Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
2. sep 2010

babule a nejake pridavky alebo cosi zaviselo aj od toho ci ste nahlaseny v UK u GPho ze? sa mi zda... ja to asi fakt porusim vsetko, necham si to na SK... preto nam asi uznali po maji aj to porodne si myslim... aby sa to nevybavovalo na SK, uz to v UK uznaju...

wild.horses
2. sep 2010

@newyorkgirl kamaratku mam stadial a tej ta pani, co vybavuje rodicovsky tiez povedala ze nie nie.
Ja neviem ako to je presne. V mojom pripade islo este o mesiace januar az marec, zakon ci co to je sa zmenilo od maja. Mozno naozaj tie, co si ziadate o rodicovsky a narok nan vam vznikol po tomto datume, nemate nan pravo. No tie, co su alebo boli v podobnej situacii ako ja, tak sa nenechajte obalamutit!!!!

wild.horses
2. sep 2010

@newyorkgirl ano, oni posudzuju ten rodicovsky aj podla toho, v ktorej krajine pracujes, kde platis poistovnu ty aj maly. podla mna, ak ho nechas poistit na svk, tak by ti to uznat mali!!!

wild.horses
2. sep 2010

@cutce ip 😉

cutce
2. sep 2010

@wild.horses me rikali, ze si nesmis platit zdravotni pojisteni ve dvou zemich 😲 . Ja chci udelat vse proto abych dostaval to rodicovstvi

wild.horses
2. sep 2010

@cutce ja si neplatim poistku v dvoch krajinach. vsetci sme poisteni len v UK.
@newyorkgirl je vsak v trochu inej situacii, kedze podla toho, co si pamatam, nepracuje v uk. No najlepsie ...spytaj sa priamo, nechcem vraviem za nu.

wild.horses
2. sep 2010

@dadulka2000 tak ako pisem vyssie. Vsetko som spravila legalne, neporusujem ziadne zakony, vyhlasky ani tie stare ani tie nove 😉

wild.horses
2. sep 2010

@mickey85 tak ako pisem vyssie 😉

wild.horses
2. sep 2010

ok holky, uz som vam to tu zaplavila svojimi komentarmi. idem ja.
Dnes mi odchadza do nebicka moj najmilsi psik, tak par dni tu zrejme nepridem...
😔

cutce
2. sep 2010

@wild.horses to je mi lito 😢

mzuzka
2. sep 2010

my mame konecne net, tak som vas trosku docitala, vidim ze sa tu prebera stara dobra tema RP 🙂 no som zvedava, ako dopadnem ja, caka ma to o mesiac 🙂

k porodom snad len tolko, mala som 2 na SR a jeden tu. vsetky tri cisarske a kazdy uplne iny. Na SR som rodila 2 x v tej istej porodnici, s odstupom 2 rokov, prvy porod uplne super, planovany cisarsky v plnej anesteze, nacas, bez jedineho problemu, vecer ma odrodili, rano som sama behala..... pri druhom nam zachranovali zivot obom, aj mne aj synovi a kedze chceli syna udrzat co najdlhsie, nakoniec sa narodil tak neskoro, ze ho museli kriesit, mne dovrzali spodok,zarezali mi aj do mechura aj do casti maternice a uz som nemohla mat deti a na mechuri mam plastiku. treti porod tu v UK, zas planovany cisarsky v plnej anesteze, tehu s komplikaciami, monitorovana az na salu sonom, lebo risko uz mal ritku skoro vonku, lietali okolo nas vsetci, snad aj vratnik.Po porode sukromna izba bez priplatkov, manzel na izbe hocikedy a starostlivost o mna aj o deti este 3 mesiace pravidelne aj doma.

takze skutocne, kdekolvek rodime, vzdy je to o ludoch. I na SR i tu. I ked tu nechavaju povacsine tehotenstvam volny priebeh, ja som chodila i k GP, i ku gynekologovi i k midwife, sono kazde dva tyzdne od zaciatku tehu aj cez brusko aj vaginalne. cize u mna to zhodnotili takto, zial HATH to stastie nemala. rovnako ako ja druhy krat na SR :(

elixia
2. sep 2010

ahojte, tak sme dnes dostali list ohladne toho bytu...uz pred mesiacom(!!!) prebehol transfer nehnutelnosti na noveho majitela. Super,ze sa o tom dozvedame az teraz..a ja som augustovy rent este poslala tomu staremu..tiez dobry sviniar ze nic nedal vediet, ved urcite o tom uz davno vedel a tvaril sa akoby nic. Mame poslat kopiu tenency agreeement a zrejme pridu podpisat novy. Este chcu kopiu gas safety certificate, ale ani netusim co to je, viete niekto?

@hathor1231 s tym slonicatom to nakoniec bude pravda,som dnes bola na scane a nase dieta ma 3,5 kg...som to musela predychavat trochu 🙂

mrk11
2. sep 2010

@elixia gas safety certificate - nam robili raz za pol roka kontrolou plynu a pre landlorda nam chlapik z plynarni vzdy nechal potvrdenie, ze vsetko je v poriadku a vsetko pozrel. Nam ho objednavala vzdy realitka, to bola jedina vec, ktoru tato realitka mala ako tak v merku. Tak mozno to je to. Ak nie, zavolaj do spolocnosti, v ktorej platite plyn a spytaj sa, co to presne od vas chcu a ako postupovat, ze vy ste len najomnici.

elixia
2. sep 2010

@mrk11 vdaka,asi to bude ono, pisali,ze ked nic take nemame, mame im dat vediet a oni to vybavia.Plynar tu sice raz bol,ale ziadne potvrdenie nam nedal..

hathor1231
2. sep 2010

@elixia sono ma +/- 0,5kg, takze to mozu byt 4kg alebo 3kg 😀 mne tiez vyslo viacej ako mala 😉 tak pusti spermie do boja a budes to mat zasebou 😀 aj tebe MK pridava +1tt? lebo mne ano 😕 porodila som v 37tt a na MK som mala 38tt... vraj na sr to pocitaju inak...

elixia
2. sep 2010

@hathor1231 ja viem, ale aj 3 su celkom dost, kedze mame este tri a pol tyzdna pred sebou...no mne to tiez trvalo,kym som pochopila ako to tu pocitaju..MK je v podstate ok,som v 37.tyzdni,ale tu to pocitaju ako 36. oni to beru,ze ktory je uz ukonceny...neviem ako na Sk. Mne napr.ked povedala,ze dalsia kontrola v 16.tyzdni, tak som sa tam dotrepala v 16. a ona ze to malo byt az o tyzden...vtedy mi docvaklo 😀

hathor1231
2. sep 2010

@elixia tu je ukonceny,nie zacaty... ale aj tak je to blbost,ved to sa potom robi rozdiel medzi rizikovym porodom... tyzden je dost rozdiel 😅 mne sa viacej paci sr pocitanie,ide to rychlejsie 😀
este len riadne priberies 😉 ja som mala len 9kg ale vacsinu som nabrala prave v 9m 😝 dovtedy frcalo ovocie a zelenina a potom nutellaaaaa 😅

elixia
2. sep 2010

@hathor1231 aj mne sa to viac paci, ide to fakt rychlejsie 😀 Ani nevrav, ja uz som doteraz pribrala dost, viac nechceeem... 🙂

etuska
2. sep 2010

ahojte kočky,
vybavovali ste si niektora porodne zo SVK tak,ze ste tu v UK nechali"prepadnut"-teda ze ste ziadali az po 3och meisacoch veku dietata? 😕

etuska
2. sep 2010

@elixia
ja som mala na konci tehu 80kg a teraz uz mam skoror 60kg 😀 😝 -takze nic neboj-kilecka pojdu dole

elixia
2. sep 2010

@etuska no to dufam,ze pojdu... musim ale trochu tvrdsi rezim zaviest,lebo teraz je to hroza...mali by prestat vyrabat zmrzlinu 😀 😀
Ty si neziadala o porodne tu? Ja stale rozmyslam nadtym, ci tu alebo doma...sa bojim,ze ked nepoziadam tu, tak pri mojom 'stasti' ho potom nedostanem ani doma a budem spokojna..

kivec
2. sep 2010

@elixia - Ak chces o porodne poziadat na SK, aj tak musis najskor poziadat tu. Lebo na SK chcu dokaz o tom, ze tu si nic nedostala. Ja som tu tiez ziadala a ako na potvoru mi to tu schvalili. No ale aspon mi schvalili plnu sumu, niekto tu pisal, ze mozu schvalit aj menej. To by ma uz ozaj dorazilo.

@etuska - A do kedy mozes ziadat na SK?

anjelicek26
2. sep 2010

@etuska - ked to nechas prepadnut, mozes automaticky zaziadat o porodne na Slovensku? lebo my sme o nic neziadali a krpec ma o 6 dni tri mesiace...ani ma to nenapadlo.

elixia
2. sep 2010

@kivec z toho co som sa tu docitala,niektore urady na SK chcu to potvrdenie,ze tu ti nepriznali a niekde nie...u nas mozes do 6 mesiacov poziadat, preto sa to da urobit aj tak,ze tu poziadas az po termine (3 mesiace), cim to automaticky zamietnu.. Sa bojim,ze ked budem velmi spekulovat, nedostanem nikde nic 😀
Neviem isto,ale zda sa mi,ze teraz tu uz iba celu sumu vyplacaju, niekedy to bolo ze max.250.

etuska
3. sep 2010

@kivec
@anjelicek26
@elixia -no presne ako pise elixia-ak to nechas prepadnut-tak by ti potom mali dat papier ze bohuzial...-a tym padom by som mala dostat na sVK.
Ja som chcela najprv ziadat tu,ale nejako ma mamina ukecala 😝 -uz mam tiez na to ln par dni-tak teda neviem 😝

mrk11
3. sep 2010

ahojte

no ja idem balit, zajtra letime na SK. Uz teraz mam z toho nervy, netusim ako zabka zvladne taky dlhy den a let + zvykanie na nove prostredie, no to bude... Ozvem sa az ked sa vratime zo Slovenska, tam nebudem mat moznost ist na net.
Drzte sa

cutce
3. sep 2010

@mrk11 tak hodne stesticka, urco to zvladnete 😉 a uzij si to doma 😀

newyorkgirl
3. sep 2010

baby tak mame rodny list slovensky, sme vybavovali cez mamu cez matriku tuna na slovensku a dosiel o mesiac skor, 3mes. lehota bola do zaciatku oktobra.... tak sa tesiiiime, chcem mu vybavit zdravotnu poistku a nechat ho ockovat konecne... 🙂

elixia
3. sep 2010

@mrk11 tak vela trpezlivosti, neboj, dopadne to dobre...idete aj s manzelom,ci len same dve? Hlavne si uzite dovolenku 🙂

@newyorkgirl tak to je super,ze o mesiac skor.. 😉 Nechas mu potom poistku aj ked sa vratite do UK?

etuska
3. sep 2010

@newyorkgirl
davas maleho ockovat len na SVK?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre