Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
24. aug 2010

@mrk11 uz som si zvykla no nechame sa prekvapit uz neverim tomuto pocasiu

uankab
24. aug 2010

@kvietocek7 , ja som nechcela penovy madrac ... tak mame z kokosoveho vlakna.. hej je lepsi, je to prirodny material, lepsie dycha atd..

elixia
24. aug 2010

@uankab dakujem pekne, no vidim,ze je to 'lepsie' ako som si vobec vedela predstavit...za tie prachy to asi naozaj nestoji, tu je sice vela pristahovalcov,ale 99% z toho Poliakov, tak jedine, ze do Polstiny by som tlmocila 🙂

@mikailla ja som tiez dost dlho hladala a nakoniec sme kupili doma,lebo 100£ za matrac sa mi zdalo dost teda...penovy sa vraj ani neodporuca velmi, hlavne ked uz je babo vacsie, tazsie, ze sa preliacuje, nedrzi dobre tvar...tie kokosove su asi lepsie, aj ako pise uankab, lepsie dycha..

mikailla
24. aug 2010

@elixia - to je otazka co ma asi najviac zaujima,ze kolko asi tak vydrzi ten penovy 😖 nechystam sa byt v UK dlho,takze mi je tiez dost luto dat 100 libier za matrac ktoreho sa budem potrebovat zbavit. Aky si nakoniec kupila? a dala si si doviest zo SR? Dakujem Vam za nazory. 😵

uankab
25. aug 2010

@elixia , poliakom sa to oplati, to fakt.. ale to by si musela robit skusku v polstine... neviem sice nakolko vies polstinu, ale ver mi nie je to ziadny med lizat.. poznat vsetky pravnicke vyrazy, konsekutivne tlmocenie sa este ako tak da, ale simuntalne je fakt zabijak - a tie sa velmi casto aplikuju napr pri witness statement, v psychologii atd..

@mikailla a co znamena ze sa tu nechystas byt dlho? 😉 podla mna je to len cisto na tebe, ked sme si vyberali madrac my a skusali sme vsetky tie nove penove, tak to bol pre mna neuveritelne neprijemny pocit ked som si nan lahla... takze nedala by som ho urcite ani babu... a my mame cotbed, cize magdalneka tak bude spinkat doost dlho, tak preto sme investovali do drahsieho...

mrk11
25. aug 2010

@mikailla ja som presne nad tym rozmyslala, aky kupit, a poradili mi kamaratky, ze nech kupim penovy, ich deti na nich spavali do 2 rokov a nebolo vidiet, ze by sa pod nimi co i len trochu preliacil. Tie z kokosoveho vlakna su lepsie v tom, ze su vhodnejsie pre alergikov, lepsie dychaju..., ale urcite, ak kupis penovy matrac, tak to neublizi babu, ani jeho chrbtici. Momentalne je aj trendom kupovat matrace s kokosovym vlaknom, ja proti nim nic nemam, ale viem povedat, ze Eli ma uz 8 kg, vobec sa pod nou nijako nepreliacuje, ono je to ozaj ine, ked si na to sadne/lahne dospely clovek, take babo je lahucke. Cize sa vobec neboj, kludne ho kup, nas stal okolo 30 libier po zlave, kupovali sme ho ako deal s postielkou a som spokojna. Mienim investovat do matraca, ked mu budeme kupovat normalnu postel, pripadne aj skor, ak by som videla, ze sa pod nim matrac preliaca.

mrk11
25. aug 2010

@mona12071 ved uvidime, nechame tomu este 4 hodiny🙂

elixia
25. aug 2010

@uankab to som skor zo srandy myslela, az tak dobre po polsky neviem a hlavne ani nechcem 🙂

@mikailla no to keby som si pamatala,ze aky sme nakoniec kupili 😀 Kupovali sme ho este v aprili ked sme boli doma a tam aj zostal, svokrovci ho maju doniest teraz cez vikend....tak v piatok ti najskor budem vediet povedat aky je 🙂

mona12071
25. aug 2010

@mrk11 pozerala som na pocasie a do 1nej ma byt pekne a potom rain ☹

jo a baby moje my ste stavali pred pol hodinkou 😀 😀 😀

mrk11
25. aug 2010

@mona12071 hej, ja som uz tiez pozerala, no na porazenie. my mozeme najblizsie buduci tyzden, nedohadujme den, zavolame si taky den o 12, ked bude pekne a dohodneme sa akcne, ved do hodiny mozeme byt spolu🙂 a predvedieme vam zubky🙂, ktore by uz mali byt vyrastene.

mona12071
25. aug 2010

@mrk11 gratulujeme mozno preto chuda ani nevedela spinkat 😉

mikailla
25. aug 2010

@uankab - no to je asi to najhorsie,ze som ich neskusala ake makke su,pozerala som to len cez internet,ale chystame sa zajtra do ikei tak si vyskusam kvalitu,pod tym pojmom nie dlho myslim,mozno pol roka,mozno rok.. 😅 .No Vam sa oplatilo zainvestovat 🙂 @mrk11- dakujem za tvoj nazor na penovy matrac 🙂 tak si teraz viem o nom urobit troska lepsiu mienku 😉 @alexia - tak ak nezabudnes mozes napisat aky je ten matrac 🙂 a dovezu ho osobnym autom? fiha tak to by ma nenapadlo 😀

elixia
25. aug 2010

@mikailla jasne,napisem ti...hej, autom, aj kocik nam dovezu, ten sme tiez na SK kupovali...taaak sa uz tesim 😀

mikailla
25. aug 2010

@elexia - tak s tych anglickych kocikov som si nevedela vybrat ani ja,vsade tie ich vajickove verzie a vacsina kocikov na jeden styl len rozlicne znacky a ceny,co sa mne nepacia 🙂 tiez som si chcela zo SR objednat nakoniec som nasla jediny do ktoreho som sa zalubila 😀

mona12071
25. aug 2010

ja sa asi nedostanem ani dom ☹ volala som na ambasadu a oni este nemaju moj rodny list je mi az do placu mam skusit za tyzden a rodny list bol dany na zaciatku juna ☹

elixia
25. aug 2010

@mikailla a aky ste nakoniec vybrali?

@mona12071 no mam dost, tri mesiace a stale nic??? 😕

mrk11
25. aug 2010

@mikailla no mne sa pacil jediny kociar a ten sme aj kupili, len bol velmi drahy, ale je pravda, ze sme boli na kociare pozerat asi len 2x a potom som sla kupit Eli nejake vecicky a padol mi do oka kociar 🙂 http://www.mamasandpapas.com/product-ultima-9-i...

Ale je pravda, ze ja som chcela klasicku vanicku, aj kvoli chrbatiku..., ale musim povedat, ze pouzivame autosedacku, aj ked auto nemame, snad od 6 tyzdnov, lebo Eli vo vanicke nechcela byt, tu mame v podstate nedotknutu, ta v nej vyrevovala na pol Londyna, mala take nervy, ze sa nam v tom vzdy pokakala az po krk. No a este 3 tyzdne v autosedacke a ideme do buginy. No a nakoniec dufam, ze sa mi podari celu 3-kombinaciu predat v nejakom second hande aspon za zlomkovu cenu 🙂

mrk11
25. aug 2010

@mona12071 neboj sa, urcite pride, a urcite stihnete ist domov este teraz v jeseni, kym je ake take pocasie 🙂)))

mona12071
25. aug 2010

tak obvolala som vsetko a viete kedy to posielali na sk?24 jula a vraj to ide este cez niake organy nie hned tam
volala som este raz na sk ze by to tam mali mat a ona mi hovorila od kedy to poslu to je aj dalsie 3 tyzdne a viacej informacii mi moze dat tak za mesiac a moze to trvat este tak 2 mesiace mna ide vazdne slahnut od nervou dohodla som sa s nou nech mi to neposiela sem ale na slovensko lebo to by bolo zasa 3 tyzdne stratene ach jo a vraj tam maju niaky novy system co ich spomaluje proste neosvedcuje sa ach jo a este mi povedala ta zo slovenska ze ja som bola asi jedna z tych co bola medzi prvymi co dali ziadost ale cakala zasa taky mesiac nez sa im nazbiera viacej a poslu to spolu 😠

mona12071
25. aug 2010

tie co este nemate miminka nedavajte si robyt rl tu dajte splnomocnenie mamke alebo niekomu a nech vam to vybavia na sk usetrite koppppuuuuuuuuuu casu

elixia
25. aug 2010

@mrk11 no mna dost aj ceny kocikov tu odradili...

@mona12071 chuda,tak to si mala naozaj 'stastie'..keby ti to aspon nesurilo sa vratit... ☹ Takze oni to z UK na SK este len pred mesiacom poslali a na SK maju dalsie tri na vybavenie??? 😨 😨 moooje nervy..

Vidim,ze my to asi tak urobime ako vravis,ze posleme niekomu domov nech to vybavi,aj ked my sa zas tak skoro domov nechystame...ale clovek niekdy nevie.

mona12071
25. aug 2010

@elixia vies moja babka sa na neho velmi tesi a hovori ze uz sa ho nedocka ☹

mrk11
25. aug 2010

@elixia no mna tiez, ja som najprv chcela, ze si poziciame od niekoho, kto uz babo mal, pripadne kupime z druhej ruky, ale nakoniec rozhodlo to, ze nam manzelovi surodenci navrhli, ze nam prispeju na kociar, dalej rozhodlo, ze ja som maloco pre Eli kupovala, v podstate som vybavicku zdedila po kamoskach, tie mi to poslali zo Slovenska, ja som zaplatila za dovoz akurat. Tak sme vlastne kupovali len postielku a matrace (do prenosnej a do normalnej), supravu do postielky, vanicku, kociar a zopar veciciek na oblecenie. Lebo to mi baby tiez navrhli, ze mi kupia aj kociar na SK, a vazne sme nad tym uvazovali. Akurat si teraz lamem hlavu, ako dalej s vecickami, Eli je velka, a uz nosi vecicky na 6-9 mesiacov kvoli plienke, a akurat mi chyba vykrytie vecickami na obdobie 6-18 mesiacov. Na starsiu uz mam krasne, mnohe skoro vobec nenosene vecicky, takze ja kupujem vybavu az teraz 🙂 Ale mam kolegynu, ktora ma po jej chlapcekovi zasobila pyzamami - biele overaly, teraz ide ozaj len o to, aby som jej kupila nejake bodynka a teplacky su jej este vsetky dobre zatial 🙂

mona12071
25. aug 2010

@mrk11 dufam ze nam to uz vijde ☹

elixia
25. aug 2010

@mona12071 na take radsej ani nemysli..

@mrk11 joj, tak to ste mali fajn potom...ja som sice vacsinu veci cez ebay kupovala, ale za tych par mesiacov sa to teda nazbieralo, takze sme tak nejak racionalne museli rozmyslat aj s kocikom 🙂

mikailla
25. aug 2010

@elexia - nakoniec sme vybrali Flush asi jediny naozaj neprehanam jediny co sa m tu v UK paci. No pozerala som fotky naozaj mas aj Ty pekny,ale to by si asi tazko zohnala tu taky,nie... 🙂 @mrk11 - tak to je naozaj skoda,ze Vam mala nechcela byt v tej vanicke, je to naozaj drahy kocik a aj ma slusne vybavenie,dokonca stolicku 🙂 😀 tiez som hladala hlavne s velkou vanckou 🙂 @mona12071 - potrebujem dat rodicom splnomocnenie? 😖 myslela som ze na matriku a notarov mozu riesit aj bez 😅 😅

anjelicek26
25. aug 2010

Ahojte babulky, my mame vo vyhlade paaas!!!! Nemecky, ale to je fuk! Pani u nas v dedine v nemecku nam ho spravi aj BEZ MALEHO, staci ak podpisem drahemu splnomocnenie - uplne neformalne na papier - donesieme apostilovany rodny list + nemecky preklad a mame to na pockanie. Teda este detail - biometricku fotku nasho krpca. To bude haluz u fotografa, kedze nase dieta stale spi 😝

mrk11
25. aug 2010

@anjelicek26 skvele, aspon si sa vyhla vsetkej byrokracii 😉

mrk11
25. aug 2010

@mona12071 snad uz hej, ved sme zrusili uz asi 4 stretka, tu prsi od 13.15, dnes sme ani neboli von a to ma dnes drahy hraci den, co znamena, ze pride z prace, zvita sa s nami a naje sa a potom ma cely vecer pre seba az vlastne dokedy chce, tvarime sa, ze nie je doma. Proste sme to zaviedli, aby aj on mal nejaky relax obcas, tak to ma 2 dni v tyzdni. Mna to caka, ked prestanem kojit. Akurat hroza, ze cely den nejako vykryvam, co s Eli, vobec mi kvoli zubkom nechce spat, je nervna, maximalne podriemala 20 minut dnes. No co, nejako to zvladneme 🙂

mrk11
25. aug 2010

@mikailla mne to bolo tiez luto, ale nikdy nevies, ake bude tvoje babo, tak akurat pre nas to bola zbytocna investicia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre