Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

munu
24. feb 2009

a nebolo to ani dohneda zafarbene, bolo to ako som pisala vyssie, maslovej farby a miestami priezracne.. take nieco.. no huste ako sopel a lepkave ako lepidlo.. take natahovacie.. tak neviem, mozno len taky tehu vytok to bol, ale zeby taky husty? a bolo ho celkom dost...

majka88
24. feb 2009

no hej moze odist aj po niekolkych castiach tak ako u mna na 4 x....ale je dobre povedala si jej o tom a to je hlvne....aj tak by ta len kuk a poslali domov ako nas..no len my sme sa bali lebo ta zatka bola strasna...vela a vela krvava....ale nakoniec sme sli domov....a potom sa to zase zopakovalo....naposledy sme boli minuly utorok a to sme boli este stale zatvoreny aj ked odisla stvrty krat.....
tak daj potom vediet ako si dopadla u midwife i ked si to precitam trosku neskor 😵

munu
24. feb 2009

jasne, ze dam vediet.. a ako pokracuju tvoje kontrakcie? si hovorila, ze ta pobolievaju krize aj brusko...

majka88
24. feb 2009

no teraz bo rozdiel medzi silnymi 20 minut

munu
24. feb 2009

supeeeeeeeeeeeerrr tak uz ides zaraz 😅
teeeeda to nejako rychlo pokrocilo, este pred chvilou si len pisala,ze ta len trosku pobolievaju krize aj brusko a uz taktooooo? 😕 fuuuha, da sa to zvladnut zatial?

majka88
24. feb 2009

no zatial to boli dve take silnejsie tak uvidime kedy pridu dalsie...a ked budu v rozmedzi od 5 az 10 minut tak az vtedy volame...radsej by som bola keby mala prisla sama takto ako s vyvolavanim na svet

munu
24. feb 2009

uz ti ju nebudu vyvolavat.. uz to jej jasne, ze ides dneska
o par hodin mas drobceka pri sebe 😀

majka88
24. feb 2009

no tesime sa moc...tatino si vzal volno zajtra aby to s nami prezival 😉 🙂

munu
24. feb 2009

tak sa drzte majka a tesime sa na fotocky 🙂
ahoj zatial a drzim palce moc moc moc 🙂

majka88
24. feb 2009

budeme a coskoro ak nam bude dovolene tak sa ozveme 😉

magisa
24. feb 2009

ahoj holky 😵
tak majka zitra uz budes ofiko mamina..drzim palecky at je vse bez komplikaci a tesim se na popis porodu, jake to bylo rodit do vany, mozna se pro ni taky rozhodnu..a hlavne se nemuzu dockat na fotecky male Sarah

munu, tobe se to uz taky blizi, zachvili budes mit u sebe hracicku z kinder vajicka 😀

Ja se o vikendu chystam na prvni prani tech pidi oblecku..btw jaky praci prasek jste holky pouzivaly???

magisa
24. feb 2009

majka, tak ze by oprava???ofico mamina uz dneska???jeee myslim na tebe...jak daleko mate od sebe nemocnici???

majka88
24. feb 2009

magisa...no vyzera to tak ...uz sa moc tesime...tak som zacala mat kontrakcie tie dve silnejsie a akosi ustupili...ta nasa Sarah si strasne rada robi z nas srandicky.... 😵 ale aspon vieme ze to bude dnes alebo zajtra....

a ty ako prezivas tehu? Vsetko v poriadku...a ako sa chlapcek bude volat?

nemocnicu mame asi 5 min busom takze na aute zachvilocku.....

magisa
24. feb 2009

ja jsem v poradku, tehu uplne bezproblemove, jeste chodim do prace, ale od nedele nastupuju na materskou 😉, uz je asi nacase, protoze mi trosku dela problem rizeni auta, nejak se mi brisanko otira o volant 😅

Ohledne jmena jsme byli celkem dlouho v rozpacich, urcite bude mit maly prijmeni po tatinkovi, takze Smith a k takovemu prijmeni by bylo asi celkem smesne typicke ceske jmeno. Pokud se jeste nerozhodneme nejak jinak, tak mimis bude William Jacob 🤐

eviska83
24. feb 2009

majka- joj ale sa tesim s tebou 🙂 🙂 🙂 ,drzim prsteky a urcite na teba budeme vsetky mysliet 😵
a hlavne cakame na foto
magisa- ja stale pouzivam Fairy ,ale na tie prve vecicky nedoporucuju pouzivat avivaz.
Ty este pracujes? ja som pracovala do 28tt potom som bola 5tyz.na marodke a teraz som uz ofic.na materskej.A hlavne co mi vadilo bolo soferovanie,no ale ja mam asi o dost vacsie brusko ako vy 😀 😀 😀
Inak pekne meno ide to k sebe 😉

magisa
24. feb 2009

eviska - dekuju, jsi me potesila s tim jmenem 😵
No ja jsem pracovala ve warehouse pro sainsbury's jako picker, ale jakmile jsem oznamila v praci, ze jsem pregnant, tak me presunuli do kancelare a pomahala jsem delat vyplaty pro agenturu..
Kdepak jsi pracovala ty???

eviska83
24. feb 2009

ja som home care worker ,takze vacsinu casu som travila v aute a nebolo to take jednoduche.Ked som oznamila ze som tehu tiez mi davali vsetko lahsie callsy ,ale v 28tt ma dr. vystrasil ze jedno babo je velmi nizko,tak som sa hodila na marodku.a teraz len lenosim(teda ak sa lenosit da s 2.5r synom 😀 )

magisa
24. feb 2009

tusila jsi Evi, ze muzes ocekavat dvojcatka?? Mate to v rodinnych genech???

munu
24. feb 2009

ja pouzivam a teda mam kupeny prasok fairy taktiez.. aj s avivazou..

majka este si doma?

eviska83
24. feb 2009

ani som netusila a ani v rodinne to nemame.Len z MM strany pred mozno 100 rokami 😀 😀 .ale jedna klientka mi to predpovedala hned ako som povedala ze som tehu a teraz tvrdi ze to budu 2 baby.Ja uz jej aj verim bosorke 🙂 🙂 🙂

magisa
24. feb 2009

zrovna pred nedavnem v praci mi rikal kamarad, ze jeho sestra /ma 39 let/ ma dve deti /20 a 18 let/ chtela s muzikem na stare kolena 😀 jeste mimi, takove, co by jim rychle neuteklo z domova a ktere by si mohli rozmazlit...no a narodila se jim trojcatka 😀 😀 😀 , tak tomu rikam mazec 😅

eviska83
24. feb 2009

no to uz ano 😀 😀 😀

magisa
24. feb 2009

eviska - tak mne napadlo, uz jsi poslala ten formular Health in pregnancy grant???Ja ho zrovna vypisuju

etnicka
24. feb 2009

ahojte kocky 🙂
tiez som chcela health in pregnancy grant, ale pred chvilkou sme zistili, ze nan nemam narok, lebo moj termin porodu je 22.3. 😒 skoda.

eviska83
24. feb 2009

magisa- ano ,v 28tt- ved kazda korunka sa nam zide. 😀 😀 😀 ale az dnes som sa docitala ze peniazky pridu az v aprili.
etnicka- to je fakt skoda.ja mam sice termin 10.04 cize takto to vypisala midwife ,ale v ziadnom pripade ma nenechaju dlhsie ako do 27.03 (38tt), ak teda nepojdem skor ☹

magisa
24. feb 2009

to me midwife rikala hned, ze na penizky si budeme muset pockat....ale to neva...stejne vsechno potrebne uz mame nakoupene 😉
etnicka: jaky jsi mela let???Nemela jsi zadne problemy s odbavenim??Ja jsem naposledy letela ve 12 tt a vzpominam si, ze mi bylo celou dobu soufl 🤐 😖

eviska83
24. feb 2009

magisa - no to mne o tom nepovedala vobec nic az dnes ma napadlo ze sa akosi dlho neozyvaju tak som na to mrkla a zistila,aj my uz mame vsetko ready 😝 😝

munu
25. feb 2009

co je to ten Health in pregnancy grant za formular? mne midwife o nicom takom nepovedala ☹

magisa
25. feb 2009

Dobre ranko tehulky 🙂
tak ja uz jsem opet v praci 🙄
munu- mne se zda, ze je to nejaka novinka od statu, jako jednorazovy prispevek 190 liber.Maji na to narok vsechny tehule, ktere maji date of due od zacatku Aprila, a ziji v UK. Mne dala formular moje midwife teprve pred tydnem.
Nevis nahodou neco o Majke???

eviska83
25. feb 2009

dobre rano,
do nedele to snad este neako vydrzis,vsak? 😝
munu- je to tak ako pisala magisa,len je to pre tie ktore maju date of due od 6.04,cize mne pomohli 4dni 😀 😀 😀
Ja som letela v 26tt a uplna pohoda 🙂
Co noveho ma Majka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre