Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

eviska83
1. mar 2009

dobre rano,
munu nevies ako sa ma Majka?Kedy ich pustia? 🙂

munu
1. mar 2009

neviem nic eviska... ale pocitam, ze budu v nemocnici nejakych 5 dni po cisarskom reze
aspon nam tak hovorila midwife, ze tak sa zostava po cisari, napisem jej sms a uvidime co mi odpisu, ok?
keby nieco nove, dam vediet... 🙂

majka88
2. mar 2009

ahojte maminy...tak vcera si pre nas tatino prisiel do nemocky....dakujem vam vsetkym ze ste na mna mysleli...pomohlo mi to...ked mi to tatino tlmocil prostrednictvom sms od munu....
Poviem vam ze to bolo strasne...bolave, unavne, keby som tam nemala jeho tak to asi nezvladnem...to bola moja velka opora....presli sme si vlastne dvoma vyvolavacimi tabletkami, infuzkou, ked prisli kontrakcie tak sme prosili o plyn nakoniec o epiduralku....a vidite ako to skoncilo nie a nie sa otvorit tak s placom tatino prosil o cisarsky lebo ja uz som nemala silu ani dychat....ale ked som zbadala malinku ked mi ju doniesol ukazat ako ju vytiahli z bruska...vsetko to opadlo....je to krasne babatko.....tesim sa z nej...len trosku mame problem s cickanim nechce moc tahat ale hadam sa to zlepsi....
Inak coskoro poslem aj fotecky zatial vam posielam linky co tatino natocil...a na albume pomalicky pracujem...vzdy ked mi da mala trosku casiku ako teraz ked buvinka...a ja trosku odpocivam ved sa nemozem s tou jazvyckou natahovat...
este raz vam vsetkym velmi dakujem za to ako ste na mna mysleli....

https://www.youtube.com/watch?v=QYPgUQZr3_whttps://www.youtube.com/watch?v=c-99qwuQLKEhttps://www.youtube.com/watch?v=gztICO66RWc
bejkam
2. mar 2009

Ahojte dievcata,tak akurat som docitala vase pokecy a velmi sa tesim,ze je miesto,kde sa mozem obratit,ked budem potrebovat poradit.Majka velmi Ti gratulujem,dufam,ze sa budes rychlo citit dobre. 🙂

adoracion
2. mar 2009

ahoj majka sara je nadherna pozrela som si videa chcelo sa mi od stastia plakat 🙂 obdivujem tvojho muza mojho prebalovanie nejako nechyta 🙂 ste zlaty ako chcete aby sara zakyvala usmiala sa a pozrela sa na teba ked kricis na nu ... no pockate si este teda! hlavne teraz si odychni poriadne a netrap sa s tym cickanim po cisarskom to bude trosku tahsie ale spravi sa to vydrz moja!!!!

majka88
2. mar 2009

ahojte 🙂

adoracion hej som stastna ze tomo je taky ze sa stara a beha okolo...nikdy som ho nevidela takeho stastneho....a to cickanie nam pomalicky ide...ale citali sme ze po cisarskom je to horsie....tak nejak to zvladneme....a vy sa s hani mate ako??? 😵 ze posielame pusinku...

etnicka
2. mar 2009

majka, aj ja Ti blahozelam 🙂

eviska83
2. mar 2009

majka - Kraaaasna je 😵 😵 😵 ,mliecko Ti nabehne neboj,len casto prikladaj a vela pi.Drzim palceky

eviska83
2. mar 2009

munu- si este cela?

majka88
2. mar 2009

ahojte dakujem za gratulacie....no neviem mliecko mame ako cistu vodu takze podla midwife skor bude slabucke pre babatko...

munu este nerodi??????? 😉

a co vy ostatne ako prezivate tehu????

eviska83
2. mar 2009

majka- ved kojis len 3 den ,ono sa to casom zlepsi,uvidis 🙂

bejkam
2. mar 2009

Neviem,ci mate niektora skusenosti s bolestami v podbrusku,trvaju mi od vcera,aj vytok som mala taky ruz.hnedy ,ale len malo.Bola som aj v nemocnici,babo je ok,vraj vsetko fajn,ale pichli mi anti d,som rh negativ ,uz druhykrat sa mi to stalo a hrozne sa bojim,aby sa malemu daco nestalo.Ja neviem,ci je to normalne.Toto je moje druhe mimi.Prve tehu som lezala 2 mesiace na rizikovom,ale na Slovensku.To vysetrenie dnes v nemocnici od spodu bolo divne,doktor sa ma vlastne ani nedotkol,len mi tam strcil taku sklenu trubicku,zobral ster a povedal,ze vsetko fajn.Bol by videl,ci sa mi krcek skracuje?Ja som v prvom tehu v 6.mesiaci bola uz na 2.5 cm otvorena a bojim sa aby sa mi to znova nestalo.To spinenie mi dnes ustalo,ale brucho boli ako pri menzese,ked chodim dlhsie tak mam take tlaky v posve aj mi opucha trocha a zacalo mi tvrdnut aj brusko,nepravidelne.Doteraz mi bolo super,toto ma trapi len posledne dni a citim sa blbo,ze neviem co sa deje.Takto som sa vlastne dostala aj na tuto stranku,snazila som sa najst dake info.Vopred dakujem za rady.

magisa
2. mar 2009

majka - tak uz jste doma 😉 moc ti zavidim, ze uz to mas za sebou a malinkou u sebe..Nemuzu se dockat na fotecky..

bejkam - vitam te u nas, bohuzel ti asi moc neporadim, ja jsem prvorodicka a zatim zadne bolesti briska jsem nemela.

munu - kdepak jsi holka???Od vcerejska zadne zpravy 😨
Ze by se synacek hlasil na svet????Kazdopadne jsi dalsi v poradi 😉

munu
2. mar 2009

Ahojte kocky 🙂
dneska rano o 03.40 mi praskla plodova voda a spolu s nou vysiel aj zvysok zatky-cerstva cervena krv.. bola som v nemocnici, kde mi potvrdili plodovu vodu.. doteraz mi vyteka a uz mam asi 2 a pol hodiny aj pravidelne kontrakcie.. uz su teda v 5-minutovych intervaloch, ale este sme doma a cakame kym zosilneju.. tak nam drzte palce.. ak bude nieco nove, dame skoro vediet 😉

magisa
2. mar 2009

jee munu, tak jsi se prece jenom dockala...davala jsi si tu teplouvanu??? 😀 Takze uz jen chvilku a budes to mit taky zasebou a maleho v naruci...urcite dej vedet pred tim, nez pojedes do nemocnice..Myslim na Vas 😉

kvietocek7
2. mar 2009

drz sa munu 🙂 vela psychickych aj fyzickych sil... bolesti hned pominu ked uvidis v naruci krasny maly zazracik 🙂 vela stastia

majka88
3. mar 2009

ahoj munu tak drzim vela prsteky aby vsetko dopadlo lepsie a rychlejsie ako u mna... 😉

skusim munu pribezne napisat ze aka je situacia....ak je dakto s nou hadam mi odpise.... 🙂

magisa neboj aj tebe to zachvilu utecie ako voda....ani sa nenazdas a budes mat krpceka pri sebe a tesit sa z neho tak ako my.... 😉 😉 😉 😉

bejkam nic si z toho nerob to co sa ti stalo sa stalo mne pred porodom asi 5 x.... a 5x ma pozerali nehovorim ze pokazde tou sklenenou tyckou ale ta im tiez ukazuje ci si otovorena...v mojom pripade to vzdy bol planny poplach....ale vzdy ked sa ti to radsej stane bez k doktorovi nikdy nevies....
Mysleli sme ze mala kvoli tomu pojde predcasne von a vidis....nakoniec sme dobojovali 40tt a 2 den nez nastal porod..... 🤐

eviska83
3. mar 2009

munu- drzime vsetky prsteky a uz sa tesim na fotecky maleho 🙂 🙂 🙂

magisa
3. mar 2009

majka chtela jsem se te zeptat, jestli uz prisla k tobe domu midwife??Nebo jak to ted budes mit s lekarskyma prohlidkama??

eviska83
3. mar 2009

magisa- midwife chodi prve dni domov,myslim ze prve dva dno potom 1 den pauza a znova.neskor uz bude chodit len health visitorka

bejkam
3. mar 2009

Hrozne dakujem za rady,dnes mi je uz ovela lepsie.Mozno sa jednalo len o taky plany poplach,ale radsej to nechcem zanedbat,lebo keby sa daco stalo,tak by som si to vycitala.Musim aj priznat,ze mam hrozne stresy doma,tak mozno aj preto 😖 Munu,drzim palce,nech je to vsetko ok.Ty sa mas,aj ja by som uz najradsej mala za tym.

luciauk
3. mar 2009

munu, prajem veľa šťastia a sily

magisa, midwife chodí deň po príchode z pôrodnice a potom ešte zo dva razy na odber krvi, váženie a pod. ja som mala na moju číslo a prišla vždy, keď som ju poprosila, buď ten deň alebo na druhý a pomáhala s kojením. na 7-10. deň príde health visitor a potom na prianie aj o týždeň. obom som mohla telefonovať. bolo to supriš pohodlné. na sms mi odpovedali aj v nedeľu o 22h 😀

magisa
3. mar 2009

tak to je fajn, moje midwife je v poho 😉 jen je skoda, ze ji sem tam nerozumim 😀 😀

Jinac moje hormony se uplne zbourily, nejak je mi porad do place...dneska napr. jsem se rozbrecela jak mala, protoze mi pripadlo, ze nemam dost ulozneho mista na vecicky pro mimi..normalne mi asi zacalo z toho vseho hrabat 😠

majka88
3. mar 2009

Ahojte maminy...tak midwife bola vcera u mna doma ale pozrela len malu co a ako, ci je v poriadku, mne pozrela tu jazvu ci sa hoji...podla nej velmi pekne a rychlo....a objednala nas vo stvrtok na krvicku a testy malej...mozno tam nas budu vazit a to ostatne...neviem...uvidime...

A k munu....drzte jej palceky...bo jej sice odtiekla voda ale zacina presne ako ja tabletkou vyvolavackou z ktorej sa momentalne otvorila len na centimeter...o desiatej bude vediet na kolko sa dalej otovorila....potom sa bude rozhodovat ci dallsia tabletka alebo infuzka a potom cisarak...zacina presne ako ja....len dufam ze to bude mat ovela rychlejsie....tak na nu myslite....
ked napise dam vediet ako je natom....

wild.horses
3. mar 2009

ahojte.

majka-mala sarah je velmi zlatucka, kukla som trochu z toho prveho videa, aj som si poplakala, ale to teraz placem z nicoho nic, asi hormony 😎
drzime palce, nech o munu dobre dopadne.
nam este ostava par tyzdnov, aj sa tesim, aj neviem 😅

eviska83
4. mar 2009

dobre rano,nieco nove o munu?

majka88
4. mar 2009

ahojte zatial nic noveho od munu nemam ale ako nahle sa dozviem tak vam napisem.....

wild horses asi hormony ale neboj aj ty budes mat o par tyzdnov drobceka pri seba a budes sa tesit
😵 😵 😵

majka88
4. mar 2009

ahojte tak munu uz je maminka narodil sa jej syncek...ale to ostatne vam uz napise ona sama ked sa vrati z nemocnice a dostane sa k netu 🙂 🙂 🙂 🙂

eviska83
4. mar 2009

munu GRATULUJEEEEEEM 😀 😀 😀

majka88
4. mar 2009

no nas drobcek tu ma na tyzden babky a dedka tak sa vytesuje...a mne to velmi pomaha...robi nam radost je ako na spapanie....tatinkova princeznicka...tak ju rozmazluje...
a vy sa my mate ako?

adoracion co noveho???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre