Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulienka27
23. sep 2010

@elixia @slniecko77
dakujem za opytanie....kojenie je momentalne pre mna najtazsia vec na svete, lebo ked nespinkame je vkuse na mne "prisaty".......na antenatal classes nam povedali,ze pocas kojenia mozme jest vsetko,ale asi je to blbost,lebo ja som zacala so vsetkym (aj mlieko) a mame dost velke problemy s vetrikmi,takze ked sa napapkame,este si poplaceme,a az potom od unavy zaspime....dufam,ze sa to zlepsi,lebo je to riadna zataz na nervy a to si neviem predstavit este druheho drobca pri sebe 😝

slniecko77
23. sep 2010

@dadulienka27 juuj tak to mi je luto, ale snad sa to casom zlepsi..som citala, ze chlapci maju vacsi problem s vetrikmi ako dievcatka..ale ja mam tieto problemy s nafukovanim doteraz, takze cakam, ze to nase dieta podedi po mne ☹ uz ho teraz lutujem, je to skutocne bolestive
..kedy si zacala mat mlieko? hned po porode?
som zvedava ako @elixia 🙂

elixia
23. sep 2010

Ahojte baby,

tak ja sa gasu nebranim, jedine co nechcem je pethidine.
@dadulienka27 kedy si zacala s tens? Nakoniec som si tiez kupila, hoci som najskor nechcela, len si nie som ista kedy pouzit..a do kedy si to potom mala?
No oni si tu nejaky problem s tym jedenim zrejme nerobia, nam povedali ze okrem cesnaku a toho ich curry sa da vsetko,ale tak,urcite je to ine u kazdeho babatka a treba vyskusat ze co ano a co nie...Som sa pobavila,kamoska (ma 2 mesacne babo) mi vysvetlovala,ze aspon prvych 6 tyzdnov iba dietne jest..ked som sa opytala,ze teda co to je, ona ze ziadna zelenina ani ovocie, ale maso,zemiaky, ryza, polievky...no dieta jak svina 😀 😀

@dadulienka27 a fotocky nejake nam neukazes?? 🙂

kvietocek7
23. sep 2010

@dadulienka27 ak mozem,tak sa daju kupit infant probio praskove, Pred dojcenim si potries prsko a malinky si z toho zoberie s mlieckom, Ono,my sme si svoje vytrpeli a toto nam poradila jedna mila pani vo pharmacy. A pomahalo, ale tiez som synka vela nosila v satke, lebo ked spustil aaaaarieee oj, uz mi nebolo vsetko jedno 😕

@elixia babenko sa uz tesi, len sa mu asi nechce 😨 to nic, ale ved pokial nemusis a budes vediet predychavat kontrakcie tak sa nemusis nicim nechavat oblbovat 😉

dadulienka27
23. sep 2010

@slniecko77 hned ako som Matuska porodila,tak mi ho dali na hrudnik,kde ho zablili do uteraka a trosku poutierali..potom mu midwife pomohla uchopit bradavku a bol na nej asi hodinku, tak si myslim,ze toto spustilo laktaciu....lenze to uchopenie nebolo velmi spravne,tak mi trosku ponicil aj bradavku-ak mozem odporucit zobrat do nemocnice krem Lansinoh(mne dali v nem.vzorky)-velmi mi pomohol a staleho pouzivam

elixia
23. sep 2010

@kvietocek7 sa mu ani nedivim, ved teraz ho vykrmujem kadecim, zmrzlinka,sladkosti...a potom uz len mlieko, no chcelo by sa ti?? 😀 😀
No uvidime ako to nakoniec dopadne...
Ale poviem vam,ze uz som poriadne nervozna,aj sama sebe uz leziem na nervy 😠

slniecko77
23. sep 2010

@dadulienka27 dakujem za odporucenie 😉 pojdem ho pozriet niekam do obchodu

@kvietocek7 aj tie probiotika su velmi dobra rada, ja predpokladam, ze s tym problem mat budeme a je dobre vediet co pomaha 😵

dadulienka27
23. sep 2010

@elixia ja som tens pouzival uz v polovici 1.fazy,ked zacala kontrakcia som ho zapla na A1 a postupne zvysovala (mala som tens z mothercare),kedze som sa nemohla pohybovat,tak som ho mala celu dobu zapnuty,vypla som ho po porode, no cez porod som ho nevnimala a cele dobu bolo len Acko na maxime,lebo Bcko mi liezlo na nervy a na Cecko pri porodeni placenty som si ani nespomenula 😀
a foto som uz asi davala,nie??boze nepamatam si 😖

@kvietocek7 velmi pene dakujem za radu 🙂 este trosku skusim odsledovat reakcie na jedlo,mozno zistim co nam vadi a ak nie budem musiet prejst na ten prasok ☹
a nad satkou uz zacinam uvazovat..mohla by si mi nejaku odporucit a ako dlho si ju pouzivala???vdaka 😀

dadulienka27
23. sep 2010

@slniecko77 stoji az okolo 10 libier,ale bude to dobra investicia, ak si si nie ista,tak skus sa este popytat dievcat tu na fore 😉

slniecko77
23. sep 2010

@dadulienka27 pozerala som ceny..je to trosku viac, ale ked to ma pomoct 😉 pojdem to pozriet niekam do obchodu, lebo cez net to nechcem objednavat..by sa to zbytocne predrazilo

elixia
23. sep 2010

@slniecko77 ten krem maju hocikde, Boots, mothercare, v kazdej pharmacy

@dadulienka27 vdaka, midwife mi povedala,ze mozem uz aj teraz pouzit kedze ma dost bolia krize, no co ja viem,zatial som sa neodvazila..
Ved nejake aktualne foto, uz ma 3 tyzdne predsa 🙂 Boze,ani sa to nezda, ved akoby len teraz som citala o tvojom porode...to asi len mne sa ten cas teraz tak vlecie 🙂

elixia
23. sep 2010

@dadulienka27 este ma napadlo, pomohli ti s kojenim v nemocnici? Naucili ta co a ako, ako spravne prikladat a take zakladne veci?

slniecko77
23. sep 2010

@elixia dik za tip 🙂 a ty si si kupovala nieco na bradavky?
..ked kamosky dojcili tak vacsinou mali problem s bradavkami, teda, ze boli trosku ''znicene'' a pouzivali kremiky

dadulienka27
23. sep 2010

@slniecko77 na predporodej priprave nam ho odporucili len na popraskane bradavky, no v nemocnici mi ho laktacna poradkina davala hned ako som jej povedala,ze ma bolia 😀

elixia
23. sep 2010

@slniecko77 zatial nie,uz ma postupne presla ta mania,ze 'potrebujem vsetko'... 😀 pozistovala som len,kde co maju a keby nieco,poslem manzela do pharmacy.

slniecko77
23. sep 2010

@elixia ja sa snazim tiez krotit 😀 no nie vzdy sa mi dari 😉
..po triezvom premyslani som upustila od mnohych veci a v podstate vsetko diskutujem s manzelom, s nim nekyvaju hormony 😀

elixia
23. sep 2010

@slniecko77 no to zas az tak nie,keby som vsetko s manzelom diskutovala,tak nepotrebujeme vlastne vooobec nic 😀 😀

slniecko77
23. sep 2010

@elixia nemas mojho manzela 😀 😀 😀 zatial som vyrukovala asi len z potrebnymi vecami
..a naposledy ''ujizdel'' on v Mothercare nad vecickami 😀
..ale snazim sa k tomu rozumne pristupovat, ale sama som zvedava co do akej miery vyuzijem 🙂
..samozrejme som myslela hlavne nakladnejsie veci, ako kocar, postielku a pod....nie plienky, oblecenie

kvietocek7
23. sep 2010

@dadulienka27 samotne probio su vyzivovy doplnok 🙂

kvietocek7
23. sep 2010

@dadulienka27 pozri si web

https://www.youtube.com/watch?v=t-0eCD0zEp4


ak budes chciet pozriem ti aj shop kde som kupila











cutce
24. sep 2010

@dadulienka27 dekujem za info. No ja to necham na tom jak to vse vyplyne, ted nema cenu spekulovat, protoze to muze dopadnout uplne jinak 🙂
Tak dneska jdu na ten posledni scan, taks e celkem bojim, ale i tesim 😀

elixia
24. sep 2010

@cutce no to teda nemam, ale niekedy je aj dobre,ze aspon jeden z nas 'ma rozum' 😀 😀
Drzim palce,napis potom ako ste dopadli...

cutce
24. sep 2010

@elixia co nemas? Ted jsem ztratila co jsem ti psala 😅

elixia
24. sep 2010

@cutce no tvojho manzela 😀

cutce
24. sep 2010

@elixia asi si sedim na vedeni, ale ted nevim o cem je rec 😅 😀 😀

elixia
24. sep 2010

@cutce jaaaaj,prepac moja, to som so slniecko77 pisala vcera vecer 😀 No,aj takto sa prejavuje tehotenska demencia, prepac este raz 🙂 🙂

cutce
24. sep 2010

@elixia no myslim, ze jsme na tom vsechny stejne 😀 😀 😀 😀

slniecko77
24. sep 2010

@elixia 😀 😀 😀 no to vies, niekto ho musi mat 😉
@cutce drzim paste na scane 😵 a nech sa babo otoci spravnou stranou 😉 verim, ze nas prides poinformovat

cutce
24. sep 2010

@slniecko77 snad jeste vecer prijdu, scan mame az ve 4.20 no a to nikdy nejdem na cas, takze buh vi v kolik prijdeme domu

slniecko77
24. sep 2010

@cutce jasne, aj my vzdy cakavame cca 20-30 minut..ale keby si si vedela najst chvilku potesime sa 😵 ja som presvedcena, ze je vsetko v poriadku
..a mas nejaky vnutorny tip na pohlavie babatka? ja som mala, ale nevysiel mi 😀 😀 ja som bola o tom priam presvedcena 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre