivke ako samoplatca a platila som cez 1500sk- ale to bolo uplne vse, vyter, kukuk aj sono a mala som pokoj na dalsi rok... ale vraj ak mas tu karticku ako su u nas tie kreditkove,tak tu si mozes taku istu vybavit len je v rohu UK nie SK ale je EU,takze by ta mali na nu zobrat,vraj ju treba len prefotit aby si vzdy mala kopiu... o tyzden skusim 😀

@cutce co mate teraz za vozitko? my sme sa tiez smiali,ze postupne skoncime na mama taxi 😀

dzou
2. júl 2010

@hathor1231 no nie nemam taku karticku ani z svk ani tu 😒 mm ma 😀 a ako sa to vybavuje? stihla by som to do konca augusta?

hathor1231
2. júl 2010

@dzou ja som to cez net,len si nepamatam,ci som platila alebo nie.
http://www.ehic.org/ skus si pobehat,ci len tu sa plati alebo aj inde. ja som sa pytala kamosky laborantky a ta mi povedala,ze to beru,len tie kopie potrebuju 😉

dzou
2. júl 2010

tusim ze manzo to neplatil... on si to vybavil ked som tu ja este nebola(prisla som pol roka po nom) a potom ja som sa nejak k tomu nevedela dokopat a nejak sa vykakala na to 😅 manzo ma aj resident permit a ja nie 😀 ale ja zase budem mat o chvilu UK vodicak 😀 akurat vcera som ho posielal tak snad nic neposeru lebo som sa v aprili vydala a dala som si aj zmenit meno tak viete aky vedia byt anglani ''sikovny'' ked maju zmenit 2 veci naraz 🙄

dzou
2. júl 2010

a teda ja musim povedat segre nech sa spyta ona ma tu istu gyndu ako ja 😉

elixia
2. júl 2010

@dzou ahoj a vitaj 🙂 Ja som bola na gynde teraz pred 2 tyzdnami doma a mala na stene cennik...tak vysetrenie na vlastnu ziadost stalo 35e. Ale asi zavisi aj od miesta... Kedy ste mali svadbu? My sme tiez mali v aprili, 10. 🙂
@hathor1231 normalne ti tu karticku dom a akceptuju? Vsade? Lebo som uz tiez citala o tom kadeco,ze niekde ano,niekde nie...

dzou
2. júl 2010

@elixia mali sme tu v UK a bolo to 1.4 😀 no my sme taky vtipalkovia 😀
no 35e je sice dost ale tak co clovek neurobi pre zdravie 😅 a kde na svk si bola? ja som z BA

slovakia13
2. júl 2010

ahoj babule my stale na sk 🙂 a s tou kartou to funguje ako pise hathor staci iba prefotit europsku karticku 😉

dzou
2. júl 2010

super tak to si ju musim vybavit 😉

newyorkgirl
2. júl 2010

@marika80 ano sedacka sa plati...

dadulka2000
2. júl 2010

ahojte,...
za nami uz je 2 mesiac prazdnin na slovensku. 🙂, ako to strasne rzchlo leti, ved aj mala uz bude mat skoro pol roka.
vitam nove tvare 😉

ja ked idem na gyndu k svojemu dr. tak zaplatim 20Euro. tiez so vsim-vsude 🙂 ako to ja volam "rozkos zadarmo" 😀 😀
na socialke maju stale chaoz a nevedia ci nam maju, ci nemaju priznat rodicovsky,... tak sa musim ist opat spytat na bud. tyzden

inak sa tu zacalo konecne leto - fuj teplo je.
deti uz spia a ja sa idem vyvalit pred SR tv..... 😝

elixia
2. júl 2010

no super,ze karticka funguje, vybavujem hned aj ja 😀
@dzou ja som bola v PP 🙂 Vysetrenie som mala nakoniec za 10e iba,lebo nam urobil 3D a ten stal 60e, takze spolu vzal 70e...ja som sa potesila,lebo tu ten 3D stoji 150£. SIce sa drobec velmi nechcel ukazat,ale aspon mi doktor potvrdil,ze sme ok obaja.
1.4.je pekny datum 🙂 Kde ste to mali, v kostole? Aj rodinu ste tu mali?

dzou
2. júl 2010

aha takze tie popolatky su naozaj vsade ine.. ja som aj myslela ze asi tak 20e 😉
a dakujem za privitanie 🙂

vicky
2. júl 2010

@hathor1231 ja som chcela dat potvrdit tie formulare tak ako su v originali, len je pod tym napisany anglicky preklad a na jednom z nich (potvrdenie od lekara) je napisane adresa trvaleho bydliska dietata tak tam som vypisala normalne slovensku - ked ja mam este stale trvaly pobyt v SR, tak aj maly a som myslela ze ak s tym bude problem tak to vysvetlim, len oni si zobrali do hlavy, ze tym padom tu on nebyva ale ze zije na slovensku. Teraz som napisala list, len som nestihla dnes HV, tak uvidim v pondelok.

dzou
2. júl 2010

@elixia nie na registration office... to bolo take no.. na tajnasa 😅 no proste mm rodina ma velmi nemusi( aj po 8rokoch s mm) a proste moc dobre spolu nevychadzame tak oni o tom doteraz nevedia 😅 ale moja rodina vedela ale neprisli... my sme to chceli len take ze my dvaja a svedkovia 😉 potom sme sa boli najest v takom peknom starom pube so svedkami a potom sme mali doma rososo s par dalsimi kamosmi 😉

hathor1231
2. júl 2010

@vicky uprimne sa im ani velmi necudujem 😒 ved nemozu vediet,ci naozaj ste v uk- skor sa im to ani zistovat nechce,ved to sa da zistit lahko... ja som nepouzila orig. ale gp som dala osobitny list a tam bola len anglicka adresa. ja mam tiez trvaly na slovensku,inak by som ani ten prispevok nedostala.

elixia
2. júl 2010

@dzou aj my sme mali len tak narychlo, sice nie tajne, ale vybavena bola za dva dni 🙂 Co uz,ked je dieta na ceste, nevyberies si 😀 Pozerala som album,tak saty si mala kraaaasne,akoby ani z Anglicka neboli 🙂

dzou
2. júl 2010

@elixia diki 😉 to boli z ebay 😀 za £100 😀 chcem ich predat nechce sa tu ete niekto vydavat? 😀
a inac je tu niektora z vas ktora musela riesit nedarenia sa o babo tu v UK?

vicky
2. júl 2010

@hathor1231 no preto som to chcela vysvetlit lekarke ze aky je to rozdiel, ja ich tiez chapem ze to potvrdit nemoze pokial dieta nie tu, ale na druhej strane ved chodime kazdy mesiac na ockovania na tu istu surgery a okrem toho uz ho tam vysetrovali asi 3 krat pocas 4 mesiacov, tak hadam si dam dve a dve dokopy. Ja som len chcela to dat na formulari aky mi dali zo slovenska, ze nech to tam je tak ako to chcu, bo uz som sa stretla s byrokraciou na SK a tak som to tam jednoducho dala, no co uz, nabuduce budem vediet. 😒

z_vesela
2. júl 2010

juj ale sme sa rozrastli...🙂..

hat - takze ked potvrdit dat na tlacivo adresu anglicku a potom prilozit slovensky original s adresou slovenskou? na Sk s tym problemy ako nemali.

no ja som teda z toho..cize na SK ti zoberu tu eurokartu - ja som myslela ze je to len na urgentne pripady a preventivne vysetrenie ti neurobia. ako je to s detickami, ked maju rodny list zo SK - daju sa tam aj dat poisit a potome neplatit za vysetrenia?

@klapinka - no to teda lepi aj mne...vcera som zasa kukla na youtube 'one born every minute' a to som asi radsej nemala...ta bolest musi byt strasna..tak nyg - ja sa radsej hned opytam na epi pri prime..cize hovoris ze keby si vedela ako skoncis tak sa presvedcit na epi nedas?

este 2 tyzdne a mam prazdniny kym babo nepride..len aby sa nerozhodlo prist skor...ale to mi asi ako prvorodicke moc nehrozi, vsak?..kivec uz dlho nepisala asi uz je po?

hathor1231
3. júl 2010

ach jo,bre ranko...
mala je akasi soplava po ockvani 😖 snad ju to prejde. netecie jej ani nema teplotu (klop klop),ale je taka ufucana a sem tam aj pokaslava.... len nech to prejde,s chorou s nou nepoletim 😔

marika80
3. júl 2010

@newyorkgirl dakujem, skusim to este nahodit na web pred tym ako to vytlacim, dufam, ze to pojde.

mona12071
3. júl 2010

ahojte tak vas vsetky tady vitam 😀
@dzou no my sme sa snazili 5 mesiacov takze ovela menej ako ty ale uz mi to nebolo jedno ☹
nam pomohli hore nohy a postar pod zadkom a zaspat tak 😅 😅 😅 😅 😅
@newyorkgirl ahoj nezabudla si na mna?ked to nemas nahodou tak ja to niako poriesim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre