Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
20. aug 2010

@mrk11 - tak som objednala 4 baliky plienok po 96 kusov za 40 libier postovne zdarma z boots, aka haluz 😅 Maly moze kadit az do aleluja 😎

mrk11
20. aug 2010

@anjelicek26 no ja som ich zbadala nahodou, potom ako som objednala v ramci nakupu v Tescu, ale urcite zopar este prikupim, a ked hovorite, ze na Sk su drahe, tak si poslem tou zasielkovou sluzbou nejaky ten balik aj tam, lebo sa tam zberame na zaciatku septembra na 2 tyzdne

klapinka
20. aug 2010

caute,

plienky- my sme zacali latkovat, no prestal som lebo nam zacal mokvat pupcek. Plienku som mala az na nom a cikanky, vsetko to.... o tak pouzivame plienky ake mame-pampers, huggies, a este mame aj tesco, aby som porovnala ci je rozdiel. Tiez sme na ne dostali kupon na zlavy. Latkovych mame 12 a 6 stvorcov. Zatial sa to za, lebo pocko bolo celkom dobre a stvorce schnu raz dva. No ale neda sa nam inak, tak napriek velkemu chceniu sme latkovanie prerusili.

Dnes sme mali healty visitor, vsetko je oki pribrali sme 60g od soboty tak sa tesim.

mrk11
20. aug 2010

@mona12071 - no ak si si to nechala na UK s tym, ze si to tam vyzdvihnes, tak skus ako radia baby zavolat na SK cislo (niektora ti ho niekde napisala), ak to maju hotove, ci to uz poslali do UK a zavolaj aj na ambasadu, ci ti vedia zistit, ci im to uz prislo. Lebo inac dostanes len ten jednorazovy cestovny doklad a musis zostat na SK, ak tam chcete ist bez rodneho listu

mrk11
20. aug 2010

@mona12071 - poslala by si aj mne tu knihu, Monika, prosim? Tato nasa zabka mi tu kvici z postele, niecomu sa velmi raduje, ale nema velmi comu, dnes spala vsetkeho cez den 1 hodinu a je plna energie. Posielame Davidkovi velky boztek

anjelicek26
20. aug 2010

@mrk11 - da sa na ten jednorazovy dokument ist napr. aj do Nemecka? Lebo nam by pomohlo len to... tam nam aj s anglickym rodnym listom vybavia pas pre maleho na pockanie...

Inak je to cez nemecku ambasadu zlozitejsie - hodne - ako cez slovensku - vyhlasenie mena cez specialnu (matriku?) v Berline, potom az podat ziadost o pas - zasa cez Berlin, oni uz nemozu dieta zapisat... uz nad tym ani neuvazujem...

mrk11
20. aug 2010

@anjelicek26 to ti neviem povedat, to by sa bolo dobre opytat, ci nieco take robi nemecka ambasada, lebo ked si zoberiem, ze keby sme malu nemali zapisanu v pase, tak by sme s nou cestovali do Polska na jednorazovy doklad a odtial na Slovensko, ved Nemecko je v EU a mal by tu byt volny pohyb obcanov statov EU, no nemam to overene, len logicky by to podla mna malo ist

adoracion
20. aug 2010

na jednorazovy cetovny doklad sa da cestovat len na slovensko ved preto sa nanho ani neda vratit naspat do uk

saza007
20. aug 2010

Zenske, ja som sa tiez chystala latkovat, o viac prania, macania atd vobec neslo, ale presne taky problem ako spomina hathor - kde to susit? Byvame v byte, mame sice zahradku, ale kedze J bol jesenne babatko, tak na zimu som s tym nechcela zacinat, kedze v necase sa vonku susit neda 😅 Tak som si myslela, ze zacnem na jar, ale potom sa mi do toho nejako nechcelo. Hanba mi 🙄 😔
Plienky pouzivam bio-degradable, na zaciatku som vyskusala Bambo, potom Moltex a momentalne sme na Nature Baby care - tie sa mi zatial najviac pozdavaju. Dlho som na noc davala pampersku, ale nedavno som zistila, ze aj tu obyc plienku v noci neprecika, takze ked sa minie balik pampers aj na noc bude eco plienka.

z_vesela
20. aug 2010

Anjelicek- môžeš mi prosim poslat kontakt na tu fotografku...ja som sa to snažila vygooglit a nič- nevedela som to nikde nájsť..ďakujem !!!

monika.c
20. aug 2010

baby.tak ja len k tej matrike vam nieco napisem.ziadost na ambasade bola podana niekedy na zaciatku juna,okolo 6.juna a na matriku do Ba im to prislo 1.7, a od tohto datumu si pocitaju tu zakonnu lehotu 8-10 tyzdnov,takze pozor na to,dokonca mi teraz ta "mila" pani na matrike povedala ze 3 mesiace,tak si vyberte 😒 Monika,jednoznacne im tam zavolaj a popytaj sa,mne povedala,ze teraz vybavuju ziadosti ktore prijali v polovici juna 😖

mrk11
20. aug 2010

@adoracion na ten doklad sa da cestovat aj do ineho statu, ale cielovym statom je SK. Takto cestovala naposledy sesternica s malym, toho mala predtym zapisaneho v pase, ale rozlialo sa jej v kabelke mlieko, tak ho nemohla pouzit, preto vybavovala na ambasade jednorazovy cestovny doklad a letela do Polska, odtial autom na SK

mrk11
20. aug 2010

@monika.c tak to je som potom mala stastie, mne tie papiere pre matriku zobrala mama na SK v maji a koncom juna sme mali RL

mzuzka
20. aug 2010

baby, tak asi aj ja som mala stastie. poslala som to postou nasim, nasi to riesili cez matriku v mojom meste, nie cez ambasadu a za 7tyzdnov som mala RL hotovy

monika.c
20. aug 2010

@mrk11 vies,ja to vsetko chapem,mozno si mala fakt stastie,ja len chcem povedat,ze trocha ludskosti by tym paniam na matrike sa zislo,ale co uz,uz som sa zmierila,ze tu budem do neviem kedy a moje dieta pojde do 1.triedy v uk s otcom a nie so mnou ☹ len dufam,ze ten rodny list aspon do polovice septembra dostanem 😖

monika.c
20. aug 2010

a mozno je chyba aj to,ze som natrafila akurat na prazdniny,ked maju vsetci dovolenky a vsetko meska ☹ ved idem tam volat este v pondelok,tak uvidim,co sa dozviem 🤐

newyorkgirl
20. aug 2010

baby k tomu cestovaniu, kde ste nabrali ze je to JEDNORAZOVY DOKLAD a ze sa s nim moze iba na SK? lebo na nom pise NAHRADNY cestovny doklad a nam napriklad plati cosi vyse dvoch tyzdnov, je to ako pas ale papierova karticka, je tam foto, je to normalne orazene, z coho mi vyplyva, ze s nim mozte prakticky cestovat kdekolvek lebo je to oficialny cestovny doklad a podla mna Vas nikto nekontroluje ci idete tam ci spat a jednorazovo, ktosi tu raz spominal, ze sa s dietatom na to aj vratil, ide len o to, casovo ci to stihnete no... podla mna sa okolo toho robi strasne bububu 😀 😀 😀 je logicke, ze musite vybavit doma dietatu pas, lebo zakazdym by ste inak museli takyto doklad...

elixia
20. aug 2010

Ja som doteraz tiez bola v tom,ze je to jednorazovy doklad...teda ze s nim mozes odist z UK ale nie sa vratit uz..hm.
Pouzili ste ho niekto aj na cestu spat?

@mrk11 logicky to aj mne vychadza,ze nie len na SK..ako pises,mozes napr.do PL letiet a odtial autom dalej..ved uz ta nikde nekontroluju na hraniciach...

elixia
20. aug 2010

http://dev.dracon.biz/embassy/preukaz.php

toto som nasla, pisu tam,ze je vydavany na na 'jednotlivú cestu s územnou a časovou platnosťou obmedzenou účelom cesty'

???

mrk11
20. aug 2010

@newyorkgirl na ambasade

mrk11
20. aug 2010

@newyorkgirl pas nevybavis bez slovenskeho rodneho listu

anjelicek26
20. aug 2010

@adoracion @elixia - my sa v oktobri berieme v Nemecku a nasi si vsetci objednavaju letenky a ja si neviem predstavit, kolko by nas to stalo cele zrusit. Ved vsetkym objednavame hotel a podobne. Snad je to teda dovod, ze by nam to vystavili... V nemecku nam vystavia pas na pockanie... aj Saska ma len slovensky rodny list - teda nie nemecky - a v nemecku hned dostala pas, lebo drahy je nemec. Nam by najviac pomohlo letiet priamo do hannoveru. Ja tam skusim dnes napisat, ze co a ako... aj ked stale dufam, ze do polky oktobra snad ten rodny list mat budeme. Neda sa niekde stazovat, fakt, nemaju nejakeho vyssieho nadriadeneho ta matrika? Napisat otvoreny list? Ved to je hrozne takto obmedzovat ludi - a na tej matrike mat 2!!!!! vynervovane (co aj chapem ked im kazdych 5 minut zvoni telefon ze kedy, kedy kedy???) pracovnicky, ked roboty je pre dobrych 5!

newyorkgirl
20. aug 2010

@mrk11 ved ja viem, ze pas nevybavis bez slovenskeho RL, ale o tom som nic nepisala 😉

@anjelicek26 mozte na to letiet aj do Nemecka, my chceme ist napriklad do Ciech s malym potom a co teraz nepojdem, lebo nema pas? pre istotu keby cosi kdesi vezmem mu ten papierik s nami, nech ma identifikaciu 😀 😀 😀

newyorkgirl
20. aug 2010

@elixia nechapem kto odkontroluje tu uzemnu platnost, ked tam nic take napisane nie je teda na tom cestovnom, casova OK, to tam je vytlacene ze dokedy plati...

myslim, ze uankab pisala o tom ze tam aj spat, ale ta je teraz na dovci 😎

gracelea
20. aug 2010

ahoj. ohladom toho sk rodneho listu mam dost zlu skusenost. trva im to hoooodne dlho. cca 2 mesiace. sice je to indy vindy... ja som si dala rodny list poslat na matriku na slovensku. vybavila som jednorazovy cestovny doklad pre malu a odletela si na RL pockat na slovensko. neviem ci by si ho mohla pouzit na cestu do nemecka. ale jednoznacne by si sa do uk nedostala bez vybavenia pasu!
ten rodny list mi dokonca poslali na zlu matriku..nie na sladkovicou ulicu ale do Sladkovicova. a prisli na to az ked som im volala.
plus na pas cez sk ambasadu v ldn sa caka dlhsie ako keby si vybavovala na slovensku. ale to zalezi tiez podla toho ako sa im chce pohnut zadkom... no hruza...

Tak zelam pevne nervy vo vybavovani papierov a snad to dojde nacas.

anjelicek26
20. aug 2010

@newyorkgirl - ja si len neviem predstavit keby som zbalena, milion veci, drahy, Saska, drobec a na letisku nas nepustia, mna by proste porazilo. Radsej si to necham potvrdit dopredu z ambasady.

Nemate niekto tu karticku? Aj ked uz neplatnu? Ako to vyzera? Co tam presne je napisane?

anjelicek26
20. aug 2010

@gracelea - neni ta matrika na Drienovej prestahovana 🤐 ? Moja mamina vravela, ze sa o to postara, tak dufam, ona je v tomto prehnane slusna a dokaze vybavit fakt vsetko (ja by som v urcitych momentoch dost vypenila), ona je klidas.

elixia
20. aug 2010

@newyorkgirl netusim, ja sa len pytam..nikdy som ten doklad nevidela... Teoreticky, ak by si sa s nim vracala spat do UK tak na letisku ta mozu stopnut... Vravim,ze doteraz som si tiez myslela,ze je to len na jednu cestu Z UK..a spat uz s pasom...

anjelicek26
20. aug 2010

@elixia - necakali ste chlapceka? Zmenili vam to?

gracelea
20. aug 2010

myslis ten cestovny preukaz? je to v podstate len taka mala karta prelozena napoly(ako pas). musis si sama zaobstarat fotku baba pasoveho formatu pri podavani ziadosti. potom su tam udaje ako na normal pase (cislo preukazu, meno, st. prislusnost, narodenie, pohlavie, datum vydania a platnost do, kto preukaz vydal, podpis) a na druhej stranke su zvlastne zaznamy sk uradov, kde mi dali peciatku z letiska v BA. pri vybavovani sa ta budu pytat kedy cestujes, aby vedeli od akeho datumu to daju. to je vse. tak skus sa radsej popytat na ambasade co a ako.
ale urcite sa s tymto preukazom neda cestovat naspat do uk.
a ohladom adresy matriky nemam potuchy, skus kuknut na nete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre