• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

13. januára 2016 
Jeej Michell vy cakate babo na ten datum ako sa narodil moj drahy :grinning:
No,kamoska mi prave pisala,ze jej to P45 este stale neposlali odtialto a to je doma uz od aprila bez koruny.Kym nema ten papier nevypocitaju jej ziadnu podporu. :frowning2: A vypocitaju jej vobec nieco,ked budu pocitat z tohto mesacneho prijmu? :astonished:
27. júl 2007 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, ste si iste, ze ten spravny formular pre prihlasenie sa do slovenskej poistovne je P45? P45 davaju vzdy, ked koncis u nejakeho zamestnavatela a je tam napisane kolko dane si zaplatil pocas prace u neho a pocas toho danoveho roka. Netreba nieco take este "zaverecnejsie" od nejakeho uradu? Mozno ani nie...
Asi poslem mamicku do poistovne a vsetko sa opyta ohladne nahlasenia natrvalo aj nahlasenia na 1 mesiac. Potom dam vediet.
27. júl 2007 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som sa pytala kamosky co sa vratila na slovensko a mala tu 2 zamestnania a z jedneho jej to P45 dali a na to druhe vraj stale caka.Ale ak by mi napisala nieco nove tak dam vediet :wink:
27. júl 2007 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betka:ano je to P45 oni v poistovni potrebuju vidiet ten papier preto aby vedeli ze si uz nezamestnana to im staci aj este zmluvu pracovnu.Oni si tak kontroluju kedy si zacala a kedy skoncila.
ludik:tak to je sranda aj tvoj manzel je take vianocne dieta ako bude nase? :dizzy_face:
27. júl 2007 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babenky, tak vas zdravim... co som ja pocula, ak sa chces nahlasit na slovensku v poistovni, musis tam byt zaregistrovana aspon 270 dni, aby ti nieco preplatili. Takze ak sa zaregistrujem v 7 meciaci tehu, tak neviem ci mi porod preplatia. Okrem toho karticka EU plati v necakanych situaciach ohrozujucich zivot-napr.havaria, vtedy ta vysetria zadara. Ale porod je planovany, a nie som si preto ista ci sa EU karta na to vztahuje...
Ja chcem len doma odrodit a po mesiaci-dvoch ist nazad do UK, tak neviem co robit... :frowning2: tento nas slovensky system je cely postaveny na hlavu... :zipper_mouth:
27. júl 2007 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky tak som len tak zbezne precitala co ste po9pisali
takze ja som bola v UK a rozhodla som sa porodit doma.ked som isla na poistovnu jedine co my bolo treba bola moja vypoved.a od toho dna kedy som skoncila v Uk ma prihlasili do poistovne.
a o ziadnych 270dnoch neviem to je blbost.ako som sa prihlasila hned som zacala chodit k dr.na Sk a tu som aj porodila a za nic som neplatila.
jaja a neviem co myslis tou EU kartou?tu predsa na SK nepouzivas
27. júl 2007 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
EU kartou som myslela karticku poistenca europskej unie. Ked som bola minuly rok u svojej obvodnej doktorky, tak ma v poho na nu vysetrila, nic som neplatila. Na gynde som platila za vsetko.
Ale ked chcem odrodit na SK, a potom sa vratit do UK, nemozem predsa dat v UK vypoved, ved to by som prisla o celu matersku... :frowning2:
27. júl 2007 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaja ja viem co je EU karticka mam ju tiez ale este som nepocula ze ta na SK na nu vysetria a teda aspon ja som mala tu karticku len kym som sa v UK nezamestnala a potom uz som ju vratila vsak za mna platil ang.zamesnavatel a ked som isla na SK tak som zas mala karticku s UK.
no a ja som sa rozhodla dat vypoved lebo som chcela rodit na SK tym padom som stratila matersku ale mam MA namiesto nej.a ako by si chcela prist s UK domov ked oni ta posielaju na matersku asi tyz.pred porodom?
27. júl 2007 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja robim v McDonalde, takze tam neni problem, aj keby som povedala ze zajtra idem na holiday na 2 mesiace tak v poho. Takze po vianociach chcem ist na SK a v marci by som mala mat termin. Ale potom sa chcem vratiti aby som neprisla o matersku v UK a tym padom o peniaze z roboty, kedze tu platia 90% z platu... Inak ja som par krat tu EU karticku pouzila aj na SK, niekde ma na nu vysetrili zadar, niekde nie...
Ked som sa pytala gynekologa ako to je, povedal mi ze nemocnica v ktorej budem rodit, by sa mala vyrovnat s poistovnou do ktorej odvadzam, aj ked je to v UK...Ked som sa pytala v poistovni, povedali ze kedze si doma nic neplatim a porod neni urgentna neocakavana udalost, musim si ho platit sama... EU karticka sa na to nevztahuje. Tiez mi povedali tych 270 dni... co clovek to iny nazor, tak ja sama neviem... :confounded:
27. júl 2007 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jajka , jasom tiez ocula o tych 270 dnoch ale v tom zmysle ze ked nie si prihlasena 270 dni na SK tak ze ti nepatria ziadna podpora od statu /penazna/cize do porodu nebudes dostavat ziadne peniazky ako ja teraz.No ale ani ja neviem na sto percent ako to je. :unamused:
27. júl 2007 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby no ja vam neviem ja len pisem svoju skusenost.takze este raz ja som bola zamestnana normalne oficialne v UK tam za mna odvadzali vsetko kedze mne sa nedalo odist s roboty skor ako tyz.pred porodom tak som sa rozhodla dat vypoved aj napriek tomu ze som vedela ze matersku urcite nedostanem.prisla som na SK a isla do pistovne kde to prebehlo bez problemov.a odvtedy za mna normalne vsetko hradili a takisto aj porod.a podla vsetkeho kedze platis v UK vsetky dane a NI tak nechapem preco by si tu nemohla porodit za dara a ang.im to potom preplati.to su podla mna len tahy na ludi tak sa netreba dat.hovorim s vlastnej skusenosti.rodila som v aprili
michell a ke3d som prisla domov v marci tak som si vybavila socialku a dostala som ju tiez bez problemov a to som nebola prihlasena 270dni.tak baby treba ist za tym a naozaj sa nedat.keby som tym nepresla tak by som to nepisala
27. júl 2007 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lufia:a co potrebujem na tu socialku?ake papiere?A este ak mozem vediet kolko si dostavala?Urcite budem zistovat dalej ved kazda korunka je dobra. :wink:
27. júl 2007 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaja0110, preco by si mala prijst o anglicku matersku, ak sa nevratis po porode do UK? Ja sa nemam v plane vratit, ale anglicku matersku chcem poberat celych 9 mesiacov. Pevne verim, ze sa to da. Mate s tym niektora skusenosti? Myslim konkretne Maternity allowance, nie Statutory pay, lebo na nu narok mat nebudem.

Tiez si myslim, ze ked prijdem na Slovensko a nejako vydokladujem, ze uz nie som zamstnana v UK, tak ma poistovna zaregistruje a bude odvtedy vsetko plne hradit. Tym 270 dnom nerozumiem, ale aspon viem na co sa mam spytat, vdaka za upozornenie.

Ta EHIC karticka vydana v UK podla mna na porod na Slovenku platit nebude, lebo ako to tu uz bolo pisane, pouziva sa len na nevyhnutne osetrenie. Iba ak by si tu necakane neplanovane porodila, tak Ti to UK poistovna uhradi. Ak sa zisti, ze si zamerne vycestovala kvoli vysetreniu, cize v termine porodu, tak na to uz EHIC karticka nie je. Druha vec je, ze v deviatom mesiaci Ta uz do lietadla nepustia.

Inak, tato tema sa vola "Porod v Anglicku" a my tu preberame zatial len ako porodit na Slovensku :grinning:
27. júl 2007 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betka1: sranda ze sme si tu temu nejako pozmenili :slight_smile: No ale co uz ved piseme to co nas zaujima no nie?
27. júl 2007 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, tak neviem ci je este niekto hore...mne sa neda spat, tak si popisem... :slight_smile:
Betka ja sa po porode chcem (musim) vratit do UK, a myslela som ze o anglicku matersku by som prisla, ak by som dala v praci v UK vypoved...potom by mi uz zamestnavatel neplatil nic. Ale kedze ja sa musim vratit do UK (lebo tu zijem s partnerom kt. nieje slovak), nemozem si dovolit dat vypoved a potom sa s dvoma malymi detmi vratit a byt tu nezamestnana...
Neviem ci som sa zrozumitelne vyjadrila... :confounded:
No ved to je jedno...najdolezitejsie je zabezpecit co najlepsiu a najkvalitnejsiu starostlivost o babetka, ak nie v UK, tak na slovensku.
28. júl 2007 o 01:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak este som sa rozpravala s jednym gynekologom ktory bol pol roka na stazi v anglicku a povedal mi, ze ta starostlivost o tehotne a rodiace zeny je sice ina, ale anglicko je vyspela krajina a nieje to ziadna Etiopia, takze oni vedia co robia a preco to robia. Ved denne sa tu rodi tisice deti... takze ak si to situaci nevyzaduje, nieje dovod stresovat...
28. júl 2007 o 01:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No dobre, tak som si pokecala.... :grinning: mala by som zalahnut, lebo uz ma chyta hlad a za chvilu asi vykradnem chladnicku... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
night night :sweat_smile:
28. júl 2007 o 01:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Viem co myslis jaja0110,ja tiez uvazujem o porode doma na Slovensku (iked mojmu partnerovi sa to nevidi),a taktiez sa musim vratit naspat do UK.Su za tym takpovediac financne zavazky,pretoze si planujeme postavit domcek na Slovensku a doma by sme to so sporenim nezvladli.Moj najvacsi problem je prehovorit moju druhu polovicku,ake dobre by pre mna bolo rodit doma,najhorsie je ze on si bezomna nevie predstavit ani den a taka dlha odluka,keby musel ostat tu v UK,kym by som sa ja vratila by mu asi velmi vadila.Teraz planujeme ist domov (zosobasit sa) a tak ho chcem zobrat na den otvorenych dveri do nasej porodnice odkial pochadzam a poinformovat sa ako je to s porodom doma,mozno zmeni nazor a uvidi co je pre mna a babetko lepsie.

...a neboj jaja ,takychto bezsennych noci mam i ja :confounded: ,asi tym tehotenstvom i ked s chladnickou som sa este tak neskamaratila....mozna az v druhom trimestri :slight_smile:
28. júl 2007 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: Tak drzim palceky aby si partnera ukecala :slight_smile:
Inak prosim ta nevies nahodou ci sa v tehu moze jest bryndza?? Neviem ci to spada do tej kategorie (ne)pastrizovanych syrov ktore sa v tehu nemaju jest (tie makke syry...) :unamused: Mam strasnu chut na bryndzove halusky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. júl 2007 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bryndza by mala byt fajn,syry ktore by si nemala jest su s tou bielou ci modrou,plesnou proste ziadne plesnove,taktiez by sa nemali jest pastiky,udene masa a morske priserky ako prawns a tak.Ale ja si bryndzu papkam normalne a zatial som nikde nepocula zeby sa nemala.Tak dobru chut.. :wink:
28. júl 2007 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej, to si ma potesila, tak uz aj varim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A este prosim ta nevies ak pojdem v UK k zubarovi na prehliadku, ci to maju tehu zadara? Lebo inak za prehliadku dost platim, a viem ze na SK tehotne u zubara za prehliadku neplatia...ale neviem ako v UK?
28. júl 2007 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky viac popisem neskor teraz nemam vela casu idem s drobcom vonku.
jaja zubara ma tehulka zadara :slight_smile:
a stou bryndzou vraj by sa nemala ale ja som ju tiez papala a vsetko bolo ok.
michell o tej soc.popisem neskor alebo poslem IP.zatial pa
28. júl 2007 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tu v UK tehotne zeny nemusia platit za zubara,musis ale preukazat svoj maternity exemption certificate(matersku knizku) a byt zaregistrovana ako NHS patient,taktiez to tu plati myslim aj s ocnou prehliadkou.
28. júl 2007 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tehulky,nasla som celkom fajn stranku,kde sa da toho dost o porode v UK podozvedat,su tam tiez veci ako benefity,alebo maternity entitlements,oplati sa do toho pozriet www.babyworld.co.uk
28. júl 2007 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaja0110, uz som to pochopila, ze preco sa chces vratit do UK. Tebe bude matersku platit zamestnavatel, cize dostanes Statutory pay, ak sa nemylim. Ja nemam stabilne zamestnanie, takze dostanem Maternity Allowance.
Tiez mi bolo povedane, ze zubar je pre tehotne v UK zadarmo. Ako vyzera ten exemption certificate? Ja mam 2 take karty A4 a v nich vselijake papiere.
V piatok mi volala midwife, ze vysledky krvi aj ultrazvuku neukazali zidne problemy. Tak sa tesim a aj vam to zelam. Obcas si hovorim, ze to s tym strachovanim sa asi prehanam.
leni3, tu stranku pozriem.
29. júl 2007 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky,betka gratulujem k dobrym vysledkom len tak dalej :wink: Co porabate?
29. júl 2007 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj babeny,betka i ja sa pripajam ku gratulaci k dobrym vysledkom,to ako vyzera anglicka materska knizka(maternity exemption certificate) ti neporadim,este som ziadnu nedostala ale pravdepodobne je to ta co mas aj ty.Dnes som zalozila novu temu,lebo som si nebola ista ci by sa to do tejto hodilo,ale ak mozte,precitajte a poradte.dik
29. júl 2007 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leni citala som temu ktoru si zalozila, ale bohuzial ja sa v tom nevyznam tak ti neporadim. :frowning2:
29. júl 2007 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nevadi skusim pockat,az sa niekto ozve kto s tym mal skusenosti,ale vdaka za snahu :wink:
29. júl 2007 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prave som dopapala palacinky s jahodami yamiii :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Inak vcera som si dala tie halusky s bryndzou, a do vecera mi bolo kvalitne zle. Ani nie tak na vracanie, ale mala som take krce v podbrusku, cely vecer som bola skrcena... dneska uz je to lepsie. Ale myslim ze s bryndzou si dam uz pokoj... :cry:
29. júl 2007 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok