Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
11. sep 2010

@dadulka2000 uz mas poslane prihlasky na primary schools? Mate dobre skoly v okoli? Ja se bojim, ze se M nedostane do skoly, ktera se zda byt vyhovujici a vezmou ji do skoly v nasi catchment area, ktera je podle reportu i moji navstevy na nic 😒

anjelicek26
11. sep 2010

@dadulka2000 - zurka sa nekonala, krpci zalomili o osmej... som ich strcila spolu do vane, to vzdy zaberie 😅

dadulka2000
12. sep 2010

@peppapig ahoj,..... to sa uz teraz posielaju prihlasky do skoly??? no musim sa zacat zaujimat o to, vobec neviem ako tu chodi. a to sa dava prihlaska na council, ci skolu? Elka teraz chodi do preschool co je pri skole kde by mala ist od sept. ja tak na 99% dufam ze tam pojde, ved byvame na tej ulici kde skola - tj 3min od brany skoly. je to super skola s dobrym renome a fajn pristúpom k detom - aspon tak to kazdy chvali.

@anjelicek26 ani u nas nebola zurka,.... 😀 malych mas zlatuckych,..... ako sa Saske paci v skole? a rozprava aj slovensky?? nasa elka teraz po 4 mes prazdninach na SR len slovensky melie,.... v skolke jej nic nerozumeju. ale ved ona zase prepne do angliny, toho sa nebojim, len je to sranda. 🙂

vecer som sla na pohar vinka a pokec ku kamoske,.... tak teraz "dospavame" a mm vari a stara sa o dievcatka,..... 😀

anjelicek26
12. sep 2010

@dadulka2000 - ja mam draheho na sluzobke a dojde dnes vecer a v pondelok zasa odlieta prec, tak sme nejako spomaleny... Saska kuka rozpravky, maly uz zasas pi...

My mame tiez fajn skolu a dobry rating, len ju tam musim vozit. Ale z nasej mini ulicky tam chodia tri deti a vobec tam nespadame...tak sa divim...ale aspon Saska vidi kamaratov v skole.

Saske sa paci, vcera mi skoro sanka spadla, ked mi povedala ze chce este trosku watter a ked som jej povedala, ze z vecere musi zjest aspon desat lyziciek, tak si ich odpocitala po anglicky, co sa definitivne naucila za tych prvych par dni v skole. Tesim sa z nej, kazdy den vytahuje nejake nove slovicka 😎 Ona inak hovori len po nemecky, slovensky rozumie, ale ani to nie bohvie ako...minuly rok sme neboli na Slovensku, a tak to aj vyzera... ach jo...

dadulka2000
12. sep 2010

@anjelicek26 to je super ze mala hovori a rozumie viacerymi jazykmi. to ked sa na nu nalepi anglina, to bude mat treti jazyk a vyhrala to v zivote.
ja s dievcatmi rozpravam len a len slovensky. aj ked su pri mne anglani. v tomto som svina. 😉 ved anglicky hovoria okolo nej vsetci a je to jej prvy jazyk,.... a tak na mna hovori slovensky a na anglanov anglicky. 🙂 nerobi jej to problem,....

anjelicek26
12. sep 2010

@dadulka2000 - Saska s tym naopak mala obrovske problemy, do 2,5 roka nehovorila NIC okrem mama a cici na macku. Proste katastrofa. Nevedala nic povedat, certila sa kvoli tomu, hryzla deti, bolo to hrozne obdobie... ked som sla do prace a ona k opatrovatelke a pocuvala len nemcinu, slovencinu odignorovala, prestala sa uplne snazit, aj tak vedela, ze nemecky rozumiem... a ja som po 8 hodinach v praci prestala mat nervy to skusat. Hanba mi velika prevelika. Ale ked ona sa tak krasne rozrozpravala, take milunke dievcatko z nej zrazu bolo 😵 Z drahym doma rozpravame po nemecky a to dvojhodinove okno, co sme boli doma same na slovencinu nestacilo... takze u nas fici nemcina... ked su tu moje sestry, tatino, tak plynule ideme do slovenciny, Saska sa stale chyta, pustam jej aj slovenske rozpravky... ale nie je to ono ... este neviem, co vobec bude s Maxom... ci to vobec budem skusat...lebo to by od zaciatku, kedze sme tu, musel vyrastat 3-jazycne. A to je uz dost moc 😖

dadulka2000
12. sep 2010

@anjelicek26 ja by som to nevzdavala. na deti do 3 rokov sa to lepi samo a je to prevelika skoda to nevyuzit. 😅
kamoska ma muza taliana a ziju tu,...tak ich mala ma tiez 3 jazyky a nerobi jej to ziadny problem. kazde dieta je ine a inak sa vyvyja aj jazykovo.
ja som tiez bola v praci od 1 roka, a aj teraz uz idem od januara. ale ked som s nimi tak stale kvakam na nich po slovensky. ale musim povedat ze tie 4 mes. co sme teraz boli mali max vplyv na jej posun dopredu. predtym ked sa hrala sama so sebou tak si mrmlala anglicky, teraz ma v hlave slovencinu a rozprava si po slovensky. nastastie daddy vie ako tak slovensky a co to jej rozumie. 🙂 horsie to ale je v skolke. ona rozumie vsetkemu, len odpoveda v slovencine,... tak cumia ako puky na nu 😀

anjelicek26
12. sep 2010

@dadulka2000 - nas daddy po slovensky rozumie fakt len par slov... ja fakt neviem...ci zacat, ci nezacat znova...ale asi by som mala...sestra zije vo francuzku, druha v cechach, inak sa tie nase deti (teda ak sa ony raz rozhupu) ani nedohovoria. My budeme cele leto - teda cez prazdniny na Slovensku, snad to pomoze...

Problem je v tom, ze mne ta slovencina vobec nechyba 🤐 Ja uz aj rozmyslam po nemecky 😖 A to je potom tazko.

Inak Saska rovnako, odpoveda im po nemecky, na anglicke otazky, ale väcsinou uz spravne. Za tie tri mesiace urobila super pokroky, ved predtym anglictinu nikdy nepocula.

dadulka2000
12. sep 2010

@anjelicek26 vidis detska su v tomto smere velmi sikovne,.... jediny problem je len v tom ze kazdy rodic musi ostat pri jednom jazyku, aby oni potom nezacali "zneuzivat" situaciu, ze sa nemusia trapit, ze ty rozumies aj anglicky, nemecky atd.
ono je to kazdeho osobna vec ako sa k tomu postavi,.... ja chcem aby moje deti vedeli slovensky,.... a tym ze nemam muza slovaka a spolu sa nebavime doma slovensky, musim byt o to tvrdsia ja. ale na druhej strane mne je slovencina v takych maznavych veciach blizsia,.... neviem sa tak uprimne mojkat s nimi v angline,.... a to tu uz som 10 rokov 😀

peppapig
13. sep 2010

@dadulka2000 neboj jeste stihas 😉 deadline na poslani prihlasek je v January. To ja mam nervy, protoze v nasi catchment area mame 2 skoly, jedna na nic a druha katolicka, kde nasi nepokrtenou dceru nepokrtene maminky asi nevezmou (berou 90 deti do reception class, tak doufam, ze tech katolikych bude jen 80 a pak by na si vzali). Mam z toho nocni mury, nejhorsi je, ze clovek se dozvi odpoved skoly az v Maji.

anjelicek26
13. sep 2010

Babulky asi out of topic - pod cim mam hladat na nete fritezu? Chcela by som taku fritezu , co horucim vzduchom upecie len s par kvapkami oleja, ale ani len neviem, kde zacat hladat 😝

cutce
13. sep 2010

@anjelicek26 fryer

Jinak ja chci aby nase mimco mluvilo obouma jazykama, takze ja na ne budu mluvit cesky a manza anglicky 🙂

anjelicek26
13. sep 2010

@cutce - mam ju, ale je pekne draha 😝 tefal actifry 😉 Musim hodit rec s drahym, nech objedna on 😅

cutce
13. sep 2010

@anjelicek26 a na co to chces pouzivat? Mi delame chipsy jedine v troube a pak kdyz chces opect rizky tak to muzes na panvicce 😉

anjelicek26
13. sep 2010

@cutce - hranolky z toho chutia o milion percent lepsie, pecene zemiaky, pecene kuriatko, zeleninka, prazenica.... Mna by napadalo veci mnam... musim ist si spravit obed, ani na take veci nechcem myliset 😅

Nasla som na to na nete kopu receptou

http://www.initiative-gesund-geniessen.de/rezep...

cutce
13. sep 2010

@anjelicek26 nemecky neumim, takze naprd 😀

anjelicek26
13. sep 2010

@cutce - sorry 😀 Ale kazdopadne je tam kopa omacok, mäska a podobne, co sa da spravit, urcite by som to vyuzila... hlavne sa to otaca same, nemusim kontrolovat, kazda minuta dobra pri dvoch detoch... musim draheho uz len ukecat hihi... napr. pekaren na chlieb mi pindal, aka je to blbost a kazde dva dni pecieme chlieb uz cez dva roky 😅 😅 Odkedy sme v UK je to jediny sposob, ako sa dostat k normalnemu chlebu, tak sme este radsej, ze ju mame. Rovnako ked robim vafle rano, ze aka skvela vec... no ked som ju kupila to bol len dalsi kram...haha... ja toto uz beriem jednym uchom dnu a druhym von...

cutce
13. sep 2010

ja jsem premyslela nad tou pekarnou na chleba, jakou mas? a dela se v tom stejny chleb co mas v Cechach nebo na SlovesnkU?

anjelicek26
13. sep 2010

@cutce - ja mam unold a neviem si ju vynachvalit, uzasny chlebik... v lidli maju zmesky, to tam dam a je uzasny vonavy chlebik, podla receptu vlastneho robievam len kysnute cesto ci vianocku.

A ano - spravi to normalny chlebik ako pozname doma, mnam 😎

cutce
13. sep 2010

@anjelicek26 ale to musis mit tu smes abys ho udelala a nebo mas recept? mas na nej nejaky odkaz?

anjelicek26
13. sep 2010

@cutce - tie zmesy maju v kazdom lidli a maju veeela druhov... ja mam tuto unoldku

http://www.amazon.co.uk/Unold-8600-Brotbackauto...

dadulka2000
13. sep 2010

ahojte
@anjelicek26 a mozem ja poprosi o recept na wafle? ten opekac mam a ja a je zapadnuty prachom, lebo raz ked som to robila, tak to bolo hnusne. asi mi treba nejaky fajn odskusany recept.
ano, ten od tefalu sa aj mne paci. ale ved kukni na ebay, alebo amazon, tam ta vyjde menej 😉
@peppapig dik,... dnes ked pojdem o 15 po elku tak sa popytam na to v skolke.

@cutce dame spicha, niekedy?? 🙂 🙂

cutce
13. sep 2010

@dadulka2000 jasne, napis kdy, ja mam vcelku kazdy vsedni vecer volno 😉

dadulka2000
13. sep 2010

@cutce cez den si v praci? aj vecer sa mi da,.... teraz idem zacat opat chodit do fitka na aerobiky vecer, ale to vascinou budem okolo 20.00 doma, ak cestou sa niekde s niekym nestratim na pokeci 😀 😀

cutce
13. sep 2010

@dadulka2000 jj prez den jsem v praci. 20.00 se hodi i me a kde by ses chtela sejit?

veronika2108
13. sep 2010

Ahojte,
prepacte, ze som sa tu dlho neukazala, ale pri malej velmi nestiham. Najprv nas trapili zubky a teraz mi uz skoro mesiac chodi, takze sa nenudim. 😀

Chcem sa len poradit ak niekto ma skusenost, alebo vie ako dalej. 😕 Ako je to kedze som sa do prace nevratila, lebo som chcela ostat pri malej doma, tax credit nam zamietli, dostavame len child benefit, ostatne sa mi ani neoplati poziadat, len ma zaujima teraz kto za mna plati national insurance? Podla vsetkeho nikto nie? Cize si mam platit positenie na svk aj ked zijem tu alebo ako? Mate niektora skusenost? Budem rada ak poradite. 😵 Ja uz vazne neviem. 🙄
Pekny vecer 😵

dadulienka27
14. sep 2010

Dobre ranko 🙂

aj ja so tu po dlhej absencii,ale iba na skok, kojenie prebieha u nas kazde dve hodinky, tak nestihame 🙂

mam otazocku: mohli by ste mi poradit nejaky overeny olivovy olej,alebo grape seed oil a kde sa daju kupit,tieto nam poradila midwife na suchu kozu...pretoze sa nam zacina robit na ruckach a nozickach a mamicka si s tym nevie rady....raz sme uz vyskusali od weledy nechtikove kupelove mliecko 🙂 dakujeme

a este pridavame fotky nasho Matuska a stastneho otecka 😀

cutce
14. sep 2010

@dadulienka27 slunicko, jak krasne spinka 🙂 je zlatoucky 🙂

elixia
14. sep 2010

@dadulienka27 krasnucky 😀 😀
Olivovy olej pytaj priamo v lekarni, navazia ti...

mickey85
14. sep 2010

@dadulienka27 tak na teba tu cakam, aky je krasny Matusko, maly anjelik!!! stastny a hrdy otecko 🙂 Ked budes mat viacej casu, tak budes musiet ten porod popisat 😉
Na tu suchu pokozku ti ja neporadim, prepac. Nemam skusenosti. Ale ked posles manzela, nech sa popyta v lekarni, tak si myslim, ze mu dobre poradia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre