Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mickey85
4. okt 2010

inac, kupovali sme ho na zaciatku augusta za tu cenu, co tam je a potom, ked bol bank holiday, tak dali nan skoro 100£ zlavu, ma slo picnut 😠 ale co uz....kaslat na to. Snad nam vydrzi dlho, ze ho vyuzijeme, zaruku ma myslim rok.

elixia
4. okt 2010

@mickey85 no uz som sa prestala snazit na to nemysliet,kedze sa to jednoducho neda 🙂 ja som tiez hlavne kvoli tomu srdiecku chcela ist este na check,to jedine mi tam teraz pride ako opodstatnene,kedze s nemam ziadne problemy s tlakom,opuchanim ani nicim inym. Inak,kolegyna mi dnes tiez tvrdila,ze mozno zle vyratany termin..no ale s tym uz nic neurobim..u nas ten termin tuzim este kadejako upravuju na neskorsich scanoch,ale tu sa cely cas drzia toho,kt.bol urceny na 1.scane v 12.tt

@slniecko77 ak maju taku policy,tak ti ho neda,budes musiet prist o tyzden..ja osm bola 24+4 a ani za svet nechcela..vtedy som vlastne pochopila,ako oni tie tyzdne pocitaju,ze pre nich 25.tt znamena uz ukonceny 25.tt..to mi predtym pravdaze nikto nevysvetlil.

@mickey85 kocik je peknucky, aku ma velku vanicku? Nemozem si pomoct,mne sa vsetky tie kociky,co som tu videla,zdaju akesi male,ako pre babiky 😀 Ale zas,je pravda,ze su zrejme lahucke a dobre skladne...hlavne aby ste boli spokojni, teda ani nie tak vy ako babo 🙂

slniecko77
4. okt 2010

@mickey85 pekny kocik 😉 dik za tip...uz sa mi to zacina hromadit, ani si neviem z tolkych vybrat 😀
@elixia no ja budem 25+0tt tak to by malo byt spravne, vsak uvidime...pozerala som aj do materskej knizky a je tam napisane v 25tt aj s Health grantom, tak sa jej na to spytam ked bude nejaky problem 😉

mickey85
4. okt 2010

@elixia no vanicka nie je extra velka, ale co viem, tak deti v nej nejak dlho nebyvaju, ze nechcu...tak to mi nevadi, ja som ani nechcela kocik s hlbokou vanickou a ako som pisala, my sme obidvaja nizky, tak nam sa hodi taky mensi kocik.
Mozno na tom bude nieco pravdy-s tym terminom, ved maly si pojde na svet, ked to uzna za vhodne 🙂 Mozme byt radi, ze sme nerodili s komplikaciami v nejakom 7mesici, co by dali mamicky za to, aby radsej prenasali, no nie? Treba sa len tak ukludnovat 😉

mikailla
4. okt 2010

@kivec @mickey85 dakujem Vam za to vysvetlenie k sweep,dost to hororovo vyznie ten opis. 😕 😕 ale kedze ste pisali ze to neboli si je to lepsie.

Prosim Vas povedzte mi som taka blba,ze len ja o tom neviem,ze po narodeni dietata sa da 2 tyzdne vycestovat z anglicka a aj vratit naspat kedy chcem,lebo jeden ohromny mudrc presviedca vsetkych ze to tak funguje 😠 😠 😠 😠 uz mam nervy z neho. Vsetci co tu cakaju na ambasade na RL su blbi lebo on ma pravdu 😠

mona12071
4. okt 2010

tak holky dneska mam den blbec mam cas vam to troska popisa.Dnes som si zavolala do bratislavy na ambasadu ci mi poslali uz ten rodny list k sestre nakolko vo stvrtok odlietam a chcem si byt ista po zdeleni ze take menoake ja hovorim nemaju v databazi mna skoro trefil slak .Dohodla som sa s pani ze jej zavolam o 15 minut ze ho pohlada v knihe(mimochodom pred asi vyse tyzdnom som im volala a povedali mi ze vsetko je v poriadku a ze mi to poslu)tak som jej volala no hned mna zjazdila ci si myslim ze ma len mna na starosti(to som volala o 20 minut)ze ma jeho spis v rukach a ide to hned poslat do stvrtka to bude u sestry .Chapete ten pristup?Clovek sa boji ......
no dalsi sok bol druha ambasada tu v Londyne
Predtym mi bola dana informacia ze na jednorazovycestovny doklad(to je ze mozem vycestovat s malym ale nie naspat)sa caka na pockanie mi bolo povedane ze musim cakat 7 dni
No zasa sok tak som jej povedala ze mam uz letenku ci by sa to nedalo spravit a ona na mna a vy sa uz nechcete vratit ?Tak som jej vysvetlila moju situaciu ze som to vymyslela tak ze chcem len jednorazovy cestovny doklad nakoko mi rodny list poslu zo slovenka k mojej sestre co je chvilka natoz cakat dalsi mesiac aj pol co by zasa posielali sem nez sa im nahromadi viacej ziadosti a na slovensku si ho dam zapisat do pasu a vratim sa ,tak bola zlatucka povedala mi ze mam tam dnes prist a zajtra to bude hotov(no cesta metrom asi 1 hodinku)
tak som isla odfotit maleho ,nebrala som ho zo sebou nakolko tu teras stale prsi zobrala si ho mamka a ja som tam isla a co myslite dalsi sok
METRA STRAJKUJUUUUUUUUUUUUUUU
no nastastie niektore isli potom som musela prestupit zasa na autobusy no hruza a viete si to predstavit ked nejdu metra v Londyne tal namiesto cesti 1hodiny som tam cestovala 2aj pol len tam
tak som to stihla len tak tak pani mi to zobrala a zajtra si mam pre to priet pred chvilou som prisla a od rana som lietala mam toho uz plne zuby

mikailla
4. okt 2010

@mona12071 - mozem sa opytat preco si potrebovala maleho odfotit? na ten jednorazovy doklad na odcestovanie? ako dlho cakas uz kym ti poslu k sestre ten rodny list? a ak sa mozem opytat tak davala si na SR niekomu splnomocnenie,aby ti to mohli vybavit ? tolko otazok ale budem vdacna ak odpovies.

@elixia - nechcem ta strasit ale poviem Ti skusenost preco v nasej casti kde zijem nechcu slovenky a polky deti, lebo im vzdy vypocital anglicky doktor zle termin,teda vzdy skorej ako slovensky ci polsky,preto podla anglicanov uz prenasalo vela zien a vyvolavali im porod aj ked boli oficialne mozno v 37-38 tt. preto ja sa tiez riadim podla mojej slovenskej doktorky a skor ako po 24.novembri si porod vyvolavat nedovolim...

elixia
4. okt 2010

@mona12071 tak tomu sa vravi den blbec..ale aspon ze sa to nakoniec dobre skoncilo,aj ked to cestovanie je hrozne..Takze uz ten doklad nevydavaju na pockanie? To je skvele, ti co neziju v Londyne si ho maju ako vybavit?? 😕
Good luck,nech to vsetko dobre dopadne..

Ja taketo nahanacky poznam, vacsinou vsetko vybavujeme narychlo, hlavne doma a potom je z toho clovek na nervy.Ale inak to nejde,ked ideme domov na dva tyzdne maximalne...a este uradnici su vacsinou taaaaki ochotni 🙂

elixia
4. okt 2010

@mikailla ved ja sa prave uz utesujem tym,ze zrejme zle vyratany datum, co uz ine mi zostava 🙂 Podla poslednej MS to vychadzalo na koniec septembra,takze to by som bola 'len' nejake 4 dni over 🙂
Neboj, tu to evidentne nefunguje ako u nas,ze ti 2-3 dni po termine vyvolaju, baby pisali ze po 10 dnoch..no a tu dokonca az po 14 dnoch, takze nic take ti nehrozi 😉

monkka21
4. okt 2010

ahojte mamicky.chcem sa vas spytat ci neviete,ze ked chcem letiet na svk v 20tt ci budem potrebovat neaky papier od midwife alebo nieco?dakujem vam

mikailla
4. okt 2010

@elixia - tak to je dobre teda,ze nevyvolavaju hned, tieto zeny mali take skusenosti,ze im vyvolavali ked boli v 38tt co uz nie je skodlive ale dost to silili,lebo si mysleli ze uz ma daaavno po termine, to je chyba toho (podla mna) ze nerobia tie prietoky... 😖 😖 tak teda podla MS mas len 4 dni co prenasas tak supiis 🙂 este vychutnavaj pohyby v brusku 😀

@monkka21 - ja z mojej skusenosti som papier nepotrebovala. 😉 😉

kvietocek7
4. okt 2010

@elixia hello hello elixi podme podme sup sup sup 🙂 okolo mna sa to len tak hemzi porodmi 😅 v sobotu kamoska ta pre zmenu dvojicky chlapcek a dievcatko, vcera segra dievcatko a dnes volal kamos 15min po porode ze maju chlapceka takze zajtra si radi precitame ze vsetky tvoje natahovacky uz maju koniec 😉 my mame piateho teda zajtra 14mes 😅 zlom vez spravte s manzelikom niejaky predporodny vecer a je 😉
inac ja osobne by som viac ako 10dni nenechavala ... a vidim ze je to dalsi maly borec tak ako aj nasmu sa nechcelo ist tak aj tomu vasmu, 😵

@mikailla to s tym menom Ninka je podobne ako s nasim Adamkom moj muz ani za svet ine meno,vraj sa hodi k dcerkinemu 😀 ze spolocne meniny a to este na vianoce 😀 a ked ho niekde oslovim ze Adamkoooo tak sa poobzeraju vsetci len nie nas synator 😀 tak tiez budeme musiet asi casom nieco riesit, Inac teraz som si vsimla ze je vela Sebastianov no uvidime o rok aka hitovka pojde 😕

kivec
4. okt 2010

@monkka21 - Urcite nepotrebujes ziadny papier.

elixia
4. okt 2010

@kvietocek7 jooj moja,ja by aj isla,ale dieta nechce 😀 Uz aj predporodne vecery boli,aj vsetko mozne...bez vysledku 😉 Aj ty si prenasala?

dadulienka27
4. okt 2010

@elixia
@mikailla
ja som vam dnes zacala odpisovat a nie som si ista,ci som to aj odoslala o tej vyvolavacke..mne ju museli dat z opacneho dovodu..odtiekla mi plodova voda a do 24hod. sa misi babatko porodt z dovodu infekcie..lenze ja som mala velmi neprvidelne kontrakcie,tak mi pichli hormony do zili + rovno aj antibiotika pre istotu 😖

@slniecko77 nezavidim ti vyberanie kocika, my sme s mm boli z toho skoro na nervy...na SR by som vybrala hned,ale tu...ja som bola bolehlav kazdej predavacky,lebo som potrebovala kocik s vanickou...no a tu o takom,ze dieta ma byt do 6 mesiacoch na rovnom ani nechyrovali....
najjednoduchsie ako si vyberes kocik je,ze si stanovis vlastne priority,co potrebujes,ja som chcela bezpecnu autosedacku + aby sa zmestil aj do mojej yaris....
niekto zase kocik na sportovanie....do autobusu...na tury.....kocikov je vela,ale ak budes vyberat s vlastnymi kriteriami,velmi rychlo budes mat uz len par na zozname...a hlavne je,ze kolko chces aj do toho vlozit financii, lebo co su na www uvedene ceny kociara,tak to je vzdy len zaklad,takze najlepsie ist do obchodu a skusat skusat+ pytat sa 😀 nikdy nekupuj prvy co uvidis 😉 vela stastia 😀

kvietocek7
4. okt 2010

@elixia neboj neboj zajtra uz pojdes 😉 ano prenasala som a to bolo ale druhe babo teda pre mna aj nezvycajne kedze dcerka sa narodila na vypocitany termin 😅

dadulienka27
4. okt 2010

@elixia tak ako?bola si dnes na tom druhom sweepe?asi ti naozaj zle vyratali termin,dufam,ze sa aspon trosku vyspis,aby si mala sil ked sa synator vypyta 🙂
hlavne hlavu hore a nezufaj, vycerpavajuce dni este len pridu par tyzdnov po porode 😅

dadulienka27
4. okt 2010

@kvietocek7 ja ta zase budem otravovat s tym probio praskom-infant...prosim ta, kde si ho kupila??? moj mm obehal vsetky lekarne a nic s tym nazvom nepoznaju, tak nakoniec kupil infacol,ale to je sama chemia,nie som velmi nadsena ☹ ak mas link by bolo najlepsie,aspon uvidim ako to vyzera..velka vdakaaaaa

elixia
4. okt 2010

@kvietocek7 @dadulienka27 neviem, ale zacinam mat pocit,ze naozaj mi to nejako zle vyratali...aj sa mi zda,ze akosi vela zien tu prenasa,sice nie az tak dlho ako ja 🙂 ale predsa...No mozno si to ken sama pre seba potrebujem nejako zdovodnit 🙂
@dadulienka27 bola aj nebola..nedala som si ho nakoniec urobit, midwife sa mi zdala akasi divna 😉 Idem este na dva kontroly tento tyzden a ked nic,tak v sobotu na vyvolavacku...

mikailla
4. okt 2010

@kvietocek7 - 😀 😀 tak Adamka mozte volat druhym menom 😉 ale nie,nech sa otacaju vsetci Adamkovia u vas doma je jeden 😉 😉
@dadulienka27 - oh tak to som citala,ze nechali jednu zenu tu 3 dni bez vody ☹ ☹ ☹ a ako si sa rozhodla nakoniec s tym kocikom ?aku znacku ste vybrali ? ja mam kriteria take iste ako Ty hlboku vanicku a sikovne do auta....

kvietocek7
4. okt 2010

@elixia sak a kedy ta naposledy videla midwife? aj vies ci sa otvaras ci citis aspon nejake falosne kontrakcie? my sme prenasali 6dni ale to sme fakt ze prenasali lebo moj menzes kalendar ovladam a viem presne co kde kedy ako 😀 😀 😀 a v tych veceroch pokracujeteeee 😀 nevzdavat sa prosim pekne 😨

elixia
4. okt 2010

@dadulienka27 toto som nasla,pisu tam aj presne to,ze si to maminka moze dat na bradavky pri kojeni..

http://www.jarrow.com/product.php?prodid=201

elixia
4. okt 2010

@kvietocek7 dnes som bola...pred tyzdnom,ked mi robila sweep zhodnotila dilataciu na 1-2cm a dlzku krcka na 2cm...teda ziadna slava zatial. Praveze voobec nic, ziadna bolest, brucho mi tvrdne par krat denne,ale nic neboli...
Dnes som sa kdesi docitala,ze dlhsie tehotenstvo byva aj pri dlhsom cykle..a tie moje cykly teda boli aj dlhe,aj nepravidelne, preto som aj tak neskoro zistila,ze som tehotna 🙂
No nevzdavam,len uz je to tazko s takym brusiskom 😀 😀 aj riad uz umyvam pomaly bokom otocena k umyvadlu 😀

elixia
4. okt 2010

@dadulienka27 sorry,nevsimla som si najskor,ze je to USA..nepodarilo sa mi najst,ci sa daju kupit v UK..ale nasla som ich u nas na SK (zaujimave 🙂 )
http://www.dophilus.sk/?id=17

hajatanufus
4. okt 2010

@dadulienka ahoj ak mas problem s prsnikmi mozes na ne pouzivat aj bepanthen ten je pre babatka neskodny aj keby ho pri kojeni olizli aspon tak nam to vraveli sestricky v cechach v porodnici

anjelicek26
4. okt 2010

@elixia - drobec snad necaka na zazracny 10.10.2010??

dadulienka27
5. okt 2010

@elixia 😀 dakujem, ja uz som niekedy taka zufala,ze ked place malinky,tak ja s nim ☹ vsade pisu, ze je to normalne,ale ked vidite vasho drobceka ako sa kruti a nemoze sa vyprdkat 😢

@hajatanufus dakujem 🙂 , no nas problem je kolika a dievcata mi tu radili probio prasok,ktory sa dava na prsniky pred kojenim

@mikailla my mame spin z mothercare...nemozem ho odporucit na 100% lebo z tej vanicky sa robi neskor sportovy kocik,cize vanicka pre mna nebola velmi pevna-musela som si usit taku podlozku,ktorou som ju vystlala,aby bola pevnejsia,ma dobru dlzku cca 80cm,co je tu na uk v pohode.....plusko ma,ze zacali vyrabat nadstavce,kde si mozes dat maxi cosi,alebo britax...je to super do obchodu,kde s autosedackou nemam problem zmestit sa aj do uzkych chodbiciek a ocenitelne je,napr.ked sme boli v malej kaviarnicke,kde sa nedalo kocik normalne otocit,tak som si ho len pretocila na opacnu stranu,zdvihla rucku dohora a zmestili sme sa...aj ked kocikujes a babatku svieti slniecko do oci,tak len pretocis a nemusis ty tlacit kocik za sebou...
Lenze to je len moj subjektivny nazor a ako vravim,najlepsie je si tie kociky dat uplne predviest v predajni....
Inac naj vanicku pre mna mal kocik Jane,teraz ten najnovsi ma taku,co splna parametre ako autosedacka,takze babatko ma chrbatik vystrety aj v aute,lenze ten sa mi nezmesti do auta

slniecko77
5. okt 2010

@dadulienka27 dakujem za tipy 😉 toto je v poradi 6 typ kocara, ktory mam vybraty, zatial len okukavam na webe, zistujem parametre a samozrejme si vsetky pojdem ''obchytat'' do obchodu 😉 tiez je u nas na prvom mieste bezpecnost, aby bol lahky, lahko skladatelny, sedacka v smere aj proti smeru jazdy, vanicka dostatocne velka..
@elixia to mas zaujimave s tymi cyklami, je to mozne, ze je zle vypocitany termin, tu sa drzia toho co vypocitali v 12tt, mne ho posunuli o 6 dni skor podla velkosti babatka, aj ked mam cyklus ako hodinky a merala som si BT (takze viem kedy som mala plodne dni), na SVK mi posunuli datum o 5 dni skor..ale zase som rada, ze skor, lebo tu sa nerobi ctg kde by skontrolovali prietoky, ci je dieta dostatocne vyzivovane a placenta neprezreta..ale urcite prvy tyzden budem v klude, kedze som mala pravidelne cylky a TP posunuli len kvoli velkosto babatka 🙂
..este pojdem na sono na SVK na konci oktobra, tak som zvedava akot o bude vyzerat s TP, ale predpokladam, ze nam ho uz neposunu, skor som zvedava na placentu

slniecko77
5. okt 2010

@dadulienka27 teraz som si pozrela aj vas kocar na videu, tak mam dalsi v poradi co chcem pozriet 😀 😀 😀 😉 uz si ani ja nezavidim vyberanie kocika, tolko druhov 😀 😕

mrk11
5. okt 2010

@slniecko77 kupovala som kociar priamo v predajni, lebo tu som mala 5 minut od prace, bola som ho tam obzerat, potom som si ho pozerala na webe a uplne som sa vystrasila, ked som zistila, ze cez web sa neda objednat, lebo je vypredany, tak som letela do predajne a tam som ho zaplatila. Povedali mi, ze o 4 dni mi ho dovezu a dalsi den mi volali, ze to predavacka nevedela, ale konkretne na ten moj sa caka 9 tyzdnov, tak som bola aj rada, ze som sa tak splasila, lebo mi ho nakoniec priviezli koncom februara (objednavala som ho pred polkou decembra). Ja som mala termin porodu po polke marca (to som sa bala, ze co ked porodim skor) a nakoniec som malu prenasala az do 1. aprila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre