Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

lena13
26. sep 2010

@mona12071 hlavne at nedopadnes jak ja s kocarem,ze js doletela a musela js kupovat novy ☹ pry js si ho mela pojistit .....
@cutce moooooc gratuluji,ja taky hlasuju pro matthew 😀
@elixia jeee eli ty uz kazdou chvili co...moc drzim palce at mas hodne rychly porod 😉

cutce
26. sep 2010

@lena13 dekuju, no me se taky libi vic, ale uvidime, zatim mame jeste cas 🙂

elixia
26. sep 2010

@lena13 dakujem,zatial stale cakame 😀

To sa da,poistit si kocik na cestu lietadlom? Mozno to nie je taky zly napad, ved tie kociky su dost drahe a ked ti ho znicia,mozes novy kupit...visid, to mi nikdy nenapadlo..

kvietocek7
27. sep 2010

@elixia ahoj horuca cakatelka 🙂 tak nech vam to vsetko dobre dopadne 😉 cas neuprosne leti a skoro sa budete vytesovat z babenka, Ozaj asi mi uslo ako sa vlastne bude volat? daj si chutny ananas so slahackou, mnaam, hoci aj z konzervy nech si male este pochutna na sladkom 😅
zelam pekny den

mona12071
27. sep 2010

dakujem za rady ste zlate

@lena13 jaj nestras ☹
@elixia myslime na teba 😉

elixia
27. sep 2010

@kvietocek7 ahoj,dakujem pekne 🙂 ved on si pochutnava na sladkom,asi aj preto sa mu nechce von,ved potom uz len mlieko dostane 😀 Prave sme doniesli ananas z trhu,dame si,mnam...

@mona12071 dakujem 🙂

Inak, boli sme dnes na sweep,som si nevedela celkom predstavit o com to je...no poviem vam, to sme si aj sami doma mohli urobit 😀 😀

cutce
27. sep 2010

@elixia ahojky, a jak se citis? Stale nic? vzdyt manza prohlasoval, ze to bude dneska 😀 😀 😀 . A co to je teda?

monkka21
27. sep 2010

ahojte mamicky.chcem vas poprosit o radu.ako vam boli robene triple testy?neaka som zmatena s tych testov

mickey85
27. sep 2010

@elixia ty tu este dnes vypisujes? 😀 A o com je ten sweep? V stredu idem k midwife na kontrolu, sa jej opytam, ako dlho ma nechaju ak budem prenasat.
@monkka21 toto je dobry clanok, si prestuduj 🙂 to su testy na downov syndrom
http://www.netdoctor.co.uk/health_advice/facts/...

cutce
27. sep 2010

@mickey85 no ty uz tu taky dlouho nebudes sedet a vypisovat 🙂 😀 😀 😀

cutce
27. sep 2010

@monkka21 na ten downs syndrom se delaji bud mezi 12tt - 13+5tt a nebo pak kolem 18-20tt, myslim

mickey85
27. sep 2010

@cutce tak to dufam 😉 ale mam pocit, ze budem na tom tak ako elixia 😠

cutce
27. sep 2010

@mickey85 myslis, ze se porod da trochu vycitit?

mickey85
27. sep 2010

@cutce asi ano, lebo vela bab ma niekolko tyzdnov alebo dni poslickov, cize nejake bolesti, trpnutie bruska, nevolnosti, pehananie atd. Ale ja nic, ja sa citim dobre. Sice su aj take situacie, ze nic-nic a potom to naraz pride, takze uvidime. 🙂 V kazdom pripade vsetko je pripravene, len cakame a cakame 😉

monkka21
27. sep 2010

DAKUJEM VAM.JA SOM TERAZ V 16TT A ZATIAL MI ROBILI KRVNE TESTY NA HIV HEMOGLOBIN A TAK A DNES KED SOM BOLA U MIDWIFE TAK MI TAM DALI NEAKY TEST VYZERALO TO AKO TEHOTENSKY TEST ALE BOLI TAM TAKE VIACFAREBNE PASIKY A MALA SOM TO OCIKAT ALE NEPOCHOPILA SOM CO TO BOLO LEN SPOMINALA TRIPLE TESTY.

monkka21
27. sep 2010

dakujem.ja som teraz v 16.tt a zatial mi robili iba prve krvne testy na hiv.rubeolu,hemoglobin a este nieco.ale dnes ked som bola u midwife tak mi dala taky test a ko tehotensky ale boli na nom viacfarebne pasiky a mala som ho ocikat.ked som to psravila tak mi len povedala good a to je vsetko a ale na co to bolo to neviem len spominala tie triple testy a nasledne mi potom zakazala mlieko,kavu,dzusy a ze uz nemam brat vitaminy pre tehotne.naozaj mam v tom chaos

mickey85
27. sep 2010

@monkka21 to ti kontrolovala moč🙂 to ti bude pri kazdej kontrole, na receptcii si vzdy vypytaj urine pot, tam nacikas a das to vzdy midwife. Podla toho ti kontroluje hladinu cukru a ine.

slovakia13
27. sep 2010

@elixia pokial ti ho robili do otvoreneho krcka je to ok 🙂 do zatvoreneho to je uz ina sranda 😝

monkka21
27. sep 2010

@mickey85 dakujem ti pekne.tak tie triple budem mat az o 4 tyzdne pravdepodobne.vtedy idem aj na zistenie pohlavia.

elixia
27. sep 2010

@mickey85 to sa mojho maleho opytaj co tu este robim 😀 Moj muz mu dohovara ostosest, uz od dnes mal mat dovolenku,no ale asi zajtra nakluse pekne do prace,aby sme tu dvaja nesedeli 😀
Obavam sa,ze nechavaju dost dlho prenasat, na mna dnes pozerala,ze preco uz den po termine som prisla...a dalsi o tyzden ked nic. Este nakoniec porodis skor ako ja 🙂 Zrejme nemusi byt ziaden signal, babka mi rozpravala,ze moja mama tiez dllllho nic a potom na nu prisli take kontrakcie,ze ledva stihali do porodnice..a bolo to rovnake u vsetkych troch, tak mozno aj mna nieco take caka 😀

@slovakia13 z tabulky co tam vypisala,som vycitala,ze by som mala byt na 1-2cm otvorena,ked som sa pytala,len povedala,ze to vyzera dobre - to je netusimako 😀 😀 Je to bolestivejsie do zatvoreneho?

@monkka21 z toho co viem,tak na Downa robia ine druhy testov, zalezi od oblasti..aspon tak to mne vysvetlili,ze tu napr.robia screeningovy...

mickey85
27. sep 2010

@elixia no som veru zvedava, ale prenasat by som nechcela, radsej o tyzden skor ako neskor 🙂 No ci to bude skor, ako ty, tak neviem. Termin mam v nedelu 😉 A o com je ten sweep, opises mi to prosim ta?

elixia
27. sep 2010

@mickey85 no to som ani ja nechcela...ale uz som pochopila, ze to od nas vooobec nezavisi 😀 😀

mickey85
27. sep 2010

@elixia dakujem za IP 😉 Ved to, asi to treba nechat na prirodu, drobec si sam vybere, kedy chce ist na svet, ved vecne tam nemoze byt.

slovakia13
27. sep 2010

@elixia a poriadne tede ,mna doktor otvoril pri sweepe na 1,5 do 24hod odisla voda a Mia sa narodila o dalsich par hodiniek neskor 😉 good luck az to ma rychly priebech a malicky bezstresovy prichod na tento svet 😵

elixia
27. sep 2010

@slovakia13 to vaazne??? 😕 ja to beriem tak,ze ved sa aj nadalej nic nedeje 😀 fuuuha...

mickey85
27. sep 2010

Inac baby, som sa chcela opytat, ktora mate ten monitor s podlozkou Tommee Tippee, ste spokojne?
my mame tento: http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Sensor-Mo...

cutce
28. sep 2010

holky, chtela jsem se zeptat, ja jedu za mesic domu, je dobry napad koupit kocarek v Cechach? A mela bych nejake problemy ho prevest bez miminka 😅

mrk11
28. sep 2010

@cutce - blahozelam k chlapcekovi. Vy ste ale rychli, ked uz chystate izbicku. My sme chystali mesiac pred terminom a mala to pretiahla este o dalsie 2 tyzdne. Ale kociar som kupovala viac ako 3 mesiace pred terminom, tam bola dokonca dodacia doba 9 tyzdnov, tak som bola rada, ze som si to nenechala na poslednu chvilu.

Inac, ak mozem poradit, nechajte si, babule, vsetky co mozete, nakupy na obdobie medzi sviatkami, za ovela nizsie ceny nakupite, ja som az zasla, co vsetko som kupila za zlomok ceny. Lebo nam ked povedali, ze budeme mat dievcatko, tak sme si povedali, ze kaslat na ceny a ideme jej kupit spolu prve satocky, co sa samozrejme zvrhlo na kopec veciciek, lebo este toto jej kupme..., no a potom som v decembri kupila raz tolko veci za tretinovu cenu. Ale pravda je, ze ja som nenakupovala vela, ja som mala vybavicku od kamosiek, akurat som dokupila nejake vecicky a hlavne satocky na paradenie a pravda je, ze vacsinu z nich mala oblecenu raz.

@elixia a @mickey85 - my sme sa tiez nevedeli dockat, tiez som prenasala, ja som bola ako slon velka, doteraz mam 35 kg navyse. Uz som nemohla ani sa pohnut, lebo mi tak napuchli posledne tyzdne nohy, ze som ani papuce, dokonca ani plazove topanky nemohla na nohy dostat a stat na nich bolo neskutocne bolestive. Tiez som sa nevedela dockat, nech uz je to konecne za mnou a pozri, mala uz bude mat pol roka a riesime uz prve jedla.

@mona12071 - ako dlho budete na SK? Cakala som v piatok, ze sa ozves, ale aj pocasie je nanic posledne dni. Ako pokracujes s photoshopom? Urcite sa ozvi. Zacala som minuly tyzden malu ucit zaspavat podla knihy, co si mi poslala, musim povedat, ze velke DAKUJEM, pomaha to, Eli mi doteraz zaspinkavala vylucne na prsnikoch a teraz zaspava v postielke. Este musim odburat nocne krmenie, ale to pojde postupne. Zacali sme v rovnakom case aj dokrmovat, tak podla mna, aj to pomaha, lebo mi vstava uz len 2-3x v noci (to uz od tej 3-tej).

slniecko77
28. sep 2010

ahojte 🙂
@cutce no skus si porovnat ceny tu a v Cechach, ale ked chces kvalitnejsi kocar za slusny peniaz urcite vyhrava UK...teda minimalne v porovnani s SVK, myslim, ze v Cechach to bude podobne 😉
..co sa tyka cestovania s kocarom bez dietata ti neviem poradit, ale existuju firmi, ktore vozia baliky CZ (SVK) - UK - CZ (SVK) za celkom slusny peniaz..niektore dievcata tak posielaju veci
@mrk11 keby sa tak dalo v mojom pripade pockat na vypredaje 😉 ale premyslame rovnako, len a si to velmi dobre neviem predstavit ku koncu tehu
..ale ono sa da aj postupne, ked mas zoznam co potrebujes a ''neujizdis'' (co sa vzdy neda), aj teraz su zlomkove ceny na mnoho veci..ale vypredaje su urcite lepsie 😉
@elixia a @mickey85 drzim prsty 😵

cutce
28. sep 2010

@mrk11 dekuju, no mi uz vse pripravujeme, protoze jsou to takovy palky penez, ze nakupujeme kazdy mesic neco, jako ted jsme koupili changing unit a draws. Ja bych to nechtela vsechno delat na posledni chvili, ale s tim kocikem jsi me zarazila, ze 9 tydnu cekaci doba 😲 , jaky jsi kupovala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre