Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
8. okt 2010

@mrk11 aky pekny vikend 🙂

lena13
8. okt 2010

@mickey85 a elixia porad nic? 🙂 mickey jak se citis?

cathryn
8. okt 2010

@cutce ano rodila som v uk a drobec ma slovensky rodny list... bola som uplne prekvapena,ked mi tatko povedal,ze mi to uznali a este k tomu aj vyplatia spiatocne od marca(co vlastne ani nechapem preco az tak do zadu,kedze vedia,ze som poberala matersku do augusta) ale mlcim ako rybka...dufam,ze to nezarieknem 😉

cutce
8. okt 2010

@cathryn tak to ti preju, super. Snad mi to taky vyjde, no uvidime 🙂

hajatanufus
8. okt 2010

ahojte baby vidim ze sa bavite o rodicaku ja som vcera tiez zistovala ze ako je to s rp ale v cr lebo ja mam prac. pomer v cr a beriem odtial matersku a do jula som brala aj rodicak na prvu dceru tak pan na urade mi povedal, ze od januara sa to zase bude menit tak ze mi nevedel povedat ci budem mat narok kedze matersku budem mat do konca januara a bude sa ma tykat zmena 🙂

mickey85
8. okt 2010

Stale nic baby, v nedelu ma caka ten sweep ale aj tak si myslim, ze ani to nepomoze, maly sa tam drzi, ako taky kliest 😀 @mikailla tak krcok s tym tvrdnutim asi nema nic spolocne, oni to nekontroluju, nepokladaju to za dolezite, kym nekrvacas, nemas nejake vytoky alebo ine tazkosti
Zda sa, ze @elixia vazne teraz predychava, drzim palce. Alebo este nic a nechce sa jej tu prihlasit lebo naposledy pisala, ze jej to uz je trapne 😠 Myslim na teba kocena!!!

kivec
8. okt 2010

Ahojte zienky,

@mickey85 - Nehadz flintu do zita, sweep ma 50% uspesnost. 😉 Zda sa, ze Elixii ten druhy pomohol, urcite by sa sem ozvala, keby bola doma. 🙂

Inak prave som si len tak narychlo zacala citat temu Rodicovsky prispevok 2011 a hadaju sa tam ako psy. 😀 Som sa trosku pobavila.

hathor1231
9. okt 2010

prisla som nakuknut na ELIXIU, uz ma vyvolavacku dneska? 😕 drzim palce 😵
@kivec ja som tiez nakukala ale uz som vychytala len kde a kedy budu peticie... ale mne sa to tiez zda blbe,ze tie co si prispievali naviac a platili maju dat svoje peniaze tym,co ani nepohli zadnicou a nepripacali si 😒 mali to nehcat ako to je a tym,co maju menej nieco pridat a nie takto...

hajatanufus
9. okt 2010

@mickey85 ahoj dufam ze dnes uz tlacis aj ty a elixia ze uz to ma tiez za sebou a uz ma babatko pri sebe drzim palce 😵

kivec
9. okt 2010

@hathor1231 - Som asi trosku sebecka, ale je uplne jedno ako zmenia zakon o rodicovskom prispevku, lebo sa ma to aj tak netyka. 😎 Ale aj tak si myslim, ze tie ,,ktore ani nepohli zadnicou" vo velkej vacsine ani nemali kde tou zadnicou pohnut aj keby chceli. 😒
A mas pravdu, Elixia mala dnes booknutu vyvolavacku ale tiez si skor myslim, ze uz sa trapi s kojenim. 🙂 A kedze tu mickey85 este dnes nebola, tiez ju podozrievam, ze uz rodi. 😀 Tak drziiiim palce!

mickey85
9. okt 2010

ahojky, kedze je sobota, tak sa hlasim neskor, ale uz ste ma aj tak zacali podozrievat @kivec @hajatanufus 😀 😝
Neviem, ci to dnes bude, pockame si asi na ten sweep 😕
To je pravda, ze @elixia ma mat dnes vyvolavacku, tak ak sa uz neraduje so synceka, tak dnes sa bude!!!

bealondyn
9. okt 2010

ahojte maminy v UK 🙂 kedysi som vas trosku citala a akurat som zistila, ze aj baby z nasej junovej temy su tu: etuska, kivec, mirka007, anjelicek26 pozdravujem 😀

urcite ste tu dost riesili prispevky z SK, tak ma napadlo, ze vam napisem, ze ja som si vsetko vybavila (s pomocou mojej maminy) IBA s anglickym rodnym listom BEZ apostilly, plus kopia a slov.preklad. ten som si dala overit u notara na Slovensku, cez tu nasu uzasnu ambasadu nic nevybavujem! 😠

kedze vieme kolko trva vybavenie slovenskeho rodneho listu, tak ja len, ze aby ste vedeli, ze si vsetko mozete vybavit aj s anglickym a necakat mesiace na slovensky rod.list kym nieco zacnete vybavovat. mne to akceptovali na socialke aj urade prace. snad som niekomu pomohla... 😉 prajem pekny zvysok vikendu 🙂

hajatanufus
9. okt 2010

@bealondyn ahoj diky za radu ale zapis do pasu sa asi bez slov rodneho listu neda ale skusim poslat segru nech mi to ziosti lebo ja si slov rod list len koli tomu chcem vybavit 🙂

hajatanufus
9. okt 2010

ja mozno budem potrebovat aj cesky rodny list koli rod davkam v cr

@mickey85 drzim palce nech to uz aj ty mas za sebou mozno budes mat nedelniatko ako ja ak tvoj maly cita modreho konika s tebou tak mu odkazujem ze sup sup nech sa tlaci von vonku je krajsie ako v brusku a zajtra je 10.10. tak bude mat pekny datum my mame 8.8. nasej sa asi tiez pacil datum a nedela tak sa pytala na svet skor a to som den pred tym tiez citala konika a ktorasi maminka vtedy vravela ze ak sa narodi jej babatko zajtra t.j.8.8. tak ze bude mat pekny datum . no a nasa rachel si to asi precitala so mnou a povedala si ze preco nie takze som tu mamicku predbehla a je sa potom narodila mala 9.8. neviem ako sa ta maminka vola tak sa ospravedlnujem. tak snad sa aj tvojmu drobcovi zapaci datum a nedela a zajtra ho uz budes tiez cicikat v naruci 😎

hajatanufus
9. okt 2010

uz viem volala sa klapinka

bealondyn
9. okt 2010

@hajatanufus no ten zapis nie, my mame anglicky pas, takze to som vybavovat nemusela. 😉

hajatanufus
9. okt 2010

@bealondyn jasne chapem keby sa dalo tak tiez by som ho nevybavovala ale co uz

hajatanufus
9. okt 2010

hajatanufus
9. okt 2010
adoracion
9. okt 2010

Teraz ma napadlo dievcata tie co mate teraz terminy resp. tyzden dva dozadu vase babetko bolo pocate cez vianocne sviatky nie aspon nasa bola 21.12 a mala som termin 26.9 pred dvoma rokmi, to ma len teraz napadlo 🙂 kazdopadne drzim palce nech vsetko ide ako pomasle. 🙂

kivec
9. okt 2010

@mickey85 - Tak ty predsa este nic? No a ja som sa uz tesila. Dufam, ze aspon @elixia ma nesklame. 😀

kivec
9. okt 2010

@bealondyn - Aj ja ta pozdravujem, vitaj v tejto teme. 🙂

kivec
9. okt 2010

@hajatanufus - Mas krasne dievcatka. 😉 A Rachel ako tam placka, to ako by som moju Elcu videla. 😀

mickey85
9. okt 2010

@hajatanufus jee pekne si mi to napisala, aj ja dufam, ze uz ho zajtra budem mat v naruci 🙂 @kivec veru este nic, zajtra vam dam vediet, ako sa to rozbieha po tom sweep...este neviem, kedy ma prist ta midwife, dufam, ze tu bude pred obedom.
Idem do hajan, tak dobru nocku

hajatanufus
9. okt 2010

@mickey85 dobru noc aj my ideme spinkat len cakam kedy sa mala zobudi na papanie

@kivec dakujem ano ked je na chrbatiku tak placka a ked je na brusku tak pekne spinka mala by si ju vidiet teraz hra jej tam radio a ona si buva lenze nemozem ju nikam prelozit lebo hned sa zobudi tak musim cakat lebo ju nechcem budit vobec nechce spinkat na chrbatiku neviem co s tym koli tomu si ju v noci beriem do postele na kojenie ale pri tom zaspim aj ja a ked sa zobudim tak az vtedy ju prekladam do basket a tvoja mala tiez nechce hajat?

cutce
10. okt 2010

ahojky, krasnou nedeli

Tak jsem doufala, ze uz se Elixia ozvala, ze uz ma malyho u sebe a koukam Mickey se jeste neozvala, tak snad to taky uz pujde 🙂 🙂

Holky moc Vam drzim pesticky 🙂 🙂 🙂

klapinka
10. okt 2010

ahojte baby

ako Erika elixia?? verim ze uz mam babatko pri sebe 🙂 .Ako sa mate?? My celkom dobre, len nestiham pc a konika uz vobec nie. Po dlhom case som prisla pozriet ze co a ako 🙂

Emka je super babatko, pekne spinka, rada sa vozi v kociari, pekne papa, a tiez sme objavili dudlik, tak si tichucko dodlikuje. 😀 uz mame 4,6kg a v utorok nas caka ockovanie 5in1

Vsetkych pozdravujeme

prikladam fotosu.

kivec
10. okt 2010

@hajatanufus - Moja malinka chce hajat, ale len pri mne. Cez den zaspava v mojom naruci na prsku a v noci ju mam stale pri sebe. Postielku uz pouzivam ako ulozny priestor na vsetko mozne. 😀 Estherka tiez spavala so mnou, kym som ju kojila a teraz bez problemov zaspava sama. Takze sa neobavam, ze Eliska bude takto chciet spat az do puberty. 🙂 Horsie je to cez den, lebo nemam tolko casu ju uspavat na rukach a tiez ma velmi bolia bedrove klby a ked ju nosim, tak samozrejme este viac.

@cutce - Ja tiez chodim kazdy den kontrolovat, kedy sa ozve elixia. 😉 a kedy sa neozve mickey85.

@mickey85 - Ak si este doma, tak nam pekne podaj hlasenie, ze co a ako. 🙂 Nevyhovaraj sa na to, ze je vikend. Len nas pekne update -uj. 😀

@klapinka - Mas prekrasne babatko. 😉

cutce
10. okt 2010

@klapinka ahojky, tak to je super, ze je Ema tak hodnoucka, pekn e si to uzivej 🙂
@kivec no jsou to nervy co 😅 😀 😀 jestli jo nebo ne a uz a co a jak 😅 😀 😀 😀 . Ale urco to holky zvladnou na jednicku 😉

hajatanufus
10. okt 2010

@kivec lucinka mi tiez zaspavala na cicke ale potom ked tvrdsie zaspinkala tak som ju prelozila do postielky a spinkala v pohode a zas sa budila len na papanie ona mala taky spanok ze ju nic nezobudilo ale cez den mi spala len polhodku, lenze od 9 mesiacov teda od vtedy ako sme sem prisli tak nechcela spinkat v postielke tak som ju brala do postele kledze manzel robi nocne tak sme mali dost miesta a okrem toho v tom sharehouse mal on aj tak svoju izbu a postel bola jednou stranou pri stene takzesom sa nemusela bat ze spadne potom sme sa prestahovali do tohto bytu a tu nebola postel tak sme zo zaciatku spali na zemi potom ked sme dostali child benefit spatne cize bolo trochu viac penazi tak sme kupili cot bed ale ani tam nechcela spinkat tak sme to tiez pouzivali ako ulozny box ale od kedy mame aj rachel tak som povedala ze musi ist do postielky pretoze uz teraz mame aj manz postel a ked spala so mnou tak ona sa strasne hybe po posteli a púar krat nam spadla tak som povedala dost vypratala postielku a a teraz uz asi dva-tri tyzdne spinka v postielke. sem tam sa zobudi ale potom zase v pohode zaspi tak som rada lebo sa o nu nemusim bat no a rachel nechcem mat u seba v posteli lebo sa bojim aby som ju nepripucila. ozaj este posielam dnesne foto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre