Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

munu
18. mar 2009

eviska, ano, dnes ma malky presne 2 tyzdne, rastie ako z vody...je velmi zlatucky 🙂
aj ja prajem pekny dnik vsetkym mamickam aj tehulkam 😀

ivka64
18. mar 2009

Ahojte,chcela by som sa opytat,ktora z vas rodila na Slov.a aj v Ang.?Ja sa vazne neviem rozhodnut kde je najlepsie,este mam sice aj tak dost casu,ale stale nad tym premyslam.Manzel chce tu ale ja naozaj neviem.Ani neviem ci je dobre,ze tu v UK vas vobec nevysetruju z vnutra. Vdaka

wild.horses
18. mar 2009

ivka.. skus si precitat tuto temu od zaciatku, popytaj sa svojej midwife...
Vsetko zalezi co ocakavas, co povazujes za nevyhnutnost... Mnoho dievcat odchadza rodit na slovesnko kvoli jazyku a faktu, ze rodina je nablizku...
drzim palce, nech uz sa rozhodnes akokolvek.

magisa
18. mar 2009

majka - ja si ty clanky nevyhledavam zamerne, proste ctu co je noveho ve svete a narazila jsem na ne 😉
jak budes mit casek urcite pridej nejake nove fotecky Sarah do alba...

munu- Matko uz ma 2 tydny???je to jak vcera co jsi mi psala, ze si jdes dat teplou vanu, aby se malemu uz chtelo ven z briska 😀

ivka - tak napr. moje svagrovka se rozhodla, ze pojede rodit domu do CR a pak se s mimim vratila zpet do UK, kdyz mu byli necele 2 mesice. Domu letela v nejakem 28 tydnu, takze byla bez meho brachy skoro 5 mesicu, ten musel zustat tady v Uk a chodit do prace...Ja jsem se rozhodla pro ziti tady v UK, takze nechci utikat pri kazdem porodu do CR a nechat meho pritele tady samotneho...moc mi pomaha v tehotenstvi a psychicky podporuje.

lienocka235
18. mar 2009

ivka.. moja velmi dobra priatelka rodila najprv v Uk a potom na SVK
ten prvy porod tu v UK popisovala ako hrozny... je dost utla aj uzku panvu ma a babenko bolo velke..r odila dost dlho.. no nebudem ti tu pisat vsetko co si prezila.. predtym mala jeden vcasny potrat tu v UK.. oni velmi tehu do 12 tt neriesia...
tazko povedat co je lepsie.. ked zena nema problemy tak porodi v pohode aj v Uk aj v SVK ak su nejake problemy tak je podla mna lepsie SVK...
uk pristup je dost laxny../aj pri napr. detskych chorobach/. co niekedy nie je na skodu... ale nikto ti nezaruci ze nebudete prave vy ptorebovat ten viac lekarsky pristup
prajem ti bezproblemove tehu...

majka88
18. mar 2009

magiska ahoj....no uz som pridala fotecky do albumu tak mozes kuki kuk kuk kuk...postupne bude davat dalsie fotecky malej Sarah....robi nam radost, rastie, papa, pribera.....je to nas pokladik a co ty????

majka88
18. mar 2009

eviska hej uz 19 dni...tod sme lezali v nemocnici a cakali na prvu vyvolavacku...a uz je medzi nami tolko dni..leti to ako voda...rastie a rastie....tak narodila sa malinka tak ma co dohanat...vsetky deturence okolo 50 az 55 cm a to nase zlaticko len 46 cm...ale ved to dozenie...
tak sa tesis na svokrovcov? my sme tu mali do piatku nasich a bolo super...velmi mi pomohli...teraz zvladame samy....ja pocas dna nez pride tatino...a potom si ju vezme on a ja chvilu odpocivam a pripravujem sa na noc...ale aj v noci s nami tatino vstava a pomaha nam....a dakedy ma necha spat a povie ze on ju nakrmi (bo nekojim) cici odmietala a potom aj odsate mliecko.....a prebali...a sup zabuvaju spolu...
No mna bolievali krize casto skoro nonstop tak som tu sprchu absolvovala kazdy den niekolko krat a nepomohlo...teda tomu nasemu pokladu sa nechcelo von...ale dufam ze jej je teraz medzi nami lepsie...tak nech sa ti dari......uz vsetko pripravene???? 😵

munu
18. mar 2009

magisa, no veru tu vanu som si vtedy dala a zrejme mi aj pomohla 😉
asi o 2 dni na to som isla uz do porodnice 😀 takze vrelo odporucam 😀

majka88
18. mar 2009

munu co noveho????

magisa
19. mar 2009

dobre ranko vsem 😎

dneska to vypada opet na hezky jarni den

etnicka,eviska - jak jste na tom holky??? porad v celku??? 😉

magisa
19. mar 2009

majka - jsem se divala hnedka na fotecky 😵 , Sarah se ma k svetu, je rozkosna, a jde vydet na starkych jak jsou pysni na sve prvni vnoucatko....Preju hodne zdravicka 😵 😵

majka88
19. mar 2009

magisa...no to mas pravdu ...su velmi hrdy....a pysny...ked tu boli to bolo rozmaznavania....chceli nam ju zobrat domov...zevraj sme mlady a spravime si druhe 🙂 ved som sa este nespamatala z jedneho dlheho porodu a uz mam rozmyslat nad druhym 😵 🤐 😵 ..... no kazdy den volame s nimi cez skype a ked sa nahodou neozveme jeden den...to mas vidiet ten deficit bez vnucky....tisic telefonatov a smsiek 😲 uz maju naplanovane ako pridu cez leto na dlhsie.....nuz co prve vnucatko je prve vnucatko..... a ty sa mas ako??? este stale 2 v 1 😕

magisa
19. mar 2009

majka - ja se citim v posledni dobe mocka dobre, zadne vetsi bolesti, brisko mam sice porad tvrde jako kamen, ale uz jsem si zvykla 😅 mozna to bude tim nadhernym pocasickem venku 😎 clovek ma hnedka lepsi naladu a nerozmysli nad blbostma 😉
Dneska mam appointment u midwife, tak jsem zvedava jestli nam rekne neco noveho, nebo to bude jen jednominutove vysetreni 😠
Jinac vcera rano mi odjela svagrovka se synoveckem a kamaradka co bydli u nas do CR na dovcu a vraci se zpet 3.4., takze mam zakaz rodit..holky o to nechcou prijit 😅 , takze premlouvam maleho at jeste vydrzi, ze ma cas 😵

apolis
19. mar 2009

ahojte,ja sa chcem vyjadrit k porodu v anglicku.ja som mala moznost ostat a rodit v anglicku ale nakoniec som sa rozhodla pre Slovensko a nelutujem to.Kamaratka mi tam rodila i mna prehovarala aby som tam ostala ale zvitazila moja hlava a to som este nevedela preco.Ale ked kamoska mi tam rodila 7.9.2007 tak mi vravela ze som dobre urobila ze som odisla domov ja som mala termin na december 2007 a skoro cele tehotenstvo som stravila doma.ale vratim sa k teme.Kamoska rodila vo velkych bolestiach 17h pytala si nieco od bolesti ale nedali jej nic ze vraj to nechavaju na prirodu a premiestnovala sa s izby na izbu.vobec sa jej nepacil ani pristup personalu a vsetko okolo porodu.povedala mi ze som dobre urobila ze som isla domov.to asi zalezi i v ktorej lokalite rodite v Anglicku konkretne v ktorej casti Londyna.Ale to je kazdeho vec ako sa rozhodne.tak Take care. 🙂

ivka64
19. mar 2009

Dakujem Vam za rady.Mna tu dokonca prestrasili z Daw.syndromo.Raz ho babo malo a potom uz bolo vsetko Ok.O tyzden idem domov,konecne na poriadne vysetrenie,tak sa podla toho aj rozhodnem,ale aj tak mi nieco hovori ako intuicia,ze radsej Slov.No uvidime,este mam trochu casu.....Inak lienocka235 mas velmi zlatu dcerku.Drzim palce aby ta postielka nezostala dlho prazdna..... 😉 Ja cakam chlapceka.

majka88
19. mar 2009

apolis mozno je to vec kazdeho osobne...ja napriklad nelutujem ze som rodila v UK...od odtecenia plodovej vody po porod to trvalo 65 hodin bolesti...vyvolavania....tie ktore si piseme pravidelne vedia ako moj porod prebiehal..neprajem to nikomu...ale nemozem povedat ze ked som ziadala o plyn alebo epiduralku tak my nevyhoveli...dokonca sa ma neustale pytali kedze videli ze uz bolesti a kontrakcie zacali ci my nechcem nejake tabletky alebo tedda ten plyn s epiduralkou....NELUTUJEM ze som rodila tu a ked nam bude dopriate druhe babatko....porodim ho urcite tu v anglicku....

magiska tak ako si dopadla u midwife...co si sa noveho dozvedela? vonku krasne tak slniecku sa z bruska moc nechce ze...my sme boli zase na vychadzke...bludili sme Birminghamom...potom sme prisli domov a dali sme papat...a ten moj poklad vedel ze som rano prala tak aby som mohla zase tak ma celu ovrackala...aj perinku...no proste vsetko...teraz je z toho chudatko unavena tak buva v postielke....nech si len pospinka...ked sa zobudka tak ju okupeme a dame napapkat a ona potom zlatko zase prespi min 4 hodky....idem dat dajake foto do albumu....

magisa
19. mar 2009

majka- tak u midwife nic noveho, moc v poradku, tlak 100/60, brisko vypada byt taky v poradku a maly je porad hlavickou dolu, ale pry jeste neni usazeny do panve, takze na porod to nevypada 🙂
Jeste si na maleho chvilku pockam, ale zatim mi to vyhovuje, odpocivam, spinkam jak dlouho chci, nabiram sily na to, az se maly ukaze na svet 😀
Zitra mam antenatal classes, tak se chci poptat na porod do vody 😵 jake to ma vyhody a nevyhody..a podle toho se rozhodnu jestli do neho pujdu nebo dam prednost normalnimu porodu...

Uz jsem se sice jednou ptala, ale nikdo neodpovedel... ☹ ohledne veci do porodnice..prisly jste holky na neco, co jste klidne nemusely mit v tasce a naopak co by se vam hodilo mit sebou???

wild.horses
19. mar 2009

magisa... len ak bude u nas vsetko v poriadku, idem rodit do vody. Tusim som to tu uz niekde pisala. Ak sa ti nebude pacit, ozes dokoncit porod na susi, nie je to tak, ze ked sa raz dostanes do bazena, uz ta z neho bez dietata nepustia 😉
mne voda pomaha proti bolesti, preto water birth davam zatial prednost pred epi. No tazko povedat, som prvorodicka, neviem ako to vsetko bude...

majka88
20. mar 2009

ahoj magisa...poslem ti zoznam co som ja mala v taske do porodnice... tak len odpocivaj a naberaj silu lebo ked pride to malicke stvorenie uz nebude tolko casiku....to nase ma dnes strasny den od piatej strasi...a nie a nie zaspat....hrozne...zase ma svoj den D 😵 ale tak zvladam....
No pre porod do vody som bola aj ja rozhodnuta....moc som si ho priala...ale ako si citala predchadzujce prispevky a ako munu pisala tu ako prebieha moje vyvolavanie tak som sa ho nedockala ...absolvovala som v podstate vsetko okrem porodu do vody a klasickeho porodu....ved este teraz som znechutena z tych tabletiek vyvolavaciek infuziek a epiduraliek...nemozem sa dat po stranke papania nejako dokopy.....ale dufam ze druhy krat sa mi to podari ten porod do vody

a ked sa ti nebude pacit porod do vody kludne ho mozes dokoncit mimo bazena...takze je to na tebe....ja len dufam ze sa mi raz ten bazen podari...teda pri druhom babatku....lebo viac ich neplanujeme 😵 😵 😵 tak vela odpocivaj...a naberaj sily...a pozdrav anjelika v brusku...pohladkaj ho za mna a za Sarah 😉 idem sa jej venovat lebo zase mrnčíííííme 😖 pa pekny dnik

eviska83
20. mar 2009

ahojte!!!!!!!!
konecne som sa dostala k pc.som este cela,len pc sme mali pokazeny.Bol tu chlapik v stredu opravit a este viac ho pokazil.(zalozil zle ventilator) a tvrdil ze musia este vymenit maticnu dosku,dnes tu bol iny len pozrel a hned zistil ze to netreba menit len poriadne zalozit ventilator.Konecne to ide
Vcera dorazili svokrovci tak uz mozem ist rodit 😀 😀 😀 .V noci som zasa mala bolesti krizov ale zasa presli.Vcera som bola na kontrole ,vraj vsetko je ok a kontrola o tyzden kde sa uz dohodneme presne na vyvolavanie.najneskor 27.03 ak ma to nepochyti skor.
majka- gratulacia k 3 tyzdnom.mas naaaadhrenuuu dcerusku 😵 😵 😵
magisa- takze to este nevyzera na porod? mne uz vcera dr.povedala ze obidva su velmi nizko,ze teda kazdu chvilu.Aj ked mne to uz hovoria strasne dlho 🙂

majka88
20. mar 2009

eviska dakujeme za gratulaciu...hej dnes je to tri tyzdniky co sme kuk na svet...a dnes aj posluchame...pred chvilou sme sa vratili z prechadzky a napapali a zase buvinkame...tak som sem zasla kuk co noveho a idem doplnit dajake fotecky do albumu... 🙂 takze svokrovci prisĺi a ty mozes rodit o sto tristo 😲 pripravena??????

zmrzka1
20. mar 2009

magisa si sa pytala ,ktora z nas pojde skor..no to neviem ,ale aj ja som bola tento tyzden u midwife a povedala,ze ani moje babo nie usadene v panve tak si asi pockame i ked ja by som uz aj dnes sla pravdu povedat...
som stale unavena a vecer sa nie a nie usalasit vposteli-rano nie a nie vstat no na nervy a palenie zahy to mam od zaciatku ,ale aj mne gaviskon zabera skvelo...
jaj keby sa rozhodla mala von skor ja by som bola len rada a ako kope teraz omnoho silnejsie ako kedykolvek pred tym...
uz citim ,ze ma kosticky silnejsie a vecer ake diskoteky tam robi ja len jojkam a ocami pregulujem od bolesti...
midwife ma potesila povedala ,ze mam happy baby i ked ja nie som ,lebo som sa stazovala ,ze som chora a citim sa na figu -tak som bola rada,ze aspom niekto sa vytesuje...
ja uz sa jej neviem dockat i ked sa velmi bojim porodu ja mam uzku panvu a som malicka a neako som ani nepribrala pocas tehu asi 5-6 kilov...

magisa
21. mar 2009

majka - dekuju za IP 😉 , ja uz bych se fakt mela premluvit a zacit balit tu tasku do porodky 😅 , sice si rikam, ze jeste mam cas, ale nikdy nevis,ze??? 😀

zmrzka - to ti moc nezavidim, ze se citis unavene, ja v posledni dobe jsem cila jak rybicka, fakt to asi bude tim nadhernym pocasickem venku 😎
maly uz me tolik nekope, spis jen tlaci a vytvari ruzne hrboly na mem brisku 😅 , vypada to jako by se chtel vytlacit ven pres pupek 😝

ja jsem uz stihla navarit obed, takze jedem s mym drahym nekam na vylet, byla by skoda zustat doma, kdyz nam venku sviti slunicko 😎

majka88
21. mar 2009

magisa.... no ahoj ...nemas zaco...rada pomozem...aj mne takto tym zoznamom tu kocky pomohli velmi....a balit no hej mala by si ....ja uz som bola od 36tt ked my prvy krat odisla zatka...lebo to vyzeralo aj podla midwife ze to bude skor...a vidis nakoniec sme sa narodili az 40tt a 2 dni a to nas museli trapit vseliakymi vyvolavackami...a nam sa aj tak nechcelo tak bol cisarsky....takze sup sa rychlo zbalit keby nahodou 😝 😵 ...a ked ´pises ze si cula ako rybicka...to my pripominalo tyzden pred porodom...mala som strasne vela energie....ako by som ani tehu nebola....tak zeby to na teba prislo???????? a cez ten pupcek to poznam...tolko sa vzdy tlacila...sme si z tatinom robili srandu a hovorili...ze sarah to nie je cesta von...trosku nizsie 😝 no vidis trosku nizsie sme to mysleli a ona si vybrala cisarsky trosku nizsie pod pupcekom 🙂 🙂 🙂 smejo nas malinkyyyyyyyyyy
no Saruška este buva...ale kazdu chvilu sa zobudi dame napapat a pojdeme dakam von ved je zase tak naaaaaaaadherne.....tak ti prajeme pekny dnicek a nezabudni tu tašku 😅

zmrzka to si moc nepribrala...no my viac ako 20 kg....teraz uz obleciem veci ktore som nosila predtym len cez tu jazvicku nezapnem ziadne z tych nohavic alebo rifli...boli to...takze musime urobit kompromis a kupit zase nieco medzi mojou povodnou velkostou a tehu velkostou 😔 ......happy baby to mi pripomenulo midwife ktore sa o mna starali...bola som napojena na pristrojoch kvoli pozorovaniu kontrakcii a vzdy ked sa prisla kuk na papier ktory liezol z masinky...povedala happy baby 🙂 ....ja unavena a tiez som tvrdila aspon dieta je happy ked ja uz som uplne unavena.... ale uz sa vam to babulky tehulky krati...a zachvilu nam budete pisat o vasich ratolestiach a posielat foto....uz sa moc tesime...

adoracion este ste na slovensku??????ako sa ma hani????

adoracion
21. mar 2009

ahoj maji som este do utorka super dovolenka je tu krasne a hlavne relaxujem a odychujem parada

magisa
21. mar 2009

tak mi jsme se vratili z prochazky 😎 , bylo nadherne, ale trosku mi opuchly nozky, takze si je pekne vylozim o stenu 😅 a udelame si doma cinema vecer 😉
Dneska jsem si konecne koupila kojo podprdu v M&S, tak uz mam snad vsechno, jen to nahazet do te tasky a pak uz jen cekat...na zazrak 😀
Zitra ma muj jeste day off, tak doufam, ze podnikneme taky nejaky vylet, ale asi ne moc daleko, nemuzu dlouho obsedet v aute 😠 Takze na pobrezi Durdle Door se podivame az premierove s mimusem 😲

Jinac vsem maminkam preju k zitrejsimu svatku MOTHER DAY jen to nej... 😀 😀 pristi rok budu slavit s vama 😀 😀

luciauk
21. mar 2009

majka, môžeme si podať ruky s tými kilami...ja som opeknela prvýkrát o 22kg, potom 18 a teraz 20 😅

magisa, pekne si to napísala...na zázrak... 😉

magisa
22. mar 2009

holky ja nikdy nevazila vic nez 52 kg 😅 no a ted mam 65 kg 😅 si pripadam jako slonice 🙄 , ale pro mimiska vsechno 😉 .Ze zacatku mi vsechno slo jen do briska, ale v posledni dobe pribiram hlavne do zadecku a stehen 😠
Jako videt mne,jak si nasazuju ponozky nebo zavazuju tkanicky u bot, tak prasknete smichy 😀

magisa
22. mar 2009

Happy Mother's day vsem maminkam ale i budoucim maminkam 😀

majka88
22. mar 2009

adoracion tak si to uzivajte na plno 😉 relaxujte ... oddychujte....aj ti bude smutno ked sa zase vratis spat do UK ci ani nie??? 😒

luci hej opekniet o tolko kilov to je parada ze 😠 😠 😕

aj Vám všetkym pekny Mother's day 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre