Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
21. aug 2010

@hathor1231 no tak to hej poslusne dievcatko 🙂 to je fakt o inom - poznam 😉 ona ma posluchala aj v parku,kde sme isli ziadne zvysovanie hlasu ci ak nie tak... a bla bla, povedala som a isli sme 🙂
ano,musela som dat dole ten hraci panel,lebo on sa cez to prehynal a dost casto som si uz myslela ze dovi dopo uz bude garambol
No a pred chvilou som ulozila na siestu - skusam bez dudu, ale pocujem musim ist kuk lebo je tam nejak rusno
Veru,fungovat cez den ako nevyspata matoha to veru nemusim, a myslim,ze uz aj on by potreboval poriadny spanok dlhsi ako 3-4h 😒

anjelicek26
21. aug 2010

@kvietocek7 - mas krasne deticky.

Prihodim aj filmcek od nasho zavislaka 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=BdK0ycuJDCc
elixia
21. aug 2010

Ja som sa pytala na ten pas este doma,ako je to so zapisovanim a teta mi vysvetlovala,ze sa ta folia nejako odlepi a potom znova zlepi..strkaju to do nejakeho stroja, takze zapisovanie na ambasade zrejme zavisi od toho,ci taku masinu maju 🙂 Teda ide o tie uplne najnovsie pasy, ja mam vydany v aprili tento rok... U nas na pockanie za 3 evry, ale tu neviem...

@uanka nas council ponuka 2 moznosti pre real nappies, bud laundry service na prvy mesiac zadarmo alebo preplatia max.25£,som rozmyslala,co je lepsie a teraz podla toho co pises, tak ani ten service na prvy mesiac nemusi byt zly 🙂 U vas sa nedalo nieco take vyuzit?

@anjelicek26 stale cakame chlapceka...pohlavie urcene v Genetone, odvtedy nam to nikto nevyvratil... 🙂

natalia777
21. aug 2010

baby sem tam si vas citam lebo aj moja dcerka sa narodila v UK, a vsimla som si ze ste rozoberali tie jednorazove doklady, ja som s nim letela do PL a potom autom na SVK bez problemu oni to tam uz poznaju..... a co sa tyka SRL ja som ho dala mame aby mi o neho poziadala zo SVK a cakala som na neho 3 mesiace, to je totiz max mozna doba na jeho vybavenie a teda tetusky sa nedali zahambit a cakala som 3 mesiace a zasielali mi ho na trvaly pobyt na svk 😅

a tu som si uz dala zapisat malu do pasu a poviem vam jednu vec, dopredu ma tetka na policii varovala, ze mi mozu znicit pas zapisanim malej a aj ho znicili ale do dvoch dni mi vystavili novy...........na ich naklady samozrejme a teda ked si chcete dat zapisat babatko do pasu v UK dajte si na to pozor.....lebo ze vraj maju problemy so zapisovanim deti do tych novych pasov, ktory mam aj ja

elixia
21. aug 2010

@natalia777 presne toto aj mne povedala, ze pri tych novych sa casto stava ze ho poskodia ked rozliepaju tu foliu..ale ako vravis, urobia ti novy bezplatne potom

natalia777
21. aug 2010

@elixia hej len mne islo o to, ze neviem ci vam to urobia aj v UK do 2 dni 😅

a mne tam rozmazali meno malej 😀

elixia
21. aug 2010

@natalia777 ved ja rozumiem...ak tie pasy nerobia priamo na ambasade (co asi nerobia) tak s tym moze byt problem...

natalia777
21. aug 2010

@elixia preto je najlepsie riesenie to poslat domov na svk nech vam to niekto vybavi......a vy si urobite ten zbytok alebo dat ziadost rovno o vyvolanie pasu pre babatko z UK cez ambasadu na co sa vsak caka 4 mesiace a aj na ten RL sa caka 4 mesiace najviac 😠 z UK

kvietocek7
21. aug 2010

@anjelicek26 dakujem 🙂 dcerka sa uz nevie dockat kym sa uz budu spolocne nahanat 🙂 straaaasne sa luuubia 😅 urcite aj vase ratoliestky 😅 Maxik je roztomily 😉 to teda fakt nepotrebuje ziadny cumlik, alebo zeby ste aj vy pouzivali? Dnes mame za sebou akoze prvi den bez dudla huraaaraaa 😀 . popoludni zaspinkal sice s tazkostami ale zaspinkal, teraz vecer tiez, ale museli sme zas pouzit kocik, tak snad mu to vydrzi ze nakoniec zavesime dudlik na kliniec 🙂

newyorkgirl
21. aug 2010

@kvietocek7 este k tomu cumliku, nasa Nikolka mala iba na spanie a zubky ma krasne, toho sa nemusis obavat, ze by boli krive, pokial s nim naozaj nechodi vacsie dieta cele dni v ustach... 😉

etuska
22. aug 2010

@cutce -ja som pouzivala pri 1.dcerke jednorazovky a teraz sa vytesujem z latkovych-su uzasne a ja mam dobry pocit,ze usetrim nejake libry a zaroven neprodukujem tony odpadu-lebo dcerka mala plienky takmer do 3och rokov-tak to bolo špinavych plienok 😠

Tu v UK sa daju zohnat latkovky o dost lacnejsie ako na SVK/ČR a dokonca niektore councily preplatia az 50libier

etuska
22. aug 2010

@anjelicek26
@dadulka2000

baby-tie moderne latkove plienky sa nezehlia.
Prace mam s nimi tak maximalne 5 minut denne.
Raz to jedna baba prepocitavala ale na slovenske pomery-kolko usetri-ja poviem MM nech to skusi preratat na aktualne UK podmienky.
My napr. v Sev.Irsku za vodu neplatime,prasok davam Tesco Non bio-naozaj malicko-takze pohoda.

etuska
22. aug 2010

@cutce

Aj ja som si myslela,ze su to brutal ceny za tie latkove plienky,ale ked si vezmes kokkokrat tu plienku dookola pouzijes a ked este uvazujes o dalsom babatku,tak je to dobra investicia.
Ja som tu narazila na rozne akcie aj na latkovky-napr Little lamb mi poslali 2 plienky ,2 vrchne gatky+vkladacky v cene asi 30 libeir uplne zadara,aj Bum Genius (dalsia super znacka) rozdavali teraz nedavno 1 plienocku na odskusanie zadarmo.

Mam 2 deticky a latkovanie v pohode zvladame.
Inac-my latkujeme od narodenia a Šimi este ani raz plienocku neprekakal ,alebo neprecikal

etuska
22. aug 2010

@kivec
no mozno u vas je energia drahsia.my sme sa o tom s MM bavili a je dost mozen,ze v nasej "county" su lepsie ceny energie ako v Anglicku.

Ohladom schnutia plienociek-dlho schnu napr. bambusove,ale take Bum Genius Flip,alebo tots Bots Fluffle schnu dost rychlo a to tu u nas na severe prsi podla mna castejsie ako napr. na juhu Anglicka. Niektore plienocky mi v pohode za par hodin vyschnu.

Sušičku by som nepouzivala uz len kvoli tomu co pises-ze je to žrač energie a teda potom sa tam eko-stranka uplne straca 😒 my sušime klasika na sušiakoch

etuska
22. aug 2010

@klapinka
ja som začala u Šimiho s latkovanim az ked mal zahojeny pupck,co bolo nastastie velmi rychlo

elixia
22. aug 2010

@etuska 🙂 🙂

etuska
22. aug 2010

@elixia 🙂 😉

mona12071
23. aug 2010

ahojte najlepsie maminky 😉
musim sa vam pochvalit spinkali sme celu noc okrem jedneho papkania co bolo az o 5;15 a spinkali sme do 8 hodiny holky ja som prespana do ruzova 😀 😀

mrk11
23. aug 2010

@mona12071 to ti teda zavidim (ale v dobrom), ale snad sa prepracujeme k tomu aj my, zacala som citat knihu, co si mi poslala, a hoci je az od 6 mesiacov, mnohe sa urcite da uz uplatnit. Najrozumnejsie pocasie zatial vyzera na stredu, co tak sa konecne naozaj stretnut? My sme tu potom este tyzden a pol a ideme na 2 tyzdne na dovolenku na SK. No a v ten tyzden pred dovolekou mozeme tiez niektory den, ked bude pekne.

mona12071
23. aug 2010

@mrk11 super ked bude pekne tak stredu to plati 😉
zaujimave citanie vsak 😉

mrk11
23. aug 2010

@mona12071 - no aj som len na uplnom zaciatku, dufam, ze dnes si doobeda eli schrupne a nieco pocitam, aj manzel mi hovoril, aby som citala, on sice k eli nevstava, ale teraz mame spolubyvajucu na dovolenke, tak skusame ju necht aj trosku pomrncat v postielke, tak ho to budi (doteraz ani nevedel, ked eli plakala, lebo som ju hned brala, aby sa on aj spolubyvajuca vyspali do prace).

mona12071
23. aug 2010

@mrk11 neboj bude lepsie 😉

kvietocek7
23. aug 2010

@newyorkgirl ja si to v duchu tiez myslim, hoci som postretala deticky co mali vdaka cumliku zdeformovane zubky -horme boli vysunute 😖 ja okrem toho hlavne chcem koli tomu, ze on sa budi koli tomu aby nasiel dudu. Ale mame za sebou uz zaspinkavanie poobede a na noc bez dudu, ale uplne celu noc este nie,lebo ked sa zobudi este musime dat-lebo tolko kriku po polnoci uz vyhnalo aj MM z postele 😒 😔 tak aspon pri tom zaspavani sa tesim,ze aspon nieco 🙂
tak ty sa chystas na Svk sama s dvomi detickami?? fuuu no to asi teda nebudem sama 😒 tiez sa na to chystam psychicky aj fyzicky 😝

@etuska ja nemam nic proti latkovaniu, ale co sa tyka dvoch deticiek myslim,tym,ze starsie deticky su ovela samostatnesie ako ked je mensi vekovy rozdiel tym je to na cas ovela narocnejsie 😒 - napr.ked jedno spinka a druhe je hore a pod.. - ale inac v poho

kvietocek7
23. aug 2010

@mrk11 ono pokial by si Eli zvykla -ale myslim si ze pre nu je este staaaale cas do toho 6mes -tak to zoberie cas. Zatial ak chces aby bol relativne klud, aby muz a spolubyvajuca isli v poho do prace, musis vstat ako na povel a dan za to je unava,nevyspatost 😒 poznam,poznam, u nas z unavy niekedy aj nervozita brrr 😠 no a k ked si k tomu pridam nasu aktivnu dcerku pocas celeho dna, fuuu tak to je co robit -napoly zobudena fungovat 😀 😀 Tiez by som si zelala aby nam synator prespal celu noc ale zatial asi v nedohladne 😖 teraz chcem zredukovat pouzivanie cumlika a pak se uvidi ....

mrk11
23. aug 2010

@kvietocek7 - ja viem, ze je este cas, ale ja takto fungujem uz rok, ja som totiz od zaciatku tehotenstva (este, ked som ani nevedela, ze som tehotna) nemohla spavat, jednoducho maximalne 3 hodky a to som potom aj v praci padala na pusu od unavy, no a odkedy sa Eli narodila, tak na kazde zamrcanie som ako na povel, len ona je nespave babo, cez den pospi hodku, niekedy dve (to oslavujem) za cely den, aj to nie vkuse, na doobedie a poobedie si to rozlozi, a spavat chodi presne 22.15, to viem, ze to mi zaspi do 10 minut, predtym ju zaujima vsetko - tycky na postielke, nas paplon, moje nausnice, zlosti sa, ked ju len tak dam do postielky, aj to uz skusame, nech si mrnci, no to je tak max 15 minut, co tam vydrzi sama. Cumlik nastastie nepraktikujeme, aj sme chceli, ale mala nam to rezolutne odmietla, ja som ho nosila aj v kociari zo 2 mesiace a skusala som jej ho vrazit, no nim som ju len viac nastvala. Oproti tebe je to len ona, co sa jej venujem, ale aj tak mam niekedy dost.

mona12071
23. aug 2010

@kvietocek7 no neviem ci je to najlepsie stavat ako na povel dieta si na to rychlo zvykne
ja som doteras stavala na povel ani nezacal plakat len mrncat lebo ked sa rozplakal to mu potom trvalo nez zaspal a donedavna to vykreslilo az tak ze som bola aj 7x hore a vedela som ze nieje hladny len si cucol a zaspal zacal sa budit zo zvyku a ked dokazem s tym nieco robyt alebo aspon sa pokusit preco nie
zacala som mu predlzovat intervaly namiesto mlieka len vodu pravdaze nechcel ale za 20 minut zaspal neplakal len mrncal ked isiel plakat zasasom mu dala vodu a videl ze neuspeje tak zaspinkal najskor som mu dala za 3hodiny a potom za 4 a tuto noc sa mi zobudil len 1 x

vies aky je to krasny pocit po stavani 7x?dokazem lepsie fungovat necitim sa taka unavena a urcite to aj malicky citi ze ma vyrovnanejsiu maminku
ale je to vec nazoru
ja niesom za vyplakanie dietata nic take mne by to utrhlo srdiecko ale teras ho uz necham aj 3 minutky a ked som mu dala rezim ide kazdy den v rovnaku hodinu spinkat aspon sa snazime do toho casu dat jeto ovela lepsie a uz si sam nastartoval vnutorne hodiny 😉

mona12071
23. aug 2010

neviem kolkokrat som uz dnes volala na ambasadu a myslite ze mi to niekto dviha? 😠 😠

mrk11
23. aug 2010

nasa Eli 🙂

mona12071
23. aug 2010

@mrk11 naaadherna

mrk11
23. aug 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre