Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
13. aug 2010

@klapinka aj my blahozelame k Emke, nech Vam krasne rastie a maminke vela mliecka a oddychu 😉

mona12071
13. aug 2010

@mzuzka odkaz synovy ze mu dam poza usi 😀 😀 😀 😀 😀 snad nam to vijde a konecne sa stretneme sak Londyn nieje taky velkyyyy 😀 😀 😀 😀 😀 😀
my ideme tuto nedelu asi do cz kostola od krstenia sme tam neboli 🙂 aj vy sa tam niekedy chystate?
@mrk11 ahoj moja ako malicka?Davidko je dnes niaky umrncany ☹ aj chlapy maju svoje dni no nie? 😅

elixia
13. aug 2010

@mrk11 fuuha, a to si to ti anglani mozu dovolit??? 😕 Ja mozno vyzeram ako sibnuta,ze uz teraz sa na take vypytujem,ale tiez potrebujeme poriesit, co po materskej...ja tiez ak spat do prace, jedine na full time, co znamena aj od vidim do nevidim ☹ No ale budeme musiet dobre porozmyslat ci sa nam oplati vobec, kedze manzel robi za minimalnu tak to by vlastne cela jeho vyplata isla len na skolku..ska to nema logiku!!! 😠

elixia
13. aug 2010

@etuska tak to je fajn,ze sa mu to uz lepsi...
S ka uz male?? No teda 😀 Ja sice nemam vela S skor mam viac jednovelkostnych...som dufala,ze aspon na tri mesiace mam pokoj 🙂 Zistila som, ze u nas council preplaca polovicu ALE maximalne 25£ za latkovky 😀 Takze mozem aspon dalsie kupit,kedze fakturu zo SK by mi zrejme neuznali 🙂

mzuzka
13. aug 2010

@mrk11 ahoj, no ja som priamo z londyna. teraz byvam na Beckton E6 a buduci tyzden sa stahujeme na Plumstead SE18
uz to necham asi az po stahovacke a s kocikom

saza007
13. aug 2010

@elixia no veru aj u nas dobra skolka stoji £71 per day. to je od 3 mesiacov do 2 rokov, potom to ide dolu na £63 🙄 A ktomu este registration fee £175 😕

mrk11
13. aug 2010

@saza007 a @elixia ja som za pridanie malej na waiting list zaplatila £40 a registracny sa plati £160 (ale to az ked by nastupila do jasli), to som si este naivna myslela, ze HM Rev preplaca az 80 percent zo sumy, ale zistila som, ze len slobodnym mamickam bez partnera. No chystam sa tam ale zavolat, aby mi poradili a povedali, kolko mi preplatia, lebo ked som si to pocitala cez ich stranku, tak podla prijmov by nam preplatili cca £190 mesacne, co je absolutne nic, to by sme zaplatili najom, cestovne a malej jasle a mohli by sme na seba pozerat...inac to bola prva skolka, co som bola pozerat, ta suma ma uplne odradila, lebo na to nemame

mrk11
13. aug 2010

@mona12071 my sme dnes mali dohodnuty obed s kolegovcami v centre, ale vzhladom na pocasie som to odvolala, naozaj sa mi s Eli nechce zmoknut. Eli spinka uz hodinu, takze cakam kazdu chvilu, ze sa zobudi, obleciem ju a pojdem aspon do obchodu a mozno obehnem kolecko v parku, pokial pocasie dovoli
@mzuzka kedykolvek, ale pozeram, ze aj tak je to poriadna dialka

mrk11
13. aug 2010

@mona12071 ozaj, poslala by si mi fotky, co si fotila, ked sme boli za vami? mail ti poslem v IP

mona12071
13. aug 2010

@mzuzka neboooj ono to vijde 😀 😀 😀

mona12071
13. aug 2010

@mrk11 sztiahnem do pc a poslem 😉

elixia
13. aug 2010

@saza007 @mrk11 no tie palky ma teda dostali....uz vidim,ako sa zatvari moj muz ked mu to poviem 😀 Nechapem, odkial na to ludia beru, ved je to hrozne...takze u nas jedine asi au pairka prichadza do uvahy, alebo muz zostane doma...ako to riesite vy?

kivec
13. aug 2010

Ahojte zienky,
No co tu necitam. Ake spravicky. 🙂 @klapinka - Blahozelaaaam! Prajem vam veeela zdravia a spolocneho stastia! Som rada, ze mas dobry zazitok z porodu. 😉 Ked budes mat cas, napis nam o tom viac. 🙂

@hathor1231 - prajem vela stastia pri hladani prace. 😉 A co take by si chcela robit?
@dadulienka27 - To nie je bohvieco, ze vas domaca ,,vyhadzuje " teraz, ked cakate babatko. Dufam, ze si coskoro nieco dobre najdete. A smerujte do Kiddy! 😀 😉
@mrk11 - 60£/den???? 😲 😲 😲 To si kto moze dovolit? Ved tolko vela ludi ani nezarobi. Sialene! Ja som platila childminderke 3£/hod. Ale bez stravy.

Este vam sem dam fotky z nedelnajsej oslavy Estherkinych druhych narodenin.

cutce
13. aug 2010

@kivec No ta je uzasna, mas krasny holcicky 🙂

elixia
13. aug 2010

@kivec jeeej, krasne dievcatka..teda vsetky tri aj s maminkou 🙂

dadulienka27
13. aug 2010

@elixia cim ides juznejsie,tym su aj ceny vacsie..u nas childminder je od £2,5 do £3,2 za hod, nurseries od £27 do £38 za den, ala ak mad dieta tam cely tyzden,tak ti mozu dat zlavu aj £30 a este si treb zistit,ze ci musis platit za prazdniny,lebo aj to si niektore skolky uctuju aj ked tam dieta nedas ☹

@kivec popravde spat do Kiddi sa mi velmi nechce...my sme skor na oblasti mimo mesta,ale ako sa vravi nikdy nehovor nikdy....
mas velmi krasne deticky,mladsia po mamine a starsia po ocinovi (zelam vsetko najlepsie oslavencovi),??? a torta vyzera supeeer,mnam dala by som si 😀 😀 😀

dadulka2000
13. aug 2010

ahojte
klapinka,... malej prajeme hlavne vela zdravicka. 🙂
aj u nas su skolky okolo 40-45 na den. dobra palka. ked k tomu pripocitam cestu do prace, nejaku tu stravu, tak za cely den som zarobila 5susnov, huraaaa 🙂
ja som nastastie s elkou robila na part time (aj z domu som mohla), a chodila mi svokra ku malej na tie 3 dni,...ona je super, byvala ucitelka, tak sa malej krasne venovala, vela ju naucila. a az od 2,5 roku zacala chodit do pre-school na 3 hodky na den a na 3 dni.
uvidim ako mi zvladne obe male ked v januari idem spat do prace. Ellie pojde aspon na tie 4 dni do skolky. ani sa nenazdam a je tu navrat do prace. ale aj sa tesim,..... 🙂

mrk11
13. aug 2010

@elixia, @kivec, no ja este neviem, ako to budem naozaj riesit. V septembri, ked sa vratime zo Slovenska, zacnem akcne zistovat vsetko, prepocitavat, co bude najlepsie. Ja by som straaasne rada s Eli zostala doma aspon do 3 rokov, to je nase jedine babo a ani sa nechystame na dalsie, tak by som si to chcela uzit. Ale financne si to nemozeme dovolit. Asi budem aj pozerat po lepsie platenej praci, uvidim, kolko mi vedia pridat vo firme (mali sme 2 roky pay freeze), ale aj tak to bude velmi tesne, nepolepsime si, proste budeme zit skromne. Snad sa nam podari zohnat childmindera do £700 a snad nam k tomu vyjdu kredity aspon na tie 2 stovky. Ak nam ich pri zmenach, co sa od januara chystaju v tax creditoch a child creditoch, este vobec priznaju. Ved dam vediet, ako postupujem, ja nemam problem poradit, ak by som natrafila na nieco, co by pomohlo aj ostatnym.

elixia
13. aug 2010

@mrk11 si zlata, dakujem 🙂 No ja tiez zatial neviem, co budeme robit, ja som tiez chcela aspon do dvoch rokov zostat doma,zial, uz to nevidim velmi realne ☹ Nakniec nam ako najlepsia moznost vyjde vratit sa domov 🙂 Kolegyna to poriesila au pairkou zo SK, plati jej 3 stovky mesacne..ale to je zas o tom, ci chces niekoho cudzieho v byte..ja velmi nie.

mrk11
13. aug 2010

@elixia no my sa na SK neplanujeme vratit, vlastne kam, rodicom do bytu na krk? Na to som uz prilis vela rokov z domu. Au pair u nas neprichadza do uvahy, lebo by sme neutiahli najom, my sharujeme 2-izbovy byt s kamaratkou, aj tak nam skoro cela manzelova vyplata odchadza na byt, ale to je pri cene prenajmov v Londyne normalne. Takze tahat sami hoci len 2-izbovy byt + aupair = jasle su lacnejsie v porovnani s tymto :((( Uvidime, vsetko ma svoje riesenie, najprv ale treba mat vsetky info.

mona12071
13. aug 2010

@mrk11 ip 😉

peppapig
13. aug 2010

Musim se na ty pre schools funds poradne zeptat. Ted uz netrpelive cekame na formulare na zapis do skoly, M zacina presne za rok, ani se mi to nechce verit. Doufam, ze ji vezmou tady v local catholic school, ikdyz neni pokrtena, protoze dalsi skola je daleko a to nevim jak bychom to stihali a jeste v tom anglickem pocasi.

@mrk11 ja miluju Londyn, moc bych chtela aby se nam jednou podaril move do Londyna. Ale jak vidim ty cenu domu a podnajmu, tak to leda, ze vyhrajeme loterii. Porad tomu ale verim. Lucky you LOndoners 😉

mrk11
13. aug 2010

@peppapig - no to nasi znami, co su rozne po UK sa nam smeju, lebo zarobky su rovnake tam i tu (nehovorim o platoch v "city") a platime vsetko minimalne dvojnasobne. Ale ja som rada, ze sme prave tu, aj ked by som si vedela predstavit vikendovy dom niekde na vidieku. No ale tiez by sme potrebovali tu loterku vyhrat 🙂 Ved nas pridete pozriet na nejaku stretavku a nadychate sa nasho londynskeho smogu 🙂 Nie, vazne, som rada, ze sme v Londyne 🙂

saza007
13. aug 2010

@peppapig peppa - skus sa o tej skole informovat, ako delia intake. U nas blizko (teda nie az tak blizko, ale nie daleko 😅 ) je skvela catholic primary school, ale beru len pokrstenych katolikov, ktori maju aspon jedneho z rodicov practising catholic.

hathor1231
13. aug 2010

cauky,

v birme sa davaju do katolickych skol deti anglancov ( a europanov) ktorym vadia indovia atd. lebo inak je to vsetko ind v skolach,do katolickych nechodia,tak preto su napratane 😅 taku jednu mame tiez kusok,asi na 10min pesi cesty a ta cross the road je "normalna". je to velka budova s HV, nursery, bright futures children's centre, primary. takze mam vsetko nakope 😵 ale kym to budeme potrebovat tak sa isto este prestahujeme 😒 dufam,ze aspon tu nursery stihneme...

inak sme boli u GP,nas HV poslala. lebo N posledne dni menej pije,kaka zo zubkov,tak sa jej zhorsil nappy rush, dal nam na to kremik a vetrat,prebalovat... posledne dni za nou beham s potty a snazim sa chytit co sa da 😅 esteze mame tepovac na koberce... co uz,len nech sa jej to zlepsi. vacsinou ked jej nacervenie prdilka,tak len dam sudocrem a je po nom. ale teraz ta kaka to horsi 😒 uz to ma tyzden 😒 ale snad ten krem od GPho zaberie. sa cudujem,ze nas zobral.prisli sme 20min pred zaverecnou a zobral nas len tak narychlo medzi pacientami 😅 lebo kym mi HV zavolala spat,tak boli 4hodiny 😝 ale tohoto mam rada,keby nebolo jeho,tak nemam ani sicka a som doma len tak ked som bola tehu a mavala som bolesti... super chlap 😉 len je tazke sa k nemu dostat,ale je extra helpfull 😵

peppapig
13. aug 2010

@mrk11 no jo velkomesto, vim co myslis, ale na druhou stranu Londyn ma proste vsechno...parky, kulturu, pamatky, spousta deni pro deti a lidi lidi lidi, ty ja miluju. Urcite na stretko prifrcime, jen uz zacneme organizovat 🙂

@saza007 uz jsme tam byli, proste je treba pockat na prihlasku a pak na odpoved, vse zalezi taky od poctu prihlasek. Maji to rozdelene do 7 skupin ( 1-6 se tyka katolicke viry-presne jak pises a 7 skupina je vzdalenost bydliste od skoly). Mia zapada tedy jen do te posledni skupiny, jsme fakt blizko, ale i tak mam obavy. Skola ma velmi dobry report, i kamaradky maminky si pristup a vyuku chvali. Muj M je muslim a taky chodil v Indii do katolicke skoly, je na to hrdy.

@hathor1231 nektere skoly Church of England jsou tak prisne, ze nevezmou ani verici dite pokrtene v jinem state. No my jsme taky tak trosku 'Indovia' 😝 😉

peppapig
13. aug 2010

@kivec krasne dcery 😵

hathor1231
14. aug 2010

@peppapig ale mne ide o to,ze ak mas plnu class indov,indicku ucitelku,tak je tam veeelmi znevyhodnene biele dieta lebo drzia indovia spolu a robia bielym zle,to som ja pocula. pochybujem,ze M sa klania nejakym ich bohom doma pred spanim 😀
za skusku nic nedas,u nas to az take prisne,nastastie, neni.

hathor1231
14. aug 2010

@peppapig akurat som si precitala o tvojom muzovi,tak uz viem,preco sa "iny" ako ti zdieraci co zeny len tyraju 😖 aj sa vie pomodlit? to ma len tak zaujima,ci ich to ucili...
rodina ma dceru co si nasla inda a maju dcerku,ta uz ma teraz 6r a robil jej obrovske problemy,nevydrzali ani do porodu 😒 aj potom jej robil problemy,vyhrazky ze malu unesie atd ale nastastie je to dcera a nemal az taky zaujem ako keby to bol chlapec 🙄
a kamoska tu v anglii si zobrala inda,super chalan,dokonca vie po slovensky 😅 az som sa cudovala,ze je taky pohodak... na baby masazach sme stretli tiez indov,rodinku a tiez uplna pohoda. nastastie uz uberaju z toho,ze zena je menej ako zviera a tym sa upravuje moja mienka k nim. nemam ich rada koli tomu hnusnemu pristupu k zenam 😔
som rada,ze ty si si nasla takeho ako mas 😵 prajem vam to,vyzerate spolu ako stastna rodinka. tvoj drahy ma M velmi rad,vidno to na fotkach 😵

peppapig
14. aug 2010

@hathor1231 jasne, sklani se a nejen pred spanim, tak jako si spravny krestan pred spanim kleka a predrika si otcenase 😉 Navic ted je Ramadan. Jinak no comment, ozehave tema 🤐

Ted jsem videla upoutavku na porad prave o nabozenstvi ve skolach atd, tady je link.http://www.channel4.com/programmes/faith-s... Upoutavka znela slibne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre