Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
24. sep 2010

@slniecko77 no kazdy rika, ze to vypada na klucika, tak nevim, ja sama nevim. A co sis myslela a co nakonec budete mit?

slniecko77
24. sep 2010

@cutce no ja som bola presvedcena o slecne a budeme mat synceka 😵
..ale perfektne na tom je, ze jednej kamoske som len poslala fotku bruska a ona hned vedela, ze to bude chlapcek 😕 a vedela aj u svojich oboch deti hned od zaciatku pohlavie

cutce
24. sep 2010

@slniecko77 jej, ja bych taky radeji klucika a uz mate jmeno? tak kdyz to dneska nevyjde, tak kamosce posilas i mou fotku 😀 😀 😀 😀

slniecko77
24. sep 2010

@cutce dohodnute 😉 😀 ja som z nej fakt nechapala, ona to vie urcit podla bruska, ako nase stare mami 😉 akurat ona je este kusok mladsia odo mna
..meno sme este nemame vybrate, mame cca 6-8 ale este sme presne nespecifikovali, ale budeme davat dve mena tak si kazdy vyberieme to svoje a potom skombinujeme najviac hodiace sa 😉

cutce
24. sep 2010

@slniecko77 no ja jsem zvedava, jestli se to dneska dozvime, co cekame. Ale jmena mame asi takove Steffany a nebo Mathew 🙂

slniecko77
24. sep 2010

@cutce Mathew sa mi velmi paci, aj jeho slovenska alternativa Matej, Matus..je to jeden z nasich favoritov 😵
..ja verim, ze sa dnes dozviete pohlavie, ten scan ti budu robit dlhsie, teda zavisi to aj toho ako sa bude dietatko vrtiet, na SVK nam ho v 19tt robili cez 40 minut, vtedy nam 1x povedali chlapceka a v UK bol maly pokojnejsi, tak to trvalo cca 25 minut, vsetko pomerali, vysvetlili, spravili nejake fotky...preto si myslim, ze sa to dnes dozvies 😉

cutce
24. sep 2010

@slniecko77 no jsem zvedava, ale minule jsme meli takovou babiznu, sup sup zmerila zkoukla a muzete jit, nic skoro nevysvetlila ani neukazala. Ted uz se nedam, je to muj posledni scan, tak tam budu tak dlouho dokud nebudu spokojena 😅 😀 😀 😀

slniecko77
24. sep 2010

@cutce dnes to bude trosku o inom, meria sa obvod hlavicky a bruska, kontroluje srdiecko, pupocnikova snura + cievy, meraju stehennu kost, pozeraju mozgove komory, kontroluju zaludok, oblicky, pery, nostek, ocka..poratali sme aj prsteky 😵 a to sa za chvilu neda stihnut...pri tom prvom som mala aj ja pocit, ze je to velmi kratko..tam merali len hrubku sije, kontrolovali nosnu kosticku a akciu srdca, pohyby

cutce
24. sep 2010

@slniecko77 no jsem zvedava 😀 , ale nejak nemam naladu, jak jsem nervni tak jsme se chytli s manzou 😢

slniecko77
24. sep 2010

@cutce do stvrtej casu dost 😉 zacnes sa tesit a manzo tiez, zase uvidite drobca v plnej krase 😵
..nemaj strach, vsetko urcite dobre dopadne, aj my sme na tento morfologicky scan boli az poobede, to cakanie je na prd..ale o to krajsi vikend budete mat

cutce
24. sep 2010

@slniecko77 no snad mas pravdu 😀

adoracion
24. sep 2010

@elixia mas rovnaky termin ako ja pred dvoma rokmi 🙂 ale nakoniec sa narodila 20/09 🙂

elixia
24. sep 2010

@adoracion to fakt? 🙂 no nas to zrejme potiahne az do oktobra 😀

dadulienka27
25. sep 2010

@kvietocek7 dakujem za rady 🙂

dadulienka27
25. sep 2010

@cutce tak uz viete co to bude? 😀
@slniecko77 naozaj pekny vyber mena 😀 😀 Matthew suhlasiiim 😉 aj my sme ho volili preto,lebo sa da prelozit do slovenciny,aby stari rodicia nemali problem 🙂

elixia
25. sep 2010

@cutce tak ako dopadol scan?

cutce
25. sep 2010

@elixia @dadulienka27 @slniecko77 tak vcera u doktora, vse je v naprostem poradku, trvalo to celkem asi 20 minut, takze skoro zase rychlovka, ale cekame CHLAPECKA 😀 😀 😀 i toho pindika jsem videla ja 😀 😀 😀 :-

elixia
25. sep 2010

@cutce jeeej,tak uz aj viete co to bude,tesila si sa ci si skor dievcatko chcela? 🙂 Ja som sa tesila jak blazon,ked mi zavolali,ze chlapec, vzdy som chcela prve dieta syna. 🙂
Super,ze je vsetko ok, uz len nejakych 19 tyzdnov a mate ho pri sebe 🙂

cutce
25. sep 2010

@elixia moc dekuju, mi jsme si prali chlapecka, protoze mame v rodinach same holcicky. Akorat jsem to trochu obrecela, konecne mame u nasich kluka a ja jsem tak daleko 😢

elixia
25. sep 2010

@cutce tak to je este lepsie,ked vam to vyslo 🙂 ja tiez nie som nadsena z toho,ze sme daleko od rodiny, no ale ked sa inak neda co narobis...

cutce
25. sep 2010

@elixia no je to tezky, rada bych to vse sdilela s maminou, ale nejde to 😒 . Hlavne, ze jsme zdrave a stastne 😅

slniecko77
25. sep 2010

@dadulienka27 😉 veru pekne meno to je, ale este sme stale v stadiu rozhodovania
@cutce gratulujem k dobrym vysledkom a chlapcekovi 😵 som rada, ze je vsetko v poriadku
@elixia 🙂 myslim na teba
..my sme sa dnes boli prejst na plazi, sice fukalo, ale bola to super prechadzka..som sa celkom unavila

cutce
25. sep 2010

@slniecko77 moc dekuju, jsme strasne radi 😀 no mi se ted dohadujeme, ja chci mathew a Andy chce David 😀 😀 😀

slniecko77
25. sep 2010

@cutce vsak mozete dat dve mena a obaja budete spokojni 😉 😵 my to tak tiez riesime

mickey85
25. sep 2010

@cutce GRATULUJEM ku chlapcekovi a ze je vsetko v poriadku!!! Ja som tiez rada, ze je prvy chlapec, no keby to bolo dievcatko, tak sa vobec nenahnevam 😉 A tiez sa nam paci meno David 😉
@elixia a ty tu co este robis? 😀 Mne uz od zajtra tiez zacina 40tt, nabuducu nedelu je nas termin 😅, tak dufam, ze uz pridu nejake tie kontrakcie 😠 Normalne sa uz na ne tesim, viem je to smiesne, ale to bude znamenat, ze budem mat coskoro maleho v naruci, tak preto sa na to tesim. 🙂 Nemam ani potuchy ako to moze boliet, takze neviem do coho idem, preto nemam z toho az taky strach.

elixia
25. sep 2010

@mickey85 no my mame termin zajtra,ale nase dieta sa zrejme este nechysta...aj ked manzel je presvedceny,ze to bude zajtra,vyhlasil,ze on uz od pondelka ma dovolenku...a este mi vravi,ze dnes nejdeme ani spat nie? 😀
No u mna sa uz par dni striedaju kadejake stavy, tesim sa, chcem, nechcem, bojim....a tak dookola 🙂 Ja tiez neviem co cakat, takze az tak velmi sa nebojim 🙂

mona12071
26. sep 2010

@cutce gratulujem ku chlapeckovy aj mi mame Davida 😀
@elixia neboj za chvilku to uz pride co je to oproti 9tim mesiacom 😅
babulepotrebujem poradit viem ze sa to tu vela krat riesilo ale nevenovala som tomu taku pozornost ked sa mna to netikalo 7meho letime domov a vobec neviem ako to bude kociar mam v cene to viem a mozem s k nemu zobrat aj autosedacku?ja mam quinny buzz http://www.mothercare.com/Quinny-Buzz-Wheeler-R... a neviem ci k tomu si mozem zobrat aj autosedacku nakolko ona sa nenapaja na seat ale vimiena za to takze to je ako druhy diel
-mozem mat v prirucnej aj mliecko vsak?
a ma aj malicky niaku prirucnu batozinu alebo nie
kociar si mozem zobrat aj ku lietadlu?
jaj ako sa im bojim dat ten kociar ☹
viem ze mam vela otazok ☹

elixia
26. sep 2010

@mona12071 ja viem,aj ked momentalne sa mi tych par dni zda dlhsie ako celych 9 mesiacov 😀

Z toho co si pamatam:
autosedacku si vziat mozes,ale uz sa za nu plati osobitne, v cene mas len kociar.
Mliecko ako kde,, davaju vacsinou ochutnat, aspon co baby pisali 🙂
Kocik si mozes vziat k lietadlu.
Akurat s tou prirucnou batozinou pre maleho si nie som ista...
Odkial a s kym letite? Toto sa vztahuje na Ryanair, no zrejme je to dost podobne vsade..

slovakia13
26. sep 2010

@mona12071 autosedacku aj batozinu pre maleho si budes musiet priplatit .jedlo iba ochutnas ,aspon u mna z bristolu to bolo tak.kocik si mozes zobrat ku lietadlu.len treba povedat letuske ,ze si zelas aby kocik cakal pri lietadle ked budete vystupovat,lebo inak ti ho zoberu s batozinou a dostanes sa k nemu az v hale. to sa stalo naposledy mne.ja som ale trvala na kociku ,tak mi pekne krasne museli pon ist 🙂 stastnu cestu 😉

cutce
26. sep 2010

ahojky,

moc moc dekuju za blahoprani, neskutecne se tesime 😀 😀 😀 , uz skoro mame pokojicek 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre