Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mickey85
10. okt 2010

joj baby, ma mrzi, ze si uz myslite, ze sa nieco so mnou deje. Dnes o 10am mi midwife spravila sweep, vobec to nebolelo, vraj sa uvidi do 24hod., ale ked ja nemam ziadne priznaky, trochu spinenie, to je vsetko. Nic ma neboli, ziadne priznaky, takze pochybujem, ze to pomohlo ☹ V stredu sa ideme dohodnut na vyvolavacke, ze kedy ju spravime 😕
@kivec 😀 je vikend, a este aky krasny, venujem sa manzelovi 😎
@klapinka Emka je nadherne baby 😉

mickey85
10. okt 2010

@hajatanufus ty mas tiez doma krasne kocky 😎

cutce
10. okt 2010

@mickey85 ahojky, no tak snad uz to nebude tak dlouho 😉

cutce
10. okt 2010

@hajatanufus as hezke holciny 🙂

hajatanufus
10. okt 2010

@cutce ahoj dakujem velmi pekne dnes sa mi prvy krat podarilo takto spolu ich odfotit 🙂
@mickey85 ahoj dakujem velmi pekne a drzim palce ja som sa uz potesila ze snad aj ty uz tlacis ale neboj den ma 24 hodin a do vecera daleko mozno to pride ked to nebudes cakat 🙂

mickey85
10. okt 2010

@hajatanufus @cutce ja to uz vobec necakam 😀 Mne nejde o dnesny datum len nech sa to uz rozbehne 😝 Dam este vecer vediet, ako sa citim, ale teraz uz konciiiiim.
Tak prajem peknu slnecnu nedelu 😎

hajatanufus
10. okt 2010

@mickey85 dakujem napodobne aj my tu mame krasne slnecno

midsumergirl
10. okt 2010

ahojte tehulky, akurat som hladala temu o porodoch a nasla som tuto...dosti neskoro 😅 kedze ja mam termin za mesiac..ja som jedna z tych ktori vidia porod v uk stale ruzovo a rozhodla som sa rodit tu a nie na sk 😝 tak dufam, ze som sa rozhodla spravne 😉

mikailla
10. okt 2010

@midsumergirl ahoj,tak zrejme sa budeme za mesiac tesit spolocne 😉 😉 a kde v UK si ?

midsumergirl
10. okt 2010

@mikailla no ja som v north yorkshire skoro ako na lazoch 😀 do najblizsieho obchodu tak pol hodky autom 🙄 aj do porodky to mam taku hodinku, tak ale sa utesujem ze ako prvorodicka by som to mala stihnut..ty si zatial tu v uk spokojna so starostlivostou??

hajatanufus
10. okt 2010

@midsumergirl ahoj ja som na tom podobne ako ty tiez v zapadakove aj ked tu mame obchod ale nic v nom dokopy nekupis a do nemocnice to mam tiez daleko hlavne autobusom lebo my auto nemame a na vlak to mam hodinu peso a v nedelu autobus nechodi ale dali mi sanitku a bola som v nemocke raz dva a rodila som v nedelu 😀

hajatanufus
10. okt 2010

ale so starostlivostou som spokojna a aj ked som rodila uz druhe dietatko tak som zostala v nemocnici dlhsie t.j. dva dni na vlastnu ziadost ja to neviem pochopit ze tu sa ide domov hned po porode myslim ze to nie je dobre predsa v nemocke ti skor mozu pomoct ked nieco

mikailla
10. okt 2010

@midsumergirl a mate auto svoje,ci tiez pojdes sanitkou? Ja som spokojna,od zaciatku som vychvalovala angl.starostilovst aj ked nikto nechapal,ze ako to tu moze takto fungovat,az nedavno som dostala mensiu krizu,ze som zacinala pochybovat ale tu ma utesili baby,ze im treba verit... Ty si spokojna? mna kusok znervoznuje,ze sa nekontroluje krcok a neviem ci je uz makksi,alebo otvoreny.... 😒 😒

hathor1231
10. okt 2010

ahojte, citam tu,ze nic pred porodom nenasvedcuje ze by sa islo- tak u mna opak 😀 ja som sa partyzdov pred porodom citila na rozpadnutie a paradoxne den pred odtecenim plodovky (nepisem pred porodom) som sa citila tak ako dlho nie, niiiic ma nebolelooooo 😵 a o 3rano rup voda a islo sa 😉 tiez som sa bala,ze nestihneme a to mame 3-5min autom 🤐 teraz uz viem,ze by sme pokojne mohli ist aj na SR kym by som porodila 😝

@hajatanufus inak,sa cudujem,ze si sanitku dostala. nam hned povedali na antenatal classes,ze ani nemame skusat,ze autom alebo taxikom 😝 vraj porod nie je nic akutne a ani choroba... debili...

hajatanufus
10. okt 2010

@hathor1231 ano aj mne povedali ze sanitku mi nedaju ze taxik a suseda mi povedala ze ma tam vezme ale volali sme 999 a ja som mala kontrakcie uz dost casto tak mi ju dali a bola tu tak do 5-10 minut tiez som sa cudovala a auto nemame aj som im to hovorila tak ze taxi hej a za co to mi nevedeli povedat ved by som sa nedoplatila takze ked ti to pride kludne to skus len musis hovorit ze mas bolesti oni sa budu pytat ako casto mas kontrakcie aj to ze ci ti odisla voda mne odislo len trochu ale to som im nepovedala lebo som nevedela kolko mi odislo a ani neviem moc dobre anglicky vlastne s nimi rozpraval manzel a pri porode som mala tlmocnika

hajatanufus
10. okt 2010

@hathor1231 sorryja som si nevsimla ze odpisujem tebe ty uz dietatko mas tak asi ti nepridu ziadne kontrakcie ja som si precitala len druhu cast spravy mala som to zle posunute tak som si nevsimla komu odpisujem az teraz 😀

hajatanufus
10. okt 2010

ale ja som pred porodom tiez bola v pohode este dva dni pred som bola na scane koli polohe a aj u dr.v nemocke a bola pri tom aj tlmocnicka tak mi do karty zapiosali a objednali aj ku porodu a to som netusila ze o dva dni to bude lebo to malo byt az o dva-tri tyzdne takze u mnato bolo tiez necakane a este aj o dva-tri tyzdne skor ale bola som rada ze to mam za sebou

hajatanufus
10. okt 2010

@mickey85 este si cela alebo ta to uz chytilo drzim palce nech sa ti uz ulavi mne to uz tiez islo pred porodom na nervy 😀

mickey85
10. okt 2010

este sme 2in1, ziadne priznaky, takze ideme kludne hajat....uvidime co nam prinesie novy tyzden 😉 Dobru nocku

hajatanufus
10. okt 2010

@mickey85 dobru nocku sladko sa vyspinkaj a potom sa zase ozvi je mu v brusku moc dobre nezbednikovi 😀

mikailla
10. okt 2010

@hajatanufus a platila si tlmocnicke ? a nechcela si aby ti prekladal manzel ? ja teda Anglinou neprekvitam,porozumiem vse ale vety tvorim jednoduche,no s drahym spolocnimi slilami to dufam zvladneme 😀 ( mozno aj so slovnikom na porodnej sale) 😀 hehe.A tebe robili scan koli polohe babatka? Mne preco nechcu,wrr 😠 Tak to je sila,ze sanitku nechcu poslat k rodiacej zene 😕

mickey85
11. okt 2010

Dobre ranko, tak sa hlasim skor, ako keby ste ma mali zase podozrievat 😀 Stale tak isto, ziaden priznak. Noc bola hrozna, tie klby 😠 -na nevydrzanie! Este aj zuby zacinam mat akesi citlive-bolave 😢
Musim este vydrzat, dlhsie to uz nemoze byt ako tyzden 😅

mrk11
11. okt 2010

@mickey85 hlavne sa nerozculuj, ved ono to musi prist, aj ked tie posledne dni su najhorsie a ked este prenasas, tak to uz clovek naozaj netusi, kedy to teda uz konecne pride. Ale neboj, ved sa to zacne, aj ked ti prajem, nech uz to mas za sebou.

mrk11
11. okt 2010

@klapinka naaaadherna Emka

mrk11
11. okt 2010

@kivec to som rada, ked pocujem, ze este nejake babo nechce spavat v postielke. Mne po "treningu" Eli v postielke zaspinka, ale ked sa zobudi, tak chce prsnik a hned a potom ju uz od polovice noci nedokazem vratit do postielky, lebo v momente sa zobudi a rev, tak znova ide k nam do postele a znova na prsnik. Aj cez den zaspava na prsniku, aj ked ju trenujem na zaspavanie v postielke. S mm sme zistili, ze nas dieta vytrenovalo tak, ze aj ked je v postielke, kazdy spime na opacnom konci postele, uplne na doskach 😀

mickey85
11. okt 2010

@mrk11 ved ja viem, ze to pride...ved pisem, ze uz nie viacej ako tyzden 😉 Rozculovat sa nemam nad cim, len ze uz ma vsetko boli, zle sa spi ☹

mrk11
11. okt 2010

@mickey85 pamatam, to sa uz spat ani nedalo. Palieva ta aj zaha? Ja som nic nemohla zjest,pokial som nemala tablety, take nieco ako Gaviscon mi zaberalo do 5 mesiaca. A to som si myslela, ze aka bude Eli vlasata a ona doteraz bez vlasov 😉

kivec
11. okt 2010

@mickey85 - Dobre rano zienky, @mickey85 - moje chuda, viem ako ti je. Ja zacinam podozrievat UK midwifes, ci nemaju ten dating scan nejako zle nastaveny 😀 , lebo ako som prisla do tejto temy, tak hadam ziadna mamicka neporodila nacas. 😀 Vsetky sme prenasali viac ako tyzden.

@mrk11 - Vidis, my mame aspon vyhodu, ze manzel spava na roztahovacej posteli v obyvacke, takze mame cele letisko s Eliskou pre seba. Ale mala si vas teda pekne vytrenovala. 🙂

mickey85
11. okt 2010

@mrk11 veru ja sa vobec netesim na noc, lebo sa neda spat, to prevracanie s tym kotlikom je namahave 😀 Mna chvalabohu zaha nepali, ani neviem aky je to pocit...cize asi budem mat babo bez vlasov 😀 Uvidis ake huste vlasiska jej este narastu 😉

mickey85
11. okt 2010

@kivec ved inac, podla mojich vypoctov mne termin vychadza na tento tyzden...lebo tu sa pocita termin podla poslednej periody {27.12} na ale ja viem datum vyroby 😉 , plodne dni, ze boli okolo 12.1. cize podla mna by to malo byt tento tyzden....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre