Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
21. okt 2010

@mona12071 urcite, len nech je pekne a nie sme chore

dadulka2000
21. okt 2010

@denisa287 ja som sla na MP 10 dni pred terminom 🙂, teda este som si vzala 2 tyzdne dovolenky predtym tj som bola doma 30dni - co uplne stacilo 🙂. tak teraz sa od 1.1.11 vraciam spat

mrk11
21. okt 2010

@cutce pozri si to na hm revenue... stranke, nechcem tvrdit, ze su urcite 2 tyzdne, mozno sa to menilo, uz to nesledujem, ale malo by to byt tie 2 tyzdne pokial ja viem

elixia
21. okt 2010

@mickey85 to je fajn,ze si bola spokojna so starostlivostou 🙂 Ne tiez velmi pomohli,aj ked zopar vyhrad by som mala.. 🙂 My sme bojovali s nedostatkom mliecka, takze ak je to u teba iba technika,bud rada,to sa rychlo napravi.
Rodny list som neprekladala, pisala som s babami u nas na matrike, tak mi treba prelozenu a notarsky overenu kopiu..takze sestra vezme vsetky papiere a da to prelozit notarovi,kt.nam robil aj preklad sobasneho listu a bude. Este chcu od nas kopie obcianskeho,rodneho listu a sobasneho listu...

K tej paternity leave, z toho co ja viem, narok ma na 2 tyzdne (myslim ale,ze musi mat odpracovany nejaky cas u zamestnavatela), len malo tatinkov si berie 2 kvoli tomu,ze je to velmi zle platene...Zamestnavatel moze poskytnut aj full pay,zalezi aku ma kto policy..ale vela firiem to zrejme nerobi,teda aspon som sa nestretla s tym 🙂

@mona12071 vitaj spat v realite 🙂

mickey85
21. okt 2010

@slniecko77 Dakujem, ano opisovala som to tu, precitaj si stranku 406 😉
@elixia jaj, ale ty ides vybavovat RL na Slovensku, ze? My sme mysleli, ze to pojdeme na ambasadu. Je to rychlejsie, ci preco?

slniecko77
21. okt 2010

@mickey85 dik idem na to 😉

mona12071
21. okt 2010

@elixia dakujem
este som ti ani nepogratulovala zlatko 😉 hlavne moc zdravicka ako sa citis maminka? 😀

slniecko77
21. okt 2010

@mickey85 tak este raz gratulujem, maly bol riadny macko 😉 je nadherny 😵 😵 😵
..no porod si mala komplikovanejsi, aj ja sa obavam cisarskeho a kliesti...ani ja by som nechcela epidural, ale uplne ho nezavrhujem, presne z rovnakeho dovodu ako sa tebe prihodilo..proste uz sa inak nedalo..ale velmi sa bojim vpichu 😅
..voda ti pomahala? citam, ze si nevyuzila gas&air..tiez sa mu chcem vyhnut, aj ked uplne nevylucujem
..a este take prakticke otazky: ked si tam bola 6 dni (co je na UK dost dlho), musela si tam mat svoje vecicky, ci ti poskytli nemocnicke? lebo v tomto mam dilemu, co si a kolko toho pobrat..
..kazdopadne super, ze uz to mate za sebou...ani neviem kto je dalsi v poradi 😉

cutce
21. okt 2010

tohle je co jsem nasla

Your employee is entitled to take one or two weeks' ordinary paternity leave within 56 days of the date of the baby's birth or the date an adopted child is placed with the adopter. They can't take odd days off and if they take two weeks they must take them together.

elixia
21. okt 2010

@mickey85 ano,ideme to vybavovat z domu,lebo cez ambasadu to moze trvat aj o mesiac dlhsie..a navyse,mame to do Londyna dost daleko a z toho,co som citala,aky tam maju pristup,tak sme zvolili taky postup radsej.

@mona12071 dakueme 🙂 Dakujem,citim sa celkom fajn 🙂

@slniecko77 ja som epi tiez nechcela a nakoniec som bola za nu neskutocne vdacna.Aj gas som vyuzila,jedine,co som nedovolila,bol pethidin...nechaj si otvorene moznosti, nikdy nevies,rozhodnes sa podla situacie,mozno nakoniec nic nebudes potrebovat 🙂 My sme boli v nemocke 4 dni, veci pre maleho cely cas svoje...aj som toho dost pobalila ale aj tak este manzel musel doniest,lebo maly spociatku dost grckal,mal plno hlienov v brusku. Takze odporucam si zbalit toho viac...ved ked nepouzije,donesies domov 🙂

slniecko77
21. okt 2010

@elixia dik za infosky, ja 100% nic nezavrhujem, radsej si to nechavam otvorene 😉 ale popravde ihly sa dost bojim, mam nejaky blok alebo co 😀 ale myslim, ze v bolestiach je to cloveku asi dost jedno, hlavne nech pride ulava
..ako sa inak mate s drobcekom? 😵

elixia
21. okt 2010

@slniecko77 no ja som sa tiez bala,ale po nejakych 12 hodinach neskutocnych bolesti, mi to uz bolo jedno..a samotne pichanie az tak nebolelo, oni to lokalne umrtvia...
Mame sa fajn, zatial ziaden rezim ani system,snad to casom pride.. 🙂 Spime a papame ako sa podari 🙂

cutce
21. okt 2010

@slniecko77 ahojky, ty jedes ted nekdy domu vid? Myslim, ze jedeme na stejne pristi tyden. Ja uz se strasne moc tesim 😀

slniecko77
21. okt 2010

@cutce ahoooj 😉 mas velmi dobru pamat 😉 ideme 26.10. do 1.11., este v piatok mam stretko s midwife, dala mi extra termin, odoberie mi krv na krvny obraz a protilatky, pokecame o porode do vody a pomeria ma..aspon tak spominala
..dlhsie som tu nebola, mali sme navstevu mm sesterku s 2,5 rocnou dcerkou 😵 a potom sme sli do Londyna
..teraz tak premyslam ake oblecko si zobrat na SVK, vyzera, ze sa dost ochladi brrrrrrrr
..uz ste objednali kocarik? mam pocit, ze si niekde spominala...my sme boli pozriet Mylo v M&P a Spin v Mothercare, ked sa vratime tak skocime do Peterborough..a snad budu mat vsetky mnou vybrane a potom objednavame
..v podstate nam chyba uz len kocar + autosedacka + fusak + taska, kozmetika (tu si donesiem zo SVK), teplomer a vysielacky...pekne mi ubuda zo zoznamu 😉
..este premyslam nad Epi-No..skusal to uz niekto? ale to budem objednavat az po prichode zo SVK, uvidim ako bude na tom placenta

cutce
21. okt 2010

@slniecko77 no ja vim, ze nejak mame jet na stejne 🙂 . kocarek uz jsme koupili a koupili jsme ten concord z toho duvodu, ze vanicku muzes pouzivat misto autosedacky, takze az pojedeme do Cech autem, tak malej bude moct lezet a nemusi byt zmackly v autosedacce.

jinak ja nebudu kupovat autosedacku, budu pouzivat vajicko. Tasku muzes dostat zadara v boots, zaregistruj se tam a oni ti poslou voucher, kdyz koupis pleny pro novorozene, daji ti tasku zdrama v cene &29.99 a je celkem dobra 🙂

O jakym Epi-no mluvis? Co to je?

slniecko77
21. okt 2010

@cutce Epi-No sa aplikuje, aby nemusela byt nastrihovana hradza, je tu o tom aj tema...skus si precitat http://www.epino.cz/epi-no/predporodni-priprava...
..v teme na Konikovi si to dievcata velmi chvalia 🙂
..autosedacku chcem aj ja vajicko, ktore bude pasovat aj na kocik..nie som si ista ci je mozne podla predpisov vozit dieta v carrycot v aute..radsej si to zisti, aby ste nedostali pokutu
..kuknem ten Boots..dik za radu 😉

cutce
21. okt 2010

@slniecko77 jj, je to legalni a kupovali jsme travel set za £500 od kiddicare, je tam sportak, vanicka i vajicko 🙂

slniecko77
21. okt 2010

@cutce uz ho mas doma? ako sa ti pozdava? inak dobra cena, my tam tiez pojdeme popozerat kocare..mozno mi padne aj nejaky iny do oka..

cutce
21. okt 2010

@slniecko77 je suprovy, mame z toho obrovsku radost, ale samo nemame ho vyzkouseny v praxi, ale tak pocitam, ze zadny kocarek neni 100% 🙂

mickey85
21. okt 2010

@slniecko77 Epi sa neboj, ten vpich nejak nebolel, alebo som to uz ja ani necitila po tolkych bolestiach 😀 Voda bola ukludnujuca, takze porod v nej by bol urcite super, skoda, ze som to nevyuzila ☹ Postupne tu vodu vypustala a napustala cistu a teplu, tak fajnucko. Gas&air som pouzivala, ale ja som mala problem ho vdychovat, nieje to take jednoduche. Ked som mala kontrakcie, tak som sa nemohla este sustredit na to dychanie...hroza, mam slabe pluca.
Co sa tyka oblecka, ked mi isli pichat epi, tak ma obliekli do nemocnicneho...potom po operacke ma midwife poumyvala a obliekla do mojho pyzama. Cely cas som pouzivala moje veci, mala som zbalene 2pyzama. Ale kedze manzel chodil na noc domov, tak mi vzdy jedno zobral a opral, to nieje problem. Ak tam aj ty nahodou budes dlhsie, tak sa neboj, ved ti manzel moze dodatocne doniest. {len mu to niekde priprav} Mne tiez dokupoval hygienicke potreby atd. 😉 Veci malemu som tiez pouzivala svoje.
Dnes tatko bol prvy krat von so syncekom.

wacata37
21. okt 2010

ahojte je tu nekdo z okoli Brightonu? 😀

cutce
21. okt 2010

@mickey85 joj ten je krasne zabalenej 😀 😀 😀
@wacata37 ja z Brightonu nejsem, ale kolem 5o minut cesty od Brightonu 🙂 Jsi tu dlouho?

hajatanufus
21. okt 2010

@mickey85 ahoj tak hrdy ocino bol vonku. aj u nas to tak bolo, ze ked sa lucinka narodila tak ju hned kocikoval ocino. ale vtedy to bolo ine, lebo on priletel z UK do CR prave v ten den ked som rodila, a mal dovolenku desat dni tak bol s nou len chvilu a potom ju celych devat mesiacov nevidel, lebo sa vratil do uk a ja som sa prestahovala na sr a prisli sme za nim az po 9 mesiacoch. bola som tri dni po termine, mala cakala na ocina 🙂 a ked som sla rano do nemocky tak som ani netusila ze budem v ten den rodit. ani veci som si nevzala vsak ved sa este vratim domov 🙂 🙂 haha ale pri vysetreni som mala velmi vysoky tlak tak uz ma tam chceli nechat a este sa doktorovi pri vysetreni podarilo aj prasknut vodu takze uz ma len previezli na izbu a uz sa potom zacali kontrakcie a vecer o 19:32 sa mala konecne narodila 🙂 uz je tomu skoro dva roky a teraz je to take podarene sidlo. dnes povylievala po celom byte detsky olejcek. este stastie ze segra mi posiela dalsi. zajtra to asi pride. ja pouzivam nemecky bubchen, lebo jonson neuznavam a mala sa mi od neho aj vysypala. 🙂 ty hlavne oddychuj kym mas manzela pri sebe lebo potom sa to uz velmi neda. maly je krasny. ma podobny overal ako nasa rachel.papa

hrozienko11
21. okt 2010

ahojte. tak my sme boli na scane a zial,sa im nepodarilo zistit pohlavie. male sa rozhodlo nic neukazat.ani tvaricku neukazalo.len ma prekvapilo,ze nevedela doktorka pouzivat 3D,prepla to len na tvaricku,no nic z toho,kedze rucka zavadziala.ale pekne vsetku ukazala,povysvetlovala a venovala sa nam.
gratulujem k babatku,je zlatunke 😵

wacata37
21. okt 2010

@cutce ahoj, no ja uz tu jsem 13 let 😝 a kde teda jste? protoze tech 50 minut to mame vlakem do Londyna 😀

cutce
22. okt 2010

dobre ranko
@hrozienko11 tak hlavne, ze je malicky v poradku, tak budete mit prekvapko na konci 😀
@wacata37 bydlime kousek od mesta Sevenoaks 😉

wacata37
22. okt 2010

@cutce tak to fakt nevim kde je 😒 jdu se mrknout do mapy aaa uz vidim. no vidis tak to ani neznam. ale koukam ze jste blizko Royal Tunbridge Wells a Crawley tak to nemuze byt tak daleko. 😎

cutce
22. okt 2010

@wacata37 no Tunbridge Wells mam 15 minut a Crawley 40 minut 🙂

wacata37
22. okt 2010

@cutce tak to neni zas tak zle. a jak se vam tam libi 😀

monika.c
22. okt 2010

@mickey85 aj ja gratulujem k malemu a prajem vela vela zdravia a tebe mliecka 🙂 baby,ja nejako nic nestiham,ked laurinka spi,som rada ze aspon navarim a trochu poupratujem a potom som uz len s nou,lebo taky krik ako ona spusti,ked nie som pri nej,tak ste este nepoculi 🤐 uz len cakam ze mi tu zaklope nejaka pani zo socialky,ze si tyram dieta 😅 vcera mi prave poslali z prace dopis,ze vraj si mam zaranzovat meeting ohladom navratu do prace,ten cas tak rychlo leti,ze az 😝 no budem tam musiet ist a porozpravat sa snou,lebo veru na navrat do prace este nepomyslam,tak uvidim,co mi povedia 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre