Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
8. júl 2010

Moni; a vysvetlili ti aspon na co potrebovali ty penize? Bych jim zrusila ze muzou jit na vas ucet 😠

smajka
8. júl 2010

ahojte dievcata.
ja som tu nova, super ze si tu takto pisete a pomahate si. dufam ze neva ak sa obcas pridam ( ked maly zaspi 🙂)) )
volam sa maja a byvame s manzelikom a 2-rocnym samkom v north west london. presnejsie v bushey pri watforde. niekto z tohoto okolia???
prajem vsetkym pekny dnik!

mona12071
8. júl 2010

@cutce dnes Martin zablokoval kartu ne nepovedali
@smajka ahoj vitame ta tu 😉
ja som tiez z London 😉 z Hounslow pri Heathrow

mona12071
8. júl 2010

holky nemate tu niektora prelozeny anglicky RL?
JA NEVIEM SPRAVIT NA PC tie kolonky aby som si spravila rl ☹

cutce
8. júl 2010

mona: bohuzel nemam, ja to zatim nedelala

kivec
8. júl 2010

Ahojte kocky,
@z_vesela - mne tiez nahodne zistili streptokoka a midwife mi len dala letacik z informaciami a napisala do papierov. Tu sa uz na to antibiotika nedavaju, len ak nahodou praskne plodova oda a dlho sa neriozbehne porod alebo ked nastane komplikacia pri porode. Ze vraj riziko je tam velmi male, pri normalnom porode. Takze sa stym nemusis trapit. My sme ziadne ATB nedostali a` sme uplne v poriadku. Inak skus si to vygooglit, urcite najdes nejake infosky. Volaju to tu
,,Strep B."

@mona12071 - tak to som normalne v soku z toho, co vam ten svokor urobil. To co su za rodicia? 😠 To nech vam potom zaplati aj za tie upomienky. No mna by asi ystrelo z toho.

kivec
8. júl 2010

@newyorkgirl - teraz zareagujem na tvoj prispeok z niekolko dni dozadu: To si ma velmi nepotesila s tym, ze nebudem mat viac casu ani ked sa to kojenie ustali. 😒 Ale verim ti, co pises. Mne dnes odisla mamina na sk, tak uz musime bacovat sami. Manzel si zobral paternity leave, tak mam na to 2 tyzdne, aby som si nasla nejaky rezim. Porad mi prosim nejake finty, ak ies, ako hospodarit s casom pri dvoch malych detickach. A hlavne ako sa stihas venovat starsej dcerke. Stihate chodit von? Ja som este nebola. ☹ Lebo strasne casto musim kojit. I ked, dnes je to uz o nieco lepsie. A Estherka si uz tiez pomalicky zvyka. Len sa uz so mnou doma strasne nudi. Velmi sa tesim, ked uz zacneme chodit von. Len aby sme to stihali. 😅

monika.c
8. júl 2010

@mona12071 tak to mi je luto,co sa stalo,to je fakt uz na nervy,ked ani rodicom uz nemozes verit 😒 by som im asi dala zaplatit aj tie upomienky,co prisli.a keby sa vas aspon opytali,ved to je normalne,ked nieco potrebujem opytam sa a nie vyberiem hned vsetky peniaze z uctu 😕
@kivec no u nas to volaju GBS a poviem ti,,ze midwife ti vobec nepovedala pravdu.streptokok sposobuje u novorodencov velmi tazke stavy,pokial to dietatko chyti v porodnych cestach,ale nejdem tu strasit baby,co este maju porod len pred sebou.
z vesela mne dali atb o polnoci a mala sa narodila o 2 hod. takze pokial ti to daju aspon hodinku pred porodom,to staci 😉 ale urcite to povedz midwife,ked pojdes na kontrolu a mala by ti to zaznacit na tvoju maternity notes 😉 aby o tom v hospital vedeli

newyorkgirl
8. júl 2010

@monika.c a vy ako stihate ked uz sa kivec pyta, bo ty mas tiez dve deticky... my ideme tiez k GP na 2mes. check up ako po porode maju nas aj ockovat v pondelok, no neviem co urobit bo sa chystam na SK a budem tam dost dlho a nestihneme asi to druhe a neviem ci to vadi ci nevadi bo prideme az na zac.oktobra... az vobec prideme v poslednej dobe uvazujem nad navratom na Sk veru...

@kivec teraz mi prisla svagrina, tak ta pomoze trocha... je to tazke, rano ked vstaneme, vacsinou vstane Nikolka prva tak som s nou a Risko este buva, dame si ranajky, hoci ona strasne slabo papa v poslednej dobe, je to uplne hruza.. potom ked sa zobudi Risko tak jej dam nejaku cinnost, alebo pozerame cbeebies, von chodime az poobede ked tak, alebo ju tatino vezme, ked je doma, alebo ideme spolu, my mame ihrisko hned pri dome a je tam lavicka, nemala by som problem si tam s malym aj sadnut a nakojit ho... inak chodime skor po obchodoch ked idem s oboma a to vsade su miesta na kojenie pre maminy, takze je to v pohode aj ked sa casto krmite, my takisto.. teraz ked je teplo tak tym duplom... takze to zhrniem, malej sa moc nestiham venovat, som rada, ze je velka a samostatna a velmi mi s malym pomaha aj ho postrazi, aj mam vycitky, ze uz na nu nemam tolko casu ako predtym bo ked maly spi beham okolo hrncov, periem, vesiam, zehlim a tak no... takze tatina treba viac zaangazovat... sa tesim ked maly troska podrastie a uz sa budu troska hrat spolu aj kupkat a zas mozem malemu uz dat hracky a venovat sa popri nom aj jej, teraz co sa povenujem, ked kojim prebalujem a nosim a tak no, som to inak rozpisala 😅

z_vesela
8. júl 2010

dakujem monika - ked ti davali tie ATB tak to bolo oralne alebo kapackou - mohla si sa pri tom hybat...ked ako to bude ked ma clovek kapacku a k tomu kontrakcie... 😨

uz som si to napisala do mojich notes a pripomenula drahemu aby to nezabudol prizvukovat ked pojdeme

bola som z toho mimo, lebo ked mi robili ten test v 20 tyy tak som streptokoka nemala..no fakt neviem ako sa tam mohol teraz dostat :(...o starost navyse..ako keby nebolo problemov dost..inak je fakt cudne ze to tu routine nekontroluju..ja som si pre istotu zaplatila ten test..ale nebyt ze si to tu precitam tak o tom neviem a midwife to ani raz nespomenula!!..

nyg- cize s ameriky to Uk az domov...uz ta to tu nebavi? A ja by som niekedy najradsej kufre zbalila, ale tak ked druha polovica nehovori po slovensky tak to asi nepojde...

no baby- co mate teda dvoch - to teda obdivujem..bez pomoci si to neviem ani predstavit...

monika.c
9. júl 2010

@newyorkgirl no tak u nas je to tiez niekedy zaujimave 🙂 a najma rana ked ide luky do skoly,to neviem od radosti co skor,ci nakojit malu,ci mu pripravit ranajky ,ale teraz uz iba 3 dni a ideme na sk a ked sa vratime bude uz laurinka trochu vacsia,ale tak je to presne tak ako pises,lukymu sa venujem len ked mala spi,co je poobede uz velmi malo,ale tak vascinou ked pride zo skoly,ideme este do parku a potom sa snazim mu citat este vecer a trochu pismenka nastudovat,ale niekedy je to fakt tazke 😝 ale myslim,ze je to vsade rovnako,ze tie starsie deticky chudatka trosku trpia tym,,ze sa im nestihneme uz tolko venovat ako ptredtym 😒
@z_vesela mne dali atb aj oralne,brala som ich zhruba 2 tyzdne pred porodom a potom v infuzii tie dve hod. pred tym ako sa laurinka narodila,no musela som lezat,ale stieklo mi to za pol.hod. a ked som mala kontrakcie ,dychala som ten ich gas 😖 ale inak som sa jej pytala,ze ci mozem ist na wc,tak raz somk bola aj s infuziou 😉

newyorkgirl
9. júl 2010

@z_vesela veru si vypytaj tie atb radsej pre seba... ja nemam skusenost ale tuna vsetko beru nalahku vahu do kelu...
Nikolkesa v uk prestava pacit, tak kvoli detoim zvazujem navrat ale muzovi sa nechce, jedine ak sama zostanem u rodicov ci svokrovcov, uvidim co bude doma a potom sa rozhodnem...

@monika.c my sme chodili na obed do skolky tak bolo to lepsie aj to chodil tatino s nou a nie ja...

wild.horses
9. júl 2010

@z_vesela ahojte, tvoj partner/manzel by si iste nieco vedel najst na slovensku. mam niekolko kamaratov-anglicanov, ktori pracuju a ziju na slovensku a moc teda slovensky nevedia 😉
@newyorkgirl hmmm, tak to som zvedava, ako na tom o par rokov budeme my. Ja som tiez rozmyslala vratit sa, ale stale to odkladame. Nemam ani vyriesenu dilemu ako so skolkou pre maleho... proste jedne velky ? ze co bude ked bude.
tak sa majte pekne

elixia
9. júl 2010

no vidim,ze nie som sama,kto nevie co a ako bude...tiez dumam stale,ci sa vratit ci ostat..ked vratit,co bude doma..najlepsie sa asi nezamyslat a nechat to volne plynut, ved snad sa to casom vyriesi samo 🙂

dadulka2000
9. júl 2010

@newyorkgirl ahoj, aj ja som dala malu len 2x ockovat a to tretie bude mat az v septembri ked sa vratime, ta sestricka co Millinku pichala povedela ze to nevadi,... tak co. lebo ockovacie vakciny su ine na SR, tak by nebolo vhodne to miesat.

klapinka
9. júl 2010

@newyorkgirl @elixia ja by som tiez hned isla domov, alebo aspon niekde blizsie, kde by sme mohli aspon na vikend prist, dat si kolacik 🙂 , pomoct mamke a uzit si dvor a pohodu rodiny. Tu sme sami, totalne. Ja tu nemam ani kamosku (obcas pivo s Mm kolegami), iba ak predavacky v tescu ktore sa milo prihovoria, lebo sa pozname z videnia z kostola. Teraz ked uz aj skola skoncila, aj part time, mne je doma o dusu. keby sa dalo ja hned balim a idem svetom niekde prec.

newyorkgirl
9. júl 2010

baby tak ja mam dilemu hlavne kvoli malej, ta strasne pisti za mojimi rodicmi a surodencami a vsetkymi proste jej chyba rodina... aj deti slovenske... ona je strasne sikovna, aj anglictina sa nu uz dobre lepi, ale nie je priebojna a ked jej niekto robi zle alebo cosi berie neohradi sa ani po slovensky, nieto po anglicky, aj sa hanbi za pani ucitelkou ist povedat a tak, doma by isto nemala problem, bo papulka je to riadna 😀 preto uvazujem co s riskovym ockovanim co ked tam zostanem, tak lepsie ho tu nedat ockovat vobec a rozhodnem sa doma proste...

@klapinka tak teba uplne chapem a viem co prezivas, ja tu mam len zopar kamosiek a tiez sa casto nestretavame a vacsinou som to ja a moje deti... je to o nicom teda, lebo doma mam vsetko ostatne... a uz ma to prestava bavit, viem ze doma mame uver a platy su slabe ale ta rodina predsalen, keby tu mame vacsie zazemie tak je to ine, tuna ludia maju cele rodiny, kazdy koho poznam tu ma surodenca aspon jedneho, niektori su tu fakt cele rodiny, tety ujovia a tak... 😖

monika.c
9. júl 2010

@newyorkgirl o nikolku sa neboj,ona sa osmeli 😉 viem to podla mojho lukyho.on bol v skolke tiez taky tichucky a to som tam robila,takze by si mohol aj viacej dovolit a keby si ho videla teraz 🙂 tiez sice nie je z tych priebojnejsich,ale uz je viac ostrielany,s kamaratmi sa rozprava po anglicky len taky fukot a uz aj ucitelka mi minule vravela,ze uz sem tam aj za nou pride a povie nieco,opyta sa 😉 a to doma je tiez velky cert a myslim,ze ked by bol na sk,tiez by nebol z tych priebojnejsich,proste je po mojom muzovi,takej tichsej povahy,to keby bol po mne,tak by mal tej priebojnosti az az 😀 ale verim ti,aj ja mam niekedy chut odist a zostat na sk,ale co tam budeme bez ocina a vidiet ho iba cez prazdniny?to nie,to by som detom nemohla urobit a ani mm.tak zatnem zuby a vzdy si poviem,ved tu nie je az tak zle aj ked,rodina aj nam velmi chyba ☹ my sme sa boli ockovat v stredu a tiez nestihnem ocvkovanie presne v 3 mesiacoch a povedali,ze to nevadi,ze ked prideme v septembriu tak sa mam ozvat 😉

newyorkgirl
9. júl 2010

@monika.c tak to mame potom podobne, moja ma tiez tatinovu povahu a je taka tichsia, za to Risko uz teraz tak rozprava take zvuky, ze si vravim ukecany po maminke 😀 aj Nika je ukecana ale medzi detmi a cudzimi ludmi nie je priebojna veru a nevie sa ohradit, co uz ked je taka povaha...
ja mam este ine starosti, medzi mnou a mm, takze preto je to na houby, vela veci sa rokmi zmenilo, on sa zmenil a nemozem povedat ze k lepsiemu, s detmi je to vsetko OK ale medzi nami dvoma uz to tak OK nie je bohuzial, to je na dlho taka story... 😒 aj teraz si nehorazne lezieme na nervy a hadame sa kvoli roznym veciam... vychova a podobne napriklad a to ze sme tu sami a odkazani na jeden druheho a nevychadzame spolu tiez dobrotu nerobi, praveze by to ludi malo spojit nez rozdelit si myslim...

lena13
10. júl 2010

@newyorkgirl new to je mi lito,ze mas takove problemy.my taky nekdy mame problemy,ale da se to resit,spis je to tim,ze mame toho strasne moc co js koupily barak a michal proste chce vsechno hned.tak se hadame teda kvuli tomu,pak mi vycte,ze je pul 7 pm ja v 6pm dojedu z prace (kdyz delam overtime) nemam jeste uvareno 😠 ...nekdy mi taky z toho hrabe,ale zase je takovy malo a je moc hodny a pozorny.o vsechno se postara kdyz ja nemuzu.
jinak nase claudia je ticha kdyz k nam nekdo prijde,ale tak po hodce se rozhodne mluvit...ale je ticha po michalovi a drza pry po me ...rikal michal

nase claudia dneska zvracela rano hleny,ja js skoro prisla o hlas 😒 😒 no snad aspon claudinka bude oukej.
dneska js ji koupila kralicka 😵 ,krasneho svetle hnedeho...dala si k nemu zidlicku a sedela venku a vykladala mu,slunicko moje.

radlinka
10. júl 2010

ahojte babulky.... dnes je celkom krasny vikend a necitim sa fit, som nejaka prechladnuta z pracovnej klimy 😅 alebo lezie na mna letny virus 🙄
Ako pisete, ja bych kludne zbalila, mna tu nic moc nefascinuje, doma ma clovek rodinu, zazemie, zopar blizkych ci priatelov a moze ist kdechce, cestovat, vsetko je tak blizko...za par hodin sme na druhej strane slovenska. Ja by som kludne brala zivot v Rakusku, domov je to len na skok, vidiet rodinu, vychutnat si dobre jedlo, vybavit vsetko co clovek potrebuje, hoci aj lekara. 🙂 No snad sa to raz podari. 🙂
Aspon keby tu mal clovek dobreho priatela, s niekym si pokecat a posediet na kavicke, ci zajst si na pekne miesto, lepsi zdravotny system a kvalitnejsie potraviny (pokial nekupujeme len organicke). 😅

radlinka
10. júl 2010

@gaby0205 - ahooj mojka, ako sa vam dari ? uz sa citis trosku lepsie ? malinka rastie ako z vody, pridaj zopar foteciek ked budes mat cas a pozdrav Nadu 😀 Snad sa ti tie vlasky upravia a prestanu padat ... mozno nejake speci vitaminky😔

mona12071 - drzim palec, aby ste to vsetko zvladli a dali do poriadku, to su teda veci, mate to s nimi poriadne tazke. 😖

z_vesela - ahoooj, ako sa citi augustova mamicka ??? 😉 som si lekara este nevybavila, az na druhy tyzden som dostala termin...je to tu ako v kocurkove . 😒

radlinka
10. júl 2010

@mona12071 - drzim palec, aby ste to vsetko zvladli a dali do poriadku, to su teda veci, mate to s nimi poriadne tazke.

@z_vesela - ahoooj, ako sa citi augustova mamicka ??? som si lekara este nevybavila, az na druhy tyzden som dostala termin...je to tu ako v kocurkove . 🙄

radlinka
10. júl 2010

@klapinka - ahooj, ako sa citis a ako sa dari ??? 😉

@kivec - ahooj ty si vo worcester ? 🙂

radlinka
10. júl 2010

@newyorkgirl - snad sa vam to vsetko da do poriadku a do spravnych kolaji...hmmm...ono je to tazke zit daleko a bez pomoci, odkazani len sami na seba..... a deticky v nursery alebo v pre school to tiez nemaju lahke, hlavne ked su to deti z nasich krajin a pritup je odlisny... U nas doma je iny system, program, iny rezim dna a tiez ina vychova deti a vzdelavanie..to by sa tu dalo toho napisat a zrovnavat aj ostatne okolite krajiny. 😅
Malicky je uz ako valibuk, rastie ako z vody, drzim palce aby vsetko dobre vyslo. 🙂

newyorkgirl
10. júl 2010

@radlinka o potravinach, skolstve a zdravotnictve ani nepis, lebo to zbalim uz teraz 😀

radlinka
10. júl 2010

@newyorkgirl- veru, no ale aj ked je nam smutno, tak si uvedomujem, ze v tom nie sme sami a ze sme tu viacere, ktore by sme sme to easy zmenili, takze sa nam to spolu nesie lahsie. Ani nejdem pisat, kedze to vidim kazdy den a ti poviem pravdu, ze dieta do skoly by som tu nedala 😒 uz len kvoli tym blbostiam co ich v skole ucia a stretavam sa s tym kazdy den 😖

peppapig
10. júl 2010

Babule, zas tak zle tu preci neni 😅 . Ja bych se do CR nevratila ani za nic, vsechno tam jde dole vodou, ted uz i zdravotnictvi dostava UK podobu. Me chybi moje mamca a tatka a hlavne vztah mezi babickou a vnuckou pro nasi malou M, obcas se mi zasteskne po mem detstvi a chtela bych M vzit tam, kam me bravali nasi, ale to se snazime vzdy kdyz domu zavitam. Jinak me ta ceska korupce a neustale (sorry) nasrani a sprosti lidi vubec nechybi 🤐

@newyorkgirl, nezoufej, takove dny mame asi vsichni. Nam to obcas s M taky skripe, loni vic nez letos (tak klepu na drevo). Je to hlavne tim, ze on hodne pracuje a ja pak po nem chci jeste vyletovani a nekdy toho ma fakt plne kecky. Taky jsme tu bez rodiny, takze nic moc cas jen sami pro sebe bez Miuse. Taky bych rekla, ze nas vztah se trosku zmenil s detatkem. Pevne nervy Leni 🙂

@lena13 Ani nevis, jak si mala M preje zviratko, az je mi ji lito chudacka. Jenze ja bych s alergii neprodychala ani morce 😖 Hlavne at nemarodi bobek Claudinka, uz ji je lepe? Leni jinak moc pekne fotecky, mala je princeznicka a ty jsi kocka
🙂 Taky jsem dala nejake nove foto, tak kuk.

@radlinka , na pokec, na kafco? Tady jsem, hnedka bych ti zavolala 😉 Ja porad nenachazi cesku ci slovenku v okoli, Natalia (obcas sem zaskoci) se mi odstehovala na sk jeste nez jsem si dali scuka 😒 Tak hledam dal.

Holky, me je od pondeli nejak divne, boli me zada a ruka, vcera mi vyrasila vyrazka na zadech, boli me a pne mi kuze na leve strane tela. nedalo mi to a skocila jsem do walk in centra a diagnoza, kterou jsem si myslela se potvrdila, mam pasovy opar a je mi pekne mizerne. Na zitra mame koupene listky do Chessington parku s kamosema, ale jedna maminka je tehulka, takze na vyletik poslu jen moje drahe

lena13
10. júl 2010

Holky ja se pridavam k peppan taky bych se nevratila.jidlo nam moc tady chutna ,to zdravotnictvi nebudu komentovat,ale rikam si,ze odkud ja pochazim tak tam to taky ruzove neni.porodnice je tam suprova,ale jinak to stoji za ....

@peppapig peppco moc ti dekuji za chvalu claudinky i sebe 😀 .js se taky divala do tveho albicka a mia je moc peknoucka,myslim,ze si tvuj manzel bude muset poridit zbrojni pas az vam vyroste...je neuveritelne fotogenicka,nepremyslela si,ze by jsi ji nekam prihlasila?
Claudinka jeste kasle,ale cely den uz pak nezvracela,tak snad to nebude tak strasne,ale chci s ni zajit v utery k gp at ji poslechne prudusky a neco mi da na ten jeji kasel.

@newyorkgirl tak jak uz je lip?

radlinka
10. júl 2010

@peppapig - vy sa nachadzate v london alebo v midlands ? 😉 mne chyba niekto na kaficko a len-tak pokecat o vsetkom aj onicom 😀 sem-tam sa stretnem este s 2 holkami, ale vsetci su daleko. 😅

@lena13-ja bych sa kludne vratila, uz sme uvazovali, tak uvidime 😀 aspon blizsie k domovu urcite 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre