Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
4. nov 2010

@kivec no musim poveadt, ze na jednej strane to bolo super, na druhej strane sa obavam, aby Eli neochorela a dufam, ze nic nechytila. Boli tam teda dost chore deti a jedno som nasla bozkavat Eli, lebo ta tam bola jedna z najmensich a ostatne uz boli velke. To som si len odskocila na wc a strazila mi ju nanny tej znamej, no nepotesilo ma to. Ale Eli sa tam pacilo a musim povedat, ze velmi. S kazdym kecala, na kazdeho sa smiala, ukazovala, co vie, ked hucali deti, pridala sa, bolo na nej vidiet, ze sa jej to paci. Tym padom sme nemali doobednych 20 minut spanku, ale uz pred koncenim pay group som na nej videla, ze je unavena, tak som ju strcila do kociara a ona mi v tej istej minute zaspala a spala skoro 2 hodiny, no uplne nadsena som zase z toho ja. Takze ideme buduci tyzden zase, hlavne nech nie je chora. A to este sedela na zemi, ta totalne studena, potom som ju vselijako po rukach prevlacala, ale samozrejme, ze chcela ist prave na tu zem.

kivec
4. nov 2010

@mrk11 - Ja chapem, ze mas obavy, deti takto lahko chytia chorobu - vid moje deti teraz. Ale tomu sa neda vyhnut. Napriek tomu su tie play groups vyborna vec. 🙂 Trosku ma ale zaraza, ze tam maju hracky pre babatka, ktore ich samozrejme davaju do ust a nezda sa mi, ze by ich niekto potom umyval. 😖 Takze ja pre istotu Eliske ziadne hracky od tial nedavam, radsej ju drzim na rukach a ona sleduje, co robia ine deti. Aspon zatial sa to da.

kivec
4. nov 2010

@mrk11 - A super, ze ste si to uzili. 😉

mickey85
4. nov 2010

ahojte mamicky a tehulky...nemam vas kedy citat, lebo prispievam aj do inej temy, ale polepsim sa 😝
Mame sa dobre, vcera sme mali presne tri tyzdne a navstivila nas health visitor. Uz mame 4520g, priberame ukazkovo 🙂 Kojenie nam zatial ide, aj ked sa vecer stale trapime. Ma inac napadlo, ze by som si mala do zasoby kupit nejake mliecko, ked mi to moje zmizne. Ake pouzivate vy?
Neviem, co mate za novinky, budem si musiet na vas najst cas a docitat vas 🙂
Pekny vecer prajem.

mrk11
4. nov 2010

@kivec hej, super to bolo, akurat, ze ja som eli nemohla zabranit, aby tam vsetko nepooblizovala a to som jej tam zobrala najoblubenejsie hracky z domu, vobec to nezabralo, samozrejme, ze som ju nimi len rozculovala a hned vystartovala po tch, co tam boli.

midsumergirl
4. nov 2010

ahojte tak uz sme domka ,nakoniec sme boli v nemocnici 2 dni, 24hod na pozorovani, kedze plodova voda mi naozaj odtiekla uz so zatkou, dva dni pred porodom, obidve sme v poriadku, len nevyspate, kedze mallinka sa rozhodla, ze v noci buvat netreba a ak ano, tak len na mamine prvu noc sme prespali skoro celu a druhu vobec snazime sa kojit, ale teda je to hard job..uz teraz ma strasne bolia bradavky a vidim pri tom hviezdicky, ja len dufam, ze ked dojde mliecko, tak sa to trosku polepsi k porodu, do nemocky sme prisli rano o pol piatej a bola som otvorena na 4cm ale mala sa narodila 8:57 vecer, takze dlhy porod, som sa neotvarala, tak mi dali vyvolavacku, potom sa to rozbehlo, vyskusali sme skoro vsetko na bolest, dokonca aj epi, ktora mi ale nezabrala, teda zabrala ale iba na pravu stranu!!! tlacili sme skoro tri hodiny a uz ked som myslela, ze viac nevydrzim tak vyletela na jedno vytlacenie hlavicka aj s telickom nenastrihavali ma a roztrhla som sa minimalne mam tri male stichy dokonca uz som bola aj na velkej a pohoda....teraz len dufam, ze sa to kojenie zlepsi, lebo kojim len 2 den teda a bradavky bolia tak, ze pocitam hviezdicky..zajtram aprist moja midwife, tak ju odtialto nepustim dokm nenacvicim spravnu techniku prisatia, lebo dnes v nemocke mi jedna malu prilozila a teda bol to velky rozdiel...

hajatanufus
4. nov 2010

@midsumergirl ahoj stale sme na teba mysleli a blahozelam k dcerke prajem vsetko najlepsie hlavne zdravicko a veeeela mliecka a tebe vela trpezlivosti. neboj kojenie sa zlepsi a bolest zmizne je to o spravnom prisati ved to vies este raz vsetko naj naj naj

mikailla
4. nov 2010

@midsumergirl Gratulujem Ti k malickej 😵 😵 hlavne vela zdravicka a vela mliecka,nech sa rozkojite co najskor 😉 Tak ste sa trosku potrapili,vravis,no vsetko je uz za Vami a uz mate pokladik maly pri sebe. Ked budes mat cas a energiu tak nam tu napis ako sa Vam dari 😉 😉

kivec
4. nov 2010

@midsumergirl - Blahozelaaaaaam! A vitam Alzbetku na tomto svete. 🙂 A kolko vazila? Musela si sa teda riadne vytrapit, ale uz je vsetko ako ma byt. 🙂 Neboj sa, kojenie sa zlepsi a veru nepusti tu midwife, kym ti to poriadne neukaze. 😉 Bolave bradavky si nahrubo natieraj mastickou. Ak si nahodou najdes nejaky cas, posli nam aj fotku malickej please. 🙂

mona12071
4. nov 2010

@midsumergirl je mame dalsie miminko gratulujeme aj s Davidkom neboj zlepsi sa to hlavne klud a oddychuj kedy sa len da

wandie
4. nov 2010

@midsumergirl Gratulujem k babatenku!!! Dalsia co ma predbehla 🙂)) Prajem vsetko dobre 🙂

lenkaks
4. nov 2010

@midsumergirl Gratulujem k babatku 🙂) na bradavky je vyyyborny mast Lansinoh...mne neuveritelne pomohla...a vyhoda je,ze sa nemusi pred kojenim utierat z bradavky...vela mliecka a zdravicka prajem 🙂

midsumergirl
4. nov 2010

dakujeme vsetkym 🙂 tak Alzbetka sa narodila v utorok o 8:57 vecer a vazila 2690 g 😵

midsumergirl
4. nov 2010

sorry zabudla som pridat fotku 😉

wandie
4. nov 2010

@midsumergirl Je naaadherna 😉

mrk11
5. nov 2010

@midsumergirl blahozelame, je kraaasna, a neboj, o chvilu si vybudujete nejaku rutinu a zvyknete si, aj kojenie bude ok, len treba tie zaciatky vydrzat

mona12071
5. nov 2010

@mrk11 ahoj moja ako sa mate?kedy sa konecne stretneme? 😉

mrk11
5. nov 2010

mozeme buduci tyzden, bud v pondelok alebo v utorok, chodievame von doobedia, takze sa k nam mozete pridat. Dalsie dni uz nieco mame. Akurat idem obliect Eli, prave sme doranajkovali a vyrazame.

slniecko77
5. nov 2010

ahojte vsetky 🙂
@midsumergirl gratulujem k malinkej, je prekrasna 😵 😵 😵 prajem vam vela zdravicka, tebe stastne maminkovanie 😵
..urcite si za chvilu na seba zvyknete a malu si budes spravne prikladat..good luck 😵 😵 😵

mona12071
5. nov 2010

@mrk11 uvidime ake bude pocasie 😅 s nasim stastim

midsumergirl
5. nov 2010

ahojte 🙂dakujeme 😵 😵 😵 my sme znova mali tazku noc, zmierili sme sa s tym, ze mame maleho savca a dudlik sa stal najlepsim kamosom..mm nevyspaty akurat utekal kupit zavinovacky, kedze alzbetke su perinky velke a rucicky jej stale vybiehavau a budia ju..cakam na midwife kedy sa dostavi ...ja tu beham hore bez s hrubo natretymi cicikmi, ktore teda zvacsuju objem asi z hodiny na hodinu 🤐 myslim ze bradavky zacali kus krvacat ale my to zvladneme 😉 ak ma prsia na dotyk horuce, dostavam tam teda mlieko??? 😕

hajatanufus
5. nov 2010

@midsumergirl kraaasne babuliatko

mona12071
5. nov 2010

@midsumergirl tak mi jak sme zacali pouzivat zavinovacku tak sme krasssssneee spinkali doporucujem ,predtym sme uspavali na rukach a potom sa aj tak zobudil rucickami tak po 2 tyzdnoch trapenia a nevyspanosti som ho skusila zavinut a zaspal do jednej minutky a spinkal v kuse 4 hodiny to si pamatam ako keby to bolo vcera stale som ho kontrolovala ci mu nieco nieje 😀 ale to odvikanie je horsie 😉

midsumergirl
5. nov 2010

@mona12071 nooo drahy skusil zabalit do deky tak na chvilu pomohlo, kym si rucicky nenasli cestu von, tak mm bezal teraz do mothercare kupit dve..
..inak baby aky mate nazor na dudlik..my sme boli razantne proti aj mm, ale po dvoch nociach ked sme nespali lebo mala musela stale sat mna alebo prsteky, tie si vsak este neudrzi dlho v puse, tak sme jej dali dudel, normalne nam ho vyrhla a ukludnuje ju to....ja ale mm mame teraz strach ci to bude mat nejaky vplyv na kojenie...na druhej strane mat ju na prsniku nonstop tiez nie je vyhra..nasa mala si sala prsty uz hned po porode...

mona12071
5. nov 2010

@midsumergirl ja som za a bez neho si neviem predstavit najprv sme ho mali casto a potom postupne si zvykol ze cez den ho nema len ked ide spinkat a podla mojho nazoru je lepsi dudlik ako ked si ma potom davat palec do pusinky a to sa horsie odnauca ako dudlik 😉 ale to je len moj nazor a myslim ked je spokojene preco nie aj ja som bola proti vselijak veciam a potom sa to zmenilo

hajatanufus
5. nov 2010

@midsumergirl ked je rec o cumlikoch tak ja som za. lucinka ho ma a ja som rada lebo vela krat nic nezabralo len cumlik. no mam smolu lebo rachel ho od prvej chvile nechce a veru je dost nekludna 🙂 🙂 🙂

hajatanufus
5. nov 2010

@midsumergirl nemusis sa bat ze budes mat problem s kojenim ked sa naucis dobre prikladat. ved z cumlika jej nic netecie a z prska ano tak neboj a cumlik je naozaj velky pomocnik na ukludnenie. a na prsia si davaj pozor aby ti netvrdli. pomaha po kojeni dat studeny obklad mne tak strasne stvrdol pravy este v porodnici s lucinkou a mala som ho zapaleny tak mi potom pomohol tvaroh ale nenechaj to zajst az tak daleko ak mas nadprodukciu tak po kojeni odsavaj a pred kojenim si vzdy trosku odstrekni aby nesiel malej velmi silny prud do pusinky lebo ho bude vypluvat a odmietat ja som tiez nevedela preco rachel pusta prsnik a ked som ju dala na druhy ten pravy je teraz mensi a neplni sa tak, tak ten chcela a potom som ju zas dala na ten plnsi ale hlavne je dobre prilozit aby nemala v pusinke len bradavku ale aj dvorec ale to asi vies lebo si spominala ze uz to mas vsetko nastudovane tak sorry 🙂

hrozienko11
5. nov 2010

@midsumergirl gratulujem ku malej princeznicke 😵

mikailla
5. nov 2010

Halo,zeienky je tu niekto ? Potrebujem vediet,ci si naozaj mozem dat ten paralen ?? mam strasne bolesti ako pri menstruacii od rana a neviem,ci nebude zbitocne teraz dopovat do babatka lieky ☹ ☹

alexpavol
5. nov 2010

@midsumergirl .ahooooooj, Co to citam, Ty uz mas babatko??? ved si mala termin ako ja 🙂 ....... tak gratulujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre