Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
18. júl 2010

Caute babenky, tak ja som prave dokoncila sadenie kvetov, chcem mat okolo domu pekne, som unavena ako kon 😀 😀
@peppapig - don't worry, je to okej. A ja sa niekedy nad tym zamyslam, ze uz som mohla mat deti skoro vychovane. Najlepsie je, ked mi s tym v praci idu na nervy a trapia ma otazkami ci nechcem mat deti ? to je rec, taku sprostost sa mozu opytat iba anglani a na druhej strane na nas pozeraju ze coooo ??? vy sa uz chcete usadit a mat rodinu ? to si asi myslia ze sme 20-rocny par 😅 😅 😅 tak uz ani ja nechapem, keby to bolo tak jednoduche. 😔 Ale aj tak mam celu triedu, takze vsetkych mojich 20 deti ma ma velmi rado, co ma robi velmi stastnou, je to prijemny pocit na srdci aj na dusi 😵 😵 😵

radlinka
18. júl 2010

Baby o akych dokladoch sa tu bavite, o obcianskom ? ani ja nemam este vymeneny a ani ma to nejako netrapi. Pokial zijete mimo SK, je to v podstate jedno 😅

radlinka
18. júl 2010

@klapinka - aspon nieco si si nasla pre babatko 🙂

@slovakia13 - ahooj...ani nehovor, aj ja mam homesickness, chcem ist domov a mat 2 mesiace holiday 😀

z_vesela - dufam, ze si v pohode alebo baby je uz na ceste ??? 🙂 🙂

dzou
18. júl 2010

baby diki za rady 😉 hej ja viem ze uz by som ho mala zmenit.. ja necakam na skoncenie platnosti... len som este do aprila nebola na svk... a neviem ci to pomoze no poviem ze som akoze mala kupenu letenku ale vtedy akurat vybuchla ta sopka tak som nemohla prilietiet ak nie tak co no.. zaplatim viac 😉
a dik za linky 😉 kuknem

elixia
18. júl 2010

@dzou sestra sa vydavala vlani (tiez zije v UK) a jej povedali,ze do nejakeho casu (uz nepamatam) si musi zmenit doklady,lebo potom je pokuta...ale zas, vsetko isto zavisi od toho,na koho natrafis...a tiez si nemyslim,ze by ta pokuta bola taka strasna....hlavne kvoli tomu na SK chodit...vybavis ked pojdes

dzou
18. júl 2010

no saaaak ... ja idem vymenit 5mesiacov po svadbe 😅 takze pokuta bude urcite 😅 ale presne tiez sa preto nebudem trepat skor...a diki este raz 😉

z_vesela
18. júl 2010

ahojte kocky!..
mam sa ok..stale sme 2v1..ale sak babo ma este 2 tyzdne aby si to rozmyslelo vyjst von...len fakt nechcem prenasat tak som nakupila ananas a rasbery leaf tea, tak po strede sa s tym zacnem krmit..tak uvidime ;)..

inak mi je fajn, len som stale unavena.. trosku porobim okolo domu a uz som v posteli... 😀 ..dnes som akurat tak stihla zbalit tasku do nemocnice a uz som bola hotova..je to u teba tiez tak klapinka? inak drahy mi tu hovoril ze co som toho tolko nabalila ze ci ideme na dovolenku 😀 ..taska velka ako hrom..ale isla som podla rozpisu co mi dal rozpis spital a ked som zbalila plienky, maternity towels, vankuse a uteraky tak to vyzera ze som zbalila cely dom..

no kukala som na next web a maju tam pekne maternity clothes..len uz ja ich asi vela neponosim...tak asi nic, zajtra sa vyberiem do mesta co to pokukat az sa mi bude chciet..inak si asi rezervujem gauc a budem sediet doma pred daytime Tv..

tak ako radlinka, snazime sa o stretko v sobotu, ci uvidis ako sa budes citit?..

Inak musim povedat ze tolko pozornosi co dostavam od cudzich ludi je fakt sranda...vzdy standardna otazka : how much left do you have? Is it boy or a girl? Do you have a name?...tak si uzivam pozornosti, lebo ked budem po uz sa mi tolko pozornosti od chladnych anglicanov neujde..

dzou - ja som menila OP a pas asi 5 mesiacov po svadbe a pokutu som nedostala...tak mozno to pravda neni..

prajem pekny vecer!

dzou
18. júl 2010

@z_vesela to si si menila na svk ?ako myslim ci nie na ambasade... lebo sak jasne ze by som si chcela vymenit aj pas no ako by som potom letela ked je spiatocna letenka este na stare meno 😅 ci si si kupila letenku tam a potom sp5t s novym menom?

radlinka
18. júl 2010

@dzou - to mas kopu casu, vobec sa tym nestresuj, mne sa vymienat vobec nechce, vymenim ked budem mat chut, je mi to jedno ked to bude aj 2 roky, tak co. Ved na uradoch v tom maju chaos a sami nevedia, kludne sa vyhovor nato, ze si nebola za ten cas doma a nik ti nic nemoze, max. zaplatis nejakych par eur pokuty (5). Ved nato nie je ziadny zakon a nikde nemaju stanovene, pokial zijes v zahranici, keby si zila doma na SK musis mat doklady vymene do par dni po sobasi aj zdravotnu kartu a nahlasene nove meno. Ked si tu, mas to jedno. 😀 Ja budem menit asi az na vianoce, mne sa nechcelo min. rok 😅
Inak pozor na zmenu letenky, resp. mena na letenke, tam su nehorazne vysoke sumy, ze sa viac oplati booknut si novy let, ako menit meno. Napr. Ryan ma nove kriteria uz davnejsie, lebo ludia kupovali vela leteniek naraz a potom rychlo predavali za drahsie, tak si vymyslel za zmenu mena na letenke za 100 euracov 😅 😅 😅

@z_vesela - uvidim, ako sa budem citi, to super ze ste este 2v1, ale hlasia otras pocasie taky mix 😕

radlinka
18. júl 2010

inak krasny tyzden zelam vsetky ...off 😵 😵 😵 😵

etuska
18. júl 2010

kočky,ktore dojcite,alebo ste dojcili-poznate toto:

http://www.teeheebaby.co.uk/product/10/lilypadz...

premyslam nad kupou,len neviem ci to nie je blbost-aby so zbytocne nevyhodila dost penazi

mona12071
19. júl 2010

caute maminky moje mi sme sa zacali prevracat na brisko kazdu minutu a potom sa vsteka ked nevie ako sa vratit no sranda 😀 a spani nadhera holkz ja som vyspana ako nikdy uz 3 dni spime ze vstaneme na papanie az o 3 inak to bolo asi co 2=3 hodiny a potom rano okolo 9 a vcera az o 10 ano citate spravne ten moj nespac v noci zacal spavat az takto ale nechcem to zakriknut
a co stretko babyyyyyyyyyyyyyyyyyy

klapinka
19. júl 2010

@z_vesela 😀 😀 ze zbalena ako na dovolenku 😀 😀 Ja mam este len v krabici poukladane veci, v pripade ze to budeme rychlo potrebovat len prehodime do tasky a ide sa. Nebalila som vankus, snad to nejako prezijem s ich nemocnicnym. No 2 uteraky pre mna jeden pre babco k tomu plienky a uz je pol tasky zapratanej. Rozmyslam nad zupanom, a ked ten zbalim tak uz mozem brat dalsiu tasku 🙂

Citim sa ako kedy, niekedy akoby ma niekto trepol po hlave a niekedy som plna energie. Boli ma kostrc a ked pochodim trosku viac tak panvove klby a troska krize. Najhrsie sa mi asi stava z postele alebo z gauca. Dnes rano som sa dobre zasmiala n mojom mm, zobudil sa s bolavym chrptom, a hybal sa ako ja, aj ponozky si obuval ako ja, aj na wc sedel vystreto ako ja. asi boli vyslisane moje slova " jooj keby si len vedel ako ma to boli" tak uz vie 😀

@mona12071 stretko v Londyne ci Birminghame?? spominala som polovicke, mozno na 50% by sme dosli aj my. 😉

veronika2108
19. júl 2010

ahojte, v poslednej dobe nejako nestiham 😅 jeeej, konecne vykuklo slniecko aj v Londyne, som zvedava dokedy 😒 😨
@etuska ahoj etuska, ja som kojila 8 mesiacov, ale ja som si kupovala take obycajne z Morrisonu, tie boli asi najlepsie alebo popripade Johnson&Johnson. Myslim, ze kazda mamicka ich potrebuje, hlavne na zaciatku, ked sa mlieko tvori a potom sa zacne spustat, niekto ma dokonca nadprodukciu. J eto dobra vec 😉

@radlinka Ahoj, ty ucis v skole alebo skolke? Ved to musis mat super, ze 20 deti ta ma velmi rado. Suppper 😵

etuska
19. júl 2010

@veronika2108
ja som si kupovala tie obycajne z Tesca+aj Johnsons-ale po chvili su mokre 😝 tak preto uvazujem nad Lillypadz.Dcerku som kojila 9mes.-ale vtedy som nemala nadprodukciu

newyorkgirl
19. júl 2010

@veronika2108 ja tiez na doma morison a na von tomee tippee si beriem...

@etuska neviem si to moc predstavit, ked to zle prilepis potecie ti to po tele ako potom? ved bradavka neni plocha... skus nejake reviews pogooglit

dadulka2000
19. júl 2010

Ahojte.
babky ja som pouzivala obycajne Sainsburys a este aj pracie vlozky do podprdy (tie ale dost vidno pod obtiahnutym trickom, no na zimu pod sveter su OK) 😀 . Este stale sa kojime, ale uz vlozky ani nepouzivam.
takze @etuska ja osobne by som to nekupovala 😉

elixia
19. júl 2010

@dzou s tou letenkou si nerob starosti...ked menis priezvisko len kvoli tomu,ze si sa vydala, je to zadarmo, plati sa len zmena mena - akoze na inu osobu, vtedy je to drahe. Ked letis s Ryanair, staci mat so sebou sobasny list, sestra letela s WizzAir, tak on afaxovala SL dopredu kamsi do Polska...takze nestresuj, to sa da v pohode poriesit.

Baby a co vsetko beriete do porodnice? Dali vam nejaky zoznam?

klapinka
19. júl 2010

@elixia hej dali, ked sme boli na tom skoleni o rodicovstve... prepisem ti a poslem.

Dnes sme absolvovali midwife, babatko ze nebude velmi velke, mame cakat male babco. Hlavicka z eje uz nizko. Vzala mi ster na streptokoka. Dokonce sme to mali free, ze to ide z nejakeho fondu, tak som rada. Nepostupuju ako na SVK, ze ak mas pozitivny vysledok beries penicilin, tu az ked pozitivny vysledok, odtecie plodova voda, ale nenabehne porod do 2-3 dni tak az potom sa beru antibiotika.Pre infekciu pre babo. Za tyzden by sme mali mat vysledky. Klistir ze tu nedavaju, ale ze si mozem kupit "senu" v lekarni, ked mi nepojde na wc tak mam pouzit to. Baby vy ste ako riesili klistir, ci pohoda vsetko bolo oki?? Podla skusenosti vraj pridu hnacky same od seba. Nausnicky nam nepripichnu, nedalo mi sa nespytat 😅

elixia
19. júl 2010

@klapinka dakujem 🙂 Mne dnes prave dosiel test na Streptokoka co som si objednala (zuzka dala link 🙂 ) ale tiez planujem sa najskor opytat ci to nerobia,aspon na poziadanie, aby som nemusela platit zbytocne.
Ten klystir tiez viem ze nerobia,aj mna by zaujimalo,ako to sa to riesi... 🙂

klapinka
19. júl 2010

@elixia

Tvoja pôrodná taška

Pôrodný pláň
Tehotensky notes alebo kartu
Staré tričko alebo nočnú košeľu v čom budeš rodiť
Osviežovač- spray
Balzam na pery
Ponožky
Vodu na pitie
CD/MP3... s heandphones
Knihu, magazín
Foták, video kameru, nabíjačku na telefón

Tvoja nemocničná taška

Pyžamo, staré triko, kojace pyžamo
Župan
Kojaca podprsenka, vložky kojace
Papuče
Nohavičky
Toaletne potreby
Šľapky do sprchy
2x uteráky
2x vložky
peniaze na jedlo a telefón
telefónne čísla na priateľov
magazín
detská kniha
zdravé jedlo a drink
pohodlne oblečenie na cestu domov

Baby bag

4 spiace oblečka
4 bavlnene košieľky
plienky
muslin štvorce
prikrývka
kúpací uterák
špongia na kúpanie
oblecko na cestu domov: pletená vesta- svetrík, kabátik, čiapku, ponožky, rukavice...
autosedačka

elixia
19. júl 2010

@klapinka, dakujem..a to mi bude stacit jedna taska???? 😀 😀 😀 😀

klapinka
19. júl 2010

@elixia ja som sa rovno spytala midwife a s tym ze vela bab na slovensku maju pozitvivne vysledky. zavolala nejakej inej midwife a ze oki, bude to free. tak sme radi. Aj keby to trebalo zaplatit tak by sme si to zaplatili

Inak do nemocnici si vraj mozes doniest co len chces, aj svoj vankus.. vsetko co ti sprijemni pobyt 🙂

klapinka
19. júl 2010

@elixia na obrazku co je na tom zozname su 3 😀 😀 snad sa vopcham do 1-2 lebo ked dam zupan do tasky neviem kolko s ami tam popcha 🙂 🙂 ale baby snad nam poradi s kolkymi sli 😉

a tiez aby tatko vedel co obliect babatku ked sa narodi, tak mame v speci sacku dane oblecko aj plienku ze len vytiahne a poda ze toto. 🙂 🙂 Vraj aby to nebolo najnovsie a anjlepsie oblecko, leb babatko ze nekupu iba ho poutieraju a oblecko sa zaspini aby sme s tym pocitali.

elixia
19. júl 2010

no ja si to tiez zaplatim,ked mi neurobia zadarmo... Tiez ma napadlo,ze ked zbalim zupan, uz ten zaberie jednu tasku 🙂
Dobry napad s tym sackom, aj my to asi tak nejak poriesime. 🙂

mona12071
19. júl 2010

tak holkz ja som nepotrebovala vobec nic vsetko som mala ybalene a vsetko aj tak doniesla domu kosele mi davali oni vlozky tiez nohavicky ,uterak,a aj ranajky a veceru neviem ci to bola len taka starostlivost po cisarskom len som si zapipala ze chcem prebalit myslim mna tak hned nabehli a pomahali jedna drzala hadicky druha mna prebalovala 😀 😀 😀 😀

mona12071
19. júl 2010

@klapinka a myslela som London 😉

radlinka
19. júl 2010

Caute babulky, aky krasny dnik nam dneska vysiel, u nas od rana svieti slnko, z coho mam pozitivnu energiu 😀 😀

@klapinka - ahoooj, ako sa citis ? som sa veru pousmiala nad takym dlhym zoznamom, ale je to super mat takto vsetko po ruke a vies co potrebujes. Najlepsie je to, ze si mozes prinies co len chces, co tak velkeho plysaka ??? 😀 tak ja mam tych vankusov velmi vela oblubenych 😀 Ale je toho dost nato, ze ludi ' vykopnu' na druhy den ze ano. Tak zalezi kde a ako. Ja prave idem od GP, vybavila som konecne vysetrenie v nemocnici, uz som mu dala poslednu sancu, bud odidem k inemu aj s mojim zdrav.zaznamom alebo ma posle, lebo cakam uz straaasne dlho 🙄 velmi sa nepriecil ani neodporoval, hned ma odporucil a vypisal papiere tak som cumela ako puk... to mu trvalooo... asi mal velmi pekny vikend 😅 😅

@veronika20 - ano v preschool, v skole su setriace elementy, tak cakam kedy sa vycasi aby som mohla pokracovat 😉 Ale mam ich momentalne viac ako 20, ale som to zaokruhlila smerom dole, kedze je prazdninova sezona 😉

radlinka
19. júl 2010

@klapinka - prosim niekde mi archivuj ten zoznam, snad to raz budem potrebovat 😉

klapinka
19. júl 2010

@radlinka jasnacka mam aj ja ulozeny v speci foldery 😀 😀 potom ti dam aj vediet ci som nieco z tasky vytiahla alebo vsetko mi dali 🙂 a co vsetko som stihla pouzit pocas tych 2 dni 🙂

plysaka, asi by sa pobavili keby ze prides s takym riadnym velikansky, ale jemnuckym so slovami bez neho ani na krok 😀 😀

inak sa mam celkom dobre len ma doma mrle zeru 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre