Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
12. okt 2010

@klapinka ahoj my sme boli ockovane minuly tyzden a mensia to znasala dobre bez teplot len viac spinkala a vacsia mala teplotku a trosku ju bolela nozka lebo krivala a nevedela si cupnut a dal som jej calpol lebo mala az moc zvysenu teplotu calpol je uz od dvoch mesiacov

kvietocek7
12. okt 2010

@klapinka my sme ockovania znasali pomerne dobre,ale aj tak som vzdy davala preventivne aj na odporucenie dr ci nurse davala paracetamol -calpol 2,5ml. Na Sk zas lekari odporucaju potriet okolie vpichnutia vakciny octanovou mastickou,vraj proti zapalu. Tiez som zvykla len tak rukou kontrolovat teplotu ale ani nie tak na cielku, ale viac na zatylku 🙂

etuska
12. okt 2010

@kvietocek7
takze podla toho co pises ja RP nedostanem,lebo som do 8meho mesiaca tehu pracovala,resp. v Uk mam odprac. 2 rokz,mala tu chodi do skoly a MM do prace tak nevierm kto bz mi uveril ye vacsinu casu som na SVK 😒

hajatanufus
12. okt 2010

@klapinka este som zabudla ze davala som malej na chvilku na nozicky ladovy obklad to mi radili este ked lucinka bola mala a boli sme na sk

kvietocek7
12. okt 2010

@etuska ak sa rozhodnes ist pracovat po materskej a to v UK tak urcite na to narok nemas, ale keby si bola na sk a tu pracovala tak ho mozes ziskat aj popri zamestnani teda si myslim podla toho zakona co by mal vyjst od noveho roku. Zatial je to tak,ze nemozes pracovat aj poberat RP. Ony na uradoch hovoria,ze ak sa ''trvalo zdrzuje'' v inom clenskom state tak tam si ma aj ziadat o prispevky ci benefity.A v tomoto pripade RP UK tento prispevok-benefit nema.
Inac som zvedava ake restrikcie sa chystaju s benefitmi v UK od januara 😕

mikailla
12. okt 2010

Hmm 😖 a ako oni na SR zistia,ze ste v UK ked trvaly pobyt mate na SR ? Ja mam trvaly pobyt na SR a platim si aj poistku na SR,takze podla mna ani netusia ze som tu.... RP dostanem aj keby som im mala moresy urobit. 😕

lena13
12. okt 2010

@cutce ten je moc krasny,videla js ho "nazivo"

cutce
12. okt 2010

@lena13 ahojky,jj, videla jsem ho nazivo je uzasny 🙂

hajatanufus
12. okt 2010

@mikailla ahoj ako to ze si platis na sr poistku ako samoplatca ale ako nezamestnana alebo ako. a tu v uk nepracujes nie?

mikailla
12. okt 2010

@hajatanufus ja som si platila na SR aj ked som pracovala tu v UK,ja som chcela mat otvorene zadne dvierka,ze keby som ochorela,alebo potrebovala operaciu,tak by som to chcela na SR a teraz uz nepracujem a platim poistku na SR ako samoplatca,tak nech mi skusia nedat RP 😠 😠 ja sa vlastne budem hlasit,ze zijem doma,tak neviem ako sa da zistit ze zijem mimo SR ?

etuska
12. okt 2010

@kvietocek7
no na to som zvedava tiez-darmo pravicova vlada setri vsade....
no ja mam v zmluve,ze musim po materskej nastupit-takze velmi na vyber nemam-hoci chcem zo zaciatku len 10hodin tyzdenne,aby som nemusela platit childcare a zaroven sa obavat ako to maly zvladne s nejakou opatrovatelkou.radsej nech je s nim tych par hodin manzel 🙂

etuska
12. okt 2010

@mikailla
no my zijeme v malom meste-takze to kazdy vie ze tu niesme a ja si ani zdravotku na SVK neplatim-kedze som v UK pracovala aj pocas tehu aj predtym

mickey85
12. okt 2010

baby este davam hlasenie, ze som doma, uz od 4pm mam pravidelne kontrakcie, ale kazdych 8min., jedna je silnejsia, druha slabsia...pred hodinou sa to zmenilo na kazdych 5minut...este chvilu pockame a pojdeme do nemocnice, voda mi este nepraskla. Drzte palce, nech to je este dnes

hathor1231
12. okt 2010

takze elixia pozdravuje 😵 neviem,ci napisala, mala cisarsky a su vporiadku,zajtra sa snad zastavi 🙂

kivec
12. okt 2010

@mickey85 - Veeeeelmi ti drzim palce!!! Urcite to bude este dnes a zda sa, ze to budes mat uplne v pohodicke, ukazkovo.
😉 Drz sa, vsetky tu budeme na teba velmi mysliet a tesime sa na nove spravy o par dni! 🙂 🙂 🙂

kivec
12. okt 2010

@hathor1231 - Jeeej dakujeme za spravy. A ako o nej vies, ste v kontakte? A uz je doma? Prepac, ze sa tolko vypytujem, nemozem si pomoct. 😀 Kazdy den sem chodim vyzistit, ci sa uz @elixia ozvala.

hathor1231
12. okt 2010

@kivec jj,som so slonicov v kontakte 😀 uz su doma. vsetko v poriadku,maly aj ona. tiez si uzila,chuda,ale su tu obaja 😉 uz ma 4dni,slonica male 🙂 pisala,ze sa zajtra zastavi,aby som vas pozdravovala 🙂

dadulka2000
12. okt 2010

@mikailla ja TH transport pravidelne pouzivam,... su v pohode 🙂 a ako zistia kde zijes? no lahko - ak beries pridavky na dieta tu, tak zijes tu a tym padom nedostanes RP 🙂
a vraj vramci EU su teraz aj pocitacovo poprepajany 😕

@kvietocek7 a co ty mas ten RP? ale ty si ho asi vybavovala aj tak pred majom. 😉

vcera som bola v Londyne na muzikali Oliver Twist,.... super to bolo, odporucam vidiet. 😵

hajatanufus
12. okt 2010

@mikailla neviem zalezi od toho ake doklady budes potrebovat ja si budem ziadat v cr lebo tam platim zdrav, kedze tam mam aj trv. prac.pomer ale trv.pobyt mam na sr lenze zo sr by mi nedali v cr budem potrebovat r.l. potvrdenie kde zijem , v mojom pripade je jedno ze ci zijem na sr alebo v uk aj tak som v cr cudzinec a este budem potrebovat potvrdenie o materskej,tu dostavam z cr, potvrdenie ze prac pomer stale trva, a budu si overovat, cez slov. urady ci som to neziadala zo slovenska ja alebo moj manzel, aj ked zijeme v uk. ale to nevadi nech overuju nic si zo sr ziadat nebudeme, okrem toho v cechach je rod.viac ako na sr . v cr si mozes vybrat ako dlho chces byt doma s dietatom , ci 2,3,alebo 4 roky a podla toho mas aj vysku r.p. dohromady to vyjde skoro rovnako cize bud dostavas 2 roky 11.400,-, alebo tri roky 7600 alebo tretia varianta nejak tak ze neviem kolko mesiacov 7.600 a potom menej do tych styroch rokov ale spolu to vychadza pre vsetky tri varianty rovnako a musis sa rozhodnut ktoru variantu chces lebo potom sa to uz neda menit a teraz od januara budu aj v cr zmeny tak tiez neviem ci to budem moct poberat uvidime ked to schvalia

kvietocek7
12. okt 2010

@dadulka2000 ano ziadali sme uz pred majom,este v aprili, neviem ci uz su poprepajany v pc lebo inac by na uradoch asi nemali v tom taky poriadny chaos 😖

elixia
12. okt 2010

ahojte, manzel si uziva maleho snad viac ako ja, tak aspon narychlo som nakukla. 🙂 Mame to za sebou, drobec sa narodil minuly piatok rano sekciou, voda mi odtiekla uz v stredu v noci,ale ziadne kontrakcie,ani som sa neotvarala poriadne,takze sa inak nedalo nakoniec 😒 V kazdom pripade, porod pre mna nebude peknou spomienkou 😒 Az do dnes sme boli v nemocke, maly mal zltacku a aj nejaku infekciu,takze bol na antibiotikach...ale uz je to ok.

Stihla som si len vsimnut,ze na @mickey85 to prislo, tak drzim palce moja 🙂

Tak vam predstavujem Richarda, narodil sa s vahou 3570g 🙂

dadulka2000
12. okt 2010

@elixia moc, moc gratulujem a malemu Riskovi vela zdravicka prajem. je krasny,... a aky malinky - v porovnani s mojou malou 🙂

slniecko77
12. okt 2010

@elixia ahoooojte 😵
vitame Riska, mrzi ma cez co ste si museli prejst, ale zase lepsie sekcia ako komplikacie pri samotnom porode s dietatkom
..maly je prekrasny 😵 😵 😵 😵 hlavne vela zdravicka pre vas oboch

kvietocek7
12. okt 2010

@elixia ahoj ahoj tak BIG CONGRATULATIONS 🙂 🙂 🙂 🙂 VITAJ RISKO 🙂 🙂 🙂 dalsi borec, tak nech sa vam dari a maminka nech sa dobre a rychlo zotavi 🙂 🙂 rozkosny milucky Risko tesime sa z tebaaaa 😅 😅 😅 😅

kivec
12. okt 2010

@elixia - Ahoooj! Tak si sa konecne dockala svojho drobceka. Mrzi ma, ze to bolo take traumaticke. Ked budes mat cas a sily, napis nam o tom viac. Velmi sme vsetky na teba mysleli. Tak ti teda veeeelmi blahozelam a zelam ti skore zotavenie. A malemu Riskovi prajem vela zdravia a krasny a dlhy zivot. 🙂 A pozeram, ze nie je ziadny slonik, normalna porodna vaha. 😉

anjelicek26
12. okt 2010

@elixia - gratulujem k pokladikovi 😵 😵 Uzivaj si ho, na porod zabudnes, uz ta cakaju len krasne chvilky zo syncekom 😵

hajatanufus
12. okt 2010

@elixia gratulujeeeeeeeeem je nadhernyy prajem vsetko najlepsie

z_vesela
13. okt 2010

@elixia- Blahozelam, maly je krasavec!!!! 🙂))).tak ste sa nakoniec dockali ;)....hlavne ze je vsetko v poriadku... Na porod radsej nemysli .... Ono sa na to same postupne zabudne...uzivaj si maleho.

@mickey- drzime palce!!!

cutce
13. okt 2010

@elixia jej to je drobecek, velikanska gratulace a Risanku vitej na svete 🙂 😀
@mickey85 tak ti drzime pesticky, myslime na tebe 😉

lena13
13. okt 2010

@elixia moc gratuluju k Risankovi je krasnoucky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre