Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mihouk
7. júl 2010

@gaby0205 vlasy padlali aj mne, uz som si myslela, ze sa to nikdy neskonci, aj u doktora som bola a dala si robit krvne testy. A jedneho dna uz nepadali, dokonca mi zacala rast druha ofina a to ti poviem ako divne to vizera 😝 Treba to len pretrpiet. 🙂

gaby0205
7. júl 2010

mihouk a ako dlho ti padali ? co ti povedal dr?

saza007
7. júl 2010

ahoj Gaby, don't panic! je to uuuuplne normalne. Mne prestali padat asi pred dvomi mesiacmi, a to ma James uz skoro 10 mesiacov. Je to brutal pozerat, kolko ich pri cesani alebo umyvani pada, ale prejde to same.

mihouk
7. júl 2010

@gaby0205, Dr povedal ze su to hormonalne zmeny po porode, prestalo to asi 6 - 7 mesiacov po porode. Je to hrozne, ale nic nepomaha, iba vydrzat. Mne sa moj maly este k tomu hraval s vlasmi a tym sa ukludnoval, len som poucula ako mi odpadavaju 😢

peppapig
7. júl 2010

@lena13 good luck pri druhe zkousce 🙂 Urcite si vezmi dovcu a zajedte si do Walesu, je tam krasne a urcite si odpocines, hnedka bych jela. My zatim nic moc plan letos, ma prijet starouskuv strejda z Canady, pak je mesic Ramadan, to je M rad, ze nemusi nic delat a suche preziva 😉 , snad v nekdy v zari bych nekam i vyjela. Leni ja materskou v cesku ani nemela, ale slysela jsem, ze to ted rusili 😒 Asi si berou za vzor UK, cetla jsem ze child benefit bude pozastaven na 3 roky.

@gaby0205 tak mi to prislo smesne re vypadavani vlasu 'stalo sa to aj vam?' 😀 Jasne, ze kazde nove mamince vypadavaji vlasy, neboj zase ti dorostou, ikdyz musim rict, ze moje uz nejsou tak huste jak pred tehu.

lena13
7. júl 2010

@peppapig vendul aha tak tj skoda,ze si ji nemela.me vysvetlila rachel,ze bude zmrazeny child benefit zustane na 20librach tak by js nemeli o neho prijit....
@mihouk snad te to brzy prejde a prestanou padat 😵

wild.horses
7. júl 2010

@gaby0205 ahoj gaby. aj mne vlasy padali ako dive a uz mi niekolko mesiacov rastu baby hair, tak to vyzera dost smiesne. ono to prestane, ja som sa dala podstrihnut, mala som vlasy po pas, teraz nieco pod plecia 🙄 a vyzeraju lepsie 😉

peppapig
7. júl 2010

@lena13 vidis, tak jsem to zle pochopila 🤐 uz mlcim 😉

newyorkgirl
7. júl 2010

@peppapig @gaby0205 mne teda zatial nevypadavaju a mam ich uz dost dlhe, chcem sa dat ostrihat a neviem ci na SK alebo este tuna behnem, vzdy pridem domov ako zmoknute kura a az tam sa dam dokopy, kadernicka, kozmeticka a tak 😀 😀 😀

baby a kedy vam zacali padat aj neskor? maly nema ani dva mes. este tak mozno to len pride na mna, ale kojime sa poctivo stale 😵

ja moc toho nestiham, dnes nam prisla svagrinka zo slovenska na mesiac a pol a uz aj sup do prace ide od zajtra, takze sama s dvoma detmi stale, uff mam dost v domacnosti 😖

mikailla
7. júl 2010

Ahojte,chcem Vas poprosit,kedze vacsina z Vas uz ma aj deti aj skusenost,ked ste zistovali pohlavie,ako vyzerala mala cikulka? My sme videli taky maly hrbolcek tam a dokt.povedala,ze je to girl a ma tam (neviem co neporozumela som) little hampf sa to vyslovilo a neviem najst vyraz,ktory to ma byt ☹

mihouk
7. júl 2010

@mikailla my sme zistovali pohlavie a jeho pindur sa prehliadnut nedal 😀 😀 😀 S urcitostou ti to nepovedia, ked to chces velmi vediet, tak musis ist sukromne na scan. To co ti povedali nebol little lump (hrbolcek???)
Tu je nasa fotka s pindikom.. 😀 pre porovnanie

newyorkgirl
7. júl 2010

@mikailla urcite to dr. na uzv s rokmi praxe vie odhadnut lepsie ako rodic amater 😀 ale nikdy to nie je stopercentne samozrejme... hoci v dnesnej dobe sa uz malo mylia... ja som ani UZV nepotrebovala, v oboch pripadoch som akosi podvedome vedela co cakam 😀

mikailla
7. júl 2010

@mihouk - jeziiiis dakujeeem ANOO asi to bude to slovicko co hladam cely den,hrbolcek 😀 😀 ja uz som skusala aj vybezok,veklenok,hoco a toto ma ani nenapadlo 😀 Dakujem aj za foto,tak takto to nevyzeralo,hi 😅 ,tak im asi budem verit. @newyorkgirl - No to som aj ja povedala,ze asi blba nie je,ze vie co hovori,ale na SR mi povedali,ze bude chlapcek a ked sme videli ten hrbolcek taky malinky tak sme hned,ze naozaj a ona povedala girl 😅 tak sok 😀 DAKUJEM VAM KRAASNE !!!!! zelam dobru nocku 😵

newyorkgirl
8. júl 2010

@mikailla to chce ist do tretice niekam si to potvrdit 😀 😀 😀

mikailla
8. júl 2010

@newyorkgirl - hihi 😀 aj ja si myslim,nevies mi nahodou poradit,kolko tu stoji sono u sukromnika,na vlastne naklady? 😅

gaby0205
8. júl 2010

caute babule, no ste ma trosku ukludnili ale aj tak moje vlasy ma stresuju. Kazde brano ked vstanem mam hrce vlasov na vankusoch ☹ az sa strachujem aj sa bojim ze sa dostanu livinke raz do pusy, musim byt opatrna. prajem pekny den x

gaby0205
8. júl 2010

saza, zuzi James ma uz 10mes? booze ako to uteka, kedy ides do roboty?

newyorkgirl
8. júl 2010

@mikailla to bohuzial neviem, ja som tiez bola na SK s tym takze bohuzial neporadim... ja som bola doma okolo 27tt

@gaby0205 veru to bezi ten cas hrozne rychlo, nas uz bude mat 2mes a to neviem ako 😅

saza007
8. júl 2010

@gaby0205 do prace az ked bude James vacsi, mozno 18 mesiacov. Nechcem, aby mi niekto iny vychovaval dieta kym je take male. Takze sa radsej uskromnime a ja zatial ostavam doma 🙂

wild.horses
8. júl 2010

@mikailla pred 2 rokmi to bolo 200 libier-komplet aj s odberom krvi a podrobnym vysetrenim pod sonom.
boze, pisem jak madar...jednou rukou, sorry.
skus kuknut privat hospitals

monika.c
8. júl 2010

ahojte dievcata,tak my sme vcera absolvovali prve ockovanie,chuda moja Laurinka,ma na obidvoch nozkach cervene flaky,a to som jej vcera aj studeny obklad na to dala,no aspon ze teplotu nemame zatial 😉
@newyorkgirl veru,aj my mame 2 mesiace uz za dva dni a tiez neviem ako to ubehlo 🙂 my sa chystame pomaly uz na sk,mali by sme vyrazit v stredu poobede na buduci tyzden,tak som zvedava,ako to zvladneme 😕
@mikailla myslim,ze kazde mesto a hospital ma svoje cenniky,mne povedali v private hospital cenu od 90 do 150 libier,zalezi od toho,co chces vediet 😉
dnes sa chystame na baby clinic odvazit Laurinku,nech viem,ci sme pribrali 😅

mona12071
8. júl 2010

ahojte holky
tak my sme boli dnes na ockovani a ani sme skoro vobec neplakali este sa zacal smiat dr pozerala ci je to normalne
maminky moje musim sa vam pozalovat pamatate ako som nadavala na rodicov od Martina?ze ked tu boli hlavne jeho otec tak stale chcel aby mu Mato nieco kupoval?
doma maly Matovu kartu slovensku posielame tam peniaze nakolko tam mame pozicku a pred 2 mesiacmi sme tam poslali cez 1000 euro aby sme nemuseli posielat kazdy mesiac chcely od nas pozicat tak Mato im povedal nech si cez tu kartu vyberu 300 euro no a vcera som zistila cez internet ze mu vybrali cely ucet>>>>
holky ja som si tak poplakala dneska volal otcovy co to ma znamenat tak mu na to povedal ze sa nema hnevat ale potreboval peniaze mna ide roztrhnut od nervu co je to za kokota skurveneho omluvam sa ale inak sa to uz neda ze nam to vratia ale ako si to mohol dovolit teras nam poslali upomienky za nezaplatene splatky 2 a ktomu mame zlu historiu a my sme si chcely zobrat uver a stavat aj ked sa nechceme vracat uz domu ale niaka rezerva je super no nemam slov ☹

dadulka2000
8. júl 2010

@mona12071 fiha,.... no to ti nezavidim,.... snad to dopadne dobre.

z_vesela
8. júl 2010

Ahojte

juj moni..dufam ze sa Vam to podari vysporiadat..ale ze sa neopytal a len tak vybral ucet...no dakujem pekne... 😢..niekedy ani rodicom sa neda verit..

kocky potrebujem poradit- ktore ste mali toho streptococa...ja som so si zaplatila ten test a vysiel mi pozitivny a teraz neviem co s tym robit...monika - ty si tusim spominala ze si to mala...co s tebou robili pri delivery - len ti pichli antibiotika..a ozaj to stihnu to dat...treba sa teda ponahlat do spitala? Dakujem Vam moc...

elixia
8. júl 2010

@mikailla kolegyna bola len na private scan a stalo to 80£..je to zrejme indivindi v kazdej nemocnici, najlepsie checknut na nete alebo sa priamo opytat tam,kam chodis

newyorkgirl
8. júl 2010

@mona12071 teda to je otras.. my mame nieco podobne ale nie v rodine, svagrina s priatelom, mali tuna bankovy ucet spolu... a doteraz jej on dlzi peniaze, ona akurat prisla vcera v noci sem po roku a pol, dnes zacala chodit do prace ale od neho uz korunu neuvidi... a to on poslal este kartu sestre na slovensko nech mu dlhy tam splaca sem tam jej cosi vlozi a ona to hned vytiahne a vsetko na meno mojej svagrinej, tak este aby z toho problemy tu nemal, rozmyslaju, ze mu pekne zavaria za toto co stvara.... ach to je nasa kapitola slovaci v anglicku bohuzel no 😖
ale od rodicov by som to necakala a este bez opytania, no pani moji a aby tebe narobili prusery kvoli tomu, to je sila 😅 a moja mama ma plnu moc od nasich uctov tiez, ale nikdy sa nic nestalo zatim 😀 😀 😀

cutce
8. júl 2010

teda Moni, to by me teda porazilo, to je drzost teda 😲 , to se ti nedivim, ze jsi to proplakala 😢

etuska
8. júl 2010

kočky-konecne som sa pustila do vybavovania slov. rod. listu 😖 -chcem sa opytat-platilli ste za apostilu cez net 34.80???(aspon podla toho co som vycitala na ich stranke-28.80 za legalizaciu 1 dokumentu +6 libier postovne?-dakujem 🙂

Hadam si najdem cas si vas castejsie precitat-doteraz to boo "o drzku"-maly stale grcka,ale uz je to lepsie

etuska
8. júl 2010

@mona12071
hmmm-no veru smutne 😒 -ale verim,ze sa to vyriesi 😔

mona12071
8. júl 2010

ja som s nim uplne skoncila a nechcem o nom ani pocut mna isiel poucovat ako sa mam starat o syna a oni to tak nerobili a rozmaznavam ho a toto spravy synovy?
buzerant jeden Martin mu dnes volal a viete co mu na to povedal?
no prepac ale potreboval som 😠 ja ti to vratim

a Monika nech sa nehneva

mna ide roztrhnut od jedu ako keby sa nic nestalo

a viete ako sme na to prisli?
M im plati aj internet a volal mame ze nech sa zapnu ze si zavolame a ukazeme maleho a povedali mu ze nejde net najprv sme si mysleli ze vipadok ale ako by mohol ist ked vybielili ucet a nemali to z coho stiahnut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre