Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
20. aug 2010

@anjelicek26 ak mas rodny list teda slovensky tak zapisu ti dieta aj do tvojho pasu tu na ambasade v Londone takze nemusis vybavovat jednorazovy vystup. Pas je do 2rokov dietata ale zapisanie plati az do 5 rokov co je rozdiel 😉

anjelicek26
20. aug 2010

@kvietocek7 - ja len uvazujem nad alternativou, keby nedostaneme nacas rodny list. Aby sme nemuseli rusit svadbu a krstiny 😖 Ak budem mat rodny list, tak si ho dam zapisat 😎

kvietocek7
20. aug 2010

@anjelicek26 tak drzim palce nech Vam to vyjde, je to fakt o nervy ale ich ta 10tyzdnova lehota nepusti
monikac. tiez nech ti to hoci aj zazrakom prejde ked uz mate taku situaciu. Neviem kde na SK ste ale podla moznosti mozno ist tam skusit ist tam osobne, aj ked to nemaju velmi radi.

Ja zas zacinam riesit ako odnaucit od dudlika lebo na jednej strane je to dobra vec ale inac robi sarapatu, lebo maly sa nam budi. A pritom ked zaspinka,dudlik z ustociek vypadne a spinka, ale neskor ho pri lahkom spanku hlada a prebudza sa, no hruuuza. Tak sa zvykne casto budit a tym ma kratky spanok 😖
Mate nejake tipy, triky ako ucinne odnaucit od dudlika?

newyorkgirl
21. aug 2010

@anjelicek26 ja mam ten doklad doma, je to presne ako pas, vsetky udaje, len doba platnosti je kratsia, nam ho vybavovali okolo 11teho a dali nam tam do 31.8. 2010 cize cosi vyse 2tyzdnov, obmedzenie na krajiny co sa tyka cestovania ti nepisu... podla mna na to mozes letiet hocikde, tety na ambasade ti povedia bohvieco, ked oni na tie doklady s detmi nelietaju, pochybujem, ze maju osobnu skusenost, chce sa to opytat na nejakom fore londyn.sk alebo tak...

@kvietocek7 my sme dudlikovali s oboma a nastastie teda len na zaspavanie ho maju, ratam, ze ked pojdu zubky,t ak budeme asi vyse cuckat este, Nikolku sme odnaucili az ked mala skoro 2 roky, slo to celkom lahko dve noci ked sla spat sa pytala, kde je dudlik a sme povedali, ze je velka a bolo to OK, horsie to bolo s takou plienockou co si tulila, tu mala donedavna, lebo mami, ona je makkucka, co si budem tulit? 😀 😀 😀 rocneho odnaucit to ti veru neviem poradit, on si ho isto bude pytat este, nema z toho rozum... budete to mat par noci asi take hlucnejsie 😅

hathor1231
21. aug 2010

baby,co sa tyka jednorazoveho- ja som sa pytala priamo na ambasade a potvrdili mi to aj na osobitnej matrike v BA, lebo mam znamich co sa nan aj vracaju 😅 a ona mi povedala,ze je to na moj risk lebo je to jednorazovy na slovensko a sluzi na to aby si si tam vybavil pas pre dieta alebo zapis a nazad ides na pas,nie na jednorazovy,preto je to jednorazovy-na jedno pouzitie- anglicko-slovensko... vraj ide o nevedomost pracovnikov na letisku a ak narazis na takeho,co to ovlada,tak mozes ostat na letisku 😅 a preto to ludia zneuzivaju-ci uz vedome alebo nevedome...

@kvietocek7 ak je take tazke odnaucit od dudla,neskusala si mu ich dat viacej do postielky? uz je dost velky aby si nasiel... inak ak robi neplechu,tak prosto nedat a cakat kym si zvykne bez neho 😀 N ma na noc,ale ona ho moc nedudle,ma v postielke 3,ale nepotrpi si nan,podudka si a ide spat 😉

@anjelicek26 neskusala si volat do BA na osobitnu? nech ti ho poslu na sr? a rodina do UK-tak to bude trvat zo sr-uk asi 3-4dni prvou triedou. oni neposielaju z BA do londonu kazdy den,moj tam tiez este par dni stal potom ako ho vydali, a cesta z BA do UK bola v nasom pripade cez 2t 😝 na matrike mi povedala,ze ta ich posta je extra pomala,ze maju az 2-3t cas dorucit 😝

anjelicek26
21. aug 2010

@hathor1231 - no oni mi ani nevedia povedat, kedy a ci vobec zaregistrovali nasu ziadost. Vraj to urcite este trci v podatelni. A ta pani bola hodne "nas.ata", nechcela som ju drazdit nejakymi otazkami. Evidentne im stale niekto vola a oni vobec nestihaju. Ale to nam co na to cakame teda moc nepomoze ☹

mrk11
21. aug 2010

@newyorkgirl nesa sa s tym preukazom dostat spat do UK, ja som to tiez najprv takto chcela.

hathor1231
21. aug 2010

@anjelicek26 ☹ spominam si,ze si pisala,ze maju riadny sklz 😒 ono,je tam jedna taka protiva,ale zase pomoze 😉 takze to je povaha 😀 ale ak by som ju zastihla este aj nastvatu,tak sa asi aj ja zlaknem a dovi dopo 😀

baby,ideme do bristolu na vikend ku kamatatovi,len cakam kym sa mm vrati z prace a vyrazame... moc nam teda pocasie nepraje,co som kukala,tak prasanie a max 18stupnov 😒 ale co,aspon niekam vypadneme 😵 mala bude rada 😀

hathor1231
21. aug 2010

@mrk11 neda. teda,mozes to risknut ak chces,mam znamich co takto cestuju stale. ale ak natrafis na kontrolu,co vie aky ma ucel,tak pruser...

hathor1231
21. aug 2010

@hathor1231 blba 😀 kamaratovi ideme, a hlasia prsanie 😉

uankab
21. aug 2010

@anjelicek26 , v londyne na ambasade ti dieta sice zapisu do pasu, ale trva to 3 mesiace !!! do tychto novych pasov uz zapisovat nevedia, cize to musia posielat spat na slovensko...
no a matrika ma na to fakt 90 dni, cize s tym asi vela nespravis 😖 ... a pamataj aj na to, ze aj v anglicku prechadzas cez pasovu kontrolu, cize ak ta aj na letisku pustia, anglicania ta nemusia...

@kvietocek7 , ako sa mate s Adamkom? este kojis ci si uz prestala? ja este stale aj v noci, podla toho ako sa zobudi... a kolko x sa budi ked chces riesit cumlik? myslim ze rocnemu babu to zial nevysvetlis.. ale mozno dat mu nieco ine namiesto cumlicka, no tazko sa asi radi 😖

uankab
21. aug 2010

@cutce , co sa tyka latkoviek, podla mna je to ovela lepsie ako jednorazovky, pre babo na ritku plus mne jednorazovky straasne smrdia... no prvy mesiac bolo dost tazke ich pouzivat, este som sa zotavovala z porodu, malinka stale grckala, tak som mala kopec prania, zehlenia, zvykania si na babatko, vela mliecka tak ma chytali zapaly atd... Magdalenka kakala aj 5-6x za den (mala typicku stolicu pri nadprodukcii) a skratka to posledne na co som mala chut bolo prat pokakane plienky... 😝
plus zalezi ake plienocky mas resp. chces, ... ja som mala motherease sandy small size 8ks, vsetky ostatne som mala one size a tie su na take malinke babatko obrovske.. daju sa size pozahynat, ale aj tak...
aktivne som zacala latkovky pouzivat az ked sme mali asi 1mesiac, uz sme boli zharmonizovani, mali sme vytvoreni rezim... ake plienocky chces? ja mam 4 rozne druhy a najviac sa mi pacia farebne kvietockovane 😉.. ale vsetky su dobre, kazda plienka ma svoje vyhody aj nevyhody 😉
jasne, kludne sa pytaj 😉

hathor1231
21. aug 2010

@uankab do pasu ti zapisu v priebehu 15minut na ambasade,len musis mat slovensky rodny list. ja som to tak davala a pas mam vydanie 2008,nebol s nim ziaden problem 😉

uankab
21. aug 2010

@hathor1231 , mas ten novy s biometrickymi prvkami? pretoze nam povedali ze to oni nevedia robit ale musia posielat na slovensko..

hathor1231
21. aug 2010

@uankab ja mam s pruzkami,akurat tam bio nemam,vtedy sa to este nedavalo. ale vyzera to rovnako ako ten s bio,len mam prazdny pruzok kde maju byt bio... naprintovali mi ju do jednej stranky kde su deti. ale aj tak dame aj pas urobit,predcalen by mala mat svoje id 😉

kvietocek7
21. aug 2010

@hathor1231 to mi pride najlepsie nedat a vydrzat ale ked si predstavim ako on nieze place ale vrieska tak zbohom rodina 😝 asi sa budem musiet pripravit na gulag noci nespavost inac neviem 😔 Dcerka dudlik nemala tak to viem porovnat, ze ju nic nerusilo a tak prespala aj celu noc, ach jo ale teraz mozem len snivat 😨
Aj po tejto sa citim ako nervozny tiger v klietke 😖
Tiez viem,ze je to chvilova zalezitost na pockanie zapisat dieta do pasu pokial nie je ten novy pas.

@uankab jaajj nas AAAAdamkooo 😅 to je ina story, uplne opacna ako prve dieta 😅 ,
ano stale papa materske aj este chcem nechat (najblizsi polrok) pokial sa bude dat ale asi nie dlhsie ako do dvoch rokov. Cez den takmer nic len rano a potom vecer pred spankom.A potom noc-ked je dobra,ze sa nebudi tak 1-2x ale ked je ako dnesna 😠 tak som hore every moment, ale nie vzdy papa mm. Inac ho mame vsade hoci sa nechce pustit chodit 😖 chodi-preruckuje kade tade, leze,skriabe sa stahuje no proste vsetko len nie este chodit.
Madgalenka vam uz ide aj sama? pozeram ze ma 11tt a 2weeks no nasa Evicka uz vtedy sama chodila ale pri Adamkovi si musime este trpezlivo pockat 🙂

@newyorkgirl ved prave ze by som chcela cim skor ako dva roky, lebo pokial mu vyjdu vsetky zubky mam obavu, ze mu to zdeformuje zubky, hoci dudu ma fakt iba na spinkanie.Obmedzujem ako sa len da. Rozmyslam ze tiez mu skusim dat iba nejaku plienku ci co nech si zuje, mozno to bude lepsie ako dudu 😖

A latkovanie?? to nehrozi, pri prvom dietati v poho, zvladali sme asi tak ako ine maminy... A urcite to ma nieco do seba -hlavne ta ekostranka, ale pri tempe dvoch deti to uz je ina story. Suhlasim s anjelickom aky ma ona nazor - reagovala v zapati na cutce. Vporovnani s jednorazovkami to je podla mna 50:50 lebo tiez voda,pracie prasky a hlavne cas, odskusala som. A aj s Adamkom sme zacali, ale ked zacal mat koliky tak sme museli upustit 😖 odvtedy len jednorazovky...
Kto nevyskusa nevie tak cutce horsa do toho 🙂 🙂 🙂 a pri jednom baby je to v poho ine to bude potom 😅

uankab
21. aug 2010

@hathor1231 , tak ja potom neviem, mozno to zozaciatku nerobili, my sme sa na to pytali pred rokom.. zrejme su na ambasade velmi kompetentni pracovnici ked nevedia podat spolahlive info !!!

@kvietocek7 , ak ma dudku len na spanie, ja by som to osobne neriesila... neboj, zubky sa mu nezdeformuju... to sa stava vtedy, ak s tym dietatko chodi stale, non-stop aj cez den, ma tri roky a pripadne sa s nim este aj rozprava !!
my sme mali poslednu noc tiez zlu, neviem co jej bolo, kazdu chvilku bola hore, chodili sme s mm na striedacku a dokopy sme boli za nou aspon 8x.. a to som rano o 4 uz vzdala a zobrala ju k nam do postele...
este nechodime, asi tak ako Adamko, stavia sa pri kadecom (minule sa postavila v kuchyni k takemu kovovemu kosiku co mam na zeleninu, ma asi 1m a prevrhla ho na seba, chudatko spadla na dlazbu no to bolo revu)... inak je veeelmi opatrna..
takto chodime s hrosikom 😉

https://www.youtube.com/watch?v=1OY2dtM6yAE

ja latkovky pouzivam hlavne preto, ze su ekologicke... plus ako som pisala, nesmrdia, su dobre pre babatko a ked ich kupite na Ebay tak urcite vyjdu v konecnom dosledku aj lacnejsie ako jednorazovky 😉

hathor1231
21. aug 2010

@kvietocek7 mal by si najst na cuckanie palec,vacsina deti co potrebuju cuckat pouziju palcek ak im zoberu cumel... viem,ze "kazde dieta sa vie naucit spat" neuznavas,ale to,ze si on par noci poplace za cumlom je lepsie akoby si ty mala chodit ako mumia ktohoviekolko 😖 tam tiez radia,nedavat alebo dat viacej aby si naslo druhy ked jeden vypadne... my mame svoju srdcovku na spanie- jemnucku decku 😉 kazde dieta ma nieco 😉
myslim,ze uz maly vie rozoznat,ze je noc a ma spat,ale to zalezi od dietata.
moja N to pochopila rychlo- od 7m spinka sama celu noc 😵 a nedavno ma prekvapila ked isla natahovat kos, som jej povedala "Niki,nie" a ona prestala 😅 odvtedy to pouzivam. bez kriku,bez hnevu,ona len pozrie a prestane. samozrejme,to nepouzivam vkuse na vsetko,myslim,ze dieta potrebuje skusit chytit vsetko a zakazovat mu kazdu malickost je tyranie,ale na navsteve sa to neuveritlne hodi 😵 nemusim lietat ako stihacka,len jej poviem "nie" a ide na nieco ine 😅

s tym pasom,ja som tiez nieco take pocula,ze nazapisuju do novych. tak ked sme boli podat na rodny list tlaciva,tak som jej ho ukazala,ci zapisuju do toho a povedala,ze ano 😉

anjelicek26
21. aug 2010

@uankab - no teraz som na dobre rano skoro infarkt dostala. ja mam pas len v marci robeny, takze jasne biometricky... ale na stranke maju, ze to robia do 15 minut, tak snad ano. Ved to by uz fakt bolo neunosne ☹

uankab
21. aug 2010

@anjelicek26 , joj prepac, strasit som nechcela ! tak to asi uz zmenili, ved som sa vtedy chytala za hlavu ze co je to za blbost ze to nevedia !!! zrejme nemali k tomu este usmernenie 😀

slovakia13
21. aug 2010

ahoooj
baby Mia prvykrat zaspala cez den bz cicika a sama 😵 myslela som ,ze sa toho uz nedozijem 🙂 plakala skor mrncala asi 7min a potom zalomila a vcera o tom istom 🙂 vdaka Monika za knihu 😉
my sme bezcumla ,ale ked bola malinka sme sa potrapili ,ked plakala v meste a an za svet nechcela cmel na ukludnenie 😝
@hathor1231 dobre sa zabav
@uankab vy uz budete slavit rok 😕 to aleleti 🙂

mam 3 den migrenu 😅 pomoooc

hathor1231
21. aug 2010

@anjelicek26 zavolaj si na ambasadu 😉 ja som jej moj ukazala (2008) ked som podavala ziadost,tak to mas na istotu 😉

anjelicek26
21. aug 2010

@hathor1231 - no ja jej to asi nezbehnem ukazat, ked to mame skoro 300 km... ale urcite im napisem, vsak snad to vedia zapisat... to by inak mohol rovno dat ziadost o detsky pas, to by trvalo asi rovnako dlho. Ja fakt nechcem odkladat svadbu na neviem kedy 😠

hathor1231
21. aug 2010

@anjelicek26 som ti napisala aby si zavolala,ze ja som jej to ukazala ked som davala ziadost.

kvietocek7
21. aug 2010

@uankab ved aj on nam ide s choditkom celkom sam a pekne ale jenu asi vyhovuje po styroch 😖 nuz co. ma aj motivaciu kedze evicka sa s nim nahana ale on po svojom ako raketa 😀 no co uz deticky su fakt kazde ine 😅
Magdalenka,dobre ide 🙂 pridam iba foto video musim dostat do pc,lebo tiez chodi s choditkom ale ako hovorim musime este pockat kym sa pusti sam 🙂

@hathor1231 no to co pises mi pripomina dcerku, no co uz chlapi su chlapi 🙂

hathor1231
21. aug 2010

@kvietocek7 si mu dala prec ten hraci panel? mne sa za tym mala tiez zozaciatku natahovala,ale teraz uz krasne cupka,ma rada,ked ju pochvalim 😀 my mame rovnaky,ruzovy. uz vali ako sa da,zozaciatku hlava dopredu a hozky nestihali 😀 teraz uz vie,len sa predvcerom s tym prevratila dopredu a spadla na to 😖 nastastie,si neublizila 😉 N je riadna potvorka,robi mi vkuse zle 😅 ale som fakt prekvapena,ze tak krasne posluchne aj bez kriku a bitky... 😵 o problem menej 😀

mrk11
21. aug 2010

@hathor1231 ved som myslim pisala, ze sa neda 🙂

mrk11
21. aug 2010

@uankab ja som dala malu zapisat do pasu mne a manzel;ovi a trvalo to 2 minut a poplatok bol 3 libry za kazdeho. Mame cervene pasy.

mrk11
21. aug 2010

@uankab rozkosnu mas sikovnicu malicku

mrk11
21. aug 2010

@uankab - o tych biometrickych neviem, ale rok je dlha doba, treba sa radsej spytat, na telefone ti to vedia vsyvetlit. Lebo 3 mesiace je trochu privela, to babu za ovela kratsiu dobu clovek vybavi pas

inac myslela som 20 minut, nie 2 minuty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre