Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
28. sep 2010

@slniecko77 dekuju, kdyz ono v Cechach je lepsi vyber, ale zase by byl asi problem s reklamaci, kdyby nahodou 😒

slniecko77
28. sep 2010

@cutce si si ista, ze v Cechach je lepsi vyber? 😕 ja som tu nasla vsetky kocare co som si vytipovala a za lepsi peniaz..vsak posurfuj na nete a uvidis
..ale cakacia doba ja mna veru zarazila

cutce
28. sep 2010

@slniecko77 no v Cb tak tam je jedne obchod a tam meli snad 50 kocarku 😀

slniecko77
28. sep 2010

@cutce ja sa chcem ist pozriet sem www.kiddycare.co.uk je to obrovsky shop, casto jazdime okolo..ale na webe maju menej kocikov ako v shope..teda dedukujem z toho, ze na mnou vybrane kocare boli kontaktny predajca
..neviem presne kedy tam pojdeme pozriet, oktober - november, ak vydrzis mozem ta potom informovat

cutce
28. sep 2010

@slniecko77 mi uz jsme tam byli 😀 😀 😀 😀

meli tam nejlepsi vyber ale stejne se to chechum nevyrovna 😉

elixia
28. sep 2010

@slniecko77 vdaka 🙂

@mrk11 presne toto som vcera vravela muzivi,sedeli sme v children centre a cakali na midwife, okolo behali tak dvojrocne deticky a mu hovorim,ze teraz si ani neviem predstavit ze nas maly bude uz taky velky a o chvilu si uz ebudem vediet predstavit ze sme sa ho posledne dni nevedeli dockat 😀

@cutce my sme kupovali kocik na SK..typy kocikov,ktore maju tu,sa mi jednoducho nepacili. A nechcela som za kocik dat 700 -800£ tak aj preto. Zalezi od toho, ake mas poziadavky na kocik a ci ho naozaj ziaden co maju tu nedokaze splnit... Pokial ide o prevoz, podla mna ked ho vezmes lietadlom a bez babatka, zrejme zan budes musiet zaplatit ako batozinu navyse alebo take nieco.. Ked uz,skus popozerat tych kurierov, naozaj vyjdu aj lacnejsie, my sme si dali doviezt oooobrovsky balik za SK za 25eur. Kocik by som pocitala tak do 50, zalezi od vahy..

cutce
28. sep 2010

@elixia dekuju, se divim, ze jsi tu stale 🙂

mrk11
28. sep 2010

@cutce ja som kupovala v mamas & papas, dali sme za neho majetok, ale svagrovci nam prispievali na neho. A musim povedat, ze som velmi spokojna, teraz som vymenila autosedacku (mne sa dala pripevnit na konstrukciu) za buginu, je jej este privelka, ale lepsie akoby jej malo byt chladno. Vo vanicke mi nechcela byt vobec, od 6-teho tyzdna sme fungovali na autosedacke.

mrk11
28. sep 2010

@slniecko77 hej, na tvojom mieste by som uz v decembri chcela mat vsetko pripravene tiez🙂

slniecko77
28. sep 2010

@mrk11 aky kocar ste kupovali?
..vsak pisem, ze premyslame rovnako 😉 😀

anjelicek26
28. sep 2010

Babulky, tento transport na take nieco nadrozmerneho ako kocik mi prijde celkom fajn... ideme to v piatok vyskusat, tiez kocik posielat

http://www.dolphi-transport.com/pricelist.php

mrk11
28. sep 2010

@slniecko77 - http://www.mamasandpapas.com/product-ultima-9-i...

musim utekat, popisem zajtra, ak sa bude dat kocky

cutce
28. sep 2010

@mrk11 @slniecko77 mi mame v mamas papas vybrany Solo kocarek, je strasne jendoduchy 😀

slniecko77
28. sep 2010

@cutce ked si si nim ista tak porovnaj ceny a uvidis 😉 ale kazdopadne ked budes doma v Cechach tak mozno objavis taky co vam bude viac vyhovovat..a urcite by som to riesila cez transportnu sluzbu
..ten link co hodila anjelicek26 vyzera byt fajn, my sme raz tiez posielali cca 25kg balik, ale uz nepamatam cez aku spolocnost a boli sme spokojni

cutce
28. sep 2010

@slniecko77 no oni tento z mamas papas doma nemaji, teda aspon ne v tech CB. prave co maji v CB nemaji tu a co je tu nemaji tam, krome concordu, ten tam meli

slniecko77
28. sep 2010

@cutce mamas&papas sa doma vola peg perrego, pokial sa nemylim 😉
@mrk11 velmi prakticky ste vybrali 😉 by ma nenapadlo, co vsetko sa da pokombinovat z kocara

cutce
28. sep 2010

@slniecko77 to vazne? To jsem nevedela, no to vsechno zkouknu 🙂 . jinak jsem koukala na ten basement pro korbu a vajicko, myslim, ze to zrovna potrebovat nebudu, kdyz ho donesu doma, tak ho necham v tom na zemi 😀

slniecko77
28. sep 2010

@cutce skus si to zistit, ale som takmer o tom presvedcena 🙂
..my si akurat dnes ideme pre prebalovaciu komodu a v blizkom case kupime postielku a matrac
..aky matrac ste kupovali?

anjelicek26
28. sep 2010

@slniecko27 - my sme kupovali kvalitny, tvrdsi detsky antialergenny madrac...ziaden kokosak, neviem si predstavit, ako sa to cisti, ked sa ti tam dieta napr. povracka... a kazdopadne aj chranic na madrac, taku savu podlozku, co potom das priamo pod plachtu.

slniecko77
28. sep 2010

@anjelicek26 prosim ta mozes mi hodit link, alebo znacku..resp nejake podrobnosti? mam rovnake poziadavky ako ty
..ale este som sa neoprela do research matracov 🙂

cutce
28. sep 2010

@slniecko77 mi jsme kupovali cotbed z john lewis a vim, ze matrace stala £80, myslim, ze je to tato http://www.johnlewis.com/230232738/Product.aspx

cutce
28. sep 2010

@slniecko77 tak jsem koukala na to peg perrego a myslim, ze jsou uplne jiny nez mamas papas

slniecko77
28. sep 2010

..dik baby, budem vdacna za kazdy tip 😉
@cutce ulozila som si link 😉

anjelicek26
28. sep 2010

@slniecko77 - jej moja take veci po mne... my sme kupovali pri Saske... ma ho aj Max... a to ti je uz 4,5 roka dozadu 😖 Boli sme priamo v obchode s madracmi a ten nam odporucili, boli sme spokojny s nim... a ta podlozka je na nezaplatenie, madrac je ako novy, nikdy nic neschytal, vzdy to ta sava podlozka zachytila (je to len hruba velmi sava latka, ziaden igelit, pohoda)...

anjelicek26
28. sep 2010

@cutce - co pokukujes po kociku 😵 Peg perego je hrozne malinka vanicka, napr. Max taky ako je by sa tam uz sotva napchal... a to ma tri mesiace... ak das do tej vanicky fusak, tak ani nahodou... kamoske tam 4 mesacny chlapcek proste nevosiel... a skus ho dat takeho do sportaku 😖

My mame jane slalom pro a quinny buzz..... pouzivam oba 😅 Maximalna spokojnost, iba ze jane slalom nedam do auta, co mam teraz... takze mam quinny v aute... a ak sa mi nechce brat korbicku, tak na neho nakliknem vajicko a ideme tak...

anjelicek26
28. sep 2010

Inak ja som vtedy poskulovala aj po concord neo, vidiet vtedy tento za tuto cenu 😵

http://www.kiddybest.de/concord-mobility-set-ne...

mikailla
28. sep 2010

Ahojte, joj som hladala tuto temu a dlho som ju nevedela najst, tak som pisala uz aj inam,prosim Vas mozte mi poradit,ako mam povedat midwife ze mi tvrdne brusko? Povedala som,ze je tvrde zavse a nepochopila, tak som chcela pouzit aj vyraz Braxton-Hicks kedze to su tiez vztahy maternice,ale som sa bala ze ma nepochopi a vyvola paniku,ked tie su pred porodom.

cutce
28. sep 2010

@anjelicek26 mi premyslime nad fusion 🙂
@mikailla promin to ja zatim neznam 😅

anjelicek26
28. sep 2010

@mikaila - contractions nepochopi? The belly is becomming hard? Nieco take by som asi povedala ja hihi...

mikailla
28. sep 2010

@anjelicek26 - Tak som jej povedala,ze belly is sometimes hard... a ze uzivam na to tabletky zo SR,no nepochopila a kazala mi tie tabletky doniest ale na magnezium je len po slovensky pisane takze jej budu naprd. Contractions som nepouzila, bala som ze to nepochopi a posle ma do nemocky, ale to tvrdnutie mam od 4mes.a mam na to lieky,len ju chcem o nich informovat nech vie ze to mam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre