Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
13. okt 2010

Babulky,dakujem vam vsetkym za gratulacie aj za podporu, ze ste na mna mysleli 🙂 Maly aj velky chlap odpadnuti v posteli, tak som aspon trochu poupratovala..a ideme hladat nejaky rezim,lebo odvcera je to tu len jeden velky chaos 🙂

@mickey85 dufam,ze to uz mas stastne za sebou 😉

mikailla
13. okt 2010

@hajatanufus a ktoru variantu ides zvolit 😉 to je dobre ked maju viac moznosti v CR,ale ty mas asi komplikovanejsie to papierovanie,ci nie,,, ?
@dadulka2000 fakt pouzivas TH transport,potesujuce pre mna,ake velke mnozstvo si si najviac prevazala?tiez maju uvedene,ze cim viac kg tym sa cena ulavuje.... A co sa zahrna do tych pridavkoc v anglicku,nesmiem mat child tax credit a podobne aby som dostavala RP zo SR,alebo to mi uz nevies povedat,matersku mat nebudem ziadnu.... 😖

mikailla
13. okt 2010

@elixia Gratulujem aj ja,tak uz je drobcek na svete,tak nech Vam robi veela radosti 😵 😵

etuska
13. okt 2010

@elixia
blahozelaaaam k syncekovi.vybrali ste super meno 😉

monika.c
13. okt 2010

@elixia aj ja sa pripajam ku gratulacii a prajem hlavne vela zdravia pre oboch 🙂 to ma mrzi,ze nemas dobre spomienky na porod,ale neboj,rychlo na to zabudnes a uz sa budete len vytesovat s maleho Riska a jeho pokrokov 😉
baby,ja som dnes totalne unavena,nevyspata,Laurinka nam zacala nejako v noci strajkovat,len plakala a plakala,dalsi maraton plakania bol dnes doobeda a konecne teraz spinka,tak idem asi aj ja trochu oddychovat 😒 vobec neviem,co sa s nou deje,uz som aj na zubky myslela,ale ze by mala dasienka nejako extra opuchnute tek to teda vobec nema,brusko ju myslim neboli,lebo kaka a prdka ako obycajne,tak ja uz naozaj neviem ☹ no uvidim,co bude dalej.
a ozaj,k tomu rp,
@dadulka2000 ked manzel pracuje tu a ja som na sk,tak manzel moze poberat child benefit tu,nie?viem,ze mne to bolo tak povedane,pokial ja som bola na sk a manzel uz tu,len zase neviem,ako je to teraz,no mam z toho aj ja teda poriadny hokej 😒

mrk11
13. okt 2010

@elixia blahozelaaam, maly je uplne dokonalyyyyy. Naaadherny. Hlavne, ze ste uz v poriadku a doma.

kvietocek7
13. okt 2010

ahojte babenky krasne sviti slunickoooo 😀 😀 🙂 ak mate cas kuknite si web ako slovensky minister mihal radi ako na slovensku vytlct od statu co najvacsiu matersku, mozno sa vam hodi do buducnosti 😀
http://ekonomika.sme.sk/c/5590898/mihalove-fint...

hajatanufus
13. okt 2010

@mikailla ja chcem tu rychlu ako som to mala doteraz ano s papiermi to mam horsie asi budem potrebovat ak cesky rod list ale to si este zistim snad nie

midsumergirl
13. okt 2010

@alexpavol no ved to ja mam toho tiez vela nakupene, uz to len nahadzat do tasky, tak ale sa utesujem ze este je to mesiac do terminu a ze ma nejak trkne, ze kedy bude ta prava chvila to pobalit, spolieham sa na moj siesty zmysel 😀 a prveho si rodila v uk ci na sk??

midsumergirl
13. okt 2010

@mikailla no my sme tu uz vyse troc rokov a uz je to pre nas vela, museli sme sa prestahovat do vacsieho ale aj drahsieho a uz sa nam to tu neoplati, my sme sem prisli hlavne kvoli skusenostiam a na sk sme mali obaja dobru pracu tak si hadam nieco najdeme, teda ja az po materskej 🙂

mirka007
14. okt 2010

Maminky chcem sa vas spytat ohladom krstu.Ked ste davali pokrstit babenka u nas doma na SR museli ste mat slovensky rodny list alebo staci anglicky?Maleho chceme krstit teraz v decembri ale vyzera to tak ze slovensky rodny list mat este nebudeme...

Dakujem 🙂

etuska
14. okt 2010

@mirka007
myslim ze ani UK rodny list by nemal byt problem s tym,ze neskor dolozis slovensky.My ideme krstit tiez teraz v decembri,ale verim,ze slovensky stihne dorazit 🙂

mirka007
14. okt 2010

@etuska
Kedy ste zasielali slovensky rodny list na SR?

etuska
14. okt 2010

@mirka007
tusim koncom augusta do uz posielali do BA

mirka007
14. okt 2010

@etuska
No my sme to posielali koncom septembra do BA

etuska
14. okt 2010

@mirka007
no neostava nic ine len cakat,ze? 😝 😅

monika.c
14. okt 2010

@mirka007 my sme krstili v lete na sk,a rl slovensky sme nemali,zalezi od farara,co si bude ziadat 😉 nas len kukol britskeho,ani prefotit ho nechcel 🙂

veronika2108
14. okt 2010

@mirka007 mirka my sme krstili na svk, ked mala Natalka 3 mesiace a jedine, co farar chcel bol prefoteny anglicky rodny list. Takze da sa to aj bez slovenskeho rodneho listu. 😉

mirka007
14. okt 2010

Tak to ste ma potesili 🙂

etuska
14. okt 2010

baby-mate niektora ten fusak(ci ako to nazvat 😀 Lodger?kde steb zohnali za dobru cenu?-ja skusam Ebay a este nejake stranyk-tak tam je cca za 50libier.kupili ste niekde lacnejsie ak ho mate,

elixia
14. okt 2010

@etuska ja som ho dlho zhanala lacnejsie, na ebay nie je sanca,snad len raz niekto predaval used, inak iba novy od 60 tusim..

anjelicek26
14. okt 2010

@etuska - my slovensky rodny list stale nemame.Pas ma nemecky... tak aspon to, buduci tyzden ideme na Slovensko jupiii

klapinka
14. okt 2010

@elixia blahozelameee! Risko je kraaasny, aj krasne meno ste mu vybrali 🙂 😵

elixia
14. okt 2010

@klapinka dakujem moja 🙂 cely tato 🙂

kvietocek7
15. okt 2010

hallo hallo AKO SA MA MICKEY?? 😕 😕

cutce
15. okt 2010

zatim jenom cekame, nikdo asi nic nevi nebo nema kontakt, tak nic jineho nezbyva ☹

elixia
15. okt 2010

@kvietocek7 no to by aj mna zaujimalo,ale urcite to uz maju za sebou 🙂

My sme dnes boli na prvej prechadzke 🙂 Tatko soferoval, ani mi nedovolil sa toho kocika dotknut...normalne nechapem,ze to je moj muz 😀

Baby,to aj vam dali rodny list vypisany rukou? 😨 Som pozerala ako puk...sto rokov za opicami 🙂

cutce
15. okt 2010

@elixia no jo pysny tatinek 😀 😀 😀 , Andyho rodny list je taky vypsany rukou 🙂

dadulka2000
15. okt 2010

@elixia to si bola uz na matrike koli rodnemu listu? lebo to sa robi na PC,.... to asi len z nemocky si nieco mala vypisane,....ale to nie je oficialna listina. musis ho registrovat. 😉

etuska
15. okt 2010

kocky,
premyslam kupit nejaky druhy kocik-lebo ten travel system co som kupila od kamosky je uz hrozne opotrebovany-tak si ho nechavame na prechadzky do terenu 😝
poradite nejaky dobry sportovy kociarik cca od 6mes..Neskutocne sa mi paci Phil and Teds-ale ten je aj dost drahy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre