Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
11. okt 2010

@anjelicek26 no to sis musela dat 😒 , ale maly je kouzelny stal za to 😉

anjelicek26
11. okt 2010

@cutce - maly je napriek tomu vsetkemu stresu uuuuplny salamista, kludunke babatko, spinka, papa a zvysok casu vysmiaty ako slniecko 😅 😅 😅 Nemenila by som ani nahodou 🙂

cutce
11. okt 2010

@anjelicek26 krasny, ze mas zlaticka 🙂 🙂 🙂

hajatanufus
11. okt 2010

@anjelicek26 hm tak to su krasne prachy v cr je zatial moznost volby ja som do jula mala 11.400,-CZK na dva roky a teraz ked skoncim matersku tak by som zase chcela na dva roky len neviem ake zmeny nastanu od 1.1.2011 tak uvidime ako sa ma to dotkne lebo doteraz bolo ze ak chces rychlu variantu t.j.11400 na dva roky tak si musela mat plat min 380,-kč na den co som ja splnala a aj teraz to splnam kedze sa materska zvysovala o desat percent

alexpavol
12. okt 2010

ahojte dievcata. vedela by mi prosim niektora s vas povedat co si zobrat tu v UK do porodnice? pytala som sa midwife a ta mi povedala ze vsetko co treba pre baby 🙂 . Uz som raz rodila ale na slovensku kde som bola v nemocnici 5 dni a nie 24 hodin ako to je vraj tu. To som sa dozvedela od vas co ste uz po porode. Dakujem vopred

mrk11
12. okt 2010

@anjelicek26 to ti naozaj zo srdca prajem, ja by som ani chvilku nevahala a zostala s malou do 2 rokov doma, keby to len trochu slo. A naozaj to je kraaaasne viac ako vreckove.

mrk11
12. okt 2010

@alexpavol
http://www.amazingpregnancy.com/pregnancy-artic...

je tam toho ovela viac, ale myslim, ze je to viac ako kompletne 😉

alexpavol
12. okt 2010

@mrk11 toto vsetko mi treba na jeden den co tam budem??? 😕

alexpavol
12. okt 2010

@alexpavol tak si to teda pomalicky nachystame 😉 . dakujeme

mrk11
12. okt 2010

@alexpavol je to az prehnane, tolko naozaj nemusis. A asi zoznam mas aj v tehotenskej knizke, ale aj v tych reklamnych pakoch, co dostanes (som zabudla ako sa vola ta firma, co ich dava, ale kazda tehotna to dostane na zaciatku tehotenstva).

alexpavol
12. okt 2010

@mrk11 ten balicek som dostala veru ale este som do neho nepozrela 😀 . tak to idem studovat

hajatanufus
12. okt 2010

@mickey85 ahoj ako sa dnes mas? si este cela alebo ta to uz chytilo my sa ideme dnes vazit tak idem chystat baby zatial ahoj a pekny den

midsumergirl
12. okt 2010

@mikailla tak aj vy sa chystate domov? 🙂 no my chceme vybavit len jednorazovy cestovny dokument, nie pas a uz sme aj pisali na ambasadu, tak sa im mame ozvat ked sa babatko narodi, mm si kvoli tomu bere volno najprv pojde vybavit apostillu a hned v ten den to zanesie na ambasadu, tak uvidime..my sme pisali do par stahovacich spolocnosti ale vela z nich nema dosah az tu do yorkshiru, z jednej nam odpisali, ze este nemaju posledny termin pre december, my pocitame ze nas to vyjde okolo 200-300 libier, my prevazame len malej postielku, prebalovaci pult, bicykle, dve komody a par krabic...a letiet chceme uz 1.1.2011, lebo mm dal vypoved k 31.12. a ty si z brezna, ked ste tam pozerali domy??my chceme do ziliny, lebo mm tam ma vela rodiny a nie je to taka hladova dolina ako brezno ci poprad..

midsumergirl
12. okt 2010

@alexpavol jeeej ty mas termin den po mne 😉 ja uz mam do porodnice vsetko kupene, je to skoro to iste ako na sk, mne to uz len treba pobalit a este si musim oprat zupan 😝 inak ste vybrali pekne meno, moj mm je pavol 😀

mickey85
12. okt 2010

ahojte baby a @hajatanufus 😉 , takze aky sok dnes rano. Mala som inac prisernu celu noc, strasne ma boleli klby a brusko mi casto tvrdlo, mensie menstruacne bolesti, nemoha som spat, chodila som aj na wecko. Ked som isla opat na WC o 6:30, tak som si nasla svetlu krv na toaletnom, panika pozriem do zachodu a tam tiez, tak som zobudila s placom mm, nech vola do nemocnice. Kazali nam prist. Vyse hodiny sledovali srdiecko a moje kontrakcie...boli kazdych 10min. ale vobec nie bolestive. Zmerali tlak, zobrali krv, kontrola mocu...nakoniec zhodnotili, ze sa to rozbieha a ze to bola len zatka, skontrolovala krcok, na 3cm otvorena 😅 Kedze namam ziadne bolesti, tak ma pustili domov, ze sa mam najest a este si oddychnut, ze dovecera by sa to malo rozbehnut.
Teraz som na gauci, najedena a cakam...nemam ziadne bolesti, nic 😒 tak uvidime. Ale vraj niektore baby su aj na 5cm par dni 😲
a co @elixia ,ziadne spravy? Dufam, ze si v poridku.
@mikailla mna sa tiez midwife na prvej schodzke hned pytala, ci chcem mat tlmocnika. Nemam nejak super anglinu, ale rozumiem co potrebujem. Aj dnes sa to potvrdilo, tak som rada 😝 Mas na neho pravo a zadarmo.
@alexpavol par stran dozadu sme tu pisali o tom, co treba zbalit do nemocnice. Ja mam len jednu mensiu tazku.

mrk11
12. okt 2010

@mickey85 supeeer. Tak to vyzera, ze budes mat dobry porod, a drzim palce, nech aj je. Ja som sa otvarala na 1 cm 10 hodin s kontrakciami kazde 2 minuty a myslela som si, ze slon mi rozslapuje chrbticu pri kazdej z nich. A vlastne som sa za 36 hodin otvorila len 4 cm pri tychto bolestiach. Veeeelmi ti to prajem, nech mac co najlahsi porod, a vyzera, ze zatial to tak aj bude. DRZ SA!!!!!

cutce
12. okt 2010

@mickey85 tak super, tak snad to dnes vyjde a uz budes maleho drzet v naruci. Drzim pesticky 🙂

kvietocek7
12. okt 2010

@mickey85 tak drzim palce nech sa to uz spusti 😉 😉 🙂 mozno budete 13naska 😕

alexpavol
12. okt 2010

@midsumergirl ahojky, Ja mam tiez termin 13 novembra. starsi chlapec sa vola alex pavol po ocinovi a druhy sa bude volat simon pavol........Ja mam uz tiez vsetko nakupene len som nevedela ci mi treba tolko vela veci ked sa tam moc nezohrejem 😀

mikailla
12. okt 2010

@kivec @hajatanufus 😕 😕 😕 😕 to potom maju v tom bordel ked to uznaju hocijako 😅 by som tam inak valila na nich oco,keby ze si idem len po hotove odmietnutie a oni mi to podaju schvalene. Tak ja to tiez pojdem pytat po 3 mesiacoch,ale dufam,ze ma neodpinkaju,ze uz je neskoro a nedaju ziaden dokument. 😔 aj dlho sa caka na to?
@hajatanufus co znamena pre vas pojem socialne slabsi pripad? 😅 😅 moj priatel pojde na dennu a bude mat 1300 a dost sa obavam,ze nam neschvalia toho vela... 😒 neviem ci je to norma alebo vela.....

mikailla
12. okt 2010

@midsumergirl jaaj boze,ja som trubka,ved by bolo zbitocne pre teba sa tu natahovat s rodinym 😅 😅 Ja som nie z Brezna ale z okolia BB ale priatelova mamka pochadza z brezna na Michalovej maju chatu tak sme len tak pozerali tam pozemky a domy.... Ja sa domkov nechystam este,chcem tu ostat ale chcela by som si nakupit vela uzitocnych veci tu v UK,doma si zariadujeme byt,tak by som si chcela previest,a aj vela mame uz kupene 😀 tak hladam nejake referencie nech,mozem dalej nakupovat. Nasla som Teahouse transport maju za 30kg=25libier a prestahuvaju dom,len ze ci nema niekto skusenost 😔 😔

hajatanufus
12. okt 2010

@mickey85 ahoj tak to je suuper spravavelmi sas tesim a prajem nech to uz mas cim skor za sebou. my sme boli v poradni rachel ma uz 4,56 a lucinka 9,7 kg a lucinka meria 77 cm takze sa tesim ze deti rastu a dnes mi prisli aj plienky co som vcera objednala aj autosedacka a prebalovak s vanickou plienky som dala prat a pred chvilou sa doprali tak ich hned idem vyvesit na slniecko aby sa uz mohli aj pouzivat a zajtra si to pojdem dat u nas preplatit u nas davaju az do 50 libier tak sa tomu tesim . mickey drzim palce nech vsetko ide ako po masle a nech ho uz cim skor drzis v naruci

mikailla
12. okt 2010

@mickey85 jeej to je super,takze kazdu chvilku uz budes maminka 😀 je super ze si to tu napisala,aspon budem vediet co mozem cakat 😉 Drzime palce 😵

etuska
12. okt 2010

@cutce
ja zatial beriem matersku z UK kedze som t pred porodom pracovala.No a vo febrari nastpjem opat do prace 😒 Tsim sa u nas menil zakon a od maja teda rodicovsky zo SVK brat nemozem,ci? 😕

cutce
12. okt 2010

@etuska no prave, ze me zajima, ze nedko tu dostava rodicovsky prispevek a nekdo ne 😅 a na matyersky kazda korunka je dobra, takze bych chtela i ja 😀

klapinka
12. okt 2010

Ahojte,

dnes sme bli na ockovani. Emka teraz spi, len jej chodim chytat cielko ci nema teplotu. Baby ako vase deturence znasali ockovanie? Davali ste nejake lieky proti bolesti ci nie?

Etuska, vcera som to citala na stranke MSVaR ze ako je to s rodicakom, nikde nieje nic napisane o tom ze kde zijem. Tak neviem ze kde je sever. je tam podmienka trvaleho pobytu na Slovensku a nepoberat v krajine kde zijem podobny prispevok, co mi tu nedaju. Svokrusa sa mi na to popyta ze kao je to. Uvidime ako povedal slepy 😀

@mickey85, silno na teba myslim. Ja som tak den pred porodom stravila tiez v nemocnici so zlcnikom.

Dnes mi dal lekar objednavku na ultrazvuk aby mi ho skontrolovali, ci je tam nejaky kamen co treba vybrat. Tiez ma bolela pata, akoby som stupala na klinec, hned vedel o com je rec, ze to som mala natiahnutu nejaku slachu na nohe ako ked som bola tehu a mala som kila navyse, a teraz sa mi to dava do normalu tak ma to boli. Vy ste nemali s takym niecim problemi?

Tiez som citala ze ste pisali o spani babatka. Emka spi prvy tyzden v postielke a dnesnu noc az do rana. Doteraz som ju nechavala pri nas. Postupne som ju nechala v postielke do prveho kojenia potom do druheho a dnes do tretieho, rano o 8 som ju vzala k sebe do posteli. Tiez mi neboelo vsetko jedno ju nechat samu v takej velkej postielke, no ja som uz nevladala, nevyspala som sa poriadne, dolamana som vstavala. ta je to lepsie aj pre nu bezpecnejsie 🙂

cutce
12. okt 2010

@klapinka to vazne s tim prispevkom? me argumentovali, ze nezijem v Cechach, ikdyz tam mam trvaly pobyt 😠

kvietocek7
12. okt 2010

@etuska @klapinka z mojej skusenosti RP viem, ze ma narok ten kto ma trvaly pobyt, ale odkedy vysiel ten zakon od maja tak nam v ramci setrenia chceli zastavit, ale kedze sa v tomto case zdrzujeme doma tak som sa na urade na to pytala, ze co to ako ma byt tak mi dali papier - prehlasenie ,ze sa zdrzujem na Sk a vec je tym vyriesena. Podla toho sa da usudit,ze aj napriek tomu zakonu za pokus stoji o RP ziadat s tym, ze ak isty cas pobudnete na sk dolozite aj podobne prehlasenie.

@klapinka ja som mala po prvom porode podrazdeny zlcnik az tak,ze mi zistili prosim pekne kamen!! 😝 rozhodovala som sa na operaciu ci co robit, ale som happy happyova 😀 😀 😀 ze po tom zachvate klop klop klop odvtedy nic 🙂 telo ma niekedy fakt poriadne co robit aby sa z toho vsetkeho spamatalo 😖

ako sa ma ELIXIA?

cutce
12. okt 2010

@kvietocek7 a ptali se jak casto pobyvas na SK? Me rekli, ze ikdyz mam trvaly pobyt v CR, tak proste ziju jinde a nic mi nedaji 😠

kvietocek7
12. okt 2010

@cutce my sme teraz dlhsie tu na SK takze ako dlho tu byvame vobec nie je rozhodujce sme tu a za tym stoji to nase prehlasenie.Ci tu budeme dva tri tyzdne alebo dlhsie nemoze zabranit predsa tomu akoze vycestujeme za nasim tatinom. Ja som im hovorila dajte mojmu manzelovi pracu tu a my nemusime byt ako kocovnici 😀 😀 ach jo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre