Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
10. júl 2010

@lena13 , to vis, ze jsem premyslela, ze ji dam na foceni. Jedna kamaradka mi to dokonce doporucila. Myslim, ze M by to dokonce bavilo (obcas jet neco nafotit pro Markse atd). Obvolala jsem 3 agentury, ale vsechny jsou based v Londyne a my uz jsme venku z povoleneho pasma kvuli rychle doprave na misto foceni 😒 Tak mozna jednou neco princezna nafoti, kdo vi 😉

@radlinka ani jedno ani druhe, Hampshire 😒 Me taky chybi takovy pokec, teda v nasem jazyku hlavne. Mam ruzne kamosky, ale vetsina je 'uzkoprsa', do mesta nic moc chodit nechteji, jine maji deti jak dravou zver a ostatni pracuji. Ovsem v pondeli jsem mela jit na veceri s fajn zenskyma, ale pasovy opar mi naplanoval night in 😉

saza007
10. júl 2010

@peppapig peppa 😖 😖 chudatko, ty mas shingles? Prajem skore uzdravenie, nech si coskoro fit.

lena13
11. júl 2010

@radlinka a na kdy to planujete?a manzel je slovak ?me se taky styska po nasich po tchanovcich a segre a jejich holcickach,ale tady je mi nejak lip 😅 nase mamka je hrozny general tak js rada,ze js tak daleko

peppan tak to by bylo super,kdyby malou nekam vzlay na foceni,zamlouvam si autogram 😀

lena13
11. júl 2010

jo holky co dneska varite?ja mam polivku fazolovou ted ji varim,ale vubec nevim co druhe ...neporadite?

@saza007 jee sazi vy mate dneska presne 10mesicu moc gratuluji

lena13
11. júl 2010

tak ja uz js to vymyslela delam zeli,pecene maso a brambor nebo nemam kvasnice tak nemuzu udelat knedlu 😵

saza007
11. júl 2010

@lena13 vdaka za gratulaciu leni! Veru 10 mesiacov, nechce sa mi to verit. 😵 😵 😵

z_vesela
11. júl 2010

ahojte kocky..tak dufam tie co ste na juhu ste ti pekne uzili sniecka a tepla🙂. vidim ze tu rozoberate navrat domov...ja o tom premyslam ale mna by skor lakalo niekam do europy ako domov...take spanieslko by bolo pre mna idealne 🙂)..moja druha polovica nevie ani ceka po sk tak si neviem predstavit ako by to islo..wild - ja viem ze doma by sa mozno nieco pre neho naslo ..ale ked jeho tu robota velmi bavi a ja velmi velmi viazany na uk trh..doma by taku robou ani postavenie nenasiel..no a zasa by bol on kto je daleko do rodiny..ja tu sice nikoho nemam ale on celu rodinu a kamaratov...tak aspon on to vyhral...

my sme sa prestahovali do birminghamu pred dvoma rokmi a musim priznat ze som to tu prve dva roky uplne neznasala..ale teraz je to uz o trochu lepsie, neviem ci je to tym ze som v tehu - konecne som spoznala par tehuliek tak dufam ze zostaneme v kontakte aj po narodeni baba...

hat byva v west bromwhich - ste este niektora vo west midlands - mali by sme dat stretko az ste niektora blizko 🙂).

dakujem radlinka za opytanie 🙂..37 tyzden zajtra...to uz by aj babo mohlo prist...len nie prenasat...dostavam teraz taky heartburn ze mi je po kazdom jedle zle...tak vyrobcovia gavosconu zvysia profit lebo bez toho sa ani na krok nepohnem... ☹

ozaj baby - pouzivali ste niektora homeopatika pred porodom..vcera sa mi o tom niekto zmienil a tvrdil ze ako sa da po tom rychlo 'regenerate'...

kivec
11. júl 2010

Ahojte zienky,
ako vas tak docitavam, tak mi vsetky hovorite z duse. Ja sa tu tiez citim casto sama a velmi mi chyba rodina. Na druhej strane, si neviem predstavit zit na SK. Akokolvek som kriticka voci UK, na Slovensko v tomto zmysle nema. Mne staci si precitat nejake spravy z SK alebo nieco sa tam snazit vybavit a ,,homesick "je razom prec. 😀 Okrem toho, urcite by sme si s manzelom doma nenasli pracu, takze ostavame pekne tu. Mne sa tu paci, len presne ako pisete, chyba mi kamaratka. Ale s Anglicankami sa nejak neviem blizsie skamaratit. Mam pocit, ze tu si ludia dost drzia odstup, aj ked su mili a slusni, je tazke sa s niekym naozaj skamaratit. A je mi strasne luto Estherky, ze tu nema starych rodicov a kedze ja nemam kamaratky, nema ani ona. ☹ tych detskych centrach sa citim dost blbo, kedze na Estherku hovorim slovensky, hned kazdy vie, ze som z vychodnej Europy a musim sa priznat, ze mam z toho dost velky komplex. Hlavne ked sa v poslednej dobe (Z predvolebnej kampane) dost hovorilo o migracii. 😒 Tak som sa tu trosku vykecala, ale aspon mi je lahsie, ked viem, ze tom nie som sama, ked mi bude smutno, mozem sa vam sem vyzalovat. 😉

kivec
11. júl 2010

@radlinka - ja som Worcestershire, byam v mestecku Kidderminster. A ty?

kivec
11. júl 2010

@z_vesela - Ja som od West Bromwich zhruba 28 km. Ani nie daleko.

cutce
11. júl 2010

ahojky,

tak koukam, ze se vsechny citime uplne stejne. Me taky prijdou anglicanky divny, takovy falesny, neverim, ze bych se s nejakou tak zblizila, abych se ji mohla s necim sverit. Jak psala kivec, drzi si takovy odstup.

Ja se musim priznat, ze tu mam 2 kamaradky a jsou obe slovenky, ale moc casto se nevidame, je porad co delat a vsechny jsem busy, hlavne v lete.

Ale se tesim v patek mi prijedou nasi s neteri, tak doufam, ze nam vyjde i pocasi a budeme se moci vykoupat nekde v mori 🙂

Jinak taky premyslim, ze bychom se mohli prestehovat, ja bych strasne rada Svycarsko, ale to je silene drahy a nebo pak severni Italie, me by ani nevadilo nekde na polovc mezi Cechama a Anglii abychom to meli stejne daleko. Manza sem tam nechape jak se citim, kdyz je mi smutno.

Nekdy me nastve tim, ze je nastvanej, ze nevidi svoje rodice 3 tydny, tak jsem mu rekla, ze to muzeme zkusit a ze nepujdeme k jeho rodicum 3 mesice a jak se bude citit. Oni tohle nechapou, nikdy nebydlel dal nezs 3o minut autem, ale musim rict, ze tchanovci jsou dobry a mam rada jeho brachy rodinu, tak mi to tu trochu vynahraujou.

Tak koukam, ze jsem se taky pekne vykecala 😅

Krasny zbytek vikendu 😎

klapinka
11. júl 2010

ahojky
idem od konca 🙂 vcera sme rano vyrazili s MM na vylet, kedze hlasili krasn epcke tak ide sa k moru. Smer Holkham, krasne, najprv borovicovy les, krasne vonal ako doma, potom piesoooook a asi po 1-2 mile more. Zlozili sme karimatky, nahodili plavky, ponatierali se opalovakom a vychutnavali pohodu, Najblizzi lubia boli cca 50m takze pohoda klud. Asi po hodke a pol co sme sa vyclapkali v mory, vybavkali ako male deti s pieskom ze pojdeme aby sme nezhoreli nahodou. No na nase prekvapenie, dosli sme domov a akoby nas niekto farbou ponatieral kde tu, take cervene flaky mame obaja ... 🙂 Ja som vacsinu casu sedela chrptom k slnku a na chrbte ani stopa po cervenom fliaciku, zato z predu.. no nchapeme ani jeden. Ani more sme nemali velmi blizko zeby sa odrazalo od neho.....tak sa len natierame, a dnes sme mali plan z epojdeme opat, ale sedime doma. Pojdeme poobede iba trosku do parku sa poprechadzat mozno si dat zmrzku.

Zopar ludi Slovakov tu poznam, ale ked nahodou ze zavolame alebo ich stretneme tak prva otazka je CO POTREBUJES?? tak ma prejde chut sa ja bavit, a ja potrebujem iba pokecat a najst kamosa kamosku. Jedna zo skoly je z turecka, vzdy mi povie dojdi na navstevu, ale je to tazke lebo nehovori velmi dobre po anglicky a ja tez niesom na tom super, a tam viazne komunikacia....Raz verim ze sa vratime na slovensko, aj ked viem ze ked bude speakovat tak si zvyknem aj na UK. Ukaze cas.

@peppapig fotenie, myslim ze to je celkom fajn busines, ja som hladala po nete fotografov na tehu fotenie, chcela som zistit cenu .. a cca 100£ 😒 nakoniec ma fotil mm a ja sedim za photoshopom a upravujem si ako viem, aby sme mali nejaku spomienku.

peppapig
11. júl 2010

@saza007 sazi, je mi na nic, jeste k tomu horko, rash se mi stale rozleza. V zivote bych nerekla, ze u me propuknou shingles bleee. Jinak taky gratulko k 10 mesicum, uz je velky chlapik, posli foto 😉

@lena13 Leni ty jsi teda kucharinka, uplne jsi mi udelala chute a jeste polivecka mnam. Ja miluju fazolacku, ale pro moji drahou polovicku do toho nesmi slaninka spicek, takze to vubec nedelam a nikde jsem nenasla recept bez 'pork' tak pokud tvoje je ciste veggie napis receptik.

@kivec presne, ja kdyz kouknu cz zpravy nebo pokecam s nasima o deni v Ostrave ci CR vseobecne, ani nemam chut tam jet a nejradeji bych nasim sbalila kufry a mela je tady (stejni si vsichni myslime, ze to tak jednou bude az mamca pujde do duchodu). M se me posledni dobou stale pta kdy pujdeme k babi's house ☹ K toddler group uplne te chapu, ja jsem si tak dlouho pripadala taky a hlavne jsem kvuli pocitu cizince prestala s M komunikovat cesky. Okolo 2 roka M jsem to nejak prekousla a ted si uzivam, ze muzu komunikovat jinou reci a je mi fuk co si ostatni mysli, Anglani jsou na jazyky tupci, takze mame navrch no ne?!

@cutce odkud jsi, ja jen ze pises o plazi, tak me napada jih? To vis, ja vecne hledajici cz kamosku hihi

peppapig
11. júl 2010

@klapinka ja jsem spis mela namysli foceni obleceni do katalogu nebo reklamy (M&S, Boden...), ale ne stale, jen tak obcas, plus za to i plati. Snad neznim, ze bych M prodala, to ne! Jinak ja moc rada fotim, setrinkuju na dobry fotak, tak snad uz brzy. Chtela bych pak i do kurzu foceni. Photoshop je super program (mas to free nebo s poplatkem?). Urcite pak hod nejake foto sebe i tatuldy a pupiku do albicka 😉

radlinka
11. júl 2010

Jeeej holky, tak ja sa dneska citim hrozne, na mna lezie nejaka chripka ale co to je, zeby letny virus ? 🙄
Aspon som si vas precitala, az teraz som vstala, lebo sa citim hrozne unavena a vonku tak nadherne, vikend na plaz alebo na kempovanie....hmmm a musime trcat doma, lebo sme obaja nejaky nachladnuti 😕 Momentalne tiez ficim na homeopatikach, tak snad za par dni budem fit. 😔
Co sa tyka nedelneho varenia, tak ja mam rada nejake pecene kura s ryzou alebo opekanymi zemiakmi a salat. Obycajne kura vzdy oblozim ovocim napr. jablkom a maslom a nejakym provensalskym korenim, alebo pouzijem nase slovenske koreniny a za staleho pecenia podlievam vypekom. Ale dneska budeme mat asi BBQ len ja si to budem piect normalne v rure, lebo moj zaludok by to nezvladol 😅

@peppapig - jeeej hampshire je krasne, to mate blizko k moru 😅 tak to sme od seba tak daleko, ale mozno dame nejake to letne stretko, ak sa tu vsetky dohodneme na nejakom miestre 😀 My zase od Birminghamu nemame az tak daleko alebo na skok do Walesu 🙂 . Zelam skore uzdravenie, nech si tiez coskoro fit 😉

@lena13 - tak ja som uz chcela 2 roky dozadu odist, nejak ma manzo ukecal, aby sme zostali trosku dlhsie, kludne takto za rok, ked vybavime vsetko co potrebujeme, ale uvidime ako Boh da a kde nas zivot zaveje. Mne sa paci v Nemecku a Rakusku, je to domov blizko a su to nadherne krajiny. Ludia su vsade aj dobri aj zli, ide o to usadit sa a presadit sa aj v inej krajine, najst si pracu a tak. My sme zili v Skandinavii, takze to bolo uplne o inom 😅 Leni, vy tiez rastiete ako z vody, zachvilku tu mate prve narodeninky jeeeej. 🙂

@z_vesela - jeeej vy ste v Bhame ? no to ma podrz, tak musime dat to nejake stretko, ked bude baby na svete 😀 Ja som s par babami robila zimno-jarne stretko v Bhame na New Street, tak sme si to v centre potom uzili. Ale krasny datum, snad to bude coskoro, drzim palceky, hlavne nech ste zdravi a v poriadku.

@kivec - Kiddi poznam, obcas tam chodime na nakup, tak to mas na skok do Worcesteru, mozeme ist na kafeee 🙂 sice my byvame trosku dalej na countryside, ale pohoda. 😀
Mna vie strasne nastvat to, ked nas zaraduju do vychodnej EU, pretoze my sme zo strednej Europy, tak ja im to vzdy vysvetlim, aby vedeli rozdiely kde sa ktory stat nachadza, ale oni to aj tak zabudnu a je im to jedno, proste vedia kde je londyn a mesto v ktorom ziju a to je vsetko. Keby som spomenula nejake ine mestecko, tak pozeraju ze co od nich vlastne chcem, takze to moc uz neriesim. Bud sme slovinci, to este beriem, poliaci...radsej nieee...ale ked ma uz niekto radi uplne na vychod k rusom, tak to mam dost wrrr 😠

@klapinka - jeeej tak vy ste mali super den, veru pozor na slniecko, ono sa to nezda, ale my sme sa trosku spalili uz hned v majovy vikend, ked sme vyrazili prvy vikend k moru. Obycajne chodime najradsej do Devonu, tam je tiez krasny klidek a pohoda pokial nie su skolske prazdniny, ale je vela kempov tak sa da vybrat, alebo len posediet jeden den. Moja srdcovka je mesto Torquay, to sa vzdy citim ako vo Francuzsku. 😀
Inak ja tu ziadnych kamaratov nemam, pisem si s kockami z LON alebo z Manchesteru a sem-tam dame stretko, inak nikto len kolegyne z prace alebo znami ludia z okolia, ci susedia-anglicania. Vlastne chodime vsade len sami obycajne. Mali sme tu jeden pekny par kamaratov, ale sme sa nejako nepohodli, kvoli ich typickemu malomestiactvu, takze ja si hladam uplne jednoduchych ludi, zabavnych a zivych, kt. radi kecaju, maju svoj zivot a zaujmy a nemaju ziadne predsudky a neporovnavaju ci ma niekto lepsie auto, dom alebo zariadenie, ved je to chore...ze ano. 😅

@cutce - aspon ze mas fajn rodinu a niekoho na blizku kto ta podrzi i ked je to z manzelovej strany, vy ste v ktorom meste alebo county ? Ako sa teraz citis v prvych tyzdnoch ? Svajciarsko je tiez krasne ale strasne nakladna krajina, zavisi aj na meste kde by clovek zil. 🙂 Ja napriklad milujem Genevu, ale neviem po francuzsky, neda sa mi to naucit, tak akoby som chcela a potom su dalsie mesta ktore sa mi pacia a aj nepacia (napr. Zurich, tam bych nezila) 🙂

radlinka
11. júl 2010

jemine, moj najdlhsi zivotny prispevok... moje nervy 😀

peppapig
11. júl 2010

@radlinka jake nervy, ja si rada poctu. Hrozne se tu nudim, lezim v M posteli s laptopem. Nemam co cist, v tv prd, navic ted nemame sedaccku, cekame na delivery (hrozne to natahuji) a na zemi uz nenavidim sedet. V troube mam baked potato, ale ani nemam, den blbec. Aspon, ze moji zlati si uzivaji fun v Chessington parku.
My jsme v Southampton (rekla bych, ze podobne Birminghamu), hrozne jsem to tu nemela rada, trvalo mi asi dva roky nez jsem si zvykla na rozdil mezi Cambridge a Hampshire a ted uz bych nemenila, v Hants je uzasne. Jen snad v budoucnosti bude domecek na countryside. K mori to mame 30minut autem 🙂 hnedka bych se sla koupat.

radlinka
11. júl 2010

@peppapig - tak ty sa mas, cely den takto v posteli s laptopom 😀 , potom aby som tu pisala cele stories a mala si co citat. 😀 😀 😀 Tak to mate super, k moru na skok, presne som myslela na Southampton, mne sa to mesto paci. Ale Cambridge je tiez super 😀 Vasi si pekne uzivaju, je krasny den , vlastne cely yzden vysiel super si myslim.
A aku sedacku ste si vybrali ??? dufam, ze coskoro vam to dorazi 🙂

cutce
11. júl 2010

@peppapig ano jsme z jihu z Kentu, nedaleko mesta Sevenoaks
@radlinka ja se citim naprosto skvele, jako bych tehotna nebyla 😀 , sice jsem vic unavena a boli me sem tam prsa, ale to je vse 😀 😀 😀 , mam stesti 😀 😀 😀

klapinka
11. júl 2010

@cutce juuuj to ti teda zavidim, moje zaciatky tehotenstva boli plne objimania wc mise, velke kamoske sme boli 🙂 , kazdy den sme si dali pokec aspon 4-5 krat, a este jednu kamosku som mala Migrenu- za 30 dni sme boli spolu 27 krat.

Dalsie babo budem velmi tazko zvazovat rpesne pre tento strach, a to este ked budeme mat jedno doma o ktore sa bude treba postarat.

Isla by som vonku hned, ale ked tak svieti slnko nemame odvahu 🙂 , ked ma nahodou chyti rodenie sestricky v nemocnici si poklepu po hlave ze coto za zazrak im tam dosiel, ci chcem liecit cerveny dekolt ci porod 😀

elixia
11. júl 2010

a vy tu dnes takto vykecavate?? 🙂 Teda nie,ze by sme my niekam isli...rano sme boli na car boote, zase som nakupila nejake oblecko pre maleho a to bolo asi vsetko. Zhaname tanier na satelit, ale taky vacsi a oni tu vsade len tie mini maju....ale to je jedno 🙂

No mna vie dorazit, ked ma tu vsetci automaticky povazuju za Polish 🙄 Len preto,ze ich tu je tolko...ked sa snazim vysvetlit ze nie som, tak len taky priblbly usmev,ze 'mne je to aj tak fuk,pre mna je to to iste'. Ma ide porazit vtedy. Kamaratstvo s anglanmi...no ja neviem, ja mam stale pocit,ze sa na nas tak nejak zvrchu pozeraju, aj napriek tomu,ze som v zivote mozno dokazala stokrat viac ako oni.. A este tu mame kopec slovenskych 'Spanielov' 😀 ....takze si naozaj neviem vybrat, s kym sa kamaratit skor..asi preto sme cely cas len sami dvaja 😀
Uplne s vami suhlasim,ze zivot je tu fajn, urcite jednoduchsi ako na SK ci v Cechach....nech mi nikto nepovie,ze je stastny ked musi kazdodenne riesit, ako zaplatit ucty, ci vyjde detom na zimne topanky...ale zas, je to na ukor toho,ze nam chyba rodina, priatelia a ze sa tu necitime uplne doma..ale je na kazdom, aky zivot si zvoli.

@klapinka, nemoze to byt nejaka alergicka reakcia na ten krem? Pouzili ste ho uz aj predtym?

saza007
11. júl 2010

ahoj zeny, super diskusia.

Som tu uz desat rokov, jasne, ze mi casto chyba rodina, hlavne teraz, ked mam dieta, ale naspat by som len tak lahko nesla. Mam rada Slovakov, ale tu som teda stretla velmi vela milych a uprimnych ludi, dalo by sa povedat, ze viac ako na Slovensku. Moja best friend je slovenka, zijuca na SK, ktora mi chyba, takisto aj ine svk kamosky. Mam kamaratky aj anglicanky, su skvele. Ziadna z nich sa na mna nepozera z vrchu, nepodcenuje ma, pretoze som (podla english atlasu 😅 ) z eastern europe.

radlinka
11. júl 2010

@cutce - tak to super, to sa musis citit fantasticky. Ja mam dve kolegyne, ktora jedna teraz pred 3 tyz. porodila a bolo jej len trosku na zaciatku zle, ale inak uplne v pohode. Prenasala sice 10 dni, ale porod prebehol fantasticky ako ona hovorila. bola pripravena aj na epiduralku, ale zevraj ani nepotrebovala a ako prvorodicka porodila do tych 6 hodin, co je uplne skvele 😅 😅 😅 Dalsia sa chysta v strede augusta, ale je velmi tenka a babo bude malinke, lebo nic nechce jest, proste setriaci element, muz je na cestovinach a ona na nejakom burgeri, no co budem pisat 🙄 Proste ma 50 kg aj s topankami a malym si myslim, ale povedat si neda. zevraj vsetko v poriadku. 😅

@klapinka - no to si myslim moja, aj ja sa kamaratim s migrenou, vlastne som zacala uzivat vela, vela ginko biloby a ono sa to za par rokov upravilo. Mna to dostalo na vyske, ked boli tazke skusky a potom ma to mesacne polozilo vzdy ked mala nastat perioda alebo zmena pocasia...tak som bola uplne ako mrtva a tiez som sa kamaratila s misou 😅 Teraz uz trosku v pohodicke po tolkych rokoch, vlastne asi v urcitom veku sa clovek ukludni. Snazim sa tiez pravidelne pit doobeda vela dzusu uz len kvoli mojim zazivacim tazkostiam a potom vela tekutin a mrazenej vody. To mi dost pomaha. 🙂
Na to slniecko pozor velky, ale moze byt to reakcia aj na drogeriove kremy a tak ako pise elixia.

radlinka
11. júl 2010

Ja mam taku spomienku z Turecka, ze ked sme tam prisli, tak si ludia nakupili strasne vela kremov z obchodov aj lekarni a na prudkom slnku a denno-dennom vypekani chytili alergiu na kozu zo slnka. Proste ten krem tak zle reagoval na pokozke, ze mali z toho cervene flaky a pluzgiere. Niektori starsi ludia boli vysypani uplne vsetci, lebo lezali na plazi od rana do vecera a priamo v najvacsej 40 stupnovej horucave...ako uzas.
Inak ostatni si davali velmi pozor, hlavne mladi a ked aj bolo teplo zdrziavali sa pod palmami alebo v chladku ci plavali v bazene, ale nevylihovali cele dni na horucom piesku blizko mora.
Inak si tiez myslim ze niektore kremy proste sposobuju kozne alergie, lebo je to vsetko chemia, pokial nepouzivate nieco prirodne. 😅 Taktiez su slnecne luce teraz take silne, ze ked clovek nebol alergicky na slnko a mohol sa kedysi kludne opalovat a vyzeral ako chutna cokolada, tak teraz to moze byt aj pravy opak....ono ta intenzita sa nezda aj pri nizsej teplote sa kludne pri mori mozete spalit. 😅

radlinka
11. júl 2010

@saza007 - ahooj, vies co... ja sa tak velmi rada pozeram na tvoju minifoto...ked sa pozriem vzdy na tvoju fotku pripomina mi to island alebo norsko 😀 😀 😀

peppapig
11. júl 2010

A to nevite, ze my ze stredni Evropy a dal navychod jsme 'polish' a vsichni Asiati jsou 'Indians' 😀 😀 , rekla bych, ze spatne zemepisne curriculum uz na zakladni skole 😉 Ja jsem taky poznala spoustu lidi z ruznych koutu sveta, nikdy jsem nemela problem se skamaradit. Ovsem po prestehovani do uplne jine county, kde jsem nikoho neznala, 35tt tehulka, pak nastal problem najit tu dobrou vstricnou kamosku. Po trech letech si nemuzu stezovat, kamaradek hromada, ale stale ne ta cesky komunikujici 😒

@cutce hmmm Kent stale daleko 😉 Jeje ty jsi teprve na samem zacatku. At je tehulkovani stale bez problemu, ja to tak mela az do porodu a jeste super porod. Jen se bojim, ze u druheho mimca to bude presne naopak.

Babule, ja mam tak boring day, ani si to nedovede predstavit. Laptop uz je prehraty 😅 , vecere pro drahe vyletniky navarena, bytik uklizeny, pradlo vyprane, dokonce i spanek jsem dohnala a jdu koukat fotbalek

radlinka
11. júl 2010

peppapig - ja viem len tolko, ze vsetci sme z eastern europe alebo sme rusaci... pripadne je slovensko-slovinskom a vsetci asiati su pakistanci 😀 Hovorim, ze my v rusku potrebujeme viza, neda sa nam tam dostat len tak jednoducho a rusi potrebuju tiez viza, ked chcu navstivit nase krajiny...a kazdy ze: coooze ? to neni mozne viza ??? 😀 😀 😀

saza007
11. júl 2010

@radlinka fotka je z Noveho Zelandu. A James je tam tiez, len sme o nom este nevedeli 😅 😵

radlinka
11. júl 2010

Ja by som skor povedala, ze geografii sa vobec nevenuju, pripadne zanedbaju vsetky predmety a ucia sa sexualnu vychovu skoro uz od 1.triedy....vlastne pred volbami bola kampan, ci deti ucit sexualnej vychove od prveho rocnika, resp. reception class alebo nie ? tak rodicia boli uplne v skoku 😅 😅 😅 🙄 Minule hovorili 14-15 rocne decka, ako sa v skole ucili vzit do situacie a fungovania homosexualov... ako ziju, ako sa spravaju, ako sa presadzuju...pre damy lesby a pre mladikov museli navodit situaciu gayov 😕 akoze tomuto pozornost venuju na patricnej urovni, ale podstatne veci a predmety neriesia, tak naco dieta davat este do takejto skoly ? 🙄 sorry...ale to ma vie poriadne nastvat... 😖

radlinka
11. júl 2010

@cutce - jeej Kent je super...uz len ked si spomeniem na krasny Dover...a hned som vo FRA 😀 A tiez poznam to mesto kde zijes.

@saza007 - my by sme tiez radi na NZ paradicka, ale kto tam vydrzi ten dlhy let ? mali sme pozvanku od nasich english priatelov, ktori sa tam uz asi tak natrvalo usadili a ani za svet spat do uk, lenze my asi v lietadle tak dlho neobsedime, ja milujem lietanie, ale este radsej cestu autom 😅 😀 Tak sme si hovorili ze mozno honeymoon a nakoniec sme skoncili vo Svedsku a Finsku ako doma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre