Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
20. sep 2010

@mona12071 veru,skoda ☹ to budes doma robit?

cutce
20. sep 2010

ahojky,
@elixia a jak se citis?

mona12071
20. sep 2010

@elixia zatial hej a keby sa mi to rozbehlo prenajmem si studio no priestory

saza007
20. sep 2010

@elixia prave to dufam, ze sa nic nezmenilo, lebo po zabookovani mi poslali confirmation kde je aj link na terms and conditions a tam sa pise, ze kocik sa odovzdava pri check-in. Ale uz som nasla aj link, kde zase pisu, ze pokial to povoluju 'circumstances' tak je mozne zobrat si buggy az k lietadlu. 😅 🙄 Asi im brnknem, len na nich dnes akosi nemam naladu 😀

elixia
20. sep 2010

@cutce dakujem za opytanie, zatial stale rovnako 🙂 Zacali sme 40.tyzden,ani sa mi nechce verit, este pred par mesiacmi to bola taka vzdialena buducnost 🙂 Ty ako, co nove?

@mona12071 drzim palce, nech ti to ide co najlepsie 🙂 Je to super, robit nieco co ta bavi a este aj uzivi..a nemusis byt prec od maleho cele dni.

@saza007 podla mna sa to da,ale mozes sa skusit opytat @mrk11 napr,, ta sa prave vratila zo SK, mozno leteli Ryanairom a bude vediet poradit lepsie.

mona12071
20. sep 2010

@elixia ved prave budem mat malickeho stale u seba doma a budem staaale doma heheh

cutce
20. sep 2010

@elixia no ja jsem ted nedockava a mam celkem strach, jdeme na scan v patek, tak se i celkem tesim, snad se nam ukaze 😅

elixia
20. sep 2010

@cutce neboj, vsetko bude ok 🙂 Ja som sa toho druheho scanu tiez nevedela dockat, uz akoby to ani nebola pravda,ze je to 18 tyzdnov odvtedy..neskutocne ten cas bezi 🙂

@mona12071 joooj,ani nevies, co by som dala za taku pracu. Ja budem mat len dve moznosti, bud zostat doma (bez prace, teda dost nerealne ☹ ) alebo sa vratit na full time, co su presne cele dni prec od maleho..nic medzitym.

cutce
20. sep 2010

@elixia a jak se pak chodi na scany po tom 20tt?

a co takhle treba chodit do restaurace na par veceru v tydnu? ja se do prace tez nechci vracet, ikdyz mam moznost par time

mona12071
20. sep 2010

@elixia a nemozes si zobrat niaky part time myslim najst

mrk11
20. sep 2010

@saza007 my sme leteli do Polska easyjetom, ale s kociarikom sme sli az k lietadlu, pytali sa nas pri odbavovani batoziny, kolko casti ma kociar a na kazdu nam dali pasku (my sme mali ten spodok s kolieskami a namiesto vanicky sa mi da dat autosedacka, tak vlastne sme to vyuzili), ale pri vystupovani je to tak, ze na kociar cakas pri pase s batozinami, cize babo si musis niest, nevylozia ti kociar pri lietadle.

mrk11
20. sep 2010

@elixia - ak mas nejake fotecky bruska, posli mi ich, pozriem sa na to a vedela by som ti ich upravit, ja som designer, a s tymito vecami mam skusenosti.

@mona12071 - to by sme mohli porozmyslat nad nejakou spolupracou, viem ti cokolvek poupravovat, pomenit pozadia...

peppapig
20. sep 2010

@mona12071 good to know 🙂 A ty jsi profi fotografka nebo teprve vsechno zacinas? At se dari!

@erika9 nemuzes si poradne promluvit se svoji midwife a rict ji o svych pocitech. Koukam ze mas panicky strach, asi potrebujes trosku poradit a vse vysvetlit od odbornika, kteremu veris. Neboj vsechno bude dobre. Me vnitrni scan pri tehu nedelali, ale nedavno jsem byla na gynekologii tady v UK, vnitrni scan bolel jak slak, ale asi zalezi, kdo ho vykonava, tahle doktorka byla hrozne necitliva. Ja jsem se pro zmenu bala aby mi provedli sweep na privolani porodu, neprovedli, nedovolila jsem kvuli bolesti. Porod zvladnes, to bude adrenalin, budes pak prestastna! Kde v UK bydlite?

@saza007 ja vetsinou litam s Ryanair Stansted-Brno, driv i Blava a pokud si dobre vzpominam vzdycky jsem sla s kocarem az letadlu (respektive k posledni pasove kontrole, pak tam jsou schody). Ale prilet zpet byl vzdy komplikovanejsi, kocar vydavaji az na pase s kuframa 😒 Good luck, kdy letite. Ja se tesim, konecne i s tatinkem letime na tyden na konci October 🙂

mrk11
20. sep 2010

@mona12071 - tiez som nad tym rozmyslala, teda nad niecim podobnym, ale chyba mi kapital na zaciatok, take vybavenie studia stoji velke peniaze, uz len kvalitny profi fotak s prislusenstvom vyjde na 4000, plus svetla..., no klobuk dolu, ze si taka odvazna. Drzim ti palce, nech sa to rozbehne co najlepsie. 🙂))

elixia
20. sep 2010

@cutce ak nemas ziadne problemy, toto je posledny scan, Ja som bola este dvakrat, lebo nase babo je akesi lenive a mne sa stale zda,ze sa malo hybe...naposledy som bola pred 3 tyzdnami, aby si potvrdila polohu, kedze predtym na scane bol este breech. Ale zrejme, ak velmi chces, mozes si zaplatit nejaky private scan...

No, ja aj v mojej praci mozem ist na part time teoreticky,len sa nam to z financneho hladiska neoplati,lebo by som aj tak musela platit nejaku opatrovatelku, skolku alebo nieco a tym padom ziadna vyhra.

@mrk11 praveze nemam, chceli sme ist niekam do parku,ze aspon si aspon take amaterske porobime, no ale v kuse tu leje...ak by sa nieco podarilo,oznem sa ti, dakujem 😉 Aj si tu robila nejaky design, myslim v praci?

elixia
20. sep 2010

@peppapig sweep bol bolestivy???Boze, to mi ani nevrav..mna objednala na buduci pondelok, hned den po termine...Tak to idem radsej babulo prehovarat, nech sa laskavo narodi dovtedy 😀

cutce
20. sep 2010

@elixia me teda jeste rikali, ze scan je ve 30 tydnu. To si snad delaji srandu, ze tohle by byl posledni scan 😠

slniecko77
20. sep 2010

ahojte 🙂
@cutce toto bude vas posledny scan pocas tehu ak je vsetko v poriadku, neskor ta moze midwife poslat ak sa jej nebude nieco zdat..vitaj do NHS 😀 😠 ja mam este jeden scan v 36tt lebo mam placentu v spodnej casti, ale previa to nie je..tak verim, ze vylezie tam kam ma, lebo cisarsky rez nepreferujem.. 😝
@elixia myslim na teba 😵 drzim paste nech to mate co najskor a co najlepsie za sebou..este dokazes spavat? ja posledne noci nejak neviem spat, aj ked chodim do postele utahana a to pritom brusko na mne skoro vobec nie je vidiet, takze to nie je kvoli nekonfortu..

cutce
20. sep 2010

no to si delate srandu 😲

slniecko77
20. sep 2010

@cutce my ani nie, skor NHS 😀 😠

elixia
20. sep 2010

@cutce moze byt,ze je to u vas tak, tu ma kazda nemocnica inu policy...

@slniecko77 dakujem 🙂 vies co, niekedy mozem a niekedy ani za svet...ale zarucene sa zobudim pri kazdom otoceni 🙂 Vacsinou nemozem vecer zaspat, kedze cely den nic nerobim (ako povedal moj drahy manzel) a nemam sa kde unavit 😀 Ked ja som unavena uz len z toho,ze som 😀 😀

slniecko77
20. sep 2010

@elixia takze sa nemas kde unavit 😉 😀 😀 este, ze tvoje srdiecko a cely obehovy system pracuje za dvoch..zlaty je 😉
..skusala si pit caj z listu malinovnika? vraj to pomaha a potom este sexik, pikantne a horuci kupel..je strasne toto cakanie, vsak?
@cutce jedna znama zije v severnom Londyne a oni maju 3 scany aj ked je vsetko v poriadku, tak mozno budete mat rovnaku policy, ako pise elixia 😉 kazdopadne sa popytaj ked budes na scane..nas taka mlada midwife skoro zabudla objednat (bola nejaka schvatena) resp. museli sme jej to pripomenut!! takze sa spoliehaj hlavne na seba, ak ti mozem poradit 🙂

cutce
20. sep 2010

tak to si pak neco vymyslim, aby me poslali na dalsi scan. 😠 😠 😠

elixia
20. sep 2010

@slniecko77 malinovnik pijem uz dva tyzdne,aj alchemilku...aj vsetko ostatne skusame 😀 No to je, ja nemam rada take,ze neviem kedy, co, ako...asi by som bola spokojnejsia keby mi dali termin, prid vtedy o tolkej 😀

@cutce popytaj sa a hlavne sa snaz si sama ustrazit, ja som na druhom scane bola a v 22.tyzdni...pytaj sa na cokolvek,co ti nie je jasne,alebo comu nerozumies, ja som sa nestretla s tym,ze by mali problem mi nieco vysvetlit, len nie vzdy to urobia sami od seba.

cutce
20. sep 2010

@elixia dekuju za radu. taky jsem slysela horka sprcha a sex pomaha 😉

dadulka2000
20. sep 2010

@cutce v kente su len 2 scany, ak je vsetko v poriadku. 🙂 , aj ja som mala dalsi v 36tt, koli placente
@saza007 ano az ku lietadlu mozes mat kocik so sebou, tak lietame uz roky 😉 , v blave ti daju kocik spat hned pri lietadle, ale spat v stanstead az na pase spolu s batozinou 🙂

cutce
20. sep 2010

@dadulka2000 😠 😢 😢 😢

saza007
20. sep 2010

@erika9 mne robili vnutorny ultrazvuk v cca 22 tydzni, nie je to nic hrozne, trosku neprijemne a bolestive. Nemusis sa bat, do nicoho ta nutit nebudu, tak ho nechces tak ti ho nespravia. Aj pocas vysetrenia mozes poziadat, aby prestali, ak ti to pride neznesitelne.

@mrk11
@dadulka2000 dakujem za odpovede, mam o jeden stres menej 😀 Dadulka super tak dufam, ze v Blave mi ho tiez vylozia uz pri lietadle, aby som mohla frcat na vlak 😅

mona12071
20. sep 2010

@peppapig hej fotila som aj predtym ale potrebovala som financie a podstivo som si setrila a nasetrila 😉
@mrk11 si zlata ale ja tiez upravujem fotky vo fotoshope mam najnovsiu verziu

mrk11
20. sep 2010

@elixia hej, ja som graphic designer uz 15 rokov robim v odbore, aj tu, ja som si nikdy inu pracu ani nehladala, to by bola skoda. kludne si odfot brusko aj doma pri skrini, alebo na posteli, alebo len zboku, prekry si prsia, dnes sa daju zazraky. ked cokolvek odfotis, ozvi sa, poslem emailovu adresu a nieco aspon spravim, nech mas aspon jednu-dve fotecky. ja som si spravila, ako na potvoru neviem najst folder, dufam, ze mi ich moj milovany nechtiac nevymazal. tak ti posielam len 3, co som si nasla v maili, aj z mala sa da nieco spravit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre