Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etnicka
26. feb 2009

Dobre ranko, hanana vitaj 🙂
chudak Majka, snad bude vsetko OK

dik za infosky o benefitoch, aj mne sa velmi zidu 🙂 dnes ideme s manzelom na urad prace, ci co to je, tak nam povedia, ci mam pravo na nejake prispevky, ked som na materskej zo Slovenska, ale pravdepodobne hej, kedze mi to vyplatia az spatne, ked sa babatko narodi. Inak vybavenie slovenskeho rodneho listu by nemalo trvat viac ako 3 mesiace, maju na to povinnu lehotu a ak ju prekrocia, mozu dostat pokutu. Slovensky sobasny list nam trval 2.5 mesiaca a na matrike hovorili, ze obycajne to byva este kratsie.

majte sa krasne 😉

eviska83
26. feb 2009

munu- nic nove o majke?

magisa
26. feb 2009

vsechny jsme napnute...jak to s Majkou a malou pokracuje 😲

adoracion
26. feb 2009

ahojte takze dakujem za tu knizku o spani ale to bude trochu problem neviem si predstavit ze ju necham vyplakat tri hodiny kricat v postelke !!! ale idem domov na 2 tyzdne ssnad mi moja mamka zmena prostredia sestry a tak pomozu a nejako ju preorientujeme k spinkaniu od 8 do 8 napr. Teraz chodime spat fakticky okolo jednej. Dnes sme boli v londyne na ambasade konecne mam rodny list a malu zapisanu v pase. Okrem toho ze sme si v tej zime vystali vonku hodinu vobec ich nenapadne plakajuce kricajuce dieta pustit dnu maju tam teda pravidla..!!! Okrem toho ze ako obvykle sme obdrzali jednu z pokut za auto ktore nam uz chodia pravidelne pri navsteve londyna nabuduce asi zaparkujem tu pred domom a zhruba 200 mil pojdeme peso este ze sa mozem opriet o kocik to bude najlepsie malicka celu cestu plakala kedze je trosku chora a sediet v sedacke sa jej nechcelo... to dopadlo celkom dobre 🙂
co sa tyka tych dokumentov dik prisiel mi mail je to to iste co mam az na to potvrdenie osetrujuceho lekara myslim si ze je to to iste co je v ziadosti o priplatok v casti C takze zbytocne potvrdzovat obidva co myslite????
na majku som cely den myslela hlavne ked som videla odbocku na Birmingam kde ona byva uz by nam mohla napisat nunu ako to dopadlo je zvlastne ze niektore babetka nechcu ist von a niektore sa tak ponahlaju moja hani prislaskor o 6 dni 🙂
co sa tyka benefitov urcite skuste vsetko az to nevijde nevijde hlavne nebudete lutovat ze ste neskusili no to je asi vsetko idem pozret panelak a dufam ze hani bude tak dobra a bude dnes pekne spinkat !!!

adoracion
26. feb 2009

sice panelak este nejde ale nevadi tak sudnu sien zo zaznamu je to super pozerate to ? co vy vlastne vsetci co ste na materskej robievate cez den? hlavne tie ktore este nemate babetka??????????????

eviska83
26. feb 2009

adoracion- ved v tej knizke nedoporucuju dat dieta vyplakat,to by som nezvladla ani ja.
a este k tomu potvrdeniu od lekara,mne povedali ze musia byt obe ,je viem ze to je prakticky to iste ale ked chcu obe tak ja im da obe 😎 😎 😎 .Nech maju radost.panelak este nejde ale ide ordinacia v ruz.zahrade tak zatial pa

adoracion
26. feb 2009

sorry evis myslela som ze to je to ale ma to 63 stran to mam kedy citat 🙂 ale skusim ze co a jak ale vies ja ju este chcem kojit to nebude take jednoduche hm hm

eviska83
26. feb 2009

v pohode,ty mas aj tak este cas ten program sa moze zacat az od 6 mesiaca.ja keby to mam v pc tak to asi nikdy neprecitam tak som si to vytlacila a citala po veceroch ,za 2 dni som to mala precitane a hned sme skusali a fakt to vyslo podla planu.Ja som maleho kojila do 9mes. viem co to je sa poriadne nevyspat. ☹ a teraz ma to caka zas a dvojnasobne ☹ ☹ ☹

eviska83
26. feb 2009

nikto nic nove o Majke?

magisa
26. feb 2009

tak ja jsem se ted probudila... 😔 😔 nejak mne zmohla drimota na sedacce u sledovani Lostu..a hnedka jsem usedla u pocitace v nadeji, ze najdu nejake novinky...a porad nic...si ale davaji holky nacas 😠

luciauk
26. feb 2009

v tomto momente sú v poradí na CS

munu
27. feb 2009

01:30 sa narodila mala Sarinka s vahou 3.20kg a 46cm 😀 😀 😀 potrapila sice mamicku viac ako 40 hodin, ale obe su v najlepsom poriadku, zdrave a stastne spolu s oteckom 😀

zo srdca vam gratulujeme celej vasej rodinke Majka 😀 prajeme skore zotavenie a tesime sa na fotocky malkej Sarinky 🙂

munu
27. feb 2009

vcera som sa uz nemohla dostat k internetu.. ale vidim, ze luciauk ma zastupila 😉

adoracion
27. feb 2009

normalne mi to nedalospat gratulujem majka dufam ze coskoro pridessssssss !!!!

eviska83
27. feb 2009

Gratulujeeeeeeeeeem 😀 😀 😀

munu
27. feb 2009

este som tam nenapisala, ale luciauk to napisala za mna, ze malka sa narodila Cisarskym rezom..
ale dolezite je, ze su vporiadku 😉

etnicka
27. feb 2009

dobre ranko, majke blahozelam 🙂

luciauk
27. feb 2009

majka sa poriadne natrapila ☹ ale ked ma zena dietatko v naruci, vsetka bolest je v tom momente zabudnuta 😉

magisa
27. feb 2009

dobre ranko tehulky
Majke mocka gratulujeme a uz se nemuzeme dockat na fotecky a prispevky o tom, jake to bylo...

magisa
27. feb 2009

munu a co ty???Asi jsi dalsi v poradi 😅
Tak ted mne napadlo, ze Majka nam o porodu do vody moc nerekne 🤐

munu
27. feb 2009

lucia, to je pravda... chudatko, strasne som na nu myslela cele tie dva dni... neskutocne.. ale uz to maju za sebou a verim, ze su teraz stastim bez seba.. 😀

magisa,no to je tiez pravda.. mna to ani nenapadlo popri tom vsetkom, co sa zomlelo..

ja nevyzeram na to, zeby sa malkemu chcelo ist na svet.. asi mu je v brusku dobre 😅

wild.horses
27. feb 2009

gratulujeme majke!!!! som rada, ze to napokon dobre dopadlo.
dnes som bola kuknut na oddeleni, kde budem rodit. No, skoro som sa rozplakala 😉 ale vyzera to tam naozaj pekne, utulno, cistucko, ludia su mili a na kazdej izbe je bazen na water birth.
nuz, uvidime ako bude o 4 tyzdne... 😎

magisa
27. feb 2009

Tak ja mam posledni pracovni den uspesne zasebou..Jeste me pustili o dve hodiny driv domu jako bonus 😵
Byla jsem mile prekvapena, jak hezky se semnou vsichni rozloucili a dostala jsem i oblecky pro mimi 🙂 a mimo jine i snad uz 15 deku 😅 😅

wild.horses- tak to ti zavidim, ze jsi se mohla jit podivat, ja jsem se u me v nemocnici taky ptala, jestli muzeme videt porodni sal a oni to neumoznuji, tak fakt nevim do cehu jdu....

munu- tak Majka vi i delku miminka???Ja myslela, ze se tady v UK miminka nemeri 😕

adoracion
27. feb 2009

jasne ze meraju ved to musia vsade ako zistis ci dieta rastie dokonca ti musia zmerat aj obvod hlavicky hned po porode! s tymi dekami sranda aj ja som ich podostavala vela ale zidu sa len skoda ze su male nemozem ich pouzit aj premna 🙂
majusik asi musi ostat v nemocke dlhsie kedze to bol CR inak by uz bola isto doma aspon ja som bola do 9 hodin po porode doma tak drzte sa

peppapig
28. feb 2009

Holky, oni opravdu v UK miminka po porodu nemeri, spis je to vzacne, kde je dite merene. Obvod hlavicky se samozrejme meri kdyz je detatko mamince na par minut odebrano na prohlidku a oblekani. Tak to bylo u nas a vsech ktere znam u UK 🙂

munu
28. feb 2009

ja chcem vediet, kolko moje babo meria na dlzku, tak ja ich o to poprosim, ci by mi ho zmerali.. za opytanie nic nedam 🙂

magisa
28. feb 2009

munu ja chci vedet taky kolik bude mimis merit/ja mam jen 1.49 cm a muj pritel pres 1.85 cm/ a hlavne kolik vazit v kg..ty jejich pounds mi nic nerikaji 😅

jak se jinac dneska vsechny mate??? nejake zvlastni plany na dnesni odpoledne?? 🙂

munu
28. feb 2009

ja nemam ziadne plany na dneska, lebo som sama doma cely vikend.. muzik je v robotke 12 hodin, dneska aj zajtra.. takze len navarit, oddychovat, upratam nasim myskam, co mame doma... a nic moc.. ani mne pounds nic nehovoria, tak tiez si vypytam vahu v kilach.. 🙂

eviska83
28. feb 2009

mne povedali vahu samozrejme najprv v gramoch pretoze oni to vsade musia zapisovat v gramoch a cm.Ked povedali 3990g tak my s muzom hned usmev ze jaky je velky a oni nic.potom prepli na vahe poundy a povedali v poundoch a hned sa aj oni tesili ze je velky.Zmerali ho az pri prvom kupeli a nevadilo mi to ,ved to bolo asi 3-4 hod.po porode

munu
28. feb 2009

eviska 😀 😀 😀 to bolo dobreeeee 😀 to sa na anglicanov podoba 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre