Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
1. nov 2010

ahojte

pridala som si album, ak mate chut, tak si to pozrite a ak by ste nieco podobne chceli, ozvite sa cez ip, napisem podrobnosti.

hajatanufus
1. nov 2010

ahojte baby
@mrk11 aj ja som hlasovala mala je zlatucka. uz mi prisiel ten fusak co si mi poradila som ho porovnavala na inych strankach a vsade stoji oklo 20 libier takze este raz diky za tip a je poriadne dlhy takze tam vojde aj lucinka a ten co som mala tam ma rachel super diky

hajatanufus
1. nov 2010

@elixia ahoj aj rachel ma problem s bruskom mozno preto chce spinkat iba na brusku skus ho aj ty dat len tak lezkat na brusko ci sa neukludni lucinka napr. nikdy nechcela byt na brusku

hajatanufus
1. nov 2010

baby co poviete na tieto plienkove nohavicky? http://www.babykind.co.uk/wrapsstarbunz.htm

midsumergirl
1. nov 2010

ahojte, stale hlasim stav 2v1 😝 poslickujem od jednej hodiny v noci 😔 uz som deprimovana z tej bolesti, nech sa to uz rozbehne, alebo nech mi to uz prejde , teraz mam bolesti kazdych 15 min ale rano boli kazdych 5 minut....volala som znova s porodkou takze musia byt menej ako 5 minut aspon hodinu... toho sa ja asi nedockam 🙄
😖

kivec
1. nov 2010

@midsumergirl - Moja zlata, verim ti, ze ta bolest je unavna. Daj si este paracetamol a hlavne oddychuj, kedy sa ti len da, aby si mala sily, ked sa to rozbehne. Znie to uz ako fraza, ale naozaj to ocenis neskor, ver mi. Ja som neoddychovala, stale som nieco robila od nervozity a potom mi sily dochadzali, ked som ich najviac potrebovala. Nestresuj sa, nic tym neurychlis, co ma prist pride. 😉 Myslim na teba. 🙂

@hajatanufus - Tie gatuse su rozkosne. 🙂 a tieto flisove su nepremokave? alebo este na ne musia ist nepremokave nohavicky?

kivec
1. nov 2010

@mrk11 - Uz mate hlas aj od nas. 🙂

mrk11
1. nov 2010

@hajatanufus a @kivec dakujeme

@hajtafanus - som rada, ze ti to pomohlo, aspon niekomu to bolo dobre, to ma tesi. Ja nelatkujem, ale tie plienocky su nadherne. Nie ze by som to mala ako vyhovorku, ale ja v tomto byte naozaj nemam kde susit veci, my mame susiak permanentne roztiahnuty a kedze sharujeme byt, tak ked neperieme my, tak spolubyvajuca.

elixia
1. nov 2010

@kivec taka od veci otazka, davas Eliske Vigantol kvapky alebo nieco podobne? Citam,ze na SK to vsetky maminy davaju...ja som ani nevedela,ze nieco take existuje 🙂

@hajatanufus krasne gatuse 🙂

Bola som dnes v meste zhanat probiotika pre Riska...bez sance. ☹ Sice v Boots bola velmi ochotna a hladala v pc aj kadejakych knihach, no nic nenasla..
Na nete som nasla,ze Infacol by mal mat aj probioticke kvapky..no zrejme ich uz nevyrabaju,alebo su nezohnatelne...
Nemaju ani ziaden prasok,ani kvapky,nic..nechapem to.
http://www.babyexpert.com/Product-reviews/Infac...

mikailla
1. nov 2010

@midsumergirl ahoj tak stale si 2v1 ? ja som myslela ze uz to mas aj za sebou. V noci som si myslela,ze idem rodit za teba ... !!! 😒 take hnacky som mala a tlaky tam dole,keby tento Anglicky system bol aspon ochotny ma pozriet na kolko som otvorena,nech sa viem pripravit ci budem hnackovat este tyzden ci dva.

hajatanufus
1. nov 2010

@kivec ahoj ze su zlate myslim ze na to uz netreba nic do toho idu plienky tak by to malo byt nepremokave ale to som len tak nasla na nete ja som ich neskusala preto neviem hladala som na nete cover a nasla som celkom zaujimave najlacnejsie za 7,50libier tak ked dostanem matersku tak si ich objednam

hajatanufus
1. nov 2010

@mrk11 chapem ja keby som nemala tolko stvorcov z sk tak by som si to financne nemohla dovolit teda latkovat a museli by sme byt na pampers ale ked som zistila ze to tu aj preplacaju tak som si nieco kupila anieco mam z domu so susenim u nas nie je problem aj ked vo vnutri nerada susim a vzdy to vonku nejde vcera tak prsalo ze co mam vyvesane vonku tak je mokre do nitky tak som aspon dvoje nohaviciek zobrala dnu nech vyschnu ale keby som nemala z sk tie nepodarene gate sandry tak neviem co by som dala malej na zadok lebo pampers mi uz dosli 🙂 🙂 🙂

mona12071
1. nov 2010

@elixia my sme skusili vseeeetko a mali sme preplakane noci a nakoniec som nasla uplne malicku flasticku a stoji okolo 10 libier ale zabrala hneeeeed vola sa COLIEF a mozes ho mat aj na predpis a tym padom aj zadarmo je to uzasne pomohlo to aj vela znamim co som im poradila preto je to aj take drahe

midsumergirl
1. nov 2010

ahojte, vratili sme sa z nakupov, lebo uz ma prestava bavit sediet doma a cakat ci sa to rozbehne 🙄 dnes pojdeme skoro spat, lebo z poslickovania po polnoci sa stava pomaly pravidlo, tak aby sme cosi este pospali pred 12 hodinou sichtou, tolko mi trvali poslickovia dnes aj predvcerom 😔 momentalne ma len strasne boli chrbat, krize a hlava z nedostatku spanku 😝

@mikailla no ved to aj ja by som rada vedela ze ci som otvorena aspon na jeden prst

mona12071
1. nov 2010

@midsumergirl este teras si pamatam ako som na to cakala
dala som si fakt len trosicku ricinoveho oleja a do 1 hodiny mi rupla voda a to mi sama midwife poradila ale mala som si to nechat pre seba kedy si tak zeny vyvolavali porod a ja som uz prenasala a bala som sa aky je maly velky ked na sk mi vypocitali tp o tyzden skor a aj som este prenasala a maly ked sa narodil mal 4080kg a v nemocke mi povedali ze bol najvyssi cas ze isiel von takze som rada 😉
neboj ono to pride uz coskoro toto posledne cakanie je najhorsie a kazde bolenie dufas ze sa to uz rozjede

wacata37
1. nov 2010

@midsumergirl tak co? moc jsem na tebe myslela, doufam ze uz to mas za sebou 😀

midsumergirl
1. nov 2010

@wacata37 aaale kdezeee 😔 veselo poslickujeme dalej, najhorsie je ze 12 hodin poslickovania ma dost vycerpava, dnes sme uz mali kazdych 5 minut, ale stale to nebolo ono 😝 3x im budem ozaj volat ked budem musiet ist len vytlacit 😅 😅 dnes pojdeme skoro spat, lebo predpokladam, ze mi to znova po polnoci zacne, tak nech drahy zajtra v praci nevyzera ako tesne pred smrtou 😀 😝

wacata37
1. nov 2010

@midsumergirl pani ty to mas teda dlouhy....to te lituju...hlavne to cekani co?? no mozna ze kdyz to tak dlouho trva tak budes mit rychlou labour....nenabidli ti induction? vis ze by to uspisili??? No nic drzim palce. 😎

malamyska
1. nov 2010

Midsummer girl,uz dlhsie vas citam aj ked do vasej temy nepatrim:(rodila som skoro pred dvomi rokmi ako rizikova som si odlezala desat dni v centre diania na porodnici kramare..prenasala som a uz som bola na zblaznenie,por.asistentka mi poradila aby som si masirovala bradavky pri tom sa z mozgu uvolnuje oxitocin kt napomaha spusteniu a vlastne aj urychleniu porodu ak je ten spravny cas..ak uz nic ine tak skus🙂cele to prezivam spolu s tebou a drzim palec..

wacata37
1. nov 2010

@malamyska
@midsumergirl no nekdo my jeste rikal ze pry jist nejake ostre jidlo..tak nabehnete do lokalniho curry!! a nebo pry sex..ale na to asi nemas pomysleni co??? 😝

malamyska
1. nov 2010

A pocula som ze aj skorica..🙂ale tie bradavky su zarucene..skus🙂

midsumergirl
1. nov 2010

@malamyska
@wacata37 baby ste zlate, s tymi bradavkami, to som este nepocula, inak mne teraz dost vyteka kolostrum, hlavne ked poslickujem, induced ma este nemozu kedze mam 12 dni do terminu 😔 s tym sexom, nad tym sme rozmyslali, ale ked mna to tam teraz dost boli, lebo bolesti krizov a tam dole mam stale,..tak neviem,,, 😔 tak mne by ani nevedilo, keby bola mala na termin, ja sa len bojim toho, ze toto budem mat az do terminu...no nist ideme si asi lahnut spat, lebo podla vsetkeho nas v noci znova caka sichta s poslickami..ani riady som neumyla a ani som nezehlila, nechavam si to na tretiu rano 😅 😀 😝 nech mi cas skorej ujde 😀

malamyska
1. nov 2010

🙂vravim mam to od por.asistentky vlastne kolostrum,a cele dojcenie sa spusta na zaklade toho ze sa z mozgu spusta ten oxitocin baby kt sa napr neotvaraju a maju silne kontrakcie to pichaju infuzkou..alebo tu na sk,ti to davaju napr po cisarskom pretoze telo si v takom pripade tu zmenu uvedomuje pomalsie..naozaj silno drzim palceky nech to uz je lebo v takomto pripade je to psycho zataz:(to poznam..tak sup co to naspat pa

kivec
1. nov 2010

@elixia - Ja Vigantol nedavam, ale mam 3 flasticky este po Estherke 😅 . Mama mi to vtedy doniesla, ze na SK to davaju vsetkym babatkam, tak aby som davala. Lenze odradilo ma to, ze sato ma podavat v par kvapkach mlieka a na to som ja teda trpezlivost nemala, aby som si pred kojenim odstriekavala mliecko na lyzicku 😝 . Tak radsej beriem vitaminove suplementy ja a dufam, ze sa do mliecka dostane to, co sa ma. A este ked je vonka pekne, tak sa snazim Elisku otacat k slniecku (aj ked sa mraci chudatko), aby sa jej tvoril vitamin D.

kivec
1. nov 2010

@midsumergirl - Dobre sa vyspi. 🙂

elixia
1. nov 2010

@kivec aha,tak to ani u nas z toho nic nebude,kedze mne sa sotva podari nieco odstriekat..len som o tom citala,ze to vsetky davaju 🙂

hajatanufus
1. nov 2010

@kivec ja som vigantol davala lucinke do roka ale nie do mliecka ale rovno do pusinky a minule som citala ze vigantol zakazali lebo ze mal koli tej gumicke nejaku inu chut uz si to nepamatam a u nas to bolo len na predpis takze ani ja nedavam rachel nic a tiez beriem vitaminy pre dojciace matky tak tiez jej to ide do mliecka

hajatanufus
1. nov 2010

tak som to nasla bolo to dokonca tu na konikovi

mrk11
1. nov 2010

@elixia, @kivec, @hajatanufus - to rozoberate koliky u babatiek? - myslim tie kvapky, co spominate. Alebo vitaminy? Ja som v tomto dost mimo, mne ten vigantol nic nehovori, nejako koliky nas nastastie uplne obisli a vitaminy uzivame len tie, co nam odporucila health visitorka (A,C a D) za necele 2 libry flasticka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre