Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
6. sep 2010

@cutce ja sa citim fajn 😵 vsetky nevolnosti presli a uz skoro mesiac sa mozem normalne najest 😀 brusko mam stale malicke, ale to bude asi po mamine (ona skoro vobec nenosila tehu saty a pribrala len 10kg)
..dietatko dava o sebe vediet kope o dusu, velmi sa z toho tesim
..a ty? mavala si nejake nevolnosti ci si to prezila bez nich?

cutce
6. sep 2010

@slniecko77 ja jsem ani jednou nezvracela, skvely 😀 . Brisko mam teda hoodne velky na to, ze jsem teprve v 18tt 😅 .

slniecko77
6. sep 2010

@cutce stastna to buduca maminka 😉 bez nevolnosti, ja som sice nezvracala (len 1) ale blbo mi teda bolo, som prestala varit na par mesiacov, nejak som to nezvladala..este, ze sa muzicek vie postarat
..ja sa dnes chystam hodit do albumu fotky veciciek co sme vcera nakupili, a chcela som sa ta spytat, kde si kupila bumper do postielky?

cutce
6. sep 2010

@slniecko77 to jsme koupili vse v mothercare, je to od znacky Baby K 😉

slniecko77
6. sep 2010

@cutce, aj ja som kukala na nete mamas and papas, mothercare..celkom ma prekvapili ceny za tuto konkretnu vec, a postielku ste kde zhanali? spokojni ste s nou?
..zacinam si robit prieskum ohladne postielok, matracov a kocikov...niekedy v oktobri-novembri by sme chceli ist nakupovat
..komodu na prebalovanie si uz zhanala?

cutce
6. sep 2010

@slniecko77 tak postylka je z John Lewis, nam se libi, je docela stabilni, povleceni na postylku je z mothercare a kocarek bude z mammas & pappas. Vsechny vecicky mam z ebay. jinak o vikendu jsme dostali od Andyho nejlepsiho kamarada, vanicku, moss basket, 2 autosedacky s basments, deku na hrani a pak ten kruh pro mensi, elektrickou odsavacku a sterilizator a pak obrovskou tasku veci neutralni barvy jen na pul roku, nevim kam to dam 😅 a to jeste rikali, ze az se dozvime co to je, tak dostanem tu barvu veci 😲

No obleceni uz vlastne nemusime vubec kupovat, oni maji jak holcicku tak klucika 😀

Jinak na prebalovak jsem koukala, ale vsechny jsou spatne vyreseny, kdyz mas komodu k tomu, tak to abys prebalovala mimco ze strany, coz mi prijde nenormlani. takze nevim, ale chci uplne ten jednoduchy prebalovak, neco takoveho

kvietocek7
6. sep 2010

@slniecko77 my sme kupovali cotbed z netu velmi sme spokojny lebo dobra cena a madrac free kuk www.just4baby.co.uk aj spolahlive delivery

slniecko77
6. sep 2010

@cutce tak to ste dostali peknu zbierku veci od nich 😉 som vcera pozerala niektore z tych veci na nete,a le potom som sa zabrzdila, ze na dnes predsa stacilo 😀 a budem si zase robit radost inokedy
..daju sa kupit komody aj na prebalovanie..aj ked su celkom drahe..uvidime co vymyslime 😉
@kvietocek7 dakujem ti velmi pekne za stranku, idem si ju podrobne prestudovat..urcite mi velmi pomozu vase referencie 😵

cutce
6. sep 2010

@slniecko77 no jsem rada, protoze jsme usetrili stovky a stovky pounds

me ta nase postylka i s matraci vysla na £140 a dovoz zdarma 😉 ja takovyhle veci musim ohmatat 😅 😀 😀 😀

cutce
6. sep 2010

blbost, postylka £140 a matrace £80, promin

slniecko77
6. sep 2010

@cutce to ste teda usetrili 😉 a vsetko su to prakticke veci, je to od nich velmi mile 😵
..ved aj ja by som si rada vsetko najprv obkukala a potom objednat popripade cez internet..vsak este uvidime ako sa dohodneme, preto zhanam referencie 😉

etuska
6. sep 2010

@dadulienka27
blahozelam k syncekovi a zelam vela zdravicka 😵

anjelicek26
6. sep 2010

@cutce - na takom prebalovaku 2 rocne dieta neprebalis, uz pri rocnom budes mat problem. A. ho to neudrzi a B. mu to bude male... Lepsia je ta komoda, aj ked je drahsia... inak sa budes bat, ze to pod dietatom po case rupne, ked bude mat 10-12 kilo 😝 Aj je uzky, ked sa ti dieta bude vrtiet, budes chciet mat po ruke veci, co mu chces obliect, utierky na zadok (tie musis mat hore, ked tahas jednu za druhym na utretie okakanej rituse), nejake hracky na zabavenie... skus to este premysliet...

cutce
6. sep 2010

@anjelicek26 no je to tezky rozhodfovani, protoze ty komody stoji kolem £400 teda ty co by se mi libily, ale pak zase premyslim nad tim, ze bych si koupila ten prebalovak hadr a mela tasku, kde bych mela vse pri ruce a prebalovala bud na posteli nebo na zemi 😒

no zatim jsme nad tim moc nepremysleli, ale bude to zajimave 😀

moc dekuji za nazor

anjelicek26
6. sep 2010

@cutce - a na e-bay z druhej ruky nezozenies? Lebo je to praktickejsie a budes nadavat po kazdy raz pri prebalovani a prebalujes denne na zaciatku aj 10x, takze by som si to premyslela... v albume mam Maxovu izbicku, vsak kuk, ten prebalovak je super...

cutce
6. sep 2010

@anjelicek26 teda ten prebalovak nevypada vubec spatne. Tys ho koupila na ebay?

anjelicek26
6. sep 2010

@cutce - ten mame este od Sasky, kupovali sme vtedy vsetko spolu, velku skrinu, postielku a prebalovak... este z Nemecka ho mame. Je fakt skvely. Navyse ja som davala bacha na to, aby bol co najnizsi, lebo ja som krpec, nech sa nemusim stale natahovat...ony tie vysky prebalovakov sa rozlisuju az o 15 cm a to je dost sranda 😲

cutce
6. sep 2010

@anjelicek26 ja jsem ted nasla jeden na ebay celkom pekny. Co myslis?

http://cgi.ebay.co.uk/Baby-Changing-Pine-Unit-T...

anjelicek26
6. sep 2010

@cutce - urcite dost velky, aby si tam vsetko dala, co potrebujes 😎 A aj väcsie dietko tam prebalis... ono teraz clovek mysli na toho 3 kiloveho cvrcka - no ale ze bude prebalovat aspon do 1,5 roka na to sa nemysli... a na posteli by som fakt neprebalovala... aj ked sa to ak je treba jasne da... ale mne Saska mala tendenciu sa otacat, zdrhat este s okakanou dupou, lepsie sa mi teda prala podlozka z prebalovaka, ako nieco ine 😅

cutce
6. sep 2010

@anjelicek26 diky moc za dobre rady 🙂

kvietocek7
6. sep 2010

@cutce tie prebalovaky anjelicek ma fakt prakticku pravdu,tiez by som sa obavala ze to bude po case zaberat iba miesto a ostane nevyuzite. Ale na prebalovanie -ak mas napr.problemy s chrbticou a nechces sa krcit ci zohynat nad postelov- su aj take changing board ci ako sa to v rychlosti povie. To das iba na postielku a potom si to zas mozes supnut za postielku 😅 kuknem nejaku web. Kamoska to tiez riesila ci nejaky prebalovak alebo nieco na prebalovanie.

@anjelicek26 ako s vasim pasom pre maleho? uz ste zohnali adepta na foto?? 😕 chcem sa ta spytat ci mi vies zo skusenosti odporucit nejake probiotika dosttupne niekde v lekarni v Nemecku. Ja ani neviem ako sa to po nemecky povie a kde to kupit - pre tehu aj pre babenka dik dik

mickey85
6. sep 2010

@cutce mne sa tie komody na prebalovanie velmi pacia, ale mi mame malu spalnu ☹ a tiez som pocula, ze je to zbytocne, ze vacsinou aj tak babatka prebaluju na posteli, tak ci to nebudu vyhodene peniaze.
Dnes ideme na tu antenatal classes, tak som zvedava 🙂

anjelicek26
6. sep 2010

@kvietocek7 - fotku som spravila ja, uz mi ju len v nemecku fotograf upravi (uz to spravil, drahy ich len vyzdvihne), v piatok na nas myslite, drahy ide v nemecku na urad vybavit pas 😎 Nech ich nieco nenapadne, co mu este chyba 🙄 Biometricku fotku som robila ja, vraj zodpoveda vsetkym parametrom, len ju musi trolinka upravit...tato to bola...

Co sa tyka probiotik pre deticky, tak asi nebudem velka pomoc... Saska take nikdy nebrala, tak neviem... vola sa to normalne - Probiotika... Mali by to mat v kazdej lekarni. Skusim ti zistit presne, napisem kamoske, oki?

@cutce - napriklad z tej nasej komody sa da potom ten pultik odmontovat a je z toho normalna skrinka na veci a uz to tak netrci do priestoru 😎 Deti maju v nemecku velke izby, obe 4*5m, tam je to jedno, ake je to velke... tu su vsetky izby take krpate 😖 Saska ma kvoli tomu extra hernu a jednu izbu mame len na topanky a bundy, inak by sme to nejako neulozili 🙄

anjelicek26
6. sep 2010

@mickey85 - tak neviem, zbytocne... ono ak prebalujes na posteli, musis pod to nieco podlozit, takze tu neprecikatelnu podlozku + nieco mäkkeho, doniest si plienku cistu, utierky, oblecko pre dieta... teda asi aj kos na plienky, lebo co s tou okadenou plienkou a utierkami potom? Lebo Max uz teraz smatra okolo seba a uz sa mu podarilo chytit plienku co som mu prave dala dolu a strhol ju na seba, ako to vyzeralo nechcite vediet 😅 Takze ta musi hned prec.

Ono ak treba setrit priestor, tak asi toto..

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/8014...

mickey85
6. sep 2010

@anjelicek26 maly je podareny na tej fotke 🙂 my mame kupeny len ten changing mats, kuk http://www.shoppersstop.com/catalogservlet?prod...

wild.horses
6. sep 2010

Tak, tu je to aj s cenami:
1 x Imse Vimse plienocka, bioflanel, od narodenia po nocnik £4,5
2 x Blueberry Minky One Size Winter Sage na cvocky £18.8
3 x Blueberry Minky One Size Raspberry Truffle na suchac £18.8
1 x Blueberry Minky One Size vzor puma £18.8
Swaddlebees ABC vrchne gatuse S,M a L velkosti (rozne farby) dokopy asi 6 kusov £9
Cierne L Itti Bitti Snap in One a All in One ( po jednom kuse) £10
Purpurove L Itti Bitti (tusim AIO £10

kvietocek7
6. sep 2010

@anjelicek26 dik, probiotika su super vec upravuju crevnu floru, zmiernuju zahu a pod
V septembrovom casopise mamaaja je o to pisane ze ak tehu mamicky zvyknu zobrat probiotika len tak preventivne tak babatka sa mozu vyhnut koznym problemom ako su ekzemy a pod... ak zistis dik dik 😉
a pozrime aky maly hrosik 😅 😅
@cutce prave som len tak narychlo pozrela v tej web co som dala vyssie su tam tie changing tops tak kuk
http://www.just4baby.co.uk/acatalog/Changing_To...
tusim je tam aj take co sa polozi na komodu takze nemusis kupovat drahe komody 🙂

anjelicek26
6. sep 2010

@mickey85 - vyzera tam trolinka divne, lebo je vazny, ale ono tam je tolko veci, na ktore treba dat bacha...otvorene oci, priamy pohlad, zavrete usta, neutralny vyraz, vidiet obe usi, nerobit ziaden tien, sede pozadie, kontrast farby vlasov z pozadim (svetlejsie alebo tmavsie sede pozadie)... hotova veda...som rada, ze to mame hotove, vazne.

Ta podlozka je pekna 😵

anjelicek26
6. sep 2010

@kvietocek7 - na to, ze mal 2,5 kg pri narodeni uz nevyzera 😅 Ma 6,5 kg a to nema tri mesiace 😅

Viem, ze po hnackach, vracackach, brani antibiotik ci dlhodobemu uzivaniu inych liekov sa fakt probiotika odporucaju...ale Saska je zdrava ako repa, nikdy jej nic nebolo, antibiotika nemala ani raz v zivote, tak my sme to nejako nepotrebovali...na skodu to ale urcite nie je.

cutce
6. sep 2010

@anjelicek26 malej je zlatej 🙂
@kvietocek7 me se ty podlozky na postylku nelibi, bala bych se, ze by malej spadnul dolu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre