Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
23. aug 2010

ahojte,
nas trapia od noci teploty,.... ☹ dufam, ze je to od zubkov. strasne si trha Millie aj usi,... asi to budu tie horne tesaky, co? boli sme aj u Dr., lebo som mala na dnes dohodnutu poradnu, tak mi kamoska malu premerala, odvazila a aj popocuvala. vraj mame pockat ako sa to vyvynie s tou teplotou a pripadne davat jej cipky na teplotu.
tak stale poplakava a jedine na rukach je kludnejsia, teraz sme presedeli 2 hodky v zahradnej hojdacke,.... tam sa jej pacilo.
😀
nase miery: 8000 g, 71 cm,.... vraj vobec nevyzera na to ze nic okrem mojho mlieka neje

😉

mrk11
23. aug 2010

@mona12071 dakujeme 🙂

mrk11
23. aug 2010

@dadulka2000 aj ja len kojim a neprikrmujem, Eli sice obcas vystartuje po monom taniri, ale to je teraz so vsetkym tak, aj po mobile, ovladaci...🙂 Jej to tiez prospieva a je dost velka, nosi uz vecicke c 68 a su jej pomaly male a pred 2-3 tyzdnami mala 7.9 kg. Nechcem ju este prikrmovat, ale od 6 mesiaca budem musiet zacat, lebo musim spat do prace, ked bude mat 11 mesiacikov, tak aby sa naucila jest, ale prestat kojit ju chcem az co najneskor, uvidime ako to cele pojde sklbit.

mona12071
23. aug 2010

@mrk11 kojene deti aj tak sa zacinaju prikrmovat najskor od 6 mesiaca tak mas cas 😉

kvietocek7
23. aug 2010

@mona12071 neboj moja zlata ja ten pocit vyspatia poznam od prveho dietata,ale ak mas raz demandig baby tazko ti pomozu metody s ktorymi sa dieta nestotozni raz darmo 😒 jasne,ze vstavanie na povel neuznavam ale to su deticky ak nechcem aby plac prebudil mm tak to si potom berie dan,raz darmo 😖 a ked si to zoberiem z inej stranky dieta sa nosi v brusku 9mes a ked je uz tu tak v zapati by sa malo rychlostou rakety prisposobovat co vyhovuje nam tak mi to pride v porovnani takove makove 😒 Myslim,ze az postupne sa da co to vysekavat a prisposobovat ale zatial to chce zeleznu trpezlivost, no co uz raz su to deticky 🙂

mona12071
23. aug 2010

@kvietocek7 nechcela som aby si ma zobrala v zlom a myslim ze kazda matka vie co je najlepsie pre vlastne dieta a ja som nepisala ze dieta sa musi prisposobyt rychlosti rakety ale ked je starsie urcite nie ked sa narodi ved ani nevie rozoznat co je den a a noc

kvietocek7
23. aug 2010

@mona12071 ale nie, kdeze v zlom, to nie 🙂 s tym prisposobovanim je to rozlicne,ja si len myslim,ze treba respektovat ich potreby

mona12071
23. aug 2010

@kvietocek7 to nehovorim vlastne ani moje dieta neplace lebo nema kedy 😀 ale s tym budenim som musela nieco spravit keby bol hladny a vypil flasku tak neriesim ale on len cucol a spal dalej takze to bolo o zvyku a nemoze byt hladny skor ako za 3-4 hodiny ked sa ozve v noci po 3 hodinkach dam mu papat ale nie skor a pomaha to 😉

kvietocek7
23. aug 2010

@mona12071 a vy ste uz presli na UM? alebo stale MM?

uankab
23. aug 2010

ahojte, vidim ze riesite spanie deticiek... nasa magdalneka sa tiez stale budievala, ked jej idu zubky aj 7x za noc... nejako som to neriesila, dala som jej vzdy cucnut, zaspinkala a bolo... obcas zobrala cumel, ale niekedy ju viac este rozcertil, zato prsnik ju vzdy ukludnil a za 5minut spinkala... dokonca medzi 5-6mesiacom sa budila kazde 2hodiny na papanie a vzdy sa napapala... ja osobne si myslim, ze deticky sa naucia spat, niektore na to potrebuju viac casu... dufam ze to nezakriknem, ale posledne dve noci spala od 8-4rana, tak sa velmi tesim.. a nic som nezmenila... dufam ze aj dnes bude tak dobre spat, lahnem si spolu s nou ..

mona12071
23. aug 2010

@kvietocek7 ja som nekojila od zaciatku no kolostrum dostal aspon ze tak a len troska mliecka ale ja som mala zdravotne problemy po cisarskom tak bohuzial 😢

brigitahornyakova
23. aug 2010

dobry den prosim vas dievcata ktore ste rodili v anglicku odpovedzte mi na tuto otazku.SOM iba v 11. tyzdni tehotenstva a zijem tu iba 2tyzdne prosim poradte mi ake su tu moznosti tlmocnika pri porode.Velmi sa bojim prosim pomozte

kvietocek7
23. aug 2010

@mona12071 nuz co spravis 😕 pocuj ty byvas vo Felthame ci kde si spominala? pravdepodob sa tam zajtra chystame tak ta mozno niekde zazrieme 🙂

@brigitahornyakova no to tazko poradit, zatial som sa nestretla s tlmocenim pri porode, je to situacia ktoru si ja osobne len tazko viem predstavit 😕 ale poistila som sa manzelikom,ze keby nieco. Pre teba asi naj -ak tu chces rodit -naucit sa aspon zakladne vyrazy,teda co sa hlavne tyka porodu. Casu mas este dost tak snad ti pomozu aj casopisy, no a k tomu dobry slovnik 🙂 good luck
tiez viem,ze moznost tlmicnika urcite je len sa treba informovat v nemocke kde budes porod absolvovat

elixia
23. aug 2010

Ja ked som prvykrat prisla do nemocky, tak sa ma hned pytali, ci potrebujem help s prekladanim,ale hned aj skonstatovala,ze asi teda nie...cize zrejme takato sluzba existuje, len si treba zistit v konkretnej nemocnici ci ju poskytuju. Tu zije veeeeela Poliakov, takze zrejme aj preto.
Inak @brigitahornyakova odporucam to iste ako kvietocek7 - ucit sa, ucit sa, ucit sa..ved casu mas este viac nez dost 🙂

@mrk11 krasne babatko, baculate...na zjedenie 🙂 fotili ste sami, ci ste si dali urobit niekde?

mrk11
23. aug 2010

@elixia dakujem, fotim si sama, len nemam cas upravovat, ale aj ten snad bude onedlho🙂

mrk11
23. aug 2010

@brigitahornyakova elixia ma pravdu, pytaju sa, ci potrebujes tlmocnika. Chystas sa rodit tu? Oni ti aj povedia, ze pri sebe musis niekoho mat pri porode (vacsinou si beru manzela, mamu...), tak by bolo dobre, keby vedeli aspon trochu anglicky, ak ty nevies. Ale za ten cas, kym budes rodit, urcite sa nieco naucis, zapis sa do skoly, aspon pochytis zaklady a samozrejme as musis chciet ucit.

uankab
23. aug 2010

@brigitahornyakova , mas narok na tlmocnika, to NHS poskytuje zadarmo... je jedno ci rodis, alebo ides len na vysetrenie k lekarovi... funguje to tak, ze musis to nemocnici povedat, a oni ti ho zabezpecia (ak nie slovaka, tak cecha, tych tu je totiz viac).. kazda nemocnica ma spravenu zmluvu s agenturou, ktora ich poskytuje.. tlmocnici su specialne trenovani, mozes si ich ziadat pri kazdom vysetreni (len jasne ze to musi byt dopredu dohodnute ak je to planovane ale mali by ti byt vediet poskytnut ho aj v priebehu par hodin)... v ktorej oblasti byvas?
inak kamoska bola tlmocit pri porode a bola to celkom sranda, pretoze vlastne rodila s tou babou, plus musis prekladat vsetko, vratane nadavok 😀 ... ja mam na to tiez licenciu, ale kedze sme sa prestahovali a teraz popri magdalenke to nerobim..

elixia
23. aug 2010

@uankab takze tak je to s tlmocnikmi..dobre vediet 🙂 A nevies poradit ako ziskat taku licenciu? Uz viackrat som pocula,ze tu v nemocke hladaju tlmocnikov, no nemam sajnu ako sa k tomu dostat..

elixia
23. aug 2010

Je tu niekto z Hertfordshire? ze instantne Tesco...ti anglani uz maju vseeetko instantne 😀 😀

http://www.cas.sk/clanok/177812/nove-tesco-v-an...

etuska
23. aug 2010

@uankab
tak to by ma ohladom tej licencie zaujimalo tiez-lebo mne Eviska dala infosky na jednu agenturu tu v NI-ale je tam dost velky poplatok nazaciatku-tusim 360libier 😝

hathor1231
24. aug 2010

@brigitahornyakova ahoj, skus toto:
http://www.echomagazin.com/clanky/prakticke_rad...
mas este vela casu,tak si za to sadni,uc sa. ja som tiez nevedela vsetky tie vyrazy,ved je toho kopa,naucila som sa,nikdy som tlmocnika nevyuzila 😉 hlavne ta chcem pochvalit,ze sa snazis 😉 mam znamu,co je tu 3r a nevie ani ceknut 🙄 ked som jej ponukla tuto stranku a dala som jej moj "slovnicek" co som si urobila, nasla na nete, do midwifes atd. tak ze bude mat pri sebe chlapa 🙄 myslim,ze ona sa do neho anilen nepozrela 😝 ale akosi nemyslela na to,ze chlap moc toho asi nebude chapat,to je cisto zenska vec, zbytocne zatazovala jeho so slovickami co sa mohla naucit ona 😝 ked sa budes zapisovat u gp,tak si tiez vybav prekladatela, pri porode je to zlozitejsie lebo je to narychlo,tak sa nespoliehaj. v cakarni u midwife som zapocula polsku tlmocnicku a ta spominala,ze bola ale to len preto,ze bola v nemocke a narychlo ju zavolali...
odporucam ti naucit sa to,lebo ak prides a nebudes vediet ani ceknut,tak sa k tebe aj tak budu spravat 😒 anglanci maju dost pristahovlacov,co nevedia ani ceknut. zazila som to v nemocke viackrat,ked som cakala a prisla polka co sa snazila rukami nohami dohovorit,neuspela. ked odisla,tak sestriky "dalsia sprosta polka je tu" 🙄
naozaj,uc sa, da sa to. nikomu tie slovicka nepadnu len tak z neba do hlavy,ak nemas anglanca za partnera,tak je to tazsie,musis sa ucit v spolocnosti a na nete... budes mat dobry pocit,ze si neni na nikoho odkazana a ze nezvolis nieco,co nechces lebo nerozumies co sa pytaju... 😉
preco ches rodit tu? ked si tu tak kratko,nemas narok na benefity,tak preco anglicko? nemyslim to v zlom 😉
kde byvas?

newyorkgirl
24. aug 2010

babule dneska na mna mysliteeeeeee, o chvilku vyrazame na letisko az do liverpoolu a o 18tej nam to letiiii, tak boze nech uz je zajtra aspon 😀 😀 😀

etuska
24. aug 2010

@newyorkgirl
nech vam cesta rychlo ubehne bez problemov.Štastnu cestu.Drzte sa. 🙂

adoracion
24. aug 2010

@newyorkgirl aj my zvykneme lietat stale z liverpoolu :-~) tak stastnu cetu nech to hlavne rychlo prejde 🙂

hathor1231
24. aug 2010

@newyorkgirl 😵 drzim palce 😉

mrk11
24. aug 2010

dnes sme Eli objavili prve dva dolne zobky, uz ich citit, este nevyrastli, a je ich aj vidiet. Najlepsie na tom je, ze ja som s nou doma a vkuse a objavil ich tatino🙂)))

mrk11
24. aug 2010

@mona12071 - zajtra ma byt heavy rain, je to vobec mozne?! Ja som zvedava, ake pocasie nakoniec bude, okolo 12 by sme sa mohli spojit, uvidime aktualne, nechce sa mi verit, ze by sme to museli znova zrusit!

mikailla
24. aug 2010

Ahojte mamicky v UK,prosim Vas,mozete mi poradit,ake matrace ste kupovali do postielok ? Zistila som ze vela mamiciek na SR kupuju kokosove,no tu v UK ho neviem najst (nasla som strunovo kokosovy no velmi drahy ) dakujem 🙂 pekny vecer

uankab
24. aug 2010

@elixia @etuska .. ohladom licencie, ono nie je lahke ju ziskat... ta skuska je sakra tazka a uz by som sa uprimne na to asi nedala, aj ked to bola dobra skola pre mna... mozte ju robit v oblasti zdravia (nemocnice, GP) alebo prava (policajti, sudy, housing).. ja som robila pravo, ak mate spravenu tu tak mozte ist prekladat aj zdravie, opacne to zial neplati...neviem presne ceny za zdravie, ale Diploma for public service interpreting in the area of law je certifikat ktory ziskate, skuska stoji cez 500libier, plus k tomu aby ste ju mali aspon sancu spravit je dobre navstevovat kurz (bez neho fakt nemate sancu) a ten stoji tiez okolo 1000libier (robia ho rozne organizacie za rozne ceny).. ked mate cetifikat, tak sa mozte zapisat do narodneho registra prekladatelov (to je ten poplatok cca 400 libier rocne) a vtedy vas mozu vyhladavat rozne agentury, alebo priamo s agenturou uzatvorit zmluvu... uprimne keby som za to mala platit tak to nerobim, mne to financoval coucil a stalo ma to len 200libier... ak zijete v oblasti kde je vela slovakov/cechov, tak sa to mozno oplati, inak si myslim ze je to cele sialenstvo a stoji to strasne vela prachov a nervov... ak chcete viac info, kludne sa ozvite.. ja to nerobim, lebo sme sa prestahovali z norfolku (co je skoda, pretoze ziadneho tlmocnika slovaka tam nemali) a tu kde som nie je vela pristahovalcov...

@mikailla , a co je to vela? my mame kokosovy (bez pruzin) a stal asi okolo 100libier, objednavali sme ho z webu.

kvietocek7
24. aug 2010

@uankab asi tomu nem rozumiem, co sa mysli tym kokosovym matracom,je niecim zvlastny pre deti? a preco prave taky je v kurze? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre