Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mickey85
6. sep 2010

@anjelicek26 tak ja by som to nevedela odfotit, si dobra 😉 wow, ze 6.5kg , to ho dobre krmis, ci este kojis?😀

mona12071
6. sep 2010

caute deturence 😀 ako sa mate
inak jedna poznamka keby ste niektora chcely ale az za vyse mesiaca mozem vam spravit profi fotky este musim dokupit svetla a background a mam vsetkoco som potrebovala 😉

anjelicek26
6. sep 2010

@mickey85 - Maxik je 100% kojaca sa pijavicka 😅 😅 Drahy sa len smeje, ze mame mini budhu doma, on ma len 60 cm (narodil sa 45 cm), takze na tu dlzku je to teda dost, zahyby ma vsade, tucko moj krasny 😅 😅

cutce
6. sep 2010

@anjelicek26 😀 😀 😀 😀 aspon bude zdravi z kojiciho mlika 😀 😀 😀

mickey85
6. sep 2010

@anjelicek26 pozerala som si tvoje albumy, krasne deticky mas a tie ich izbicky, parada!!! Ja by som tiez chcela kojit co najdlhsie, tak uvidime. Joj, uz nech je ten nas drobcek na svete 🙂

anjelicek26
6. sep 2010

@cutce - ja ho budem kojit tak dlho, ako mu to bude stacit, dufam, ze to tych prvych 6 mesiacov zvladneme bez prikrmov. Budi sa mi v noci od narodenia len 2x, uplna pohodicka...napapa sa a spi dalej... inak ma jednu uchylku, dajte tip, ako ho TOTO odnaucit 😅

https://www.youtube.com/watch?v=BdK0ycuJDCc
anjelicek26
6. sep 2010

@mickey85 - ti verim, ze to chces uz mat za sebou a malinkeho v naruci, nas sa narodil o 3 tyzdne skor, tak nas to "prekvapilo", ale super, ze som nemusela cakat do dna D a odpocitavat hodiny, ze kedy uz 😅 Ja som Sasku kojila az do 2,5 roka, ona bola tazky zavislak, uvidime, ako maly, necham to na nom... uz mam odlozene peniazky na plastiku prs 😝

cutce
6. sep 2010

@anjelicek26 ty blaho 2.5 roku 😲 😲 😲

ja bych taky chtela kojit, ale takhle dlouho neeee 😅
@mickey85 no jo uz to mas jen za par. Tesis se?

anjelicek26
6. sep 2010

@cutce - no tak tych 2,5 roku som si rozhodne neplanovala ani ja 😝 Len ked mas doma dieta, co sa ti budi este v tej dobe x-krat za noc, tak je lahcie mu strcit do ust prso, ako lietat niekam po flasku... Apropo flasku ci cumel krpana nikdy nedala do ust 🙄 Posledny rok dostavala prso uz len v noci... potom KONECNE prespavala celu noc a prso som jej zrusila uplne.

mickey85
6. sep 2010

@anjelicek26 ale je podareny a vypada tam unaveny 😉 ja by som ho nechala, ved to nieje zle, ze si cuca prstek a ak to robi len pred spanim, este je malicky, to nevadi. Mas dobreho syneceka, ked sa budi len dva krat, to sa aspon aj ty vyspis.
@cutce tesime sa obidvaja, velmi. Tiez by som bola rada, keby to prislo skor

anjelicek26
6. sep 2010

@mickey85 - ja sa bojim, ako ho to raz budem odnaucat, palcek mu asi neodrezem 😔 Lebo vidam aj 6 rocne deti, co ked su unavene, palec do ust, vyzera to dost zle...Max cuckal uz na ultrazvuku, cuckal si ho v porodnici a cucka si ho do umoru kazdu noc... on totiz nepace, ked je hladny. On si strci palec do ust a saje ako o zivot 😖 Vzdy ked sa preberiem, tak uz saje, ci prave zacal alebo to robi uz pol hodinu som si nie vzdy ista...

Inak je fakt dobrucky, teraz spi uz od desiatej... som aj stihla nieco upratat, ale mam tu HORU pradla, 4 pracky detskeho oblecenia, teda milion kuskov, musim to poskladat, a taaak sa mi nechce 😒

cutce
6. sep 2010

@anjelicek26 a co dudlik? Tady zase deti saji ty blanket, me se to moc nelibi

anjelicek26
6. sep 2010

@cutce - dudlik ma niekedy tiez, ked zaspinkava... ale väcsinou ho vypluje a leti tam prst... bude to vesele

lena13
6. sep 2010

@kvietocek7
@slniecko77
@cutce moc vam dekuji za pochvalu a blahoprani 😵
@elixia tak to by bylo super,ja pockam az porodis a pak mi das vedet jak se citis jestli muzu dojet nebo ne a muzes si dat teda limcu ja si dam to kafe 😀 😀 😀

@kvietocek7 ta dorta,tu js objednala na posledni chvili a byly strasne ochotni nebo nemeli moc busy,ja js chtela piglet ,ale tahle panenka se mi libila vic

cutce
7. sep 2010

DOBRE RANKO

holky rada bcyh se chtela zeptat, vy jste si nechali delat rodne listy slovenske? A pasy taky? proc jste si nenechali jen anglicke rodne listy a pasy? Nebo se milim? 😅

saza007
7. sep 2010

@cutce Ak chces ziadat o britsky pas pre dieta hned, tak jeden z rodicov musi mat britske obcianstvo. Takze ak je tvoj hubby brit, tak to pojde. Nas J. ma zatial len britsky pas, este sme sa nedopracovali ani k slovenskemu rodnemu listu 😕 🙄

cutce
7. sep 2010

@saza007 aha, a jak dlouho na ten pas cekas? Ja bych chtela pak vyrazit do Cech. Myslis, ze mi budou delat problemy, kdyz ja budu mit cesky pas a mimco britsky?

saza007
7. sep 2010

@cutce nam ten pas prisiel asi za tyzdnen, mozno desat dni, uz si to presne nepamatam, ale bola som prekvapena, ako rychlo! Rozhodne ziadne cakanie 3 mesiace atd.. Hlavne je, aby ste dobre vyplnili tu passport form, na niektorych postach to aj za poplatok skontroluju. Problemy pri cestovani by si nemala mat vobec. Ak nie si vydata a mas stale svoje priezvisko tak si pre istotu mozes potom zobrat britsky rodny list , kde si uvedena ako matka dietata.
A este k tym rodnym listom - daj si spravit viac kopii (plati sa za ne, ale to nevadi) z oboch - short aj full version.

cutce
7. sep 2010

@saza007 ne jsme vzaty takze s mimcem budeme mit stejny prijmeni. moc dekuji za radu 😀 . Ja ani nevim, jestli tomu dorbkovi budu davat ceske obcanstvi, z Cech pro nej nedostanu ani korunu tak na co. Zrekli se nas, ze zijeme jinde, tak na co, zbytecny papirovani 😒

saza007
7. sep 2010

@cutce ja sa chystam vybavit aj slovenske obcianstvo, predsa len to bude sucast jeho zivota a kulturneho dedictva. Ale aspon to nie je surne, kedze ma britsky pas tak cestovat moze. 🙂

cutce
7. sep 2010

@saza007 nee, me ted na****i s tim, ze nam vzali materskou, tak mozna az se uklidnim 😅

z_vesela
7. sep 2010

Ahojte kocky...mate niektora prelozenu tu zidaost of priplatok k prispevku pri narodeni dietata? Ako ste to davali potvrdit u doktora/HV : ste to cele prelozili a pripli na anglicky original alebo napisali pod slovensky original prelozenie?

Dakujem moc!!!

anjelicek26
7. sep 2010

Babulky otazocka - dnes v skole mi vravela ucitelka, ze musi mat vzdy zopnute vlasky, nemoze mat rozpustene (?) - mala len zopnutu ofinku a inak rozpustene, tak to evidentne vadilo... Je to tak aj inde? Navyse vraj musime vybrat nausnicky. To ja nechcem ani nahodou, aj keby sa na hlavu stavali. Ma malinkate od babatka, bezpecnostne, co sa otvoria skoro vzdy, ked si taha sveter cez hlavu, proste nic sa nemoze stat, nikdy ich nemala dolu a davat ich dolu dva krat do tyzdna si neviem predstavit. Mala chyta hysak uz len ked to spomeniem a vravi, ze na ziadnu telesnu nejde. Co s tym????

cutce
8. sep 2010

@anjelicek26 ahojky, jedna se oboji na telocvik? Pokud ano, tak si myslim, ze je to z hlediska bezpecnosti, pokud budou neco cvicit a ona ztrati vyhled, protoze se ji dostaly vlasky do oci, tak muze spadnout nebo cokoliv a to same z nausnicema, muze za ne kdokoliv zachytit a natrhnout ji ousko. Muj nazor 😉

anjelicek26
8. sep 2010

@cutce - u nas maju deti nausnicky od malicka a nepoznam nikoho, kde by aspon s 3. ruky poculi o tom, ze si niekto to usko natrhol. To je strasna urban story, ze sa nieco take vobec moze stat. Maximalne tu nausnicu strati. A ako pisem - Sasenka ma bezpecnostne nausnicky, co sa otvoria, ked za ne tahas. Otvoria sa par krat denne - pri prezliekani a podobne - ona si ich potom sama zapne.

Hovorila som z riaditelkou, ze jej na to budu lepit leukoplast, ze vsetky deti musia vyzerat rovnako. No som zvedava, ako "rovnako" bude Saska vyzerat s leukoplastom na usiach. Uz ked to pocula skoro hysak chytila. Si to s nou uziju, ked jej to tam budu chciet lepit. Dobre im tak.

Idem napisat otvoreny list do skoly, nech spravia vynimku, aj ked riaditelka je stara skostnatena zenska a to doslova, ona len ze je to v pravidlach a hotovo. Ze moje chudak dieta zmenilo v poslednych troch mesiacoch VSETKO co poznalo, krajinu, dom, kamaratov, rec, obliekanie, vlasy... proste vsetko! Nebudem jej brat dalsiu vec, na com jej zalezi. Ta skola sa pysi individualnym pristupom ku kazdemu ziakovi. Tak nech s tym nieco robia!

cutce
8. sep 2010

@anjelicek26 to jsem nevedela, ze jste se stehovali. A odkud kam jste se stehovali? No ja jsem hrala zavodne volejbal a tam si nemohla mit vubec nic, tak jsem to odvijela od toho

anjelicek26
8. sep 2010

@cutce - my sme sa len tri mesiace dozadu stahovali z Nemecka sem...krpata hovori len par slovicok po anglicky, vsetko je pre nu nove... nechape, ze nausnicky vsade moze a zrazu v skole nie... ma z toho uz aj tak gulas, nemoze si obliect, co chce rano, musi uniformu, nemoze mat rozpustene vlasky, musi zopnute... nema tu svojich kamaratov, chyba jej jej skolka...proste vsetko nove. Zatial to zvlada v pohode - ale toto by som povedala bude na nu uz silne kafe 😖 Ak jej ich dnes prelepia tipujem, ze zajtra povie, ze nikam nejde ☹

cutce
8. sep 2010

@anjelicek26 a preco jste se stehovali? A kde jsi rodila Maxiho? tady v UK?

anjelicek26
8. sep 2010

@cutce - Max sa narodil necele tri tyzdne po stahovani tu... ja som do materskej pracovala v Nemecku. Drahy tu bol uz od oktobra, takze som bola cele tehu sama...tiez nic moc... kolotoc praca / dieta / domacnost je v tehu dost sranda, hlavne ku koncu, ked mi strasne tvrdlo brusko...maly sa aj narodil tri tyzdne skorej.

Drahy tu robi pre Bentley, uz len dva roky, potom ideme spät domov... mame v Nemecku dom, vsetko, tam sme doma.

cutce
8. sep 2010

@anjelicek26 aha, takze se zase za 2 roky budete stehovat zpet. A tvuj drahy je nemec?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre