Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
16. júl 2010

dnes idem vynimocne skor do hajan, rano sups na sale, dufam ze svagrinka zvladne moje deticky.... bru noooc

radlinka
16. júl 2010

No jo, davaju ho na bradavky, davaju ho detom do ust a tiez natieraju detske zadocky a predocky, to je uz moc 😅 Hlavne ze pri aplikacii sa pise, nepouzivat pod hranicu 16 rokov... poradte sa so svojim lekarom ak ste tehotna alebo kojite... 😕 😕 😕
Na druhej strane Canesten Trush Cream, Pessary , Oral Capsule alebo dalsie su jedine dostupne a ucinne v tejto krajine, bo nic ine tu nemaju na candi 😨

NYG - dobru nocku 😉

radlinka
16. júl 2010

z_vesela - dakujem...tesim sa ze je konecne vikend. Iba 6 mesiacov ??? tak malinko, kludne mozes aj 12 😀 No chilminder je tiez dost nakladny a nursery ta stoji zvysnu cast platu, takze tato krajina to ma poriesene na velke... 😀 Hod foto na ten basket, musi byt super 🙂 a pekne oddychuj a uzivaj matersku...krasny vikend zelam 😉

slovakia13
17. júl 2010

ahoooooooj zdravim vsetky kobylky 😀 vcera vecer sme dorazili do UK mala sa celu cestu v lietadle rehlila uz to je take sidlo 😀 😀 😀
herecka spinka ja vybalujem -skor sedim za PC 😉 idem vas kuknut co preberate 🙂
hat
sorry myslela som ,ze sa nam podari zorganizovat nejake stretko ,ale voooobec sme nestihali-nabuduce 😉

newyorkgirl
17. júl 2010

@slovakia13 jeeej tak vitajte.... baby oni ten next dnes fakt otvorili o 5tej, ja to nechapem... ale tak cosi sa mi uslo a aspon som tolko neminula 😀 😀 😀

peppapig
17. júl 2010

@newyorkgirl jej a ani te nezaslapli 😀 😀 5am? Me prijde, ze vedeni next dela ze zakazniku magory.

@slovakia13 welcome back, jak ses mela doma?

@radlinka , jak ty mas vubec stare deti?

Hele, potrebuju tu radu ohledne posileni imunity! Neignorujte me Slovenky 😝

mzuzka
17. júl 2010

@peppapig http://www.natures.sk/main.php?page=1beta&bid=8 peppa uzivala som ho pred tehu na ocistenie organizmu a zosilenie imunity. kupis ho aj tu v UK cez net. ja som si ho objednaavala z ameriky v kombinacii z echinaceou a aj este par vit.doplnkov a neplatila som postovne
http://www.global-supplements.com/Beta-Glucan-E...

dadulka2000
17. júl 2010

@mzuzka ako si pochodila s tym rodicakom??

kivec
17. júl 2010

Ahojte zienky,
ja len tak na skok, ozyvam sa, aby ste na mna nezabudli, este stale zijem. 😀 Citavam si vas popri kojeni ale pisat sa mi s jednou rukou nechce.Teraz mam par kratkych minut, malu som prave vylozila zo satky a uz sa zacina preberat. Velmi rada sa nosi. Inak je dobrucka, dobre spinka aj papa. Estherka je zlata velka sestricka, uz si pekne zvykla na novu situaciu doma. Len niekedy troska ziarli, hlavne, ked malinku nosim v satke. Vsetky vas pozdravujem a prajem pekny vikend. 🙂

radlinka
17. júl 2010

Ahojte, aj ja vsetkym prajem krasny vikend a hlavne vela slnka a pozitivnej energie 😉

@peppapig - nemam ziadne deticky, este sa nam nepodarilo nejake si zaobstarat 😔 Na posilnenie imunity denno-denne uzivam probiotika, acidophilus, dobre je aloe vera (ale treba vediet presne kde kupit) , echinacea a pod. Ten betan-glucan-echinacea je tiez vyborny, ale mam aj spirulinu na ocistu organizmu. Ked som bola na slovensku, tak som si kupila v lekarani wobenzym (oranzove tablety) a uzivala som ho dlhodobo, niekolko tabliet denne a imunita sa mi dala do poriadku, lebo som mala dost zle testy . Teraz fungujem stale na probiotikach 😉

@kivec - aj tebe krasny vikend, pekne sa opatrujte a ked vyzdraviem, dame to stretko 😵 😵 😵

kivec
17. júl 2010

@radlinka - dobre, uz sa tesim.

radlinka
17. júl 2010

@kivec - aj ja sa tesim, mometalne mam pocit sennej nadchy alebo alergie na toto pocasie 😖 este ze sa trosku vycasilo 😅

kivec
17. júl 2010

@radlinka - aj tu sa troska vycasilo, tak pojdeme von do parku. Zelam ti, aby si bola cim skor fit.

wild.horses
17. júl 2010

tak, my uz sme spat aj s nejakymi next ulovkami 😉 kupovala som uz velkosti ze 18-24m a 2-3 roky 😲

wild.horses
17. júl 2010

mykoza? mozno to je nejaka forma ekzemiku...

elixia
17. júl 2010

Ahojte, aj my sme dnes nakupovali 😀 Bola som pozriet aj v Nexte, moooje nervy,tam bolo ludi 😀 😀 Asi ako jedini sme nakoniec ani nic nekupili, po 5 minutach som mala dost 😀

@kivec ahoj, aj vam pekny vikend 🙂 Fajn pocut,ze sa malinkej paci satkovanie, ja sa uz na to tesiiim, dufam ze nase male bude tiez spokojne 🙂

mzuzka
17. júl 2010

@dadulka2000 dadulka este som RP neriesila, ja som na maternity do oktobra,lebo predcsna sa tu nerata ako odchod na maternity, cize mi rataju az od februara

ja mam next asi 10 min.od domu, tak som sla normalne rano na 4tu ako otvarali a urobila som dobre. bez radu, v klude a este bolo z coho vybrat.chalani doma spali, takze pohodicka a spokojnost 🙂

slovakia13
18. júl 2010

@dadulka2000 ja som sa bola na socialke spytat a povedali ,ze pokial nepoberame v UK matersku ,tak narok mame.poslali ma za nejakou tetou po tlaciva,ktore treba vyplnit a potvrdit tu,no ale nejak som to uz nestihla .zajtra budem volat a dufam ,ze sa to da stiahnut z netu
baby uz ma chyta homesickness 😅 ,hlavne Mii chyba ruch okolo .mala je velmi spolocenska a teraz ma zas iba mna 😅 no co uz......keby bolo s kym ,v momente by som sa postarala o surodenca 😀 😉

dadulka2000
18. júl 2010

@slovakia13 a ty si nemala z prace matersku? mala je zlata na foto co mas na FB 😀 , mali ste sa super na SR vsak? aj my si to tu uzivame. este tu pobudneme par tyzdnou. 😉

slovakia13
18. júl 2010

@dadulka2000 mne teraz v auguste konci.k tomu prispevku potrebujeme SK rodny list,ale ze vyplatia aj omeskane.neratam ,ze ho budeme mat skor ako v septembri
dokedy ste? vy tiez max. relax na fotkach :DDDD a baby su zlate 🙂
Mia ma normalne sok ,ze opat same dve 😅

dadulka2000
18. júl 2010

@slovakia13 my este ostavame do septembra 🙂
vidis ty si zo ziliny,... my sme v RK, a aj som bola v ziline pred 2 tyzdnami, to sme sa mohli aj stretnut 😀
ty si poberas matersku a RP ti teda daju?? no som z toho debil, lebo u nas na socialke stale nevedia kto ma a kto nema narok na RP. skor sa tvaria ze nikomu ho uz nebudu davat - kto zije v zahranici. 😖

slovakia13
18. júl 2010

@slovakia13
@dadulka2000 budu ho vyplacat az ked mi skonci platena materska tu v uk.od 1.8 mam narok.aspon nieco .
tu otras prsi 😒

peppapig
18. júl 2010

@mzuzka dekuji za links prectu a snad neco koupim 🙂
@radlinka taky dekuji za radu. A omlouvam se, netusila jsem, ze nemas deticky. Osalila me tvoje fotka v pasu 😉

dzou
18. júl 2010

Ahojte kocky ako sa mate? aj u vas je tak hnusne?

peppapig
18. júl 2010

@dzou u nas white cloud 😅 , ze by konec slavneho britskeho leta? 😒

elixia
18. júl 2010

nestraste ze koniec leta, prave vcera sme sa s manzelom bavili,ze po sto rokoch je v lete aspon ake take pocasie,nielen dazd stale ako po minule roky 🙂

S tym rodicovskym je to zaujimave, kazda z vas pise nieco ine, raz ze mame, potom ze nemame narok....ciste teoreticky, ak sa uplatnuje princip,ze pridavky, ktore neexistuju v jednej krajine (UK),dostanes v inej (SK), tak nevidim dovod preco nie....ale....

dzou
18. júl 2010

no jo u nas je tiez white cloud... a uz aj prsalo... ale ja verim ze este bude pekne 😀 prvy aug. tyzden mame dovcu s mm a ostavame len tak doma chceme ist pochodit Peak District tak dufam, ze bude pekne 😉

dzou
18. júl 2010

a o tom obcianskom mi nikto nevie poradit? asi budem musiet zavolat na policiu ze co im k tomu treba... a a neviete kolko stoji notarsky overeny preklad?ja viem ze sa to rata od slov ale tak cca asi 😅

elixia
18. júl 2010

@dzou podla mna by im mal stacit uradny preklad sobasneho listu...skus vygooglit policajne oddelenie v mieste tvojho trvaleho pobytu a napisat, prip.zavolat im tam. Ja som si davala prelozit SL (zo slov. do angl.), stalo to 10 eur...

klapinka
18. júl 2010

@dzou ako to funguje na slovensku- je lehota po ktorej musis zmenit obciansky, ak si zmenila priezvisko.Nie az ked ti konci platnost. Lebo tvoj OP je tym padom neplatny. Ak si dobre pamatam spoluziacka tak cakala na titul a bola uz vydata stalo ju to 500 sk. viac tuto
http://www.minv.sk/?obcianske-preukazy.

Na vystavenie noveho obcianskeho som potrebovala stary obciansky a sobasny list a 150 sk kolok. Ak si sa vydavala v UK predpokladam ze budu potrebovat overenu prelozenu kopiu. napr:

http://www.ijav.sk/Preklady-a-tlmočenie/úradné-...
http://www.asined.sk/sk/cennik/

Baby mne dnes skoro oci vypadli v nexte, ani som nemala v plane ze tam pojdem, lebo predtym tam bol bordel, kopec veci po zemi popadancyh, stupalo sa po tom, milion ludi a dnes poriadok, este mali aj vela veci celkom, ludi primerane, normalne vladol klud. Kupila som az 2 ciapky pre babatko, lebo pre seba neviem co mam teraz kupit a po porode to uz neobleciem, tak som len vzdychala ze to je pekne to je pekne.....Neva ved este bude vypredaj.

@z_vesela ako ti je??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre