Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
15. sep 2010

@cutce ty zrejme hovoris o preklade, ten sme si aj my davali robit doma u prekladatela s peciatkou...ale apostila je nieco ine..

monkka21
15. sep 2010

ahojte mamicky.ja s chcem spytat neviete neaky nazov obchodu s tehu obleckom.ja so tu zatial ziadny nevidela a to som tu uz dlhsie.?prosim poradte ak viete.diky.

peppapig
15. sep 2010

@cutce cesky rodny list se musi vyridit diteti, ktere nema narok na anglicke obcanstvi, bez cz rodneho listu nedostane pas ani zapsani do pasu rodice, ale to asi neni tvuj pripad. Jinak nejen deti britskych rodicu/rodice ziskavaji britske obcanstvi, tyka se to i deti, kdy rodice maji vizum neomezeneho pobytu v UK. ja jsem M nechala udelat cz rodny list loni jen s duvodu, ze jsem myslela, ze bude moct byt zdravotne bezplatne pojistena v CR, ale houby z toho, do dnes nevim na cem jsem, kazda pojistovna mele svou, dr rika, ze to musi jit a tak, nemam na to nervy.

peppapig
15. sep 2010

@monkka21 Ja kdyz jsem byla tehu, taky jsem na zadny fajn obchudek nenarazila, ani jsem nehledala. Nektere high street shops maji maternity department...Newlook, Next, H&M..to je co jsem videla. Mamas&Papas maji moc pekne oblecko pro tehulky. Mothecare je na muj vkus des a hruza. Nebo zkus on line urcite najdes co se ti libi.

klapinka
15. sep 2010

ahojte, vsetky vas pozdravujem. Emka je nas taky pokladik, spinka, papka, uz drzi pekne hlavku a zacinaju prve usmevy. No krasne obdobie, robi mi velku radost.

klapinka
15. sep 2010

@elixia ako sa citis?? vsetko oki??
@monkka21 na tehu veci ako pisala @peppapig pre mna naj bolo H&M aj na gate aj na trika ci topy, alebo aj na teda veci na kojenie - podpsenky, kosele. Vybrali ste krasne mena 😉

monkka21
15. sep 2010

@klapinka a dakujem nevedela som ze v H M maju aj tehu veci.noo kazdym dnom sa citim lepsie.uz ma tak nenapina na vracanie.dakujem.len este nevieme co budeme mat az za mesiac a pol.

monkka21
15. sep 2010

@peppapig noo a ten mamas and papas som este nevidela iba ako eshop a nerada nakupujem cez net.dakujem

peppapig
15. sep 2010

@monkka21 neni v kazdem meste, tady je link http://www.mamasandpapas.com/stores/

monkka21
15. sep 2010

dakujem pekne.noo asi to bude skor vo vacsich mestach.asi skocim do bristolu tam mozno bude

monkka21
15. sep 2010

tak uz som nasla je v cardife a v bristole tak asi tam skocim lebo cez net nerada nakupujem ja musim vsetko vidiet nazivo.diky moc

hrozienko11
15. sep 2010

ahojte,chcela by som sa opytat. uzivate nejake vitaminy pre tehotne? ked som bola doma,tak gynekolog mi povedal,ze odporuca kazdej mamicke po ukoncenom stvrtom mesiaci a tu,ked som sa pytala gp,tak povedala,ze nie. ze daju max zelezo,ak je nizka hladina. ale ako to zistia neskor,ked testy robia v 12tt?

elixia
15. sep 2010

@klapinka ahoj moja, to je skvele,ze sa mate dobre,len si uzivajte... 🙂 Este stale je taka vlasata?? Daj nejake aktualne foto 🙂
Ja relativne ok, ved vies, ako tesne pred porodom 😀

etuska
15. sep 2010

@hrozienko11
ja som brala zo zaciatku tehu kyselinu listovu(folic acid) a aj vitaminy(cca kazdy druhy den)+magnezium
-ale najma teda fakt treba dodrziavat pitny rezim+spravnu zivotospravu
-zelezo predpisal GP aj mne-ale nebrala som-ved som mala super krvy obraz-radsej som pila brusnicovy dzus+d. z ciernych ribezli

etuska
15. sep 2010

@kivec -som na tom podobne-mat 2 deti je uz ina kava,ze? 😝 😀

etuska
15. sep 2010

@elixia
ja periem aj latkovky v Non bio Tesco-ale Ecover by som rada vyskusala

elixia
15. sep 2010

@etuska zatial neviem povedat ci je lepsi ako obycajne prasky,kedze som len ciste plienky v nom prala 🙂 Ozaj, nekupovala si tu nahodou lanolin v lekarni? Ja som sa pokusala,ale vsade na mna pozerali ako na mimozemstana ze co to akoze je a naco to potrebujem...ked som pracne vysvetlila, teta uz ani usta od udivu nezavrela,ze to teda este nepocula 😀 😀 😀 Takze neviem, ci teraz si nechat poslat zo SK alebo ako...

etuska
15. sep 2010

@elixia
lanolin tu dostat aj na eshopoch kde predavaju latkove plienky

elixia
15. sep 2010

@etuska tak som asi zle hladala 🙂 ja som chcela len cisty, nie tu kuru..no musim este pohladat teda

elixia
15. sep 2010

@etuska tu kuru Imse myslis? Bola som na tej stranke, len som chcela iba cisty lanolin..

etuska
15. sep 2010

@elixia
videla som niekde aj cisty-ale uz si nepamatam na ktorej stranke 😝 -ak najdem-poslem IP

peppapig
15. sep 2010

@hrozienko11 folic acid po cele tehu. Pokud zjisti malo zeleza, urcite ti to gp pozdeji napise 🙂

kivec
15. sep 2010

@elixia - dakujem ti, ze si na mna myslela 🙂 . Ja som zas myslela na teba, ci si ty uz aj neporodila, kym som tu nebola. Ale uz sa ti to krasne blizi. 🙂 Veeeelmi ti drzim palce, a prajem ti rychly a bezproblemovy porod. 😉 Budem sem aspon nakukat, aby som vedela, ked to pride. 😉

@etuska - veru je to uz ine s 2 detickami. O to tazsie, ze tu nikoho nemame, a nemam kam zobrat Estherku. Ona by tak potrebovala viacej impulzov a aj od inych ludi ako odo mna... A ja sa jej nestiham naplno venovat a niekedy ani nevladzem. No robim co mozem. Zajtra s nou chcem ist do Sure Start children centra. Tak dufam, ze sa nam tam bude pacit a budeme chodit pravidelne.

cutce
15. sep 2010

@peppapig aha, tak ja to brala tak, ze tady ma kazda anglicana, proto jsem se ptala na ten rodny list

Me rekli, ze folic acid pouze do 3 mesicu a pak jsem si koupila v sainsburys vitaminy pre tehule a kdyz jsem ji je ukazala, tak rikala, ze jsou dobry a ze je mam brat po celou dobu tehotenstvi.

elixia
15. sep 2010

@kivec dakujem,si zlata 🙂 Kolegyna dala teraz dcerku do skolky na part time od 9 do 12, za part time sa vraj ani neplati..nepomohlo by to Estherke? Alebo hathor chodi s malou do play groups, neviem presne ako tieto groups funguju,ale ved to nemoze byt problem zistit a urcite mate nieco v okoli, kontakt s detickami by jej urcite prospel....

klapinka
15. sep 2010

@elixia som rada ze je vsetko v poriadku, drzte sa a coskoro uz bude vonavy batostek pri vas 🙂 bude to supis uvidis. Mala ma stale tolko vlaskov kolko aj mala. Ako rychlo sa babatka menia je to az neskutocne. Zaciname pekne priberat, nozicky rucku a licka uz mame take fajne 😵 .... no je to nas poklad. 😵 (zajtra prihodim foto 😉 )

dnes mi prisli 3 plienky co som vydrazila, som skoro zaplakla. ako niekto moze cosi take predavat. Ja by som teda take cosi uz vyhodila. Zjadena farba, suchy zips pomaly ani nedrzi... a prane to bolo neviem v com lebo na omak su akesi divne.
@etuska ja som mala ten ecover z tesca, teraz mam z wilka..a su celkom dobre, teda ja som spokojna, odperie fajnovo. No nelatkujeme na 100% lebo plienok nemame vela, ale hned je vidno rozdiel na prdelke ze mala latkovu plienku.
@kivec o tom mi volaco hovor, ze kedze sme tu sami. Nam zajtra odchadza svokruska.. no hadam mi bude do placu, zasa sami. no musime nejako vydrzat.

k vitaminom- ja som uzivala kyselinu listovu, z domu som si doniesla sumivy magnezium a inak som sa napchavla ovocim, zeleninou a dzusmi aby som nemusela jest tabletky. 😝

dobru nocku mamicky a buduce mamicky 😵

mirka007
16. sep 2010

@monkka21 -pekne pblecenie maju v Seraphine ja som si tam kupovala skoro vsetko,sice je trosku drahsi ale mavaju akcie,a oblecenie je kvalitne a prijemne sa nosi 🙂

mirka007
16. sep 2010

Mamicky poradte mi prosim ktore ste boli osobne vybavovat rodny list na apostile v Milton Keynes,ci je lepsie ist osobne alebo to poslat postou a kolko to asi tak trva kym to dostanete.a ako to vybavit ako ste postupovali,citala som si ich webstranku ale som z toho uplne domotana 😝

Prosim

Dakujem 🙂

z_vesela
16. sep 2010

Ahojte
my pereme v non bio tesco prasku a vsetko ok... Tiez latkujeme ale len cez den a ked sme doma, mame obycajne terry bappies ked som sa ich uz naucila skladat a funguju fajn nic z nich neytecie len ich musime casto menit, co je dobra vec...
No klapinka- rychlo to ubeha ze? Dnes ideme na 6 wk check up a maly ma o kilo a pol viac ako pri narodeni aj ked vlaskov uz menej.

Ja som apostilu vybavovala postou a prislo to do týždňa, lepsie ako sa tam trepat.
Kocky vcera som dala health visitor potvrdot tie papiere o porodnom- naozaj to stačí?
Keď je tam len peciatka že Health Visiting team a nie že DR? Ako ste to mali vy? Ďakujem moc!
Elixia- držím palce, ty to tu máš každú chvilocku tu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre