Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
5. okt 2010

@mrk11 dik za infosky 😉 to si si pekne pockala na kocar, ale hlavne, ze si s nim spokojna..ja uz zacinam mat hlavybol z vyberania...je ich straaasne vela 😀 😀

mona12071
5. okt 2010

@mikailla tak u mna to bolo troska zlozitejsie ja som si normalne vybavovala rl tu na ambasade v Londyne ale oni maju cas kym to poslu nakolko to posielaju hromadnou postou a teras je moj rl hotovy ale trvalo by este asi mesiac nez by to poslali sem tak som ich poziadala nech to poslu k sestre
ano tie fotky som potrebovala na jednorazovy cestovny doklad 😉
keby nieco pytaj sa

mona12071
5. okt 2010

@mrk11 ahoj zlatko ako sa mate ?

elixia
5. okt 2010

@anjelicek26 ked ja uz sama neviem na co caka.. 😒

@slniecko77 ja som si tiez merala BT, treti cyklus ked som otehotnela..ale v polovici januara sme isli na dovolenku a ja som sa na to tesne predtym vykaslala v euforii balenia a nakupovania..takze nemam uplny chart z toho cyklu,preto len odhadujem,ze sa to stalo niekedy zaciatkom januara a aj na dovolenke sme uz boli traja 😀 No vooobec nic som nespozorovala, 12 hodinovy let uplne v pohode,ani ma len nenapadlo,ze mozem byt tehotna... 🙂
Este ides na SK? Trufas si este letiet?
No to vyberanie kocika ti teda nezavidim ani ja 😀

slniecko77
5. okt 2010

@elixia hej trufam, som uplne v poriadku, nevolnosti uz davno presli, brusko mam takmer neviditelne, tehu gate su mi stale velke 😉 😀 dnes sa ale na to spytam midwife
..hlavne sa chcem dat doma skontrolovat, povybavovat nejake papierovacky na uradoch a mame mensiu rodinnu oslavu..ak sa nic nezmeni budem letiet 🙂
..s tym kocarom mi ani nespominaj 😀 zacinam sa zamotavat 😉

mrk11
5. okt 2010

@slniecko77 celkom ti to vyberanie zavidim, lebo je lepsie, ked sa ti pa 😉 ci plno veci a mas si z coho vyberat, ako ked sa ti nepaci nic a musis nieco kupit. Musim povedat, ze ti zavidim, ze na tebe nic nie je vidno, ja som pribrala este len prvy trimester 10kg, ja som vobec nemala ranne nevolnosti, ja som bola vkuse hladna. Este stale mam navyse 35kg, a dokonca som po porode pribrala a to kojim (kazdy mi hovoril, ze kojenim to pojde jedna radost dole a ja este priberiem, no chapes?). Ale je pravda, ze si neodpustim sladke, tka mala by som prestat vyplakavat a zacat aj cvicit (na co som leniva), samo to nezlezie zo mna 🙂. Meno Eli som mala vybrate snad este od puberty a to je uz teda 20 rokov 😀, tiez sa mi velmi pacilo, ved pri dalsom ak bude baba aspon mas po starostiach s vyberanim mena

@elixia - presne to som si hovorila, ze na co Eli este caka, ze nech uz ide von, jej sa vobec nechcelo, ja som nakoniec mala emergency cesarian, lebo som sa neotvarala a Eli sa mi v brusku pokakala, no ta sla von naozaj uplne nasilu, myslim, ze kludne by tam este potiahla nejaky ten den 🙂 Neboj sa, viem, ze toto je najhorsie obdobie z celeho tehotenstva, ale dockas sa 😀 Hlavne hlavu hore.
Vo stvrtok sa snad konecne dostanem k tym foteckam a uz sa aj tesim, ze ich dorobim a poslem ti ich. Zajtra mi totiz doobeda pride delivery + varim (toto je aj na doobedie aj na poobedie pri Eli a poobede idem s Eli k lekarovi, ma este stale zapalene ocko a nezlepsilo sa jej za viac ako tyzden, tak ideme pre kvapky. Viem, ze to ma cas, ale pre mna je to spestrenie dna v tom ustavicnom kolobehu, ja sa na to tesim 🙂

mrk11
5. okt 2010

@mona12071 Eli ma uz vyse tyzdna zapalene ocko, aj to vyzeralo, ze sa jej to zlepsuje, ale stale ho ma zatecene, tak pojdeme zajtra k GP pre kvapky. No a inac sa mozeme akurat stazovat na pocasie, uz sme neboli 2 dni von a teraz ju idem akurat obliect a aspon do obchodu tuto oproti cez cestu s nou pojdem. Ako Davidko? Uz sa tesite na SK?

dadulka2000
5. okt 2010

@mrk11 skusila si Eli kvapnut trosku materskeho mliecka na to ocko? nam to zabralo,.... 😉
ja som tiez pocas oboch tehu pribrala 25kg (tiez "zavidim" co nepriberu),.... ale nastastie to u mna kojenim odchadza (a to zeriem ako kobylka - sladke, slane,... jedno cez druhe 😀 ) a uz mam len 5kg do svojej 65kg vahy (pri mojej 176cm vyske), zacala som cvicit, zaplatila membership a ficim 4x tyzdenne na aerobiky vecer. (ja to milujem)
aj u vas je tak hnusne??
idem zajtra do prace kuknut (aj Millie vezmem ukazat ako narastla),.... treba sa mi tvarit ze ma to zaujima a od januara nastupujem spat 😉

slniecko77
5. okt 2010

@mrk11 hej je to prijemne vyberat z tolkych druhov, ale ked furt nachadzam, ze este tento a tento 😀
..no ja som zatial pribrala 1,5kg..vsak uvidime kam to az vylezie 😝 mne zacalo byt blbo od cca 6tt+ a bolo mi az do 18tt, na SVK v lete som sa popravila, zacala som jest normalne..nemam nejake speci chute, len bez ovocia neviem vydrzat..som skor na kysle..takze u nas frci kapustnica, polievky na kyslo a podobne 😉
..hm tiez si si zazila pri porode, nic prijemne..ked sa zacne okolo teba robit chaos a vezu ta na operacku, ale dolezite je, ze ste boli obe v poriadku
..s tym menom mas teda naskok 😵 velmi sa mi paci ELA (s jednym L)..len ma stve, ze teraz je to strasne ''moderne'' meno..co uz, mame dobry vkus 😉
..s tym ockom je to neprijemne, snad kvapky pomozu 🙂
@mickey85 ako sa mate?
@mona12071 uz si odratavas dni odchodu domov? 🙂 snad ti to vsetko vybavia ako maju a v pokji mozes doma oddychovat

elixia
5. okt 2010

@mrk11 a ako dlsho si nakoniec prenasala? Ja sa bojim hlavne toho,ako spoznam,ze nieco nie je v poriadku,uz som si vygooglila vsetky mozne aj nemozne komplikacie pri prenasani a som z toho dost na nervy... ☹

@dadulka2000 aj ty sa tak tesis do prace?? 😀 Mna to sice caka az v lete,no ale uz teraz si viem predstavit,ako sa mi bude chciet 🙂

@slniecko77 tak to si skvele na tom,ja som sa odmietla vazit,ze sa tym nebudem stresovat zbytocne 😀 Inak, ja tiez dost na ovoci ficim,kazdy tyzden ho kupujeme na kila 🙂

@mickey85 este si cela? 🙂

dadulka2000
5. okt 2010

@elixia asi som divna, ale celkom sa aj tesim 🙂. ja mam super pracu a skvelych ludi okolo seba. a navyse chcem ist opat len na part time - 3 dni,... co je idealne a mozem aj z domu robit ked potrebujem,.... takze sa to da. len to dochadzanie a soferovanie ma nebavi,.... 😝

slniecko77
5. okt 2010

@elixia je dobre mat prehlad o moznych komplikaciach, ale zase to netreba prehanat..uz vidim ako budem ja stresovat..to je/bol hlavny dovod dilemy v ktorej krajine porodit..moja dovera v tento system nie je najvyssia 😒
@dadulka2000 obdivujem tvoje aktivity pri dvoch deturencoch 😉 ale zrejme to mas formu relaxu

elixia
5. okt 2010

@dadulka2000 tak potom je to fajn,ked sa tesis 🙂 Mne sa neoplati vracat na part time, budem musiet full time alebo nic...a presne, najviac ma nebavilo to dochadzanie 😒 Kam ides dat Millie,ked sa vratis do prace?

@slniecko77 ja viem,ze to netreba prahanat, len keby som to aj na sebe vedela uplatnit 🙂 Ja som bola doteraz v podstate spokojna, kedze som nemala ziadne problemy, no vcera som si povedala,ze najradsej by som isla rodit domov... 🙂

hajatanufus
5. okt 2010

@dadulienka 🙂 ospravedlnujem sa za ten bepanthen asi som prehliadla ze to bolo o inom ja mam tiez 8 tyzdnove dievcatko a 21 mesacne dievcatko takze viem ake to je ked deticky placu koli brusku a ja tiez niekedy placem s malou ked jej neviem pomoct ulavit. Skus dat maleho lezkat na brusko a pokrc mu nozicky pod brusko mozno si ulavi nam to v cechach na jednom babatku ukazovali a mala si vidiet tu ranu ako si to babatko prdlo a ulavilo sa mu alebo ho daj na brusko len tak alebo si ho poloz bruskom na svoje brusko teplo tvojho tela mu tiez spravi dobre nasej malej to tiez zabera aj teraz lezi na brusku a uz neplacka a to plackala skoro hodinu v kuse a nepomahalo ani nosenie na rukach tak som ju skusila polozit a teraz spinka na brusku ale davam ju na brusko len cez den v noci sa bojim lebo by nebola pod dohladom a midwife mi zdoraznovali ze musi spinkat na chrbatiku tak si ju aspon na kojenie beriem k sebe do postele a ked zaspinka tak ju prenasam do moses basket, aj ked niekedy ked ju prelozim tak je hned hore a znova ju musim prikladat aby zaspinkala deticky maju v sebe radar a tvaria sa ze spinkaju 🙂

mickey85
5. okt 2010

joj baby, kolko ste toho popisali. Ja som stale 2in1, ziaden priznak porodu 😠
@mrk11 toto ma velmi zaujima, ako to zistia, ze sa tam babatko vypraznilo? Ci sa to moze stat len pri porode? Ja mam tiez strasne obavy z takychto veci. Cely cas ma moce myslienka, ze sa udusi pupocnikovou snurou atd. Och, nech je uz na svete!

slniecko77
5. okt 2010

@elixia je to tazka dilema, keby clovek vedel co je spravne..ja viem, ze to neprehanas..clovek ma len obavy a to je prirodzene, uz vidim ako budem reagovat ja
..uprimne, ja moc midwife staffu neverim..nas system zdravotnictva (a nie len ten) je uplne odlisny od anglosaskeho, stale sa snazim presviedcat, ze to len z neznameho mam strach..ale skutocne mam pocit, ze co si sama neustrazim tak na to obcas pozabudnu, nepaci sa mi, ze nemam stale jednu a tu istu midwife..je toho mnoho, ale zase ma tento system aj par vyhod..len som si nie ista ci prevazuju nad nevyhodami 😒
..hlavku hore, som si ista, ze keby bolo nieco v neporiadku urcite to zistis a spravne zareagujes 🙂

elixia
5. okt 2010

@mickey85 presne toto mata aj mna... 😒 Ako to zistim,ako to zistia oni,ked ziadne vysetrenia nerobia??

@slniecko77 no je to tu ine, niekomu vyhovuje,inemu nie...ale kedze sme sa tu rozhodli zit z nejakeho dovodu, co uz nam zostava..zas tiez sa neda kazdy mesiac lietat na SK 😉
Ty nemas stale tu istu midwife? No ja aspon to som mala,aj ked teraz chodim k inej,lebo ta moja ordinuje len kazdy stvrtok, tak ma poslala kamsi inam...ale ci je to nejaky rozdiel.. 😒 otazky tie iste, vsetko to iste, naucene ako to maju urobit..hm,teda az na to,ze sa mi zdala podozriva vcera 😀 😀

hajatanufus
5. okt 2010
cutce
5. okt 2010

ahojky,

tak stale jste tu?

Ja premyslim, malej se narodi v unoru a nez vyrazim ven tak bude konec brezna, to uz bude celkem pekne, tak premyslim, ze nebudeme kupovat vanicku a rovnou by sel do fusaku a do sportaka. Co myslite?

dadulka2000
5. okt 2010

@slniecko77 presne ako vravis,... ja pri tom relaxujem a dobijam sa energiou. nastastie mam bezproblemove deti a ochotneho muza byt s nimi 🙂 ked hopkam 😀
a neboj sa tohoto systemu,.... (aj ked ja som tiez mu moc neverila),....ale funguje. a midwife su skvele (aspon u nas su), ja som nemala sice ziadny problem s porodom a ani po, ale kamoska mala (baby sa jej plieckom zaseklo o lonovu kost pri porode - a hlavicka uz bola vonku, plus pupocnik okolo krku), tak jej 9 ludi a Dr. pomahali, zvladli to za 4 min otocit a dostat von. (vraj je 7 min limit na to aby neboli ziadne poskodenia). tiez bola velmi spokojna aky bol pristup personalu.
treba len pozitivne mysliet a nestresovat sa predcasne,.... lebo nik nevie ako to bude (kludne easy - peasy 😉 porod mozete mat) a ani nevies ako tvoje telo bude na to vsetko reagovat,.....
drzim vam vsetkym tehulkam palce 🙂

dadulka2000
5. okt 2010

@cutce to tak dlho budes doma sediet? my sme sli von na 3 den,...a to sa mala narodila v januari 🙂 vobec nemusis byt doma s babom ked sa citis ty fajn,.... treba sa vencit 🙂
ale vanicku sme ani my nemali,.... staci fusak
a sedacku mas? chcem predat svoju, tak ci nechces Britax vajicko (aj s fusakom je)

slniecko77
5. okt 2010

@elixia no ta moja mala furt dovolenku a vzdy so kecala s niekym inym, ale mas pravdu, ze oni maju guidelines a asi by sa vsetky spravali velmi podobne
..len ja stale porovnavam, na SVK mam vyborneho porodnika, gynekologa..som si na 100% ista, ze by sa nic nezanedbalo a hlavne som an ten system zvyknuta..tolko moja dilema 😒
..a lietat domov sa urcite neda, bolo by to unavujuce, financne narocne a asi aj zdravie ohrozujuce 😝
..nejak to dotukame 😉 ty uz len chvilocku 😵

slniecko77
5. okt 2010

@dadulka2000 dakujem za pozitivny pristup 😵 pomaha ked ma niekto pozitivne skusenosti a vsetko ide tak ako ma 😵
@cutce ja osobne som za vanicku, kvoli chrbatiku..ale to je len moj osobny pohlad 😉 najlepsie by bolo prediskutovat to s ortopedom, ked si chces byt na istom
@hajatanufus krasne deturence mas 😵 obe si rodila v UK?

dadulka2000
5. okt 2010

@slniecko77 teraz mas kociky co su polohovatelne od narodenia do uplneho lahu,.... tak ti netreba vanicku,.... vana ochrani lepsie pred vetrom, a zimou. ale tu take az nie su, tak je to v pohode bez nej. (moja osobna skusenost) 🙂

slniecko77
5. okt 2010

@dadulka2000 tak takto som na to nepozerala 😉 dalsi tip na popremyslanie
..zatial sa s vami lucim, utekam za midwife 🙂

cutce
5. okt 2010

@dadulka2000 @slniecko77 no jestli budu prenaset jako holky 2 tydny, tak se mozna i v tom brezny narodi 😅 😀 😀 . No mi premyslime nad kocarkem z mamas papas - sola, a ta prave jde do lezici polohy a pak v breznu uz neni takova zima

cutce
5. okt 2010

@dadulka2000 nad tou autosedackou bychom se mohli domluvit 😉 , mas info a fotky?

dadulka2000
5. okt 2010

@slniecko77 vana je na par tyzdnou, a potom to len doma zavadzia 😀 🙂 . to mi viacere kamosky tu aj potrvdili,.... a my sme ju nemali. kocik mam od M&P, polohovatelny od narodenia - a ked to malinkate babatko tam zababusis do 3 vrstiev, tak ho ani vidno nie je 🙂 a je ochranene pred vplyvom pocasia

cutce
5. okt 2010

@slniecko77 good luck s tvou midwife 😉

elixia
5. okt 2010

@slniecko77 z mojej skusenosti anglicanky ani nevedia co je to vanicka,ked idem po meste, tak malokedy vidim kocik s vanickou,oni vacsinou maju babatka uz od narodenia bud vo vajicku alebo v sportovom kociku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre