Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
25. okt 2010

@cutce tak to budete mat ako rodinne kino 🙂
No nevrav ze horsie,mna zas kazdy presviedca ze lepsie, ze nejaky rezim konecne najdeme 🙂

@mickey85 ma zrejme doma manzela este,tak to si uzivaju spolu..my sme sami od dnes,takze ja zase na nete visim 😀

elixia
25. okt 2010

@mona12071 no uzivam...ako prve tyzdne 😀 No ja som prave vcera muzovi vravela,ze vdaka tomu,kto vymyslel ten monitor..bez neho by som asi v kuse pri postielke stala a zosalela z toho postupne 🙂

cutce
25. okt 2010

@elixia no uvidime, asi jsem mela narocny vikend, tak jsem vic unavena 🙂

wacata37
25. okt 2010

@midsumergirl tak to ti staci dojet na ambasadu s tim ze uz mate listky a daji ti emergency pas. je jenom na vycestovani a plati jenom par dni. 😀

mrk11
25. okt 2010

@elixia ten nas mal len 2 polohy - lezmo a sed, nebol ani vibracny, bol vhodny od narodenia az po 1 rok, malu som v nom mala v lahu a potom v sede par krat, ale my sme v obyvacke roztiahli prenosnu postielku, mala uz sedi sama par tyzdnov, tak ma tam hracky a hra sa. Ja som to vyuzila pri vareni, lebo mame oddelenu kuchynu od obyvacky alebo som ju v tom hojdala, velmi sa jej to pacilo. Ja som to uz mala pouzite, dostala som to od kolegyne po jej malom a za nic na svete som nevedela namontovat ten obluk s hrackami, tak som tam malej davala jej hracky, ale mozem povedat, ze to bola pomoc.

mrk11
25. okt 2010

@midsumergirl vraciate sa nastalo? Tak potom si vybav su to nejake tlaciva, co zacinaju pismenom E a potom cislo, aby si vedela vydokladovat, ze si tu pracovala..., aby si mala narok na vsetko, skus si zavolat na urad prace na SK, alebo im napisat email, mali by ti vediet povedat a aj tu na job centre, aby si zbytocne neprisla o peniaze. Ja som to nezistovala blizsie, len viem, ze nieco take som mi niekde preslo pri citani cez oci.

mrk11
25. okt 2010

@mona12071 eli ma este sopliky, ale uz je lepsie, akurat sme boli von, kraaaasne slniecko je dnes. Musim utekat, zobudila sa, tak idem jej dat najest.

elixia
25. okt 2010

@mrk11 mne by tiez stacil pouzity,ale ked svokra chce silou mocou malemu nieco kupit..a uz som nic ine nevymyslela,mame vsetko,co potrebujeme (aj par haraburd navyse 🙂 ). Tak teraz chcem aspon dobre vybrat,ked uz za to daju tolko penazi...asi pojdeme do toho mamas&papas pozriet nakoniec.

@midsumergirl je to tak ako pise mrk11, naozaj si pozistuj a povybavuj tie papiere, kym si este tu...tiez som to kdesi citala,ale nepamatam presne cisla tych ecok 🙂

mickey85
25. okt 2010

ahojte, hlasim sa. @elixia ty si to odhadla 😉 Manzel isiel dnes do prace, tak sme aj my prvy krat doma sami. Nedavno tu bol na obed 😝 Davidko spinka uz dve hodinky, tak mam trochu cas aj na net. Ako vam to ide s kojenim? Nam uz lepsie 🙂 Baby neuverite, boli sme vcera u midwife, tak drobca aj vazila...od pondelka pribral 400g, uz vazi 4190g! 😀 Neskutocne rychlo pribera, ved do vianoc bude mat 10 kil 😲 Inac, v noci sa trapime, ma to pomylene, je culy a nechce spat...cez den je viacej spali.

mickey85
25. okt 2010

ja tiez pokojnesie spim, ked mame ten monitor dychu, je to super vec! Inac, mate nejaku dietu, myslim kvoli kojeniu, vyhybate sa nejakej strave? Lebo mne midwife povedala, ze netreba. Ale ked moja mama a svokra nic ine nevravia, len ze netreba to a to jest...bojim, sa ze ked nieco zjem, ze ho bude boliet brusko.

wacata37
25. okt 2010

s tema Eckama se nikam nedopracujete. to znaji jenom v CR/SR tady o tom nikdy neslyseli. co pomohlo me byly vyplatni pasky, P60 a P45 pak jeste vypoved nebo jak koncite v praci?? ja jsem se nevratila po materske tak jsem dala vypoved a ten dopis jsem si nechala managerem podepsat a pak jsem to ukazala socialce. Tak pokud koncite dobrovolne tak si jima nechte napsat dopis. Asi bych si nechala na vsechny dokumenty dat apostilu to je takova kravina co Vam daji v Londyne ale bohuzel v byrokrati to pozaduji. da se to vyjednat i online a myslim ze dodaci lhuty jsou 14 dni pokud to nezmenili.

elixia
25. okt 2010

@mickey85 viem podla seba,my sme tiez dnes prvy den sami 🙂 Tak to poriadne priberate, nas vazila heath visitor po 10 dnoch, tak mal o 30g viac ako bola porodna vaha..povedala,ze je to ok, takze nestresujem zatial kvoli tomu 🙂
No ja si davam zatial dost pozor na to co jem a aj tak sa mi podarilo sa napit kefiru minuly tyzden a drobec mal hned hnacku asi 3 dni..aj caj na dojcenie som obmedzila na 1 salku denne, lebo som ho pila pomaly na litre a mali sme velku plynatost z toho...Takze si radsej davam pozor a postupne budem skusat co ano a co nie. Nam tu tiez povedali,ze vylucit iba ak cesnak a kari..oni sa tym netrapia 🙂

mickey85
25. okt 2010

@elixia v stredu pride zase midwife, tak uvidime aku bude mat vahu 😉 Ale brusko ho este nebolelo, ci? Ja som uz mala aj cesnak a v pohode 🙂

elixia
25. okt 2010

@mickey85 no mal krce,kym mal hnacku a aj teraz sa este tak divne krci a puci,kym si ulavi...bud rada,ze mu to nic nerobi,zrejme budes z tych stastnych co mozu papat vsetko 🙂 Inak to ako zvladate?

midsumergirl
25. okt 2010

@mrk11
diki baby to vsetko si bude vybavovat moj mm ale ja si to vybavovat nemozem, kedze ja budem stale zamestnana a poberat matersku z uk, ja to zacnem vybavovat az ked mi skonci materska
@elixia

hajatanufus
25. okt 2010

ahojte baby chcela by som sa s vami poradit ze ake postielky pouzivate ci pouzivate aj travel cot a aky druh a ci ste do toho kupovali aj zvlast matrac ja som mala na sr cestovnu a bola som spokojna no ja som ju kupovala hlavne preto, ze som vedela ze sa budem stahovat. tu mame jednu cot bed tam spi lůucy a rachel spi zatial v moses bascet ale za chvilu ma tri mesiace a bude jej tiez treba postielku aj ked v noci je viac so mnou ako v kosiku a neskor ju chcem naucit na postielku a nad travel cot uvazujem skor na denne spanie ze sa tam mozu obe vyspinkat na striedacku pretoze teraz spinka rachel na tej hracej podlozke ale lucinka k nej furt chodi a sem tam nechtiac na nu stupi tak sa o nu bojim dakujem

hajatanufus
25. okt 2010

zatial mam ako favority tieto dve tuto http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv... a tutohttp://www.preciouslittleone.com/product-inform... maju dobru cenu inak na amazone stoja obe ovela viac

lena13
25. okt 2010

@mickey85 gratuluji k Davidkovi

hajatanufus
25. okt 2010

zle som to napisala ta druuha je tato http://www.preciouslittleone.com/product-inform...

mrk11
25. okt 2010

@hajatanufus ja mam hauck, ale obycajnu, kupila som na Sk matrac za nejakych cca 20 eur a Eli sa mi v nej krasne aj hra, ked varim, ma tam nahadzane vsetky mozne hracky. A som spokojna, ta, co mam, mam ju od kamaratky a naozaj je pevna, neprevrati sa, ma 15kg, a tazka nie je ta konstrukcia, ale ta "platna", co sa dava na spodok postielky. Uz ju totiz nemozem nechat ani chvilku bez dozoru mimo postielky, takze ja si to pochvalujem.

Postielku na spanie ma z mothercare tu najlacnejsiu + matrac penovy, spolu to stalo do £100, Eli ma 9kg a este sa pod nou ani trochu nepreliacil. Len ona mi nechce spavat vobec, to je jedno, ci v cestovnej alebo normalnej. Chceme jej neskor kupit postielku so zabranami, cca o rok, dovtedy jej tato v pohode vydrzi.

wacata37
25. okt 2010

@hajatanufus http://www.prezziaffari.it/lang-en/506-cicco-le... tu mame my v Praze! 😀 ma zamykaci kolecka, pocket na hracky, kosik na mimco takze mala my do skoro pul roka spala v kosiku a druha mini slecna by se mohla vyspat dole pod ni. akorat jsem do ni koupila matraci aby to nebylo tak tvrde a je super. je tam i sitka takze je nic nekousne a muzete vyjet s postylkou ven a jeste jedno plus je ten prebalovaci pult a jedna srana postylky ma zip takze si to vetsi dite postylku samo otevre a zavre a vyleze si kdyz potrebuje na zachod 😀

hajatanufus
25. okt 2010

@wacata37
@mrk11 dakujem vam za odpovede ja mam tiez u nasich podobnu ako ty @wacata37 od baby point tiez to ma tu hojdaciu vrchnu cast aj sa jeden bok otvara na zips a ma to aj prebalovak ale ja som ju tam nechala pre segru alebo ze ked prideme aby mali deti kde spat mala mi tam spala od narodenia az dokym sme nesli sem to je asi do 9 mesiacov a tiez som bola spokojna a ta hauck disney ma tiez otvaraci bok ale ta druha neviem tu v uk som tiez mala obycajnu hauck za 30 libier ale bola na nic potrhala sa mi jedna strana a potom sa mi aj postielka akosi zlomila bol to smejd ale tato stoji viac teraz ma akciovu cenu inak na amazone stopji o 20 libier viac a ta druha tiez ma akciovu cenu a inde stoji ovela viac este raz diky pomohlo mi to

wacata37
25. okt 2010

@hajatanufus no ja byla v Praze pomerne dlouho od jejiho druheho mesice do 10 tak v tom pul roce jsem ji dali uz spat dolu, pak kdyz jsme se vratily tak ji byl rok a pul a ted ji jsou 3 a v lete tam taky spala. dneska uz si sama vyleze zaleze skace tam jak pominuta ale postylka se neprevrati. Moje dite je certik a postylka drzi, netrha se a je jako nova 🙂 nekdy je lepsi si pridat. nam rikaly ze tam postylka je tak do 5 let veku ditete tak uvidime zaim meli pravdu 😀
doma mame cotbed, z mamas a papas. taky dobra jak jinak ale je tvrda a Tilly trvalo nez si zvykla na to ze sebou nemuze tak hazet a jak se v noci krouti tak se ji obcas zaseknou nohy v tech dirach mezi sprclema takze kdych to bejvala vedela koupila bych si tu Cam i do UK....ale to uz je jedno 😀

hajatanufus
25. okt 2010

@wacata37 nasa lucy je tiez sidlo takze tiez dufam ze postielka to s nou vydrzi inak na noc ma tiez cot bed a je super a ked nechce spat tak v nej bucha nozkami o matrac alebo bucha do dreva teraz som jej kupila chranic kolo celej postielky lebo sa kruti a poudiera sa

mickey85
26. okt 2010

Dobre ranko, ako sa dnes mame? My sme mali konecne lepsiu noc, spinkali sme 7hodin v kuse, tak fajne 🙂 Som sa chcela opytat, ucite vase deti na cumel? My sa zatial snazime bez neho, neviem dokedy to vydrzime 😀

@elixia zatial skusam jest vsetko, no na kapustu si netrufnem, nechcem riskovat...ved uvidime, zatial je to vazne OK, tak dufam, ze nas to neskor nechyti. Inac, to zvladam celkom dobre....s kojenim to ide uz lepsie, uz nieje ani taky zlty, ale midwife povedala, ze mu radsej zoberu krv a otestuju.
@hajatanufus mas krasavice 🙂 A postielka vyzera super-obidve 😝 . My zatial spime v moses bascet, ale mam kupenu aj tu travel cot, tu budem tiez neskor pouzivat.
@lena13 dakujem 🙂

dadulka2000
26. okt 2010

ahojte
@elixia ja som nikdy neriesila stravu pri kojeni,.... a to sa stale kojime. jem a jedla som vsetko - aj kapustnicu, tony mandarinok, atd atd a malym nikdy nic nebolo (v najhorsom ich presralo,...ale lepsie ako byt zapeceny a bolesti bruska) 😀 . mne to pripada ze cim viac sa "ty" obmedzujes tym horsie to dieta znasa,.... (nemyslim teba kontretne) 😅
@mrk11 elinka uz ma 9 kg,... to ste dobre. nasa teaz pochudla ako vsade stvornozkuje o 106.
a od noci mame horucky - asi zubadla ju trapia,.... tak bola "fasa" noc 🙂

hajatanufus
26. okt 2010

@mickey85 ahoj dakujem. nasa rachel cumlik nechce od zaciatku tak to uz neskusam aj ked bola by som radsej keby ho mala aspon by sa lahsie ukludnila ale ked nechce co uz.co sa tyka jedla tiez aspon trochu davam pozor co jem a pri lucinke som kapustu nejedla skoro rok a este citrusove plody som tiez vobec nejedla. som rada ze vam uz kojenie ide lepsie ono jak pribudaju dni tak je to lepsie aj nasu malu dost bolelo brusko a vtedy som plakala s nou niekedy som si ani neuvedomila ze som zjedla nieco co som nemala ale niekedy som nic take nejedla a tiez mala bolesti ona je dost uplackana a nechce byt vobec na chrbatiku. postielky neviem ci nekupim obidve jednu pre jednu a druhu pre druhu. dnes kupil manzel lucinke taku detsku pokladnu so skenerom a terminalom na karty super hra sa s tym od kedy vstala akurat ze si mysli ze ten skener je telefon. ma to tam take tlacitko ktore akoze ked stlacis tak to vydava ton ako pri skenovani tak to stale tlaci a potom si skener dava k usku a keca...je podarena ona strasne rada telefonuje

wacata37
26. okt 2010

@mickey85 pokud nemusite neucte ho. I kdyz slysela jsem ze kdyz nemaji dudlika cucaji si prstiky a to je pry horsi protoze si tlaci dopredu zoubky. My mely dudlika do letosniho leta. I kdyz jenom na spani nikdy ne pres den 😎 ale tak v tom druhem roce jim byla uplne posedla, neusla bez nej, zacala po nem jit i pres den museli sme je vsudemozne schovavat az jsem si rekla letos a dost a vyhodila jsem je. Prvni noc rvala jako pominuta, druhou noc jenom chvili a po zbytek tydne vzdycky kdyz sla spat se ptala "Where is dummy?" dneska kdyz knoura a reknu ji ze ji dame cucaka a plinecku tak rika fuj fuj 😀 ale vsimla jsem si ze si strka prsty do pusy...to nikdy nedelala...tak uvidime 😝 vite co oni samy si reknou dost kdyz jsou ready. Diky dudliku jsme nemely tu comfort blanket a spi sama v postylce nemusime u ni lezet. tak vse ma sve pro a proti.

mona12071
26. okt 2010

@mickey85 7 hodin?to neviem co je skoro 7 mesiacov 😀

cutce
26. okt 2010

@mickey85 joj to je nadhera 7 hodin spanecku, jen tak dal 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre